IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Да, ама виждаш, че има бая хора, които упорито отказват да възприемат реалността и си мислят, че ще се размине сама с продаване и прибиране на печалби. До оня ден бяха 100% сигурни, че ще са загуби. Вчера бяха сигурни, че gme ще обяви нова емисия. Всеки път греда и всеки път ни лук яли, ни лук мирисали. Изключително е забавно и че разни стотинкаджии говорят за хора с пъти повече пари, познания и борсов опит с пренебрежение; като за "ритейл ", цаци" и прочие. Да им имам самочувствието.

    В настоящата ситуация обамаджиите не могат да си позволят недоволни граждани. Готови са на ВСИЧКО.
    Продължавай да се забавляваш,но подкрепи това твое забавление с факти.Покажи реален стейтмънт,че си купил акции на GME на тези цени.Другото е празни приказки.
    "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

      Това е така,слагат високи тейк профит и дълбоки стопове,но от цялата ситуация ще спечелят купилите на дъното или малко над него.Но това се постига или с вътрешна информация или със следене постоянно на дадена акция.При положение,че има хиляди акции няма как ритейл търговеца да се фокусира върху няколко акции и да ги следи,а още по малко да получи вътрешна информация,която помежду другото се преследва от закона.Ритейл търговеца по принцип следва стадото.Хищникът когато напада стадото си набелязва най уязвимите жертви.В случая купилите на високи цени.А Терзиев иска да меда купувам акция,която в пъти инадвишава реалното.Не благодаря,дори да изпусна безплатните пари.
      П.П.Ситуацията излезе извън контрол и е въпрос на време да мине цунамито.
      Уникални сте просто. Идея си нямате как функционира борсата, ама продължавате да обяснявате за ритейл и стадо. И слагате в meme акции, дето ритейла ви е ги е открил.

      Има няма 3-4 хил. щатски компании публични. Нищо не е за човек, кой следи активно пазара. Еле пък в момента, когато половината щати са под някакви карантинни. Гледай видеото на човека, открил GME, сега мултимилионер. Няма и помен от пренебрежение към "ритейла", а е с години по-напред от вас като опит и познания.

      Пп. дума ритейл няма. Не знаете родния си език, тръгнали да стават гоуеми инвеститори

      Пап. Голяма част от форумите герои в редит са на светлинни години пред бая от "умните" пари.
      Last edited by terziеv; 31.01.2021, 19:50.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

        Не ми е много ясно какъв е този проблем с Терзиев и какво общо има с поста който аз съм пуснал.

        Между другото това е форум, всеки си казва мнението - някои може би по-разпалено - но отговорност за сделките си има само човекът, който ги прави. Ако иска някой друг да му е виновен за загубите, поне да му дава и 20% от печалбите

        И аз не споделям ентусиазма на Терзиев по разни боклуци и при GME мисля, че надценява шансовете на успех, но това е негово мнение. Ако искате да му държите сметка за мнението, бъдете така добри да му плащате с печалбите си.
        Ок приема се забележката.
        "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение


          Точно така си е. Един хамбургер е 10-15$. Едно кафе в Старбъкс е 5$-6$.


          Групата от Петъка от 6.х милиона, днес е 7.4 милиона.

          https://www.reddit.com/r/wallstreetbets/

          и съобщенията най-отгоре:

          "Elite Billionaires Scare-Mongering the public has begun over the weekend, to shake paper hands on Monday."
          "We hold ..."
          "The reddit army has destroyed 3.7tn in global mkt cap this week...hedge funds had to sell their long positions ..."

          надъхват се яката .


          Има една много хубава Българска поговорка "Айляк куче к....а си ближе".Това се случва в момента с форумните герои от реддит.Робите надигат бунт
          Ако искат нещо да се промени така няма да стане.Това е игра на големите,малките са статисти в театъра.Системата е добре смазана.Печатницата работи,ще се пуснат още няколко милиарда на закъсалите фондове и всичко е ок.Е може и някой да глътне вода,но това го има в играта.
          П.П.И не съм за революция както вменява Терзиев,играта ми харесва
          "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

            Това е така,слагат високи тейк профит и дълбоки стопове,но от цялата ситуация ще спечелят купилите на дъното или малко над него.Но това се постига или с вътрешна информация или със следене постоянно на дадена акция.При положение,че има хиляди акции няма как ритейл търговеца да се фокусира върху няколко акции и да ги следи,а още по малко да получи вътрешна информация,която помежду другото се преследва от закона.Ритейл търговеца по принцип следва стадото.Хищникът когато напада стадото си набелязва най уязвимите жертви.В случая купилите на високи цени.А Терзиев иска да ме убеди да купувам акция,която в пъти надвишава реалното.Не благодаря,дори да изпусна безплатните пари.
            П.П.Ситуацията излезе извън контрол и е въпрос на време да мине цунамито.
            Не ми е много ясно какъв е този проблем с Терзиев и какво общо има с поста който аз съм пуснал.

            Между другото това е форум, всеки си казва мнението - някои може би по-разпалено - но отговорност за сделките си има само човекът, който ги прави. Ако иска някой друг да му е виновен за загубите, поне да му дава и 20% от печалбите

            И аз не споделям ентусиазма на Терзиев по разни боклуци и при GME мисля, че надценява шансовете на успех, но това е негово мнение. Ако искате да му държите сметка за мнението, бъдете така добри да му плащате с печалбите си.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

              Ритейла иска това, да се набълбука с акции, като купят нещо и слагат и ордъри продава на много високи стойности, защото смятат че така брокерите им няма да могат да дават тези акции за къси - предполагам че са прави, но не съм проверявал. По този начин се създава наистина огромен дефицит на акции и скъсилите не могат да се измъкнат.
              Това е така,слагат високи тейк профит и дълбоки стопове,но от цялата ситуация ще спечелят купилите на дъното или малко над него.Но това се постига или с вътрешна информация или със следене постоянно на дадена акция.При положение,че има хиляди акции няма как ритейл търговеца да се фокусира върху няколко акции и да ги следи,а още по малко да получи вътрешна информация,която помежду другото се преследва от закона.Ритейл търговеца по принцип следва стадото.Хищникът когато напада стадото си набелязва най уязвимите жертви.В случая купилите на високи цени.А Терзиев иска да ме убеди да купувам акция,която в пъти надвишава реалното.Не благодаря,дори да изпусна безплатните пари.
              П.П.Ситуацията излезе извън контрол и е въпрос на време да мине цунамито.
              "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Това е без значение, защото кой нормален фонд ще влезе дълъг сега? Почти съм сигурен, че точно дребосъците хващат Черния Петър в момента и те в крайна сметка ще глътнат най-много вода

                Големите заемат всяка свободна акция, за да я продадат късо на рибоци-ритейлъри



                А за победата на ритейла над Уол Стрийт...

                https://twitter.com/thestalwart/stat...783129600?s=21

                Това е хубаво да го прочете Терзиев,но и да вникне в прочетеното,а не както дявола чете евангелието.
                "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Далеч не знам всичко, просто виждам явното противоречие в твоите собствени постове. "Инвестираш" в едни мемета и се самоубеждаваш, че имаш основание, а другите мемета нямали фундамент.

                  Прав си за началото, разбира се. Но тогава защо изобщо тръгна да говориш за фундаменти, за справедливи цени и прочие. Ако ги делим на акции, от които мислим, че можем да изкараме пари и на такива, от които не можем, ще е бая по-лесно и няма да се самозалъгваме.

                  Ако всички философстваме по-малко, а пишем повече конкретни идеи, със сигурност ще имаме повече възможности за изкарване на кинти.

                  за протокола - нагазил съм в бая тоци, а и смятам, че от bb могат да се изкарат хубави пари; самата компания обаче е ташак с по-малко потенциал за печалба от gme и от AMC.
                  Защо винаги виждаш сламката на другите в очите,а гредата в твоите очи не можеш да я видиш.
                  Първо сигнално виждам това:
                  Click image for larger version

Name:	Screenshot_3.jpg
Views:	1
Size:	59.9 КБ
ID:	3709643
                  Click image for larger version

Name:	Screenshot_5.jpg
Views:	1
Size:	55.0 КБ
ID:	3709644

                  П.П.Няма нужда да ми отговаряш,прави това което смяташ,че е добре за теб.
                  "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                    Тази позиция не е да влизаш дори само с единия крак в нея. Може всичко да стане, дори и цената да скочи яко, ти може точно този час да не си пред терминала и да видиш само срива след това. Дори едно спиране на интернет по време на скуиза ако се случи може да прецака всичко. Може брокерът ти да има затруднения, може просто да не успееш поръчка. Тези шипове може да станат за секунди или минути, а не да се точат с дни.
                    ето го примера с безкрайния скуиз при фолскваген
                    https://moxreports.com/vw-infinity-squeeze/
                    Аз GME само за играта да съм на първи ред съм си платил билет и съм ги отписал тези пари (имам само 5 акции). Уроците, които научавам са безценни покрай цялата тази работа.

                    В позиции съм в сериозните компании, които си бяха на доволен минус петъка.
                    Last edited by pantaleev; 31.01.2021, 18:23.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение



                      Напълно съм съгласен с това. За това съм и с 2-та крака в позиции, че заех и още почти 2 крака в Петъка . Даже един приятел ми каза,че съм луд в за това което правя ... а пък аз му казах, че съм повече от убеден, че ще излезе новина Събота или Неделя че ще има напредък с преговорите за стимулите. Никой не иска да събори цялата кочинка за едно няма и нищо.

                      И още нещо като размисъл. Ако изгърбят в момента дребните има шанс да загубят цяло едно поколение, което сега е супер настървено да инвестира. А играта да продължи трябва и нови да се включват.

                      Но трябва и да ги ограничат/накажат леко някак си, защото ако се опиянят от тази печалба/победа, днес е GME ноутре ще е друга акция.

                      Тази позиция не е да влизаш дори само с единия крак в нея. Може всичко да стане, дори и цената да скочи яко, ти може точно този час да не си пред терминала и да видиш само срива след това. Дори едно спиране на интернет по време на скуиза ако се случи може да прецака всичко. Може брокерът ти да има затруднения, може просто да не успееш поръчка. Тези шипове може да станат за секунди или минути, а не да се точат с дни.
                      ето го примера с безкрайния скуиз при фолскваген
                      https://moxreports.com/vw-infinity-squeeze/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Да, ама виждаш, че има бая хора, които упорито отказват да възприемат реалността и си мислят, че ще се размине сама с продаване и прибиране на печалби. До оня ден бяха 100% сигурни, че ще са загуби. Вчера бяха сигурни, че gme ще обяви нова емисия. Всеки път греда и всеки път ни лук яли, ни лук мирисали. Изключително е забавно и че разни стотинкаджии говорят за хора с пъти повече пари, познания и борсов опит с пренебрежение; като за "ритейл ", цаци" и прочие. Да им имам самочувствието.

                        В настоящата ситуация обамаджиите не могат да си позволят недоволни граждани. Готови са на ВСИЧКО.


                        Напълно съм съгласен с това. За това съм и с 2-та крака в позиции, че заех и още почти 2 крака в Петъка . Даже един приятел ми каза,че съм луд в за това което правя ... а пък аз му казах, че съм повече от убеден, че ще излезе новина Събота или Неделя че ще има напредък с преговорите за стимулите. Никой не иска да събори цялата кочинка за едно няма и нищо. Играта трябва да продължи ... а пък ще си дерат дребните за в бъдеще пак.

                        И още нещо като размисъл. Ако изгърбят в момента дребните има шанс да загубят цяло едно поколение, което сега е супер настървено да инвестира. А играта да продължи трябва и нови да се включват.

                        Но за този бунт трябва и да ги ограничат/накажат леко някак си дребните, защото ако се опиянят от тази печалба/победа, днес е GME утре ще е друга акция.
                        Last edited by pantaleev; 31.01.2021, 18:09.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                          ето пак най големите печелят Блекрок Фиделити Веднагд. Ами да доста народ от малките ама ако излязат, поне половината ще загубят
                          Е да, от гледна точка на компанията ако в момента може да пусне 50 милиона акции на 200 долара всяка тя ще е най-доволна също както и хедж фондовете.

                          Но това няма никакъв шанс да мине през големите акционери, защото ще означава брутално разводняване на капитала. А тези от форума пък сигурно чак до тероризъм срещу компанията ще стигнат една част.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            теоретично би трябвало да мине през общо събрание компаниите могат да увеличават капитала само с малки проценти без общо събрание - а щортнатите акции са си 100% така че 2 или 3% отгоре не оправя никой. А за общото събрание там големите акционери са точно тези които в момента печелят най-много Блекрок, Фиделити и Венгард и очевидно сега доста народ от Редит
                            ето пак най големите печелят Блекрок Фиделити Веднагд. Ами да доста народ от малките ама ако излязат, поне половината ще загубят

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                              Всъщност не съм точно запознат, но какъв е проблема тази или други компании да си пуснат още акции на тези желаещи с по 100-200 $
                              теоретично би трябвало да мине през общо събрание компаниите могат да увеличават капитала само с малки проценти без общо събрание - а щортнатите акции са си 100% така че 2 или 3% отгоре не оправя никой. А за общото събрание там големите акционери са точно тези които в момента печелят най-много Блекрок, Фиделити и Венгард и очевидно сега доста народ от Редит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Как да сложа тук като емотикони диамант, ръце и ракета
                                Всъщност не съм точно запознат, но какъв е проблема тази или други компании да си пуснат още акции на тези желаещи с по 100-200 $

                                Коментар

                                Working...
                                X