IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

    Шорт пут и кол ми изглежда много страшно. Обикновено продавам покрити пут или колове, с идеята да ги ролвам, но много често са толкова неликвидни по-далечните ITM страйкове, че не мога да ги ролна с положителна премия.
    Затова избягвам ситуации да трябва да купувам опции за затваряне.
    Tака си е, ликвидността е цар при опциите. Не всичко дето ти харесва става за търгуване.
    Ама пък от друга страна ако ликвидността при дадени страйкове е добра сега - най вероятно и след 2-3 седмици или месец ще е пак така.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

      Много им малък дрвидента на тия.Не знам що се заиграваш с тях.
      Малък, но с потенциал безпроблемно да го увеличават. Пусни си много дългосрочна графика като TSN: Tyson Foods, Inc. - Interactive Chart - Zacks.com
      Не знам дали ще можеш да отвориш. Може да се види колко по-малко волатилна е станала отколкто при предишни големи мечи пазари и сривове. Била е 5 долара 2009 година - ебаси инвестицията!!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

        При TSN не е толкова до печалба, а до оцеляване. При задаващата се хиперинфлация, само акционери получаващи рента в натура ще оцелеят - един вид хиперинфлационни препъри
        По-същата причина някои си купуват космически компании - колкото по-напред си в wait-list толкова по-добре. So long and thanks for all the fish.
        Just the flu също е актуална.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
          Забележете господа как американският пазар след отваряне ми е помогнал да спечеля ... имам усещането че американските борси се грижат за моето благополучие и само дебнат дали продавам и ли купувам и всички фондове и мениджъри продават или купуват за да ми помогнат да спечеля от индекса.. вие какво ще кажете ...забелязвате ли тая закономерност ?
          Почти нищо не правя близо 90% съм в акции, разчитам на тази закономерност че 85% от времето индексите са нагоре, така че ще продължа да печеля така.

          Коментар


          • след покачването над предходния връх цената рязко пропада... имайки предвид че имаме предходен връх и цената го надкачи с малко е близо до ума че вече има роля на съпротива ...въпреки че на всички таим фреимове сме в up trend рискувам ЗА НОВИ КЪСИ ..цената на фиучерса DJIA се срива ... аз грабвам 70 тика .....и айде... чанта.. стига за днес петък вечер е
            Click image for larger version

Name:	wtori wryh.png
Views:	1
Size:	5.9 КБ
ID:	3792739


            https://ibb.co/R34g01p
            Забележете господа как американският пазар след отваряне ми е помогнал да спечеля ... имам усещането че американските борси се грижат за моето благополучие и само дебнат дали продавам и ли купувам и всички фондове и мениджъри продават или купуват за да ми помогнат да спечеля от индекса.. вие какво ще кажете ...забелязвате ли тая закономерност ?
            Last edited by trade; 13.08.2021, 18:55.
            Pip master

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

              Много им малък дрвидента на тия.Не знам що се заиграваш с тях.
              При TSN не е толкова до печалба, а до оцеляване. При задаващата се хиперинфлация, само акционери получаващи рента в натура ще оцелеят - един вид хиперинфлационни препъри
              По-същата причина някои си купуват космически компании - колкото по-напред си в wait-list толкова по-добре. So long and thanks for all the fish.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                Ще спечелиш $4 премия за да държиш година и половина. Много държане само за ограничена премия. Няма нужда от хедж - загубата ти е ограничена от страйка. Аз по-скоро бих държал по-малко акции през това време. Коя електричка ще оцелее не е ясно - има голям риск от фалит, и по-малка вероятност от умножаване на акцията, което няма да хванеш с къс пут.
                Има смисъл от краткосрочен пут с цел придобиване на акцията или ролване на путове до падежа, като с това ще рискуваш да изтървеш мощен ръст, но поне ще можеш да нагаждаш страйковете.
                Досега не съм успявал да се убедя да продавам толкова дълкосрочни путове, понякога съм го обмислял за large caps с in the money puts, но дори за тях мисълта че са неликвидни ме е отказвала.
                Доста често съжалявам че съм продавал къси опции, max pain теорията е измислена от продавачите.
                Също доста по-рядко продавам out of the money puts.
                Какво пропускам че отклонявам такъв род оферти?
                Много е широк светът на вероятностите, хеле пък при електричките, хеле пък като намесим и опциите,

                Ще ми позволиш ли да мина с краткото обяснение, че днешното ми решение е свързано с днешната новина, че
                Fisker Inc издава облигации в размер на 625млн usd, с падеж септември 2026г и с годишна лихва 2,5%
                Облигациите са необезпечени, конвертуруеми при известни условия, основното от които е към падежа на облигациите,акциите да струват 30% повече от цената снощи, която беше $15,15, тоест конвършън прайс = $19,7
                Всъщност около тези факти бях изградил и въпроса си страйк 12,5 или 15.00 изглежда по-разумен.

                На някои от въпросите ти не отговарям, защото не знам отговора.
                Например, въпреки, че премията е ограничена, не мога да си изчисля очакваната доходност в проценти от използвания капитал от продадения пут, в случай, че не се наложи да упражня задълженията си по договора.
                Last edited by Tkilata; 13.08.2021, 18:51.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


                  ++ за горното.

                  Kъсите ОТМ странгъли са едни от най успешните, вероятността за профит е някъде м/у 70-90%. Особено ако не си лаком и ги търгуваш на 20 макс 25 делта ( и 30 става ама подлежащото требе бая да си е със заспало IV) и реализираш рано ( затваряш) преди изтичане, прибирайки 50% от профита на кредита.
                  Дава някъде около 2% ROC месечно. На годишна база си е цифра.

                  Аз засега имам само 2, ама почна ми се услажда...
                  Днес ще пусна 3то, то малко по рисково ( с 30 делта), ама искам да пробвам и мениджмънта му ако/когато тръгне срещу мене.
                  Няма много смисъл в този пазар, при тези комисионни. Играта е къси путове или ако по-шавлива акцията - спредове.

                  Коментар


                  • Click image for larger version

Name:	Opera Моментна снимка_2021-08-13_182119_clientportal.transactfutures.com.png
Views:	1
Size:	7.7 КБ
ID:	3792730

                    https://ibb.co/s5Cp0HW
                    на 30 мин в 13 .00 бг време индекса е образувал връх след отварянето ценовото движение пропада под trend линията аз влизам с пробива но не взех печалба от 30 тика и дъното от 14. 00 на 30 мин връща цената по тренда и аз сдавам стоп от 30 тика
                    Pip master

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


                      ++ за горното.

                      Kъсите ОТМ странгъли са едни от най успешните, вероятността за профит е някъде м/у 70-90%. Особено ако не си лаком и ги търгуваш на 20 макс 25 делта ( и 30 става ама подлежащото требе бая да си е със заспало IV) и реализираш рано ( затваряш) преди изтичане, прибирайки 50% от профита на кредита.
                      Дава някъде около 2% ROC месечно. На годишна база си е цифра.

                      Аз засега имам само 2, ама почна ми се услажда...
                      Днес ще пусна 3то, то малко по рисково ( с 30 делта), ама искам да пробвам и мениджмънта му ако/когато тръгне срещу мене.
                      Шорт пут и кол ми изглежда много страшно. Обикновено продавам покрити пут или колове, с идеята да ги ролвам, но много често са толкова неликвидни по-далечните ITM страйкове, че не мога да ги ролна с положителна премия.
                      Затова избягвам ситуации да трябва да купувам опции за затваряне.
                      Last edited by jori; 13.08.2021, 18:27.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                        Ще спечелиш $4 премия за да държиш година и половина. Много държане само за ограничена премия. Няма нужда от хедж - загубата ти е ограничена от страйка. Аз по-скоро бих държал по-малко акции през това време. Коя електричка ще оцелее не е ясно - има голям риск от фалит, и по-малка вероятност от умножаване на акцията, което няма да хванеш с къс пут.
                        Има смисъл от краткосрочен пут с цел придобиване на акцията или ролване на путове до падежа, като с това ще рискуваш да изтървеш мощен ръст, но поне ще можеш да нагаждаш страйковете.
                        Досега не съм успявал да се убедя да продавам толкова дълкосрочни путове, понякога съм го обмислял за large caps с in the money puts, но дори за тях мисълта че са неликвидни ме е отказвала.
                        Доста често съжалявам че съм продавал къси опции, max pain теорията е измислена от продавачите.
                        Също доста по-рядко продавам out of the money puts.
                        Какво пропускам че отклонявам такъв род оферти?

                        ++ за горното.

                        Kъсите ОТМ странгъли са едни от най успешните, вероятността за профит е някъде м/у 70-90%. Особено ако не си лаком и ги търгуваш на 20 макс 25 делта ( и 30 става ама подлежащото требе бая да си е със заспало IV) и реализираш рано ( затваряш) преди изтичане, прибирайки 50% от профита на кредита.
                        Дава някъде около 2% ROC месечно. На годишна база си е цифра.

                        Аз засега имам само 2, ама почна ми се услажда...
                        Днес ще пусна 3то, то малко по рисково ( с 30 делта), ама искам да пробвам и мениджмънта му ако/когато тръгне срещу мене.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Мразя, когато някоя от дивидентните ми котви резко се юрне да катери. TSN утепа рибата, но трудно ще задържи тази цена и си е за продажба. Как обаче да продам, като в сектора не виждам по-добро за пазаруване.
                          Много им малък дрвидента на тия.Не знам що се заиграваш с тях.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Мразя, когато някоя от дивидентните ми котви резко се юрне да катери. TSN утепа рибата, но трудно ще задържи тази цена и си е за продажба. Как обаче да продам, като в сектора не виждам по-добро за пазаруване.
                            Ако ти качила преди датата за девидента чистия я.Не му мисли много.

                            Коментар


                            • Мразя, когато някоя от дивидентните ми котви резко се юрне да катери. TSN утепа рибата, но трудно ще задържи тази цена и си е за продажба. Как обаче да продам, като в сектора не виждам по-добро за пазаруване.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                                Обмислям да продавам путове на FSR днес. Падеж - януари'23. Чудя се дали да е със страйк 12,5 или 15. Ако дадат $4, 00 за страйк 12,5 ще приема.
                                Без много риск - колкото за три-четири гуми с джантите.
                                Ако нещата тръгнат в обратна посока - ще хеджирам с къси върху акциите на Мъни.
                                Ако обаче долара се окоти - ще е малко по- сложно. Тук много рядко някой говори за този риск.
                                Ще спечелиш $4 премия за да държиш година и половина. Много държане само за ограничена премия. Няма нужда от хедж - загубата ти е ограничена от страйка. Аз по-скоро бих държал по-малко акции през това време. Коя електричка ще оцелее не е ясно - има голям риск от фалит, и по-малка вероятност от умножаване на акцията, което няма да хванеш с къс пут.
                                Има смисъл от краткосрочен пут с цел придобиване на акцията или ролване на путове до падежа, като с това ще рискуваш да изтървеш мощен ръст, но поне ще можеш да нагаждаш страйковете.
                                Досега не съм успявал да се убедя да продавам толкова дълкосрочни путове, понякога съм го обмислял за large caps с in the money puts, но дори за тях мисълта че са неликвидни ме е отказвала.
                                Доста често съжалявам че съм продавал къси опции, max pain теорията е измислена от продавачите.
                                Също доста по-рядко продавам out of the money puts.
                                Какво пропускам че отклонявам такъв род оферти?

                                Коментар

                                Working...
                                X