IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

    защо реши че в маркета няма да стигне и повече и избърза да я разкараш? Сега ще се почувствам прецакана ако днес не скочи до твоята цена (че и аз нея чакам) щото от моя брокер не може да се търгува премаркет.
    Споко вече я купих на 175 $ и пак ще я продам на 214 $

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

      Нямам идея, не чета по принцип кой знае колко чужди мнения за акции. Но влязох да прочета за какво е целия този шум, и ми се струват приятни парчета правещи всичко по-скоро като за майтапа, отколкото на сериозно.
      и аз нямам ама гледам пазара как върви. Ама може и да обърне посоката

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

        aма май и те издават багажа
        Нямам идея, не чета по принцип кой знае колко чужди мнения за акции. Но влязох да прочета за какво е целия този шум, и ми се струват приятни парчета правещи всичко по-скоро като за майтапа, отколкото на сериозно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          но наистина форума за GME в редит е много забавен:

          YESTERDAY WE ALL SAW HOW THE ESTABLISHMENT THINKS ABOUT US. THEY THINK WE'RE PUSSIES BUT WE ARE ACTUALLY RETARDS. HOLD THE LINE


          Fear not brethren, for we will be steadfast in our faith, and persevere through the attacks of our enemies. We shall never fall into the clutches of those who aim to destroy us. We shall dye the sky green with money skyrocketing out of the pockets of our persecutors. Whether you own a partial share, or have millions invested, Our hands shall remain diamonds and our fingers clutched around the necks of the corporate sellouts. GMETARDS, WE WILL. NOT. RELENT.
          aма май и те издават багажа

          Коментар


          • Чак ми станаха симпатични и аз си взех една акция ей така за сивмолична подкрепа

            Коментар


            • но наистина форума за GME в редит е много забавен:

              YESTERDAY WE ALL SAW HOW THE ESTABLISHMENT THINKS ABOUT US. THEY THINK WE'RE PUSSIES BUT WE ARE ACTUALLY RETARDS. HOLD THE LINE


              Fear not brethren, for we will be steadfast in our faith, and persevere through the attacks of our enemies. We shall never fall into the clutches of those who aim to destroy us. We shall dye the sky green with money skyrocketing out of the pockets of our persecutors. Whether you own a partial share, or have millions invested, Our hands shall remain diamonds and our fingers clutched around the necks of the corporate sellouts. GMETARDS, WE WILL. NOT. RELENT.

              Коментар


              • Тогава следи редовно terziev. Той и със задна дата сменя цената, на която е купил, дори когато я има черно на бяло у форумо (справка WFC)

                Излиза, че най-важното каква персона предтавяш у форумо, а не какво правиш с парите си. Това е да си ламерче в дигиталната епоха

                Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                Най обичам трейдове и прогнози със задна дата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Никъв профит не са направили тези мухльовци. Ракетата чак сега излита истински.
                  Пълни мухльовци са. Аз още в петък писах в групата че GME хвърчи и тия ми изтриха поста. Тази седмица пак в същата група само GME се обсъжда

                  Коментар


                  • Ако един ритейл инвеститор не обръща внимание на тази GME-ж, това е сигнал, че има хляб в него

                    Сега гледам LLY, еми аз от тях съм направил повече пари от печалбата на едно ламерче, купило 4 акцийки на GME на $50 и продало на $500. Което е малко хипотетично защото злобното и неграмотно ламерче нищо не е продало и щяло да чака $1000, до колкото разбах

                    Първоначално изпратено от representjah
                    Гледах и продължавам да гледам отстрани цялата тая драма с GME. Научил съм уроците от хазарта - никога да не учавствам в уговорен мач, освен ако аз не го уговарям. Доволно понапълних златните последните дни, предстоят чудесни новини от тях. За среброто, купувал съм когато съм смятал за изгодно, чаках го под 20ЕУР/унция пак, здраве да е.

                    Къде го чукаш, къде се пука. Чудно нещо са финансовите пазара, да живее КЕШовицата!
                    Last edited by Money; 29.01.2021, 19:00.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                      Гледам как датчаните, които много бързо надушиха далаверата и се включиха и в последствие побързаха да се изнижат с профита.
                      Никъв профит не са направили тези мухльовци. Ракетата чак сега излита истински.

                      Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                      Просто за мен пазара в момента е луд.
                      Имаше невероятни, безумни шипове тези дни. Видях го на IRM единия - безумен... ама акаунта на името на жената и докато и се обадя спихна. За дивидентна съм я взел, ама не знам колко години и дивиденти ще трябва да чакам, докато докарам същата пара.

                      Аве, трябва вярно да си направим един фонд. Бая груха на доста хора във форума. Мен лично обаче ме е страх от скъсяване, а напоследък съм 120% вътре и ми е трудно да рискувам >хилядарка. При такъв обем обаче, печалби от по няколко процента не стигат, защото ме дере брокера.
                      Last edited by terziеv; 29.01.2021, 16:33.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Прав си, ама по някое време дай фъндък какво що. Сигурно много неща си напипал. Гледам бая народ тука не ще да схване, че 10 години "инвеститорски опит", като държач на хартии (еле пък индекси), не е никакъв опит. Съвсем различно е, когато търгуваш активно - човек усеща пазара, учи се, вижда резултатите...
                        Ми те толкова бързо се сменят нещата, че то докато напиша тук и то вече ще е заминало. Като цяло търгувам много от вашите идеи ( с не големи обеми просто много пъти на ден )

                        KNDI (най-много), PSAC( последните няколко дена няма спиране), VITL , SUNW , SPWR , SNDL ( и тя е страшна ) ,QS , SHIP ( невероятни са мерси !) , големите спадове на следборсовата където писах онзи ден за FB, Tesla, Nvidia , BKNG беше много спаднала ... ама там дебело и малко е зор.

                        Направих и малко по-големи влизания в TQQQ на спада в Сряда ама еднократно. Същото и за GOLD. Но изчаках само да върнат 3-5% и ги продадох, понеже нямам идея на къде ще вървят нещата.

                        Пак да кажа преди да бъда нападнат, това не са позиции които държа дълго и като цяло са ми малък процент от портфолиото. И на ден не знам по колко пъти ги превъртам. Обаче успяват без проблем да компенсират загуби от по-сериозните ми позиции и спадовете, които имаше тези дни.

                        Просто за мен пазара в момента е луд.
                        Last edited by pantaleev; 29.01.2021, 16:21.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                          Yes,Yes, Yes пипнах я Модерна!!! До тук портфейла ми скочи от нея с 40к мазни доларчета. На премаркета от 160 $ скочи на 214 $. Чудесна артия .
                          защо реши че в маркета няма да стигне и повече и избърза да я разкараш? Сега ще се почувствам прецакана ако днес не скочи до твоята цена (че и аз нея чакам) щото от моя брокер не може да се търгува премаркет.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            С извинение , но справедливата стойност уж я определяше пазарът. Според търсенето и предлагането уж. Що оня смешник с унгарския английски не спре продажбите на айфони, че не се продават на "справедлива цена ".

                            В интерес на истината никога не се вързах на твоята оценка за gme... НО сега компанията се сдоби с невероятна реклама и с невероятно вярна клиентела. Реалната и стойност със сигурност е над 100. Как е гудвил на български, дееба?

                            пп. Игнорирай ги тия. ЧАК толкова да са зле наистина не го вярвам.
                            Аз също не разбрах добре аргументацията на Иветка за GME, ама реших че проблемът е в мен и в крайна сметка се навих да рискувам да си поиграя в дей трейдинга акаунта ми, където сумата е малка и по дефолт е прежалена. Иначе тоя магазин GameStop ми е втори дом, щото синовете ми са в него при всяко излизане до мола. Винаги ми е изглеждал много мизерен и се чудех на обилната му клиентела. С 2 думи - хич не го харесвам. Отделно като се порових реално никъде не намерих нищо обнадеждаващо за него. Затова и бързичко се изнизах като тръгна нагоре - поне малко да взема от шита. Пък може да се окаче и че не е шит - who knows. Тъжно ми е за радетелите на каузата, които колкото и да си купуват и да държат, ще бъдат прецакани от крупни спекуланти използващи шанса да се облажат. Гледам как датчаните, които много бързо надушиха далаверата и се включиха и в последствие побързаха да се изнижат с профита.

                            Наблюдавам и AMC и се опитвам да си отговоря в крайна сметка емисията на нови акции ще прецака ли каузата (шорт скуиза) или феновете нямат нищо против да спасят хубавата компания от банкрут и ще продължат да си я надуват. Там бая народ се включи щото самата акция е по-евтина и достъпна за купуване от децата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от representjah
                              Гледах и продължавам да гледам отстрани цялата тая драма с GME. Научил съм уроците от хазарта - никога да не учавствам в уговорен мач, освен ако аз не го уговарям. Доволно понапълних златните последните дни, предстоят чудесни новини от тях. За среброто, купувал съм когато съм смятал за изгодно, чаках го под 20ЕУР/унция пак, здраве да е.

                              Къде го чукаш, къде се пука. Чудно нещо са финансовите пазара, да живее КЕШовицата!
                              Скъсах се да обяснявам, че GME e вероятно единствената нехазартна търговия на борсата. Дори в последния ми пост.

                              Иначе си абсолютно прав да пълниш. Сума чудесни компании са на далавера, защото "умните" си продадоха на пожар дяловете. Мелвин например си разкара всичкото Alibaba. Просто с GME можеш почти безрисково да направиш x10.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение

                                Ами какво да я правим тази воатилност. А пък и на война като на война . Тея големите и политиците разказват играта на пазара. Вече не знам колко пъти ме ... таковат. Сега си го връщам.
                                Прав си, ама по някое време дай фъндък какво що. Сигурно много неща си напипал. Гледам бая народ тука не ще да схване, че 10 години "инвеститорски опит", като държач на хартии (еле пък индекси), не е никакъв опит. Съвсем различно е, когато търгуваш активно - човек усеща пазара, учи се, вижда резултатите...

                                Коментар

                                Working...
                                X