IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
    Особено добре това се получи при Модерна с 450 бр които купих на 114 $ и на 120 $ и ги екзикутирах на порции от 206 до 211 $.
    Е добре де техническия анализ не е ли да се гледа графиката? Аз като направя ТА на MRNA стигам до извода, че никога не е прехвърляла $190

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Мажи ските..... с вакса за скокове. Ако така продължава, може да делим таксата. Шварцер, дето ти разправях, пише за същия екип. Той и Петков е навътре в техниката. Няма нужда всеки да разбира от всичко.
      Той и bokogega го разбира Техническия Анализ, вероятно много по-добре от мене, нищо че си трае. Помня му ника от преди сигурно 10г. в forexforum.bg и добри анализи качваше. Нямам спомен дали е писал и преди това в фрий-зоната дето и тя замлъкна безславно.

      В момента ако се гледа S&P500, спада е приключил вече и си отскочи уставно от подкрепата. Би трябвало в понеделник да тръгне (подлъгващо) леко надолу и после в края на деня да си отпътува на север. Ще ми е интересно да видя още с отварянето, нетърпеливковците да купуват колко са силни

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        в Китай има един непреодолим ФАКТОР, който вкарва неизвестна доза риск - и това е Държавата.
        Виж как подрязаха крилцата на Джак Ма и ще разбереш какво имам предвид. От дръпнатите може всичко да очакваш, но на последно място някой там се интересува от не-дръпнатите, че били инвестирали в акциите им.
        Мдааа, както ги спасиха от фалит, така могат да затворят дюкяна. Ако решат, могат да създадат и мегакомпания. Там парите си не ги считам за инвестиция, а залог с неизвестен коефициент.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          За мен техническият анализ е пълна глупост, но виждам че народът се ръководи от него и ще се наложи да започна да му обръщам внимание. Всъщност почнах вече да експериментирам и да трейдвам според него, но много малко все още за да си вадя изводи.
          В NIO вярвам защото е китайска акция, има много китайци в Китай и имат проблем със замърсяване и електрички много ще се купуват та ако ще и да не изнесат в Европа и Америка, азиатският пазар е предостатъчен. Виждам и че произвеждат и продават все повече коли, има движение, случва се нещо, амбицирани са. Но може и да се заблуждавам - с Никола вече ми се случи - сериозно бях повярвала в тях и до последно не вярвах в обвиненията.
          в Китай има един непреодолим ФАКТОР, който вкарва неизвестна доза риск - и това е Държавата.
          Виж как подрязаха крилцата на Джак Ма и ще разбереш какво имам предвид. От дръпнатите може всичко да очакваш, но на последно място някой там се интересува от не-дръпнатите, че били инвестирали в акциите им.

          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Деликатно е положението в понеделник, но поне в началото го виждам нагоре едни +200, +250 (за DOW). Слезе за много кратко под 31К и бързо връща със големи стъпки + 500+600 , едно е да връща със по 100, 150 точки, друго е да крачи с по 500 точки
            Трудно е още да се прецени Байдю и неговия екип дали добре управлява икономиката, макар още да е рано, мерките не са силни. От друга страна:
            -Технологичен данък
            - ако тръгне да вдига и другите данъци
            -антимонополни дела - срещу големите тех-гиганти
            -ръста на лихвите
            -ръста на петрола
            това не са добри неща

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
              До някаква степен оптимистичен завършек на седмицата. Да видим в понеделник дали ще започне с брутално рали или ще мажем ските отново.
              Малко прекалено оптимистично даже свърши седмицата. Според мен Понеделника дали ще излитаме или ще продължаваме сериозно надолу, ще зависи от това каква новина ще излезе за стимулите уикенда.

              Аз лично орязах добре всичко, че Понеделника прекалено рисков ми идва и изцяло базиран на политически игри.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                За мен техническият анализ е пълна глупост, но виждам че народът се ръководи от него и ще се наложи да започна да му обръщам внимание. Всъщност почнах вече да експериментирам и да трейдвам според него, но много малко все още за да си вадя изводи.
                В NIO вярвам защото е китайска акция, има много китайци в Китай и имат проблем със замърсяване и електрички много ще се купуват та ако ще и да не изнесат в Европа и Америка, азиатският пазар е предостатъчен. Виждам и че произвеждат и продават все повече коли, има движение, случва се нещо, амбицирани са. Но може и да се заблуждавам - с Никола вече ми се случи - сериозно бях повярвала в тях и до последно не вярвах в обвиненията.
                Специално за американската борса техническия анализ е от голямо значение.Огромна част от инвестиралите се ръководят от него и ви казвам че работи.Преди време ми направи впечатление кога започват масово да купуват и вдигат цената и няколко пъти се възползвах.Особено добре това се получи при Модерна с 450 бр които купих на 114 $ и на 120 $ и ги екзикутирах на порции от 206 до 211 $. Тая същата артия предиседмици даде сигнал че ще пада яко и днес ето я на 131 $ а може да иде отново до 105 $. Така,че ТА не е за пренебрегване на американската борса най-малкото защото публиката се ръководи от него .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                  За мен техническият анализ е пълна глупост, но виждам че народът се ръководи от него и ще се наложи да започна да му обръщам внимание. Всъщност почнах вече да експериментирам и да трейдвам според него, но много малко все още за да си вадя изводи.
                  В NIO вярвам защото е китайска акция, има много китайци в Китай и имат проблем със замърсяване и електрички много ще се купуват та ако ще и да не изнесат в Европа и Америка, азиатският пазар е предостатъчен. Виждам и че произвеждат и продават все повече коли, има движение, случва се нещо, амбицирани са. Но може и да се заблуждавам - с Никола вече ми се случи - сериозно бях повярвала в тях и до последно не вярвах в обвиненията.
                  По добре е да спреш да трейдваш известно време,ако наистина ще продължиш да трейдваш твоята вяра.Пазара ама хич не го е еня за нея,и колкото по бързо го разбереш,толкова по добре за теб.Е да случва се нещо имат приходи от продажби за 12 милиарда и половина и разходи за близо 19милиарда.Това е горе долу като да печелиш малко,а разходите да са ти големи като тези големи разходи ги покриваш с кредити.
                  А че техническият анализ е пълна глупост има върху какво да се спори,но това е друга тема.
                  "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                    За мен техническият анализ е пълна глупост, но виждам че народът се ръководи от него и ще се наложи да започна да му обръщам внимание. Всъщност почнах вече да експериментирам и да трейдвам според него, но много малко все още за да си вадя изводи.
                    В NIO вярвам защото е китайска акция, има много китайци в Китай и имат проблем със замърсяване и електрички много ще се купуват та ако ще и да не изнесат в Европа и Америка, азиатският пазар е предостатъчен. Виждам и че произвеждат и продават все повече коли, има движение, случва се нещо, амбицирани са. Но може и да се заблуждавам - с Никола вече ми се случи - сериозно бях повярвала в тях и до последно не вярвах в обвиненията.
                    Такаааа, значи не си инвестирала заради технически анализ, нито заради фундаментален. Демек по религиозни причини, вяра в НИО! Спомних си, та той е Избраният!
                    Кажи си бе, Ивелинче, искаше бърза спекулация, но не уцели момента на изход! Както се получава и при мен може би. Остава ни да вярваме....

                    Коментар


                    • За мен техническият анализ е пълна глупост, но виждам че народът се ръководи от него и ще се наложи да започна да му обръщам внимание. Всъщност почнах вече да експериментирам и да трейдвам според него, но много малко все още за да си вадя изводи.
                      В NIO вярвам защото е китайска акция, има много китайци в Китай и имат проблем със замърсяване и електрички много ще се купуват та ако ще и да не изнесат в Европа и Америка, азиатският пазар е предостатъчен. Виждам и че произвеждат и продават все повече коли, има движение, случва се нещо, амбицирани са. Но може и да се заблуждавам - с Никола вече ми се случи - сериозно бях повярвала в тях и до последно не вярвах в обвиненията.

                      Коментар


                      • До някаква степен оптимистичен завършек на седмицата. Да видим в понеделник дали ще започне с брутално рали или ще мажем ските отново.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                          не разбирам кво ми говориш и от де изобщо знаеш на какви цени съм влизала в NIO. Бях на зверски плюс преди колапса и трябваше да продам - там ми е грешката - а не че съм купила на грешните цени - просто не трейдвам правилно. И то щото вярвам в НИО и не вярвах да се срине чак толкова. Но то не самото НИО се срина щото при него всичко си върви идеално. ФЕД сринаха всичко, а на техните решения нито мога да влияя, нито да ги прогнозирам. Така че единствено ме е яд, че не прибирам профити от време на време, а се главозамайвам с големите проценти печалба
                          Добре,защо винаги си мислиш,че някой друг е виновен.Ти на каква база търгуваш,не е фундамент,защото в какво точно вярваше в тази компания

                          Click image for larger version

Name:	Screenshot_4.jpg
Views:	1
Size:	41.0 КБ
ID:	3727682

                          Click image for larger version

Name:	Screenshot_5.jpg
Views:	1
Size:	48.1 КБ
ID:	3727683

                          Не е и технически,защото щеше да видиш това

                          Click image for larger version

Name:	Screenshot_6.jpg
Views:	1
Size:	91.7 КБ
ID:	3727684

                          Въобще какъв вид анализ правиш преди да влезеш в някаква компания.
                          Нищо лично,но ми е интересно как така с лека ръка купуваш нещо,без всякакъв анализ.Или търгуваш новини
                          "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                          Коментар


                          • Дреме ти. Не виждаш ли, че спадовете са забранени. Просто бухай парите на борсата; в компании, дето не са на абсолютен връх.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Пак ще се повторя, че според мен никакви мечки няма и няма да има. Обаче... точно за твоя портфейл ще има още болка. Не толкова при NIO, там сигурно ще се качи леко, но при etf-ите няма да е лесно. Просто много от нещата са по Едиотската стратегия, т.е. купувани на връх. В понеделник обаче сигурно ще шавнат нагоре всичките ти. Това пак според мен. Нафтата е нагоре по принцип, но нищо не разбирам от търговията със суровини.

                              ===

                              Малеее, отивам да хапна и той пазарът станал на ракета. Какви пари са направили днес трейдърите, не е истина. Ташункича сигурно е мушнал едно десетина бона.
                              Какви ETF-и, бъркаш ме с някой. За децата взех по два с по няма и 10% от портфолиото, верно - купувани на връх ама тогава всичко го уцелих на върха и са много зле горките - почти всичко им е на минус. Но те са дългосрочни и хич няма да ги мисля. Дедо им още ще им дава. Аз за себе си да се погрижа, че на мен никой не дава, а само взимат. Аз имах само един шведски ЕТФ по едно време ама отдавна го разкарах.

                              Нафтата с CFD я играя. Ама не я продадох на клоуза и може да рева понеделник на оупъна, че е много коварна. Ама вчера я продадох и съжалих и сега реших да рискувам. Тоя път съм и само с 15% от предната сума. Останалите ги набутах в Ørsted че ми се стори че тръгна нагоре пък и ми се видя евтин. Но не би - успя да потъне още и за нула време минах на минус -1100 кинта.
                              Last edited by IvelinaJensen; 05.03.2021, 22:01.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                                Според вас това ли беше психическия тест или понеделник продължава следващата серия.
                                Пак ще се повторя, че според мен никакви мечки няма и няма да има. Обаче... точно за твоя портфейл ще има още болка. Не толкова при NIO, там сигурно ще се качи леко, но при etf-ите няма да е лесно. Просто много от нещата са по Едиотската стратегия, т.е. купувани на връх. В понеделник обаче сигурно ще шавнат нагоре всичките ти. Това пак според мен. Нафтата е нагоре по принцип, но нищо не разбирам от търговията със суровини.

                                ===

                                Малеее, отивам да хапна и той пазарът станал на ракета. Какви пари са направили днес трейдърите, не е истина. Ташункича сигурно е мушнал едно десетина бона.
                                Last edited by terziеv; 05.03.2021, 20:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X