IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

    Аз такова изказване не намирам, но за сметка на това намирам съвет, да взимаме яко кинти назаем и да ги набиваме по борсите. Сигурно има известен резон, но като си спомня как гърмяха репа едно време, нещо не мога да го възприема това.

    На тукашния форумен raydalio също не му фащам вяра, щот го гледам вчера как компетентно се изказа в има-няма стотина теми. Норма ли гони, рекорд ли някакъв!?
    Към този момент изчакването е най-добрата стратегия.Не ме интересува кой колко повече направил от мен понеже добре си спомням преди 14 г същите глупости говореха и после реваха.Спомням си на едно парти на ИП ни поканиха 35-40 човека от клиентите им и там имаше един младеж който беше взел заем,заложил апартамента и купил и направил репо.Горкият още беше на хапчета.Та като се развихри алчноста винаги се сещам за него.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
      Рей Далио вчера каза, че очаква инфлацията да удари 50% до края на годината.
      Аз такова изказване не намирам, но за сметка на това намирам съвет, да взимаме яко кинти назаем и да ги набиваме по борсите. Сигурно има известен резон, но като си спомня как гърмяха репа едно време, нещо не мога да го възприема това.

      На тукашния форумен raydalio също не му фащам вяра, щот го гледам вчера как компетентно се изказа в има-няма стотина теми. Норма ли гони, рекорд ли някакъв!?

      Коментар


      • Това наистина ли го е казал така, с петдесетте процента или ти пак нещо съчиняваш? Защото е сто пъти по-лесно да каже многозначително, "чакайте инфлация!". И инфлацията като се дигне от 1.25% през 2020 на 2.25% през 2021 и да каже: видяхте ли какво ви казах!



        Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
        Рей Далио вчера каза, че очаква инфлацията да удари 50% до края на годината.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение
          Рей Далио вчера каза, че очаква инфлацията да удари 50% до края на годината.
          Ротацията към нафта/всякакви суровини, че донякъде и към имоти и благородни метали е още съвсем съвсем в началото. Невероятно е колко народ отказва да повярва на лъжливите си очи и ще има да гони Михаля есента.

          Коментар


          • Рей Далио вчера каза, че очаква инфлацията да удари 50% до края на годината.

            Коментар


            • И още нещо по темата. Точно сега попадам на книга озаглавена Why Pride Matters More Than Money

              Защо гордостта е по-важна от парите

              Коментар


              • Хаха, внимавай с проекциите

                А на някои хора лъжите са директно документирани, черно на бяло у форумо

                Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                няма как да знаеш хората тук какви успехи имат и дали лъжат или не преди да си им видял сметките. Но разбира се винаги можеш да проектираш личните си неуспехи върху другите и да си внушаваш, че щом ти си зле, другите няма как да са добре

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  От тази история аз се научих по-добре да разбирам психологията на някои трейдъри във формуа. Желанието да даваш вид, че имаш за успехи на борасата без всъщност да ги има.
                  няма как да знаеш хората тук какви успехи имат и дали лъжат или не преди да си им видял сметките. Но разбира се винаги можеш да проектираш личните си неуспехи върху другите и да си внушаваш, че щом ти си зле, другите няма как да са добре

                  Коментар


                  • От тази история аз се научих по-добре да разбирам психологията на някои трейдъри във формуа. Желанието да даваш вид, че имаш за успехи на борасата без всъщност да ги има. И като цяло емоционалната реакция, която участието на пазара предизвиква

                    Защото въпросният пич във всички други области на живота ми изглежда супер рационален и хладнокръвен. Реално аз съм по-емоционален от него. Даже като тийнейджъри не си спомням той някога да се е бил и т.н., а на мене ми се случваше не рядко да скачам. Той винаги е бил хладнокръвният човек дето ще разтърве сбиването и не защото е страхливец. Също не е някой, който като сгреши да не си признае

                    Но като стане дума за пазари и... Пазарът наистина е Демон и влияе на ума на хората

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                      Aми това са хубави истории от живота, които Money разказва. Могат да бъдат и поучителни ...
                      и ти кво научи? Че няма как да знаеш бъдещето на пазарите? По същата логика - научи ли се от собствените си грешки? И ако да - какво научи?
                      Щото аз от моите НИЩО не научих, освен че съм безсилна да предвидя бъдещето.

                      Да не говорим, че направеното на борсите не може да се определи като грешка, защото не е имало как да знаеш, кое е правилно и в даденият момент си направил най-доброто на което си бил способен. Само отчиташ, че не си имал или че си имал късмет и продължаваш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Значи историята е следната: приятел от детинство се интересува от акции. От 2014-2015 повтаря Тесла това, Тесла онова, Тесла, Тесла, Тесла...

                        Сега наскоро Тесла като отхвърчаха пак взе да повтаря, като латерна. Викам си, тоз човек сигур е направил бая пари от Тесла. Миналия уикенд пак се чухме и пак стана дума за Тесла. Чудел се дали да продава. Викам продавай, яко пари си направил. А то каква била работа. Той ми повтарял години наред без да е купил: "ей, виж колко се дигнаха, видя ли!"

                        Накрая наистина купил, ама на $600. Продал половината на $700, Теслицата се качила на $900+ чакал за 1000-1200, но не дочакал. И сега с останалите акцийки в Тесла е на червено. Като цяло е на плюс, де. Голям инвеститор!

                        Добре, че 2013 поне ме е послушал и здраво се е нагушил с Виза и Мастъра. Там е направил яко пари за тия години...
                        разказваш го все едно е направил голяма простотия. Реално човекът добре си е отиграл Теслата - грешката е твоя, че си си внушил, че я е купил преди години. И аз взех на 450 и не продадох на 900 щото я чаках и още не съм продала и ме е яд. Ето - моето е грешка. С НИО направих същата простотия. И всичко - заради лакомия и безпочвен оптимизъм. Но в крайна сметка никой не може да знае какво ще се случи с Тесла, включително и ти, така че не сери по приятеля си.

                        Коментар


                        • "Далечен вопъл… думи… суета…
                          и нищо в крайна сметка – пак лъжа…
                          носталгия ужасна… пак мираж…
                          Идеи… Нищо! Мъдрост без кураж…"

                          Коментар


                          • Aми това са хубави истории от живота, които Money разказва. Могат да бъдат и поучителни ...

                            Коментар


                            • Става дума за същия мой познайник дето не ми говорѝ шест месеца, защото аз му казах април месец 2020, че пазарът повече няма да прави дъна и че втората вълна̀ на Ковида ще е много по-слаба откъм влияние върху икономиката... Много беше надъхан и адски се разсърди, че не позна

                              Инактой позна, че AXP ще бие пазара при възстановяване. Ама... и това не е взел

                              Такива ми ти работи. Такива дето много познават - с лопата да ги ринеш

                              Коментар


                              • Значи историята е следната: приятел от детинство се интересува от акции. От 2014-2015 повтаря Тесла това, Тесла онова, Тесла, Тесла, Тесла...

                                Сега наскоро Тесла като отхвърчаха пак взе да повтаря, като латерна. Викам си, тоз човек сигур е направил бая пари от Тесла. Миналия уикенд пак се чухме и пак стана дума за Тесла. Чудел се дали да продава. Викам продавай, яко пари си направил. А то каква била работа. Той ми повтарял години наред без да е купил: "ей, виж колко се дигнаха, видя ли!"

                                Накрая наистина купил, ама на $600. Продал половината на $700, Теслицата се качила на $900+ чакал за 1000-1200, но не дочакал. И сега с останалите акцийки в Тесла е на червено. Като цяло е на плюс, де. Голям инвеститор!

                                Добре, че 2013 поне ме е послушал и здраво се е нагушил с Виза и Мастъра. Там е направил яко пари за тия години...

                                Коментар

                                Working...
                                X