IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • вчера нивото от 35440 е тествано няколко пъти и не е пробито sell позицията се основава на това че след двудневното рали вчерашният ден е дожи ден термин ТА които значи
    дневен бар с малко тяло и малък ценови диапазон а на по малките графики рейндj ,почивка от твърде бързото покачване
    Click image for larger version

Name:	US30M5.png
Views:	1
Size:	25.7 КБ
ID:	3796921

    https://ibb.co/zRjpLxG
    Pip master

    Коментар


    • За мене ROE е далеч по важата метрика. А ROE на MSFT е 47%, което си е много яко

      Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
      23.25 25.70 21.79 11.16 14.81 16.36 11.49 22.69 23.90 30.80
      това е за последните 10 години ROIC

      Коментар


      • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

        И какво толкова че ROIC e с добър, виждам пикови стойности.... Не хейтвам майкрософт, но след като акцията за десетилетия се е търгувала на нива P/E под 20 защо трябва да се купува в момента?
        Заложиха на облака преди няколко години, и вероятно от там идва растеж. За хоумофисите също имат нещо като zoom. Вдигат абонамента на офис продуктите им. Преминаването на абонаменти е добро, защото не им се краде софтуера. LinkedIn, github са техни, скоро пуснаха изкуствен интелект който програмира сам - пишеш име на функцията и той ти добавя необходимия код.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
          23.25 25.70 21.79 11.16 14.81 16.36 11.49 22.69 23.90 30.80
          това е за последните 10 години ROIC
          И какво толкова че ROIC e с добър, виждам пикови стойности.... Не хейтвам майкрософт, но след като акцията за десетилетия се е търгувала на нива P/E под 20 защо трябва да се купува в момента?

          Коментар


          • И някой може ли да ми каже защо големите фондове и играчи не се позиционират за inflation trade?. Сигурно ще почнат да го правят като петрола отиде над 90 долара.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
              Някой може ли да каже защо анализаторите препоръчват MSFT при P/E 38 при положение че има по-растежни акции на P/E под 6 че и под 5.. Китайците са много по-умни от американците, спихнаха си целия сектор за няколко месеца до много много разумни нива, а американците рискуват тотално набалончване след което паметен срив на технологичните акции от едни 60-70% и тези нива няма да ги видят за следващите 10 години
              23.25 25.70 21.79 11.16 14.81 16.36 11.49 22.69 23.90 30.80
              това е за последните 10 години ROIC

              Коментар


              • Някой може ли да каже защо анализаторите препоръчват MSFT при P/E 38 при положение че има по-растежни акции на P/E под 6 че и под 5.. Китайците са много по-умни от американците, спихнаха си целия сектор за няколко месеца до много много разумни нива, а американците рискуват тотално набалончване след което паметен срив на технологичните акции от едни 60-70% и тези нива няма да ги видят за следващите 10 години

                Коментар


                • Някой ми беше отговорил на въпроса ми за YY с линк към статия преди година за fraud... Не го послушах .... и съм едни 25% за няколко дни

                  Коментар


                  • ААААААААААА ОНЯ ДРУГИЯ ПЪК СЕГА ПЕЧАТАЛ ДА ИМА ЗА ГЪРЦИТЕ . ЯСНО ОТ КЪДЕ ИДВА ТОЗИ ЕВРЕЙСКИ ОПТИМИЗЪМ ПО ЕВРЕЙСКИТЕ БОРСИ . АМА ТО ВСИЧКО СЕ ЗАПЛАЩА С ЛИХВИТЕ . ХЯХХЯХЯХЯХХЯХЯХХ


                    МВФ разпределя рекордните $650 милиарда за справяне с кризата

                    Коментар


                    • КВО СТАВА ТУКА . НАЛИ ФЕД ЩЯЛ ДА НАМАЛЯ . ВСИЧКИ ПРОДАДОХТЕ ЛИ . НАЛИ СТЕ ФУНДАМЕНТАЛИСТИ . ЯВНО СТЕ ПРОДАЛИ . ХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯХЯЯ

                      ЗАТОВА Е ТОЛКОВА ТИХО

                      Коментар


                      • и така след импулса нагоре на 15 и 30 мин се образува втори връх ..... точно на тези нива е дъното от 08.17 на часова графика и то става съпротива за цената ... и тъкмо да затворя той пазара взел че затворил..... изпуснах го за минута
                        Click image for larger version

Name:	dwoen wryx.png
Views:	1
Size:	28.8 КБ
ID:	3795743

                        https://ibb.co/YPtbCfj
                        Pip master

                        Коментар


                        • от много писаници и бели чаршафи щях да забравя да публикувам сделката ... на 4 часа и 1 час има хубаво двойно дъно... вчера писах че Дов е на дневна трендлиния и локално дъно по дневна образувано на 08.04 вчера по дневна се образува чук или хамер ... това предполагаше че ДОВ ще се опита да се вдигне и това се случи днес... след бързото покачване i след отваряне на американците индекса пада но за кратко i цял ден покачва ..днес дневната trend линия даде бичи ден
                          Click image for larger version

Name:	Opera Моментна снимка_2021-08-20_164040_clientportal.transactfutures.com.png
Views:	1
Size:	6.0 КБ
ID:	3795732

                          https://ibb.co/2S6Td84
                          Last edited by trade; 20.08.2021, 22:33.
                          Pip master

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                            В такива малки интервали като гледаш графика не мисля че правиш нещо повече от налучкване . Ако за теб като трейдър няма значение накъде ще ходи пазара, нагоре или надолу, и правиш пара и в двете посоки, колко правиш доходност на капитала си средно на месец ?
                            хе еми то казано от теб звучи сякаш си щракаш с пръсти .. тогава масата инвеститори и трейдъри щяха да се пренасочат към най малките интервали и да налучкват посоката ..нали така
                            кво значение има каква доходност правиш на година ...ти тука някъде да си видял някои да публикува постове или стеитмънти с резултати или колко е спечелил и загубил ...важно е да пишеш за тримесечни отчети ,да разискваш фундамент ,да използваш сложни икономически понятия ,да гадаеш дали си в инфлация, хиперинфлация и т.н. а дали акаунта расте или намалява кой го е грижа ...важното е писане да има ....колко трябва да спечели човек на месец в проценти ? ...някои може ли да каже.. ? или на година.. ?? ако желаете да си постваме сделките тук и да казваме как се отразила дадена сделка на акаунта или пък поредица от сделки ..vii какво ще кажете ?? аз със вас едва ли мога да се меря ...тук са само мастити инвеститори .. за мен половин процент на месец е екстра ..да има за баничка с боза и за десерт (може би ако съм изкарал)тирамису ... и за през деня дъвки орбит розови
                            Pip master

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                              Влезнах по-сериозно в LPL, YY, NMM, TGP а при GLOP беше вчера момента за вход но за малко не достигна до нивота на поръчката ми 3,35. Не е препоръка но аз смятам да ги държа най-малко година
                              А dht?

                              А как се разминах на косъм от hmlp... пу пу

                              Коментар


                              • Влезнах по-сериозно в LPL, YY, NMM, TGP а при GLOP беше вчера момента за вход но за малко не достигна до нивота на поръчката ми 3,35. Смятам да ги държа най-малко година
                                Last edited by desperado; 20.08.2021, 19:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X