IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Още малко и сме ITM!

    Машала, Петков!
    Аз не видях да са излезли данните за печалбите на SHIP, а трябваше вчера да ги обявят, затова не бързам да затварям. И да коригира, пак ще съм взел доволно. Но играта (почти) свърши. На облажилите - честито!
    Last edited by Д.Петков; 12.02.2021, 19:55.

    Коментар


    • NASDAQ: SHIP
      2.04 USD +0.62 (+43.67%) 12:14рм

      Браво ! И честито на печелившите .

      Коментар


      • Бях споменал ILMN през октомври на около $265, сега е 2х нагоре

        Яко нали? Инвестиране стил "аз споменах у форумо и вижте сега къде е"

        Като стана дума за това GME е цели 3% нагоре днес. Някой споменал го на $50 е на споменателен плюс все още

        Коментар


        • Seanergy Maritime Holdings Corp. Regains Compliance with Nasdaq Minimum Bid Price Requirement
          Още малко и сме ITM!

          Машала, Петков!

          Коментар


          • Айде, речено-сторено. Палантир пак е на борда @32.66.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Аве, то и аз уж се уча, ама пак се хванах на тъпата въдица със стоповете и ми изтръскаха част от позицията в APT на 18,2... Хем знам, че всеки път гледат да праснат в началото надолу, за да приберат акциите на заешките сърца
              а мен искаш да ме набуташ със стопове

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

                Не знам дали е невъзможно, но е много трудно. Все с малко (или много) отгоре ми се получават.
                Лъжа, естествено. Имах много продажби на 2-3% в началото, но по-новите наистина следват тази тенденция за поне 20%.
                Аве, то и аз уж се уча, ама пак се хванах на тъпата въдица със стоповете и ми изтръскаха част от позицията в APT на 18,2... Хем знам, че всеки път гледат да праснат в началото надолу, за да приберат акциите на заешките сърца

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  ...
                  -

                  Никола, не си чел по-назад форума и не знаеш, че това 30% е НЕВЪЗМОЖНО.
                  Не знам дали е невъзможно, но е много трудно. Все с малко (или много) отгоре ми се получават.
                  Лъжа, естествено. Имах много продажби на 2-3% в началото, но по-новите наистина следват тази тенденция за поне 20%.
                  Last edited by Никола20; 12.02.2021, 16:30.

                  Коментар


                  • Ти както си тръгнал, накрая ще инвестираш и в историческия парк.... поне изчакай дедо Бюфет да гушне букета, не му разбивай сърцето

                    -

                    Никола, не си чел по-назад форума и не знаеш, че това 30% е НЕВЪЗМОЖНО.

                    По принцип и аз бих следвал твоята стратегия, ако имах достатъчно капитал. 50% щях да съм в някакви безумия, пред които pltr изглежда като син чип. Нещо от рода на китайското кафе. Просто не бих се самозаблуждавал с някакви анализи. Обаче... противно на pipbel, с по-малко наличен капитал не ми се рискува толкова.
                    Last edited by terziеv; 12.02.2021, 16:12.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      ... добавка 2 - аз съм по прозаичното. Още не мога съвсем да свикна с ракети, които правят по 50% нагоре за ден и гледам да взимам неща, които ми се струват полезни. Но определено работя върху този си дефицит. Ето, сега съм напазарил по стотина варънта от няколко спака. Даже не се занимавах да ги гледам подробно.
                      Аз също се уча, но нямам този проблем с ракетите. С половината капитал търся точно такива, не точно с 50% на ден, но 30% за месец е чудесно.
                      Работя върху друг дефицит, който pipbel е описал чудесно.

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      И аз съм бил така, преди години.
                      Добре е че го осъзнаваш като проблем и работиш в/у него. Колкото по скоро го преодолееш - толкова по добре.

                      Несъмнено по комфортно ( и доходно разбира се) е да се качиш на влака 1класа, па било то и на 3-5 спирка, ала пък знаейки с голяма доза увереност че ще те закара до крайната гара, отколкото като отчаян ромей да преравяш боклуците от пътниците навън с надежда да намериш нещо забравено/ценно.

                      Това валю/гроуф са малко изкуствени и субективни разделенията. Болшинството от най добре представилите се акции например и преди 5летка са имали траектории на ракети, ама от днешна гледна точка се оказва че тогава са били диипвалю всъщност, нали
                      ...
                      Точно така разсъждавах когато купувах Палантир. После обаче взех да гледам пазарна капитализация, печалба и други не важни за цената на акцията неща. И имах глупостта да прочета няколко анализа и да позволя да ми повлияят.
                      Просто на борсата, както и в живота извън нея, хората залагат на качествата на конкретни хора. Питър Тийл явно е от този тип хора. На които се залага.

                      Така че, ще си купя обратно Палантир и ще ги стискам до посиняване.

                      И да си призная, онзи ден допълних Нован (NOVN) до предишното количество, което имах. Купих на 1.95 и сега средната ми цена е 1.40.

                      Коментар


                      • някой трейдва ли Spectra Science?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          ... добавка 2 - аз съм по прозаичното. Още не мога съвсем да свикна с ракети, които правят по 50% нагоре за ден и гледам да взимам неща, които ми се струват полезни. Но определено работя върху този си дефицит. Ето, сега съм напазарил по стотина варънта от няколко спака. Даже не се занимавах да ги гледам подробно.
                          И аз съм бил така, преди години.
                          Добре е че го осъзнаваш като проблем и работиш в/у него. Колкото по скоро го преодолееш - толкова по добре.

                          Несъмнено по комфортно ( и доходно разбира се) е да се качиш на влака 1класа, па било то и на 3-5 спирка, ала пък знаейки с голяма доза увереност че ще те закара до крайната гара, отколкото като отчаян ромей да преравяш боклуците от пътниците навън с надежда да намериш нещо забравено/ценно.

                          Това валю/гроуф са малко изкуствени и субективни разделенията. Болшинството от най добре представилите се акции например и преди 5летка са имали траектории на ракети, ама от днешна гледна точка се оказва че тогава са били диипвалю всъщност, нали

                          Пък и няма нужда винаги да откриваш Америката. Най добрите го правят вместо теб, само остава да ги следваш.
                          Аз още от миналата година следя и харесвам ARK етф-те, но едва миналия месец ( по добре късно отколкото никога) пристъпих към действие.
                          Просто след добрата година прецених че е добре да клъцна и поприбера тук таме някой профит и да поосвежа портфейла с нещо ново.
                          Освен тези 4 дето споменах в поста си + теледока дето го имам по отдавна - още 7 други натоварих от най тежките позиции на ARKK, че като не съм янки не ми дава да го купя директно. Към 45% от него съм репликирал.
                          Доволен - тройно по добре за броени седмици от сп500, нищо че голямото болшинство от тях си бяха с чартове на ерекция, де те плашат

                          Да не говорим че срам не срам и биткойн си взех тая седмица, вече 9% на + и от него. Мярнах че го има в 1 от подфондовете...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                            Тази нова китайска гадина волска (волатилна) ли ще е или бича? По различен начин я превеждат мисирките.
                            Най вероятно и двете

                            Коментар


                            • Някой с мнение за LLNW? pipbel ме предупреждаваше, ама... ужасяващ отчет, просто потресаващ. бих разкарал всичко на момента, но не искам да оголвам едни колци.

                              ...

                              и нещо друго, което все пропускам да споделя. Тези дни ще спират ЮП. Отигравайте отговорно и с мярка. Фортумчето ми ще пострада, ама какво са няколко трилиона загуби в шума пред атлантическата солидарност.
                              Last edited by terziеv; 12.02.2021, 13:14.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение



                                Не те ли е шубе заради ниските обеми при еврогейците?
                                Не, нали си има маркетмейкър и като цяло мисля че прилично следва движението в US. На мен идеята ми не е да ги трейдвам, а да държа поне година. Така че липсата на обеми не ме смущава, още повече че има и данъчни предимства, което си е от значение ако ударя 1000% профит

                                Коментар

                                Working...
                                X