IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
    ВЪХ АМА ТИ СИ БИЛ МНОГО ИНТЕЛИГЕНТЕН И НАЧЕТЕН БЕ . ХЯХЯХЯХЯХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ
    СТРАЙКОВЕ НАЙКОВЕ . И АЗ СИ КУПИХ НАЙК НАСКОРО. ХЯХЯХЯХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

    КАЖИ КЪДЕ ОТИВА ЕВРОТО И УБИТКОЙНА И ИНСЕКСИТЕ КЪТ СИ МНОГО НАЧЕТЕН

    ПЛЯМПАЧ

    АЗ ЩЕ КАЖА НАДОЛУ . ЗАРАДИ ПЛЯМПАЧИ КУТУ ТЕБЕ . ХЯХЯХЯХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ
    За тебе е май оная приказка: "Като се знам какъв съм архитект, ме е страх да ида на доктор...".

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

      Не могат да поддържат безкраен брой страйкове, OrderBook-а става невъобразимо голям. Има един обхват (който се определя от волатилността) над/под текущата цена и край. Ако цената на акцията скочи нагоре, веднага ще се появят страйкове с котировки и над $800. Ако падне - ще се появят страйкове под $20.

      Купих 100 варанта на QS(QuantumScape) по $27.70, че са с $6 дискаунт спрямо акцията. Таргет -> когато акцията стигне $85. Ще има стоп, но още не съм го нагласил къде да е.
      КОЛКО ТИ ПЛАТИХА ПЛЯМПАЧ ЗА УМНИТЕ ПРИКАЗКИ ?????????????????
      НЕ СИ ЗНАЕЛ СТОПЪ КЪДЕ И. АБЕ АЛОУУУУУУУУУУ ПОРЕФИСИОНАЛИСТА . СЕГА ЛИ ГО НАМЕСТВАШ ХЯХЯХХЯХЯЯЯЯ
      Last edited by the architect; 05.02.2021, 22:57.

      Коментар


      • ВЪХ АМА ТИ СИ БИЛ МНОГО ИНТЕЛИГЕНТЕН И НАЧЕТЕН БЕ . ХЯХЯХЯХЯХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ
        СТРАЙКОВЕ НАЙКОВЕ . И АЗ СИ КУПИХ НАЙК НАСКОРО. ХЯХЯХЯХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

        КАЖИ КЪДЕ ОТИВА ЕВРОТО И УБИТКОЙНА И ИНСЕКСИТЕ КЪТ СИ МНОГО НАЧЕТЕН



        АЗ ЩЕ КАЖА НАДОЛУ . ХЯХЯХЯХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ
        Last edited by mibova; 06.02.2021, 09:42.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Петков, един лаишки въпрос. Защо не мога да дам оферта за някои страйкове?

          Например: за GME падеж 5 март, не ми дава да купувам/продавам путове под 20 и над 800
          Не могат да поддържат безкраен брой страйкове, OrderBook-а става невъобразимо голям. Има един обхват (който се определя от волатилността) над/под текущата цена и край. Ако цената на акцията скочи нагоре, веднага ще се появят страйкове с котировки и над $800. Ако падне - ще се появят страйкове под $20.

          Купих 100 варанта на QS(QuantumScape) по $27.70, че са с $6 дискаунт спрямо акцията. Таргет -> когато акцията стигне $85. Алтернативно, ако поне се задържи акцията на сегашните нива до м.Юни, когато варанта ще стане упражним, дискаунта постепенно ще се изпари и се лапат тия $6. Ще има стоп, но още не съм го нагласил къде да е.
          Last edited by Д.Петков; 05.02.2021, 22:55.

          Коментар


          • Писах по-рано за храната... Малко странично към сектора и го пропуснах тогава, но отдавна следя SPTN и му се дивях на безобразно ниската цена. Това за хората, които смятат, че пазарът е надценен. PEG под 0,5!!! Компанията е супер печеливша и даже правят някакви гешефти с Амазон. Цената е нереално ниска. Е, няма да бъде ракета. В този бизнес няма как просто да се умножи по 5, по 6.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ivetka Разгледай мнение
              Малко мечти в петък следобед:
              Излиза ми трейда с PSTH (буквално всеки момент очаквам Ackman да обяви таргета). Успява да закопчае Stripe или Starlink и акцията отива на $100-$120

              Кака се пенсионира
              Ха дано, чакаме !

              Коментар


              • Петков, един лаишки въпрос. Защо не мога да дам оферта за някои страйкове?

                Например: за GME падеж 5 март, не ми дава да купувам/продавам путове под 20 и над 800

                Коментар


                • Ivetka Да купиш 100 акции и същевременно да продадеш 1 (пакет) CALL at-the-money, е равносилно да продадеш PUT. Само плащаш излишно повече комисионни. Продавай CALL когато вече си на добър плюс с акциите и са стигнали до силна съпротива и се очаква корекция. (Мое мнение, не ти се бъркам в търговията).
                  Като ми обърна внимание, за GameStop виждайки IV=313%, лакомията надделя и продадох 1 PUT $60, 26Март`2021, взех $26.06, значи почвам да губя под $34 (цена на акцията), а това е под яка подкрепа от преди излитането. Мисля, че ще излезе трейда. Компанията вече е неправилно оценена според мене, никой още не взима под внимание факта, че самият бранд GameStop вече струва х10 в сравнение с преди. Но съвсем скоро анализаторите ще се сетят за тая работа. Цял свят вече я знае, аз лично май никога не ги бях чувал. Не е препоръка!
                  А на тия безумни цени (на опциите) Йорданов да си ги купува, чудесно че има хора на които да ги продам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                    прекалено много народ се размечта за пенсиониране напоследък
                    - червен флаг
                    да слагаме ли каските?
                    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Вземи сложи някой лев на борсата най-накрая.
                    Терзия, ти какво сложи на борсата ? 50 К, 100 К, 200 К ? или demo ? Много анонимни станахме тука

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Да него ще го запомним с тези му думи и ако не беше спрян пазара вероятно щеше да се получи

                      Вас с Мънката за съжаление с нищо интересно няма да ви запомнят хората тук освен с безкрайното тролене
                      Да, това е защото те са от дълбоко срасналите се със системата индивиди и са готови мълчаливо да преглътнат моралните ѝ падения в името на спокойствието и дори да се опитват да я оправдаят с псевдорационални аргументи.


                       

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                        Този същият,който говореше да се купуват и над 300 долара за акция,с лимит 1000 долара

                        А защо не се спомене, че и този същия от $30 ни говореше да ги купуваме... на $50 .. на $70 ... каза с кофите да купуваме . Сигурно всеки ден писа да се купуват.

                        И наистина ако не бяха спряли играта толкова грубо, като едното нищо щяха да стигнат 500-1000$.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                          Този същият,който говореше да се купуват и над 300 долара за акция,с лимит 1000 долара
                          Да него ще го запомним с тези му думи и ако не беше спрян пазара вероятно щеше да се получи

                          Вас с Мънката за съжаление с нищо интересно няма да ви запомнят хората тук освен с безкрайното тролене

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Абе кой беше дето каза, че GME не можели да паднат под $100, някой спомня ли си?
                            Този същият,който говореше да се купуват и над 300 долара за акция,с лимит 1000 долара
                            "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              GME трябва да е жълт светофар за всички, че помпането на цените не означава нищо повече от гледане на едни цифрички, но компания без съответната реална(!) стойност зад тези цифри може да донесе печалба (реална) за по малко от 5% от акционерите, защото почне ли дъмпа нещата стават грозни за секунди.
                              Господи, прибери си "заслужилите инвеститори"! Чета тука повече от година, как не каза нещо полезно. Генератор на случайни фрази щеше да се справи по-добре.

                              Коментар


                              • GME трябва да е жълт светофар за всички, че помпането на цените не означава нищо повече от гледане на едни цифрички, но компания без съответната реална(!) стойност зад тези цифри може да донесе печалба (реална) за по малко от 5% от акционерите, защото почне ли дъмпа нещата стават грозни за секунди.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X