IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

    Китайците произвеждат,но са много хлъзгави и непредвидими.Ужасно рискови са.
    това и аз го разбрах вече ама твърде късно

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Добре, но това не е точно хедж на FSR

      А и е доста рисковано да ги шортиш. Много по-вероятно е да си на минус от шортенето им.


      Продадох путовете със страйк 12,5 за 4,10.
      Всичко по реда си

      Коментар


      • Бе те и японците много произвеждаха навремето (преди да изнесат ниската добавена стойност в по-бедни азиатски страни), ама файда за акционерите на японските фирми от това нямаше кой знае каква...

        Да не говорим че през 1987г. СССР произвеждаше повече въглища и стомана от САЩ, но какво от това ("сделано" и "made in")

        Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
        Единия ми дядо беше сарач и той ми правеше коланите и портфейлите :-)
        Да ти подаря един колан?

        Коментар


        • Добре, но това не е точно хедж на FSR

          А и е доста рисковано да ги шортиш. Много по-вероятно е да си на минус от шортенето им.

          Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
          Не костенурките. Тезата е твоите да платят на моите за зеления преход, чрез глоби и данъци.
          Кандидати са Google, V, MA, UNH и подобни на тях (дори и да ги нямаш :-)), които са обърнали капитализма с главата надолу

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

            Не костенурките. Тезата е твоите да платят на моите за зеления преход, чрез глоби и данъци.
            Кандидати са Google, V, MA, UNH и подобни на тях (дори и да ги нямаш :-)), които са обърнали капитализма с главата надолу
            аз мисля, че няма да им направят нищо, за прехода ще платим всички, по-глупавите повече. китайците може да са измамници, но архи-измамниците са в америка. китайците най-вероятно затягат контрола от геополитически съображения, тъй като чистки се случват и извън големите компании, за които четем по новините. всъщност по бордовете на много от големите им корпорации седят хора, които са с ясни връзки със сащ, великобритания и т.н - кой учил, кой работил за западни топ компании. предвид посоката, по която са поели запада и китай, тая няма да я бъде и ще им резнат крилцата още повече. съответно, държането на китайски инструменти, листнати в америка вече е силно нежелателно.

            ако позатихнат атаките на тема "чайна вирус" може и да е сигнал за обръщане на посоката.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Уфффффффф, как за толкова години не доби барем бегла представа как се конструира портфейл. Спокойно можеш да хеджираш fsr дори с ябълката.
              ___

              Ташунко, китайците мамят, ама и произвеждат нещо. Гърци и канадци само мамят.
              Китайците произвеждат,но са много хлъзгави и непредвидими.Ужасно рискови са.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Уфффффффф, как за толкова години не доби барем бегла представа как се конструира портфейл. Спокойно можеш да хеджираш fsr дори с ябълката.
                ___

                Ташунко, китайците мамят, ама и произвеждат нещо. Гърци и канадци само мамят.
                Единия ми дядо беше сарач и той ми правеше коланите и портфейлите :-)
                Да ти подаря един колан?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  FSR са някакви електромобили, нали? Кое ще скъсяваш от моите. В тази сфера имам само VOW, държа си ги от края на 2015-та. Не мисля, че сега е добра идея да се скъсяват консенурките.

                  Той ти говори за делта хедж на опциите, не си го разбрал кво ти приказва.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    FSR са някакви електромобили, нали? Кое ще скъсяваш от моите. В тази сфера имам само VOW, държа си ги от края на 2015-та. Не мисля, че сега е добра идея да се скъсяват консенурките.

                    Не костенурките. Тезата е твоите да платят на моите за зеления преход, чрез глоби и данъци.
                    Кандидати са Google, V, MA, UNH и подобни на тях (дори и да ги нямаш :-)), които са обърнали капитализма с главата надолу

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                      Никога не купувам китайски компании.И те като гърците,турците и канадците са измамници.Защо въобще се занимаваш с китайски компании.Има толкова хубави американски компании а и в щатите за измама съдят доживотно.
                      Щото съм тъпа - как защо. Да не кажа другото, че ви писна да ви го повтарям

                      Коментар


                      • Уфффффффф, как за толкова години не доби барем бегла представа как се конструира портфейл. Спокойно можеш да хеджираш fsr дори с ябълката.
                        ___

                        Ташунко, китайците мамят, ама и произвеждат нещо. Гърци и канадци само мамят.
                        Last edited by terziеv; 13.08.2021, 14:09.

                        Коментар


                        • FSR са някакви електромобили, нали? Кое ще скъсяваш от моите. В тази сфера имам само VOW, държа си ги от края на 2015-та. Не мисля, че сега е добра идея да се скъсяват консенурките.

                          Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                          Обмислям да продавам путове на FSR днес. Падеж - януари'23. Чудя се дали да е със страйк 12,5 или 15. Ако дадат $4, 00 за страйк 12,5 ще приема.
                          Без много риск - колкото за три-четири гуми с джантите.
                          Ако нещата тръгнат в обратна посока - ще хеджирам с къси върху акциите на Мъни.
                          Ако обаче долара се окоти - ще е малко по- сложно. Тук много рядко някой говори за този риск.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                            Бесна съм на китайците. Толкова пари налях в иначе печеливши компании, но тия тъпаци всичко сринаха. От Китай нищо добро няма да дойде - целият свят унищожиха с вируса, а сега и това. Винаги съм мразила китайци, но вече знам и защо.
                            Никога не купувам китайски компании.И те като гърците,турците и канадците са измамници.Защо въобще се занимаваш с китайски компании.Има толкова хубави американски компании а и в щатите за измама съдят доживотно.

                            Коментар


                            • Обмислям да продавам путове на FSR днес. Падеж - януари'23. Чудя се дали да е със страйк 12,5 или 15. Ако дадат $4, 00 за страйк 12,5 ще приема.
                              Без много риск - колкото за три-четири гуми с джантите.
                              Ако нещата тръгнат в обратна посока - ще хеджирам с къси върху акциите на Мъни.
                              Ако обаче долара се окоти - ще е малко по- сложно. Тук много рядко някой говори за този риск.

                              Коментар


                              • Човек не трябва да забравя, че това си е все пак една комунистическа диктатура. Печеливши са верно, но е достатъчно Си Джинпин да скръцне със зъбки и вече няма да са печеливши.

                                На това му се вика политически риск. А в Китай той е огромен.

                                Да и аз преди 4-5 години съм мислил за BABA, но само като си помисля в каква държава оперира тази компантия и ми се отщява.

                                А странно, че тук маса народ се юрна в китайско, точно когато почнаха да се появяват все по-ясни сигнали, че в Пекин са полудяли. Джак Ма не изчезна вчера и изобщо Си не се показа като crazy от вчера. Вече две-три години тече поцес на полудяване там


                                Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                                Бесна съм на китайците. Толкова пари налях в иначе печеливши компании, но тия тъпаци всичко сринаха. От Китай нищо добро няма да дойде - целият свят унищожиха с вируса, а сега и това. Винаги съм мразила китайци, но вече знам и защо.
                                Last edited by Money; 13.08.2021, 11:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X