IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    Понеже не продадох технологичните като бяха на ATH и чаках прекалено дълго щото вярвах в квото не трябваше и мисля да се поуча от грешката си и да почна да продавам като видя че нещо е много високо.
    Имам една такава акция ADM. Но пак ситуацията не е като с балоните щото въпреки че е на ATH все пак праис ърнингс не и е в небесата. Та сега се чудя да я продам ли докато е високо след като 1 година съм я чакала или да рискувам и да почакам още
    Това ADM ти е като горещ картоф. Не я продавай, в това се състои ротацията - преминаване от тех към ресурси и храни, защо да махаш здравия крак? Поне докато не усещаш умора на графиката не го махай.
    С отварянето на икономиката храните е логично да растат - ресторанти, хотели, фаст фуд продават храни на по-висока цена от готвенето в къщи. Не е препоръка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Айде... и танкерите отплаваха. Отдалече ще помахат на кеша...
      По скоро са вдигнали котва, готвят се да отплават, но още има време за качване.

      Коментар


      • Понеже не продадох технологичните като бяха на ATH и чаках прекалено дълго щото вярвах в квото не трябваше и мисля да се поуча от грешката си и да почна да продавам като видя че нещо е много високо.
        Имам една такава акция ADM. Но пак ситуацията не е като с балоните щото въпреки че е на ATH все пак праис ърнингс не и е в небесата. Та сега се чудя да я продам ли докато е високо след като 1 година съм я чакала или да рискувам и да почакам още

        Коментар


        • Развива се stealth корекция на технологичните акции, утре по някое време обаче може пазара да премине в panic mode за едни 20% корекеция. Не мисля че извън технологичните акции много други сектори ще се съборят

          Коментар


          • Днес е денят, в който минах 50% ytd. Ще си направя те такава тениска

            Коментар


            • Днес е деня на Архитекта на Nasdaq - ще ги размаже....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                В тази статия попаднах на следното изречение и ако може някой да ми го преведе на български ама понятно и по възможност без толкова отрицания. Какъв е смисъла на написатото накратко, ако има такъв разбира се и ако някой го е схванал:

                "Но той не намекна, че Федералният резерв няма да оттегля стимулите"

                Знам че интелектът ми е паднал, но сериозно почвам да се плаша

                Би трябвало да охладят оптимизма още през май. Но дали ще се мине само през корекция или ще пуснат събитие с по-дълбок спад /ала миналогодишния мини креш/ божа работа.

                Коментар


                • Айде... и танкерите отплаваха. Отдалече ще помахат на кеша...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                    В тази статия попаднах на следното изречение и ако може някой да ми го преведе на български ама понятно и по възможност без толкова отрицания. Какъв е смисъла на написатото накратко, ако има такъв разбира се и ако някой го е схванал:

                    "Но той не намекна, че Федералният резерв няма да оттегля стимулите"

                    Знам че интелектът ми е паднал, но сериозно почвам да се плаша

                    Променено е в 15:22 "Но той намекна, че Федералният резерв няма да оттегля стимулите"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      За последно ти пиша, обещавам. Продай всички глупости и купи нафта, метали, основни храни, коксови въглища. Извън борсата кажи на мъжа и на свекъра да направят фирма за скрап. Няма нужда за ми благодариш, ама поне спри да злобееш.
                      ооо па да - тук квото кажа всеки слуша и изпълнява и даже не пита защо.
                      Аз глупости за продаване нямам. Сега всичко е паднало и народът изкупува дъна - трябва да съм малоумна да продавам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                        Знам че интелектът ми е паднал, но сериозно почвам да се плаша

                        За последно ти пиша, обещавам. Продай всички глупости и купи нафта, метали, основни храни, коксови въглища. Извън борсата кажи на мъжа и на свекъра да направят фирма за скрап. Няма нужда за ми благодариш, ама поне спри да злобееш.

                        Коментар


                        • В тази статия попаднах на следното изречение и ако може някой да ми го преведе на български ама понятно и по възможност без толкова отрицания. Какъв е смисъла на написатото накратко, ако има такъв разбира се и ако някой го е схванал:

                          "Но той не намекна, че Федералният резерв няма да оттегля стимулите"

                          Знам че интелектът ми е паднал, но сериозно почвам да се плаша


                          Безпрецедентният фискален и паричен стимул, осигуряван от Федералния резерв, подхранва нова инвестиционна еуфория

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Да, така казват фарма компаниите... А щом те казват - значи е вярно

                            Какво стана с феновете на Тръмп. Нали според много от тях Ковид беше измислица на Бил Гейтс и т.н. за да се облажат фарма компаниите и либералите Еми значи трябва сега да се радвате на това предложение на Байдъна
                            Е не се ли облажиха. Щом аз се облажих .
                            Не може да се радваш на политика, която наподобява на ранния Чавес от 2000 година. Това не е USA.
                            Така че феновенте на Тръмп бяха, са и ще са прави-

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от arbeitmachtfrei Разгледай мнение
                              тоя доклад за безработицата дали не е подозрителен, а? контрастира с всички други индикатори, но идва точно на време, когато пазара нещо циклеше, а и бабата се изпусна за думата с Т... после тръгна да обяснява, че няма сестра, ама в умовете на инвеститорите се закотви друго.
                              Employment in leisure and hospitality increased by 331,000, as pandemic-related restrictions continued to ease in many parts of the country.
                              Там е подема, при бармани, сервитьори, чистачи.
                              Нали умните пари от няколко месеца трябва да разтоварят някъде.

                              Коментар


                              • Да, така казват фарма компаниите... А щом те казват - значи е вярно

                                Какво стана с феновете на Тръмп. Нали според много от тях Ковид беше измислица на Бил Гейтс и т.н. за да се облажат фарма компаниите и либералите Еми значи трябва сега да се радвате на това предложение на Байдъна

                                Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                                Не е важно дали ще им махнат реално патентите. Не е важно дали Модерна ще се покачва дългосрочно. Важен е прецедента, че щатска администрация си позволява да се заиграва с махане на патент. Прецедента е съществен.
                                Last edited by Money; 08.05.2021, 00:22.

                                Коментар

                                Working...
                                X