IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абсолютно. Нищо общо със самата компания/ Има фондове, които са скъсявали дори на 5-6 долара!!! Те плащат >30% лихва на разликата!!! А разликата се увеличава ежедневно. Всеки ден, дори да няма движение в цената, те губят милиони. А като има движение нагоре, главницата се увеличава. Плюс милионите опции, почти всички от които са в парите!!! И най-важното - те са скъсили повече акции, отколкото има в наличност да купят!

    Шах и мат! Сега рискът е единствено дали ще успеят да обърнат дъската с помощта на Бидон и ко.

    ---

    Нито при BB, нито при AMC има подобно нещо. Там има висок % къси, но не са повече всички акциите в наличност.

    Коментар


    • Според мен това което се опитва да ви обясни Terziev, не е свързано въобще с цената на акцията. Тя няма нищо общо с компанията. Това което има общо е, че в момента се води борба между нормалните инвеститори и тези с 'белязаните карти' . И сега тези с белязаните карти са хванати в крачка и някой ще трябва да плати сметката за да има мир и спокойствие, защото иначе играта ще стане много груба. Та колкото по-отлагат някой да плати текущата сметка толкова по-голяма ще става, но рано или късно ще трябва да я платят, защото иначе ще развалят цялата игра в която залозите не са в милиарди ами в трилиони.


      Коментар


      • не следя GME, но очевидно се е превърнала в "чиста", т.е. се е откъснала от фундамента, така, че горна или долна граници няма. Може и 10к да стане. Понеже загубата е ограничена на 100%, а печалбата няма граници, може и да си струва човек на рискува, аз не искам и не препоръчвам

        Коментар


        • Terziev Не споря, че може да има още ход нагоре, дори текущия патерн го предполага че е така. Просто не ми се купува на $300+, пък и за 1-2 акции не ми се занимава да го следя. Като видя дълбока корекция, може пак да помисля, бърза работа нямам пък и GME няма да избягат. Но накрая цената ще си слезе до около $100 по мои преценки.

          Ето ти пример с BPTH (Bio-Path Hold.) https://finance.yahoo.com/chart/BPTH
          На 7-ми март 2019, от $2.60 -> $73.50 за една седмица. 2`828% ако ги смяташ. Виж ги сега къде са у киреча. С какво GME са по-различни, като сами казват че след 2 години (евентуално) ще излезнат на печалба. Пък и нямат някакво технологично предимство пред конкуренцията, който и да е мениджъра, той не може да направи чудеса.
          Last edited by Д.Петков; 28.01.2021, 14:03.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
            Нека сме на ясно на тези нива трябва да почне да се излиза не да се влиза .

            Тези които са изпуснали влака да не го гонят ще има и други влакове на които да се качат. Тук потенциала е основно вече изчерпан. Случващото се коментира по всички икономически медии. Обикновено на тези нива влизат тези който са разбрали последни от новините.

            Тук може да расте още щот имаме не само алчност но и идеология , но тези нива са изключително рискови и не си заслужава.
            Седни си, Събев. Слаб. Колко пъти трябва да сбъркаш, за да спреш да папагалиш разни тъпоумни сайтове.

            Коментар


            • Нищо не значи. Може да почне на 600, а може и на 250

              Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

              Пре-маркет цената в Револют в момента е $445, беше $300 и нещо преди два часа. Това значи ли че в 16:00 търговията започва от 445 или там колкото е? или от позицията на която е затворила вчера - $347.

              Благодаря!
              Last edited by Money; 28.01.2021, 13:26.

              Коментар


              • Да, общо взето в GME трябва да сложиш нещо, от което си готови да загубиш на 60-80%, щото като тръгне да се срива ще мине през стоповете като влак стрела

                $1000 хубу. За моя портфейл е съвсем нормално да мърда нагоре-надолу дневно с едни EUR 2000 до 3000. Така че тази тъпня, за която говорите, три акции в GME e как да го кажа... абе гениално е

                Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                Аз съм много бос в акциите признавам. Но мога да прежаля едни $1000 през Революта, за 3 акции Четох че някакви големи Melvin Capital ? ще трябва да покриват Stop Loss и в следващите 5- 10 дена цената нямало как да падне.?

                Мнения? Ще приема всякаква критика...

                Мерси

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение


                  Пре-маркет цената в Револют в момента е $445, беше $300 и нещо преди два часа. Това значи ли че в 16:00 търговията започва от 445 или там колкото е? или от позицията на която е затворила вчера - $347.

                  Благодаря!
                  Няма да отвори на снощната със сигурност. Премаркетът е луда работа и нямам идея на колко ще отвори. Но 10 20% не са голяма работа. Сега ти изглеждат така, но след седмица ще са нищо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Да. В началото обикновено връща малко. Сложи я обаче на лимит поръчката. И малко преди 4;30 гледай как върви на yahoo finance, че Р. не показва точно. Гледай да купиш първия половин час.

                    Пре-маркет цената в Револют в момента е $445, беше $300 и нещо преди два часа. Това значи ли че в 16:30 търговията започва от 445 или там колкото е? или от позицията на която е затворила вчера - $347.

                    Благодаря!
                    Last edited by Zalmoxis; 28.01.2021, 14:26.

                    Коментар


                    • Нека сме на ясно на тези нива трябва да почне да се излиза не да се влиза .

                      Тези които са изпуснали влака да не го гонят ще има и други влакове на които да се качат. Тук потенциала е основно вече изчерпан. Случващото се коментира по всички икономически медии. Обикновено на тези нива влизат тези който са разбрали последни от новините.

                      Тук може да расте още щот имаме не само алчност но и идеология , но тези нива са изключително рискови и не си заслужава.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                        т.е да чакам да отвори пазара и да купя, а да не правя поръчка за няколко акции от сега?
                        Да. В началото обикновено връща малко. Сложи я обаче на лимит поръчката. И малко преди 4;30 гледай как върви на yahoo finance, че Р. не показва точно. Гледай да купиш първия половин час.

                        и бъди алчен! Не се лъжи да продаваш, когато удвои или падне под 300.
                        Last edited by terziеv; 28.01.2021, 13:16.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Баси, почвам да мисля, че пиша на шведски. Но айде пак мнението ми - 1. шанс веднъж на няколко поколения. После ще гледаш филма по случая и ще се подсмихваш "и аз бях вътре". 2. Купи цели акции, че проста пазарна поръчка при такива скокове може да ти изиграе лоша шега.

                          3. Няма "друга gme". Хартията е уникална и неповторима. И от други може на се спечели, но там е обикновена спекула. GME НЕ Е СПЕКУЛА! AMC, BB не са алтернатива на gme, а съвсем различна игра. Игра на надлъгване. Да не говорим, че никоя няма този потенциал.

                          4. Лъвове или мухльовци?

                          5. Никакви стопове и profit taker поне до вторник сряда!!! Пак ще ревете, че сте паднали в движение от влака

                          5. Спирам вече, че почвам да си се дразня как насила ви карам да изкарвате пари.... за без пари.

                          ''

                          ивелина да не участва, че не ми се четат вайкания. При това независимо от резултата.
                          т.е да чакам да отвори пазара и да купя, а да не правя поръчка за няколко акции от сега?

                          Коментар


                          • Шитрон и Марвел дали верно не ни будалкат, че са си затворили позициите?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                              Аз съм много бос в акциите признавам. Но мога да прежаля едни $1000 през Революта, за 3 акции Четох че някакви големи Melvin Capital ? ще трябва да покриват Stop Loss и в следващите 5- 10 дена цената нямало как да падне.?

                              Мнения? Ще приема всякаква критика...

                              Мерси
                              Баси, почвам да мисля, че пиша на шведски. Но айде пак мнението ми - 1. шанс веднъж на няколко поколения. После ще гледаш филма по случая и ще се подсмихваш "и аз бях вътре". 2. Купи цели акции, че проста пазарна поръчка при такива скокове може да ти изиграе лоша шега.

                              3. Няма "друга gme". Хартията е уникална и неповторима. И от други може на се спечели, но там е обикновена спекула. GME НЕ Е СПЕКУЛА! AMC, BB не са алтернатива на gme, а съвсем различна игра. Игра на надлъгване. Да не говорим, че никоя няма този потенциал.

                              4. Лъвове или мухльовци?

                              5. Никакви стопове и profit taker поне до вторник сряда!!! Пак ще ревете, че сте паднали в движение от влака

                              5. Спирам вече, че почвам да си се дразня как насила ви карам да изкарвате пари.... за без пари.

                              ''

                              ивелина да не участва, че не ми се четат вайкания. При това независимо от резултата.

                              Коментар


                              • има ли къде да се видят отворените на шорт позиции ? Аз още се чудя дали да не се хвърля и дали GME или AMC да си избера. Па до утре кво намажа все ще е нещо.

                                Коментар

                                Working...
                                X