IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Но какво прави типичният ритейлър-трейдър...

    Чува за GME на $50 и "споменава" във форум какво бил чул. Гледа как това се качва и си вика, абе я да взема малко. Гледа как това отива на $100 и се въодушевява, на $170 вече смята, че е гений и взима доста повече, а на $250 смята, че "това нещо няма спирачка и ще ходи на $1000" при което се набухва яко...

    После... гледа малко волатилност нагоре-надолу, леко се спича, ама още твърди, че пътя е само нагоре и държи

    И после... пие една студена водица и проклина съдбата, но у форумо (не задължително този форум, може и reddit) обяснява, колко бил до̀бър и как ако това не било станало и онова не се било случило сега щял да се пече на Хавай

    И това са по-"оптините" и "знаещи". Другите, по-малко опитните се набухват директно на над $300, когато манията тотално е завладяла умовете на "народа"



    С което не казвам, че чат-пат няма и спечелили ритейлъри. Но тези дето са се набухали яко в GME на $50, примерно с капитал 100К да са вкарали 10К на ниското и не са добавяли нагоре, са сигурно по-малко от 0.1% от трейдващата ритейлърска гмеж. Да кажем, че с малко късмет са продали на $300. Не е никак зле от $100К капитал да отидеш на $150К, но дори и в този случай "трейдът на века" не води до забогатяване и печене на Хавай цял живот


    Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Да тръгне към $1000 ама да падне от $860. И той от $68 да гледа как това отива горе и после да си го гледа как пада на $68 и да не направи и една стотинка... И аз бих се терзал от подобна гледка

    Ама да приемем другия варинат. С капитал 100К слага $1К на GME на $50, чака за $1000 ама се сеща да продаде на $250

    От $100К правим едни $104К с една доста безразсъда "стратегия" дет в повечето случаи не работи...

    И к'во...?
    Last edited by Money; 07.02.2021, 11:48.

    Коментар


    • World food prices rose in January for the eighth consecutive month, led by cereals, vegetable oils and sugar, according to a report by the Food and Agriculture Organization (FAO) of the United Nations.
      и още ще има. Бая. Не като да не го писах поне 10 пъти.

      Проблемът е, че част от добрите сделки не са публични дружества. Другият проблем е, че още лятото есента разпродадох на безценица bg и ntr. Но тогава бях още зелен и слагах следващите поръчки от супер близо, сакън да не загубя някой долар. Е, не загубих, ама пропуснах бая.

      следващият проблем е, че нямам идея как тези неща ще се отразят на пакетираните, доставките... замразени и полуготови има още на далавера. Дали ще имат възможност да вдигнат цените или ще трябват да намалят % печалба.

      още по-следващият проблем... нафтата дали ще мине 100 долара до лятото. Скокът на нафтата ще нитаковамайките, защото се отразява на цената на всички основни стоки.

      Коментар


      • Една шведска компания Kindred group ми изглежда подценена спрямо подобни. Скоро ще излезе отчета им, ще е добър. Може и дивидент да дадат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

          С GME от как мина 50 долара беше ясно, че нещо не е наред. Терзо видя в Редит че са решили да го надуват и че действително го правят и ни подюрчи. От тук натам нямаше или поне аз нямаше как да знам до къде ще го докарат. Целта беше поне 1000 долара ама ги саботираха. Да ама някои успяха да уцелят върха въпреки всичко. Затова ги питам как, ама нещо не искат да си издават тайните
          Елементарно е потърси за троен анализ КБЗ излезнат ли ти поне два от индикаторите продаваш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение

            Това си е точно така, но това което ме притеснява е че прекалено грубо и очевадно го направиха. Аз не очаквах чак така. А и в момента положението си е доста избухливо с този вирус и на хората им се е насъбрало доста. Не трябва много да пламне някой по-голям пожар. Нали всички големи промени/революции са почвали така... Хората като цяло недоволни/ядосани по някаква причина и новия ред решава да предизвика стария точно в този момент.

            Сетих се за това по-случая :

            Fate whispers to the warrior, "You cannot withstand the storm." The warrior whispers back, "I am the storm."


            Ще поживеем ще видим

            Аз лично за в близко бъдеще съм с двата крака в борсата, именно по-тази причина, че стария ред ще направи всичко възможно да запази статуктовото. Не е препоръка за този който не може да си позволи загубите.
            Ама тя революцията е в процес и се води от кукловодите. Стадото е маскирано, взеха хляба на свободните хора (с малък бизнес), сега и противогази ще слагаме, ще ни забранят секса. Ще вземат парите на терикатите по борсите. ЗА ГМЕ колко изгоряха,че и още надежди имат. И с койните ще изгърмят и навсякъде - целта е да нямаме НИЩО
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

              При мен се получава и със звук. Изведнъж в главата ми се обажда глас изчезвай от тук, нещо не е както трябва.
              С GME от как мина 50 долара беше ясно, че нещо не е наред. Терзо видя в Редит че са решили да го надуват и че действително го правят и ни подюрчи. От тук натам нямаше или поне аз нямаше как да знам до къде ще го докарат. Целта беше поне 1000 долара ама ги саботираха. Да ама някои успяха да уцелят върха въпреки всичко. Затова ги питам как, ама нещо не искат да си издават тайните

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Ако се появи някой който да прецака банкерите=свръх богатите в собствената им игра, то те ще променят правилата и ти пак ще загубиш ВСИЧКО, а те пак ще спечелят и ВЗЕМАТ ВСИЧКО.
                Това си е точно така, но това което ме притеснява е че прекалено грубо и очевадно го направиха. Аз не очаквах чак така. А и в момента положението си е доста избухливо с този вирус и на хората им се е насъбрало доста. Не трябва много да пламне някой по-голям пожар. Нали всички големи промени/революции са почвали така... Хората като цяло недоволни/ядосани по някаква причина и новия ред решава да предизвика стария точно в този момент.

                Сетих се за това по-случая :

                Fate whispers to the warrior, "You cannot withstand the storm." The warrior whispers back, "I am the storm."


                Ще поживеем ще видим

                Аз лично за в близко бъдеще съм с двата крака в борсата, именно по-тази причина, че стария ред ще направи всичко възможно да запази статуктовото. Не е препоръка за този който не може да си позволи загубите.
                Last edited by pantaleev; 06.02.2021, 20:59.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                  Като ми настръхнат топките, продавам!
                  При мен се получава и със звук. Изведнъж в главата ми се обажда глас изчезвай от тук, нещо не е както трябва.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Бла-бла, ако това било станало, ако онова било станало, така и баба знае

                    Защо на мене ми се получава, а Терзаещия се не. Може ли да ми обясниш




                    И освен това паразът не е бил спиран. Робинхуд не е пазарът, а и както изглежда от анализ на данните, най-големите купувачи не са били ритейлърите. А едни хедж фондове са прецакали няколко други по-малки

                    Т.е. бла-бла-бла...



                    A look at the 10 most-purchased stocks by retail traders during the market mania last month is missing one key stock: GameStop.

                    The prevailing narrative was that a band of Reddit-inspired small traders rose up against Wall Street by buying GameStop en masse, forcing a short squeeze by professional hedge fund managers, who were forced to cover their negative bets or risk catastrophic losses.

                    But several signs are pointing to institutional investors as big drivers of the wild price action on the way up.

                    “Although retail buying was portrayed as the main driver of the extreme price rally experienced by some stocks, the actual picture may be much more nuanced,” JPMorgan global quantitative and derivatives strategy analyst Peng Cheng told clients in a note. JPMorgan’s quant team uses public data from exchanges and applies a proprietary methodology to identify which flows are from retail traders. GameStop was number 15 on the firm’s retail buying list for January.


                    https://www.cnbc.com/2021/02/05/game...ata-shows.html
                    От много време им се обяснява това,но те не та не.Според мен Цитадел или по точно батките стоящи зад него, захапаха Мелвин чрез Робинхуд.След което му отпуснаха кредитна линия за спасяване пак от същите батки.Играта е безмилостно жестока само няколко наивници си повярваха,че ще надхитрят големите и ще им приберат парите.
                    "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                      Айде малко нещо конкретно, смислено и полезно. Как преценявате кога да продадете една акция.
                      Като ми настръхнат топките, продавам!

                      Коментар


                      • Да тръгне към $1000 ама да падне от $860. И той от $68 да гледа как това отива горе и после да си го гледа как пада на $68 и да не направи и една стотинка... И аз бих се терзал от подобна гледка

                        Ама да приемем другия варинат. С капитал 100К слага $1К на GME на $50, чака за $1000 ама се сеща да продаде на $250

                        От $100К правим едни $104К с една доста безразсъда "стратегия" дет в повечето случаи не работи...

                        И к'во...?

                        Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                        Ми той каза,че десет акции не го бъркат дори и да е на минус.Това са дребни пари,ама я ако тръгне нагоре към 1000 дойлеря

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                          Айде малко нещо конкретно, смислено и полезно. Как преценявате кога да продадете една акция. Ето примерно GameStop Ivetka каза че продала на 450 или там някъде беше. Как прецени Ivetke че това е максимума? И фондове са спечелили от ралито на GME. А можеше да загубят както се случи с много ритейлъри. Явно има начини за преценка, които невежите не знаем и се прецакваме. Ако може да отговаряте на понятен език, защото нямам финансова грамотност и много от термините и чуждиците които ползвате не ги разбрам. Разбира се ако искате наистина да сте полезни на масовия читател - Иветка поне каза, че иска да е полезна
                          Стратегията e да си смирен и като направиш 100 пъти печалба, да излезеш и да оставиш нещо и за другите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Честито, вече си на минус

                            И да кажеш като продадеш, ей, да не се измъкнеш като пр... из гащи както прави Терзаещия се


                            Ми той каза,че десет акции не го бъркат дори и да е на минус.Това са дребни пари,ама я ако тръгне нагоре към 1000 дойлеря
                            "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение



                              https://chitanka.info/text/20195-negyrsko-shtastie

                              Разказа е едно към едно с GME ситуацията. За няколко минути се чете и препоръчвам на всеки, да го прочете, който е се е интерсувал от GME ... Година 1950... сега сме 2021 ... без коментар !

                              "...— Успокой се, заблудено чадо! — рече назидателно праведникът. — Билетът е твой, но парите са наши и ако ти упорствуваш да ги получиш, тежко̀ ти! Послушай съвета ми и не се оставяй в плен на нечестивия!..."
                              Ако се появи някой който да прецака банкерите=свръх богатите в собствената им игра, то те ще променят правилата и ти пак ще загубиш ВСИЧКО, а те пак ще спечелят и ВЗЕМАТ ВСИЧКО.
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money
                                Мънки-терзаев, ама твоя мозък май наистина е като на мънки

                                Това май даже и Ивелинка го разбра, като гледам някои от коментарите ѝ...

                                Пак да те питам как ловиш интернет като си под вода ???

                                Шнорхел ли ползваш?

                                Коментар

                                Working...
                                X