IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    от къде черпиш информация, че не купуват? Конкретен източник посочи?
    няма табло където да пише кой хедж фонд какво е купил или продал... следиш новини, следиш блумбърг, ройтерс, йаху финанс и тн, следиш интервюта с водещи инвеститори... слушаш между редовете. Гледаш при затваряне как плавно качва и в един момент някой бута яко свещите надолу - това не е малка риба, която разтоварва каруцата, а напротив... е такива работи. Но като цяло за всички е ясно, че в момента на пазара се търгуват мечти + има евтини пари... и това няма да е добезкрай.

    робинхууд манията също е показателна, че налвизаме в опасни води щом всеки бакшиш може да купува организирано в редит акции докато чака на светофара и използва чека от правителството за капитал.... ми не предвещава нищо добро.

    по-добрият сценарии е една хубава здравословна корекция овреме отколкото балона да се пукне с гръм.

    успех.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение


      Ми те много избирателно акциите днес. Ето пример ... пуснаха новинка с гръмкото заглавие, че Бил Гейтс разпродал BABA, AAPL UBER.. и там какво още беше и тези акции днес ги натискат надолу ( FB си беше ОК ). Там някъде като се зачете човек в статията вижда че пише "in the fourth quarter" ама кой го интересува, че е било за тогава. Новината нова така че дай да ги натискаме днес. Всичко е един голям цирк.

      "The Gates Trust sold 552,383 Alibaba American depositary receipts it had owned at the end of the third quarter to end 2020 "
      натискат когато са прочели новината. Няма как да натискат преди това нали се сещаш. А аз даже от теб я научих сега

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        казах ти, че големите риби дето ги няма във фейса не купуват повече от това здраве
        от къде черпиш информация, че не купуват? Конкретен източник посочи?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          Като толкова умни тук що никой не каза на тъпите да продаваме.
          казах ти, че големите риби дето ги няма във фейса не купуват повече от това здраве
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Като толкова умни тук що никой не каза на тъпите да продаваме.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Аз корекцията не я виждам. Имоти и нафта танцуват казачок.

              10% надолу ако отиде, ще има апокалипсис. Лавина от марджин колци. Наистина е любопитен този експеримент - комбинация от планова икономика и отворена фондова борса.

              Ми те много избирателно акциите днес. Ето пример ... пуснаха новинка с гръмкото заглавие, че Бил Гейтс разпродал BABA, AAPL UBER.. и там какво още беше и тези акции днес ги натискат надолу ( FB си беше ОК ). Там някъде като се зачете човек в статията вижда че пише "in the fourth quarter" ама кой го интересува, че е било за тогава. Новината нова така че дай да ги натискаме днес. Всичко е един голям цирк.

              "The Gates Trust sold 552,383 Alibaba American depositary receipts it had owned at the end of the third quarter to end 2020 "

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                Интересно ми е това ли ще е корекцията, която толкова чакахме.... 2-3% преди стимулите. Надявах се на 5-10%.
                Аз корекцията не я виждам. Имоти и нафта танцуват казачок.

                10% надолу ако отиде, ще има апокалипсис. Лавина от марджин колци. Наистина е любопитен този експеримент - комбинация от планова икономика и отворена фондова борса.

                Коментар


                • Интересно ми е това ли ще е корекцията, която толкова чакахме.... 2-3% преди стимулите. Надявах се на 5-10%.

                  Коментар


                  • Всичко е лъжи и манипулации. Не знам кво е правилото на форума, не ме и интересува. Стига ми да си следвам моето. Ама не успявам и затова се дъня

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Aйдееее, и имотните в небето. Вече наистина няма какво да се купува. Само на едната спекула ще караме.
                      Аз си купих OCDX и ZIM днес.

                      Коментар


                      • Не разбирам защо просто не следваш ЖЕЛЯЗНОТО правило на форума?

                        Ех, защо нямаме художник в този форум, да вземе нарисува движението на споменатите акции.

                        11.09.2020, 13:08
                        Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                        Няколко коментара, но с ясната препоръка, че имаме различна представа, очаквания, риск толеранс и стратегии. Споделям само впечатления без препоръка за покупка или продажба.

                        ALK – не бих докоснал
                        AAPL – водеща компания, която след корекцията като намери здрава основа ще расте освен ако не влезем в световна рецесия, но тогава всичко ще е в киреча.
                        ADM – ОК е но не очаквай голям растеж
                        CABGY - ОК е но не очаквай голям растеж
                        INTC - не очаквай растеж. Бих сменил с AMD на нива 60-65$
                        MYL – тоя шит ще ходи поне до 13,50 и е гробница за капитала. Чудесен шорт от към 15,80 при long/short стратегия
                        NIO – всички ауто електрически компании са прокси на Тесла. Аз лично бих сложил пари само в Тесла като пазарен лидер. На тоя пазар няма да има 10 или 20 компании а най-много 3-4. Едната най-вероятно е Тесла, кои ще са другите не знам
                        NVO – не ми допада, ще се движи с пазара като цяло
                        OLN – out
                        SE – ОК е но ще коригира още. Имай предвид, че при такива ръстове след като се формира връх (не знам кога но рано или късно идва) спада ще е зашеметяващ и е добре да си извън преди това
                        STOR – не ми харесва. На първо място не бих влизал
                        TSLA – фен съм на компанията, но акцията е много волатилна за моя вкус. Ако намери дъно на 310-320 ще тръгне още веднъж нагоре макар че с такива движения след това и спада ще е болезнен. Добри нива за влизане бяха 170 и след това 205, но знаем приказката за АКО
                        WELL – out
                        CCL – out
                        MRNA – вече съм споделял
                        O – out

                        Между другото съм съгласен с Мишо Мастър кард

                        Коментар


                        • Тамън продадох ALK оня ден и и дигнаха рейтинга и излетя. А я държах половин година едва мърдаше

                          Коментар


                          • Aйдееее, и имотните в небето. Вече наистина няма какво да се купува. Само на едната спекула ще караме.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              Къде е Ташунко със сапа - май пак ще купува Епъла за 111 $ ?
                              Хахаха не е зле,но сега погледа ми е другаде насочен .

                              Коментар


                              • early investors have no idea what the ultimate acquisition target will be; they have the option to redeem SPAC shares for a return of principal prior to completion of an acquisition, but still bear credit risk and the opportunity cost during the pre-acquisition period."

                                after a SPAC acquires a company, Woodard warns "lenient rules" can impose heavy costs on individual investors... hidden fees and costs are so large that for every $10 raised in a SPAC IPO, less than $7 in cash remains by the time the average SPAC acquires a target. Sponsors are also allowed to negotiate side deals without disclosing them to the rest of the investor base.
                                https://finance.yahoo.com/news/why-s...tsrc=fin-notif

                                В потвърждение за тезата да не се държи след. Вероятно има редица изключения. Има една научна статия по въпроса, където даже е изчислено. Като цяло почти става https://corpgov.law.harvard.edu/2018...-introduction/

                                ===

                                добавка:



                                Пребройте маските.
                                Last edited by terziеv; 21.02.2021, 20:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X