IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    Moderna пак се омодернчи. От къв зор па сега пак тръгна надолу, някой разбра ли?
    Астра Зенека разтовариха за 1,2В акции на Модерна. Може това да е причината.

    Коментар


    • Moderna пак се омодернчи. От къв зор па сега пак тръгна надолу, някой разбра ли?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
        Jensen, заради лихвите е, очакванията за по-високи лихви, покачва и стойността на паричната единица. Повече играчи купуват долари и оттам доларови активи, защото те стават по доходоносни. Съответно расте долара спрямо другите валути.
        и къде тогава е инфлацията в картинката?

        Коментар


        • Jensen, заради лихвите е, очакванията за по-високи лихви, покачва и стойността на паричната единица. Повече играчи купуват долари и оттам доларови активи, защото те стават по доходоносни. Съответно расте долара спрямо другите валути.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
            Може ли някой да ми обясни на проЗ език защо при положение, че се очаква инфлация, доларът расте? Нали уж това е инфлацията - обезценяване на парите?
            Какво значи "очаква се инфлация"? Един очаква, друг не очаква. Това да не е Нова година, че да идва по график!

            Коментар


            • Може ли някой да ми обясни на проЗ език защо при положение, че се очаква инфлация, доларът расте? Нали уж това е инфлацията - обезценяване на парите?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                o, не, в Наско има както казваш винаги подценени хартии.
                Почваш със хилядарка и седмично добавяш лесно/смешните 5%.
                За две години стигаш шест цифри и те така.
                Че аз точно така направих, ама за година. Долните шест цифри вече не са пари. Нямаш си идея колко поскъпнаха само строителните материали за година. Гледай какво правят Хомо депо и Ловес

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Докато събера кинти за стопанство, земя и къща в пущинака ще съм на 80.
                  o, не, в Наско има както казваш винаги подценени хартии.
                  Почваш със хилядарка и седмично добавяш лесно/смешните 5%.
                  За две години стигаш шест цифри и те така.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    То винаги си е било така. Просто сега е по-видимо. Тръмп в политиката и gme на борсата просто свалиха маските. Всички предполагахме какви са нещата, но май никой не си представяше докъде е прояден Западният свят.

                    Имам приятелка, преподавател в САЩ. На Западния бряг. До преди година и нещо си мислех, че преувеличава. Вече си мисля, че даже смекчава нещата.

                    и най-лошото е, че няма алтернатива. Ни борсата, ни Западния свят. Докато събера кинти за стопанство, земя и къща в пущинака ще съм на 80.
                    На Запад от София е изключително красиво, а земята е без пари. Аз скоро купих парцел и се чувствам че по-скоро ми го подариха, отколкото аз да съм дала нещо. Буквално15-20 пъти по-евтино от прославените кимизарници по Южната дъга на София.

                    Нещо като ГМЕ на 6-7 долара

                    Коментар


                    • Ташунко, няма ли да сложиш Pembina за пенсията? Страшен ангебот е в момента

                      Коментар


                      • Точно попадение. Никой не е наистина доволен, дори елитите. Много пъти хората сме били в пъти по-лоши условия, но е имало поне малко оптимизъм и надежда, че нещата утре ще са по-малко зле. Сега всички се чудим още колко по-зле ще става. Сравни го с Югоизточна Азия, където животът може да не е толкова лесен, но кипи, където технологично са с две три обиколки напред, където по същество няма гета. Да, дори в градове като Шанхай няма гета от типа на парижките. Какъв искуствен интелект ще развиваме, когато новите поколения копчето вкл./изкл. не могат натисна, без да гледат видео инструкцията три пъти.

                        Гледах доста постове във wsb... Не съм си и представял, че толкова народ може да търгува от отчаяние. Превърнаха усилената работа и пестеливостта в недостатък. Самият аз работя на хонорар. Вече отказвам бая поръчки, защото ми е направо обидно. Като знам с какъв зор изкарвам същите пари, които ми падат почти без усилие от борсата и направо ми се реве.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          То винаги си е било така. Просто сега е по-видимо. Тръмп в политиката и gme на борсата просто свалиха маските. Всички предполагахме какви са нещата, но май никой не си представяше докъде е прояден Западният свят.

                          Имам приятелка, преподавател в САЩ. На Западния бряг. До преди година и нещо си мислех, че преувеличава. Вече си мисля, че даже смекчава нещата.

                          и най-лошото е, че няма алтернатива. Ни борсата, ни Западния свят. Докато събера кинти за стопанство, земя и къща в пущинака ще съм на 80.
                          Интересно е че като гледаш борсата, все едно имаме някакъв невероятен просперитет и прогрес, а като гледаш хората и живота, нещата са точно на обратно.

                          Според мен стремглаво наближаваме момент в който ще има преломна промяна във всичко. Аз не виждам как може да продължим още напред в такъв вид/строй общество. Особено западното, което в момента води целия свят. Аз почти не познавам човек, който да е доволен от живота. Не говоря за пари и предметни притежания. Повечето имат много повече от колкото имат нужда. Начина на живот ... просто ни погубва като хора и това няма да продължи дълго. Ние все пак като хора сме си почти същите както преди стотици години, да не казвам хиляди.

                          Технологично имаме условията за промяната. Но трябва и хората да се променят и там е проблема. Надявам се нещата да се случат плавно, а не с гръм и трясък и мизерия години напред.

                          --------------------------------------------------------------------------------------

                          Сега малко в сферата на конспирациите ... ако вярваш в прогреса на човечеството с добро и че света се управлява от хора, които мислят за хората ... този вирус и събитията последната година предполагат, че вървим напред и че това е началото на промяната и за момента доста добре се справят (няма войни,конфликти и мизерия ... свикваме полекичка, че няма работа за всеки ... айлячим си повече ... технологиите и медицината вървят с пълна сила напред ... ).

                          Ако вярваш в обратното ... също е вярно. Много права и свободи отнети ... ще ни трепят ...контролират ... и такива неща .

                          Всеки според вярванията и как вижда живота.
                          Last edited by pantaleev; 28.02.2021, 17:46.

                          Коментар


                          • То винаги си е било така. Просто сега е по-видимо. Тръмп в политиката и gme на борсата просто свалиха маските. Всички предполагахме какви са нещата, но май никой не си представяше докъде е прояден Западният свят.

                            Имам приятелка, преподавател в САЩ. На Западния бряг. До преди година и нещо си мислех, че преувеличава. Вече си мисля, че даже смекчава нещата.

                            и най-лошото е, че няма алтернатива. Ни борсата, ни Западния свят. Докато събера кинти за стопанство, земя и къща в пущинака ще съм на 80.

                            Коментар


                            • Малко празни приказки ... в Неделя сутрин.

                              Аз от толкова пулене по движението на пазара и новините все повече и повече оставам с впечатлението и усещането, че пазара няма нищо общо със свободен пазар и реалността, и просто е изцяло манипулиран да обслужва интереси на разни големи и богати. Постоянно става нещо супер необичайно и после веднага в новините измислят някакво странно оправдание защо така е станало. Интресно ми е само до кога ще могат да прикриват тези манипулации и кога всичко ще лъсне с целия си блясък. Тази година доста неща се показаха покрай GME, но представлението си продължава с пълна сила.

                              Сега ако пазара литне нагоре едни 7-10 % според мен ще си е доста притеснително, но пък ми изглежда един напълно възможен вариант.
                              Last edited by pantaleev; 28.02.2021, 15:17.

                              Коментар


                              • a House Democrat indicated support in trying to overrule the huge Oshkosh contract.

                                Това относно wkhs. Плановата икономика кефи максимално.

                                Коментар

                                Working...
                                X