IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

    Все си мисля, че сега е моментът за т.нар. от теб тех шитни след спада от предишните два месеца. Да се държат година-две, но човек да е близо до вратата.
    Мне, бъркаш. Освен ако нямаш предвид някакви супер спекулативни идеи, но тогава по-добре направо догето. Съвсем в началото на цикъла за суровините сме.

    Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

    Така е. Нито високите данъци, нито големите лихви са успели да спрат някой, който иска да се развива. Бизнесът винаги може да изкара повече печалба отколкото държавата или банките ще посмеят да поискат.
    Надай се. История на 20 век. Едно става, когато имаш лесен достъп до заем; друго става, когато направиш парата неконвертируема. Пък и какво развитие търсиш в една изпаднала в тупик планова икономика, базирана на услугите. Бизнес няма, има борса. Струва ми се, че ще се опариш, ако се самонавиваш и търсиш под вола бизнес. Ще имаме война, преди да имаме "големи лихви". Освен ако под големи лихви нямаш предвид 3%.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Тия де правят по над милион долара годишно от капиталови печалби... живи да ги ожалиш

      От друга страна, ако планът на Байдън мине както е предложен, ставката за капиталовите печалби ще стане най-високата от 20-те години на миналия век насам... Сега пак сме 20-те години и тe ще бъдат отново Roaring Twenties, така че има логика и данъците да са като тогава

      Ама що тез данъци не са били спрели развитието през 1920-те пък?

      Хайде, споко, докато минат през Конгреса ще станат много по-ниски, ако изобщо минат

      Щом ще се връщаме в 20-те години да въведат и сухият режим поне
      Мисълта ми беше,че не намирам много логика в това да печаташ огромен кеш,да го наливаш в борсите и същевременно да вдигаш данъка за капиталовата печалба.Вадиш от единият джоб и пълниш другият Може и аз да не разбирам какъв ще е ефекта от това начинание,но ще видим

      "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

      Коментар


      • след образуване на двойно дъно на часовите графики около 33780 US 30 се изстрелва нагоре.... около 33888 се образува ма минутката бичи флаг показващ че движението нагоре ще продължи и там е момента за влизане в позиция ... и макар че на големите графики сме в рейндj което може да значи и посещаване на върховете 34130 аз си взимам 70 пипса и изчезвам
        Click image for larger version

Name:	US30M1 bul flag.png
Views:	1
Size:	30.4 КБ
ID:	3751107
        Pip master

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Тия де правят по над милион долара годишно от капиталови печалби... живи да ги ожалиш .

          ...
          Ама що тез данъци не са били спрели развитието през 1920-те пък?

          Хайде, споко, докато минат през Конгреса ще станат много по-ниски, ако изобщо минат

          Така е. Нито високите данъци, нито големите лихви са успели да спрат някой, който иска да се развива. Бизнесът винаги може да изкара повече печалба отколкото държавата или банките ще посмеят да поискат.

          Коментар


          • Боко, аз мисля, че е окей човек, ако живее примерно 80 години да изхарчи за лични нужди $80млн през живота си. Ама повече от това си е осиране

            Бидоня е прав

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              cabot oil слезе до много добра цена. Не бих държал след лятото и няма да е ракета, но 15-20% за месец два е почти гарантирано. Това е за тези, които изпуснаха Антеро.
              Все си мисля, че сега е моментът за т.нар. от теб тех шитни след спада от предишните два месеца. Да се държат година-две, но човек да е близо до вратата.

              Коментар


              • Тия де правят по над милион долара годишно от капиталови печалби... живи да ги ожалиш

                От друга страна, ако планът на Байдън мине както е предложен, ставката за капиталовите печалби ще стане най-високата от 20-те години на миналия век насам... Сега пак сме 20-те години и тe ще бъдат отново Roaring Twenties, така че има логика и данъците да са като тогава

                Ама що тез данъци не са били спрели развитието през 1920-те пък?

                Хайде, споко, докато минат през Конгреса ще станат много по-ниски, ако изобщо минат


                Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                Той Бидоня нещо се е объркал.Какво иска да направи да вземе повече от можещия бизнес да прави печалби и след това да ги дава на тези (под различни форми за подпомагане),на които не могат да реализират печалби и същите тези губещи бизнеси да се заиграват с криптошитни
                Last edited by Money; 23.04.2021, 21:45.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                  RIP Ino Stock Амин. Няма я да ми правите конкуренция. След Чао на Астра и старата Джонсън трябва да спрат тотално е китайците и ръкавите.
                  М,да! Имам Иновио, купувани на 10.37. Вчера се чудех дали да не ги продам с 50-60 долара загуба, че ми беше ясно накъде са тръгнали.
                  Сега, най-тъпото за мен ще е да останат на тази или малко по-ниска цена - имам предвид, че нито ще са за усредняване, нито за продаване.
                  Но...допреди малко не бях отварял платформата и не знаех какво е довело до спада. Дали ги скъсяват или панически разпродават.
                  Оказа се първото, така че има някаква надежда да върнат донякъде и пак да се продадат с някаква по-малка загуба. А може и без загуба.

                  П.П. Вчера се чудех къде да наместя последния останал кеш от продажбата на Коти и купих 3 акции на Майкрософт @259.40.
                  Last edited by Никола20; 23.04.2021, 21:32.

                  Коментар


                  • cabot oil слезе до много добра цена. Не бих държал след лятото и няма да е ракета, но 15-20% за месец два е почти гарантирано. Това е за тези, които изпуснаха Антеро.

                    Коментар


                    • Въпрос на 1,8 милярда дози. Най-голямата държавна открита спекулация от десетилетия. След 23 та Ковид Бизнеса приклячва безвъзвратно. Държавни поръчки спират и паричните потоци ще пресъхнат.
                      Никой ли няма NVAX? Не я ли следи?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                        ужас - как можаха да им го причинят.

                        Иначе все ми се струва, че тоя растеж е кратковременен и скоро ще съберат паричките.
                        Не са разрешили 1,8милярда дози поръчка не са заляли още с няколко милярда дози пазарите които щяха да използват Астра. Пазарът още не е калкулирал новите бъдещи поръчки. Остава да падне Nvax и да излязат тримесечните печалби и може Фаучито и Менгемето на Беят да добият справедлива оценка. Пък знаеш ли Рнк то може да измести напълно конвенционалните и тогава Франсетата и Албиона са Чао заедно с копията от съветите Индия итн. Това също не е калкулирано в цената защото е още химера.

                        Коментар


                        • Не успявам да вляза в аржентинските и другите латино шитни, а ги дебна вече близо месец. Brasil Agro с мижавите обеми ми избяга на боя разстояние. Loma ги искам на малко по-ниска цена, както и Agro и Cresy-то.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                            RIP Ino Stock Амин. Няма я да ми правите конкуренция. След Чао на Астра и старата Джонсън трябва да спрат тотално е китайците и ръкавите.
                            ужас - как можаха да им го причинят.

                            Иначе все ми се струва, че тоя растеж е кратковременен и скоро ще ни съберат паричките.
                            Last edited by IvelinaJensen; 23.04.2021, 18:12.

                            Коментар


                            • RIP Ino Stock Амин. Няма я да ми правите конкуренция. След Чао на Астра и старата Джонсън трябва да спрат тотално е китайците и ръкавите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                                Пети ден няма АТН, вече не се издържа така!
                                хаха това беше добро!

                                Между другото прави впечатление, че последните месеци петъчната търговия е доста вяла и спокойна (и обикновено индексите са на плюс). Също е доста спокойно преди празници и по-време на празници(ако работи борсата). Спокойно беше и цялата седмица на пролетната ваканция на децата в Щатите. Няколко приятели също споделиха това впечатление. Просто наблюдение...

                                Интересно ми е дали и тук някой е забелязал подобно нещо.
                                Last edited by pantaleev; 23.04.2021, 16:37.

                                Коментар

                                Working...
                                X