IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сега си гледам таблицата и повечето от голямата канадска нафта продължава да е изгодна. SU под 20 не е зле, но там няма как да има някакви невиждани чудеса; докато при CVE има мегдан за удвояване. Като цяло не бих стискал (еле пък канадски), а по-скоро бих отигравал движенията на нафтовите, докато газовите са за дъъъълго държане.

    Коментар


    • сделка ..тоест две позиции от локалното дъно на 15 мин образувано в 10.00 бг време ...сделката е открита през телефона тъй като нямах net близо 60 пипса
      Click image for larger version

Name:	telefon.png
Views:	1
Size:	28.1 КБ
ID:	3804405
      Pip master

      Коментар


      • Викаш, че LAKE ти бил погром... Ама то да е само лейката. Доста са тез де ги държиш веке от година и нещо и сам от където тръгнахме, т.е. на нулата. А тези дето са "само" на underpeform са многу, многу, ама многу.

        Важното е, че тоталът не е важен

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Ткила, всички са хеджирани (поне по-голямата част от добива) на безумно ниски цени. Затова изостават така мощно от цената на суровината. По същество обаче няма голямо значение, защото просто нямаме мощности и няма да имаме с години. Печатница са за пари. Сподели, ако имаш по-конкретен поглед кои са сглупили най-много и са се обвързали да продават изцяло за без пари до 23-та. Но дори такива ще ги повлече вълната в сектора.

          За газа говоря.

          ===

          Добавка: някакъв пъпеш (не го следя и не знам колко струва) в SA пише, че VET не са хеджирали много за 2022-ра.
          Всъщност дори и да имаше голямо значение, нямаше да има голям смисъл.
          По принцип говоря.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

            Бизнес модела на тези предприятия е съвсем опростен и води до 4 вида изход:
            Когато са яко хеджирани, а суровината им пада - оцеляват.
            Когато са слабо хеджирани, а суровината им расте - правят пари.
            Когато са яко хеджирани и суровината им расте - лапат мухите.
            И когато са слабо хеджирани, а суровината им пада - са довиждане.
            Сори, ако е непоискано мнение.
            Ткила, всички са хеджирани (поне по-голямата част от добива) на безумно ниски цени. Затова изостават така мощно от цената на суровината. По същество обаче няма голямо значение, защото просто нямаме мощности и няма да имаме с години. Печатница са за пари. Сподели, ако имаш по-конкретен поглед кои са сглупили най-много и са се обвързали да продават изцяло за без пари до 23-та. Но дори такива ще ги повлече вълната в сектора.

            За газа говоря.

            ===

            Добавка: някакъв пъпеш (не го следя и не знам колко струва) в SA пише, че VET не са хеджирали много за 2022-ра.

            lack of hedging activity employed for the foreseeable future which is almost non-existent for 2022 unlike its peers who have employed significant hedges.
            Last edited by terziеv; 15.09.2021, 18:59.

            Коментар


            • Аз съм тираджия и рядко чета отчети. По принцип повечето са фалшиви, а тук говорим за канадска компания и съвсем няма смисъл.

              Главната причина за рязката промяна в баланса е, че не дават дивидент, а исторически са дивидентно ориентирана компания. Вермильон е 20% газ в Европа, има и в Австралия и само към 1/3 е в Северна Америка, където според мен е най-големия политически риск. Основна причина да бъде на ангебот е канадското ръководство, което може всеки един момент да ти тегли един нож в гърба.

              Как да е, това без никакъв зор отива на 11-12. За повече трябва късмет.

              Но най важното е това:

              Рекордно високите цени на електроенергията в Европейския съюз показват, че блокът трябва да се отдалечи от изкопаемите горива и да ускори зеления преход, коментира еврокомисарят Франс Тимерманс във вторник.
              На сляпо да играеш въглища/газ, почти няма как да загубиш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                Благодаря за идеята за VET! изглежда страхотно, но Има червени лампички, ако си наясно защо са си увеличили толкова печалбата в сравнение с 2018-2019 може да ми пишеш и на лични да не спамим тук, няма да купя преди да съм наясно, Не знам дали от отчети и други материали ако загубя 3-4 часа или половин ден ще мога да реша този казус
                Бизнес модела на тези предприятия е съвсем опростен и води до 4 вида изход:
                Когато са яко хеджирани, а суровината им пада - оцеляват.
                Когато са слабо хеджирани, а суровината им расте - правят пари.
                Когато са яко хеджирани и суровината им расте - лапат мухите.
                И когато са слабо хеджирани, а суровината им пада - са довиждане.
                Сори, ако е непоискано мнение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Честно казано нямам скорошен поглед върху самата компания. Нямам идея защо е толкова евтина и не ми се занимава да гледам новини/анализи. Ако няма някакви сериозни проблеми, а е само полит/валутния риск, вероятно ще настигне останалите. За Петрочайна / Синопек например бях и съм сигурен, но там са ми сравнително ясни нещата и има още бая мръвка. VET са много изгодни в момента, независимо от скоците тези дни. И те са доста географски разхвърляни, което си е предимство. Чиста нафта ти препоръчвам - TGA, които дупчат в Египет, малки са, евтини и им дреме на жилетката за ESG. Там оразмеряваш позицията с ясното съзнание, че това не е син чип или държавна компания.

                  Като цяло обаче все си мисля, че просто трябва да има някакво връщане/пауза. Оня ден се радвах, че продадох януарски колци за CRK на 11 за 0,30, а сега изглежда идиотско решение.
                  Благодаря за идеята за VET! изглежда страхотно, но Има червени лампички, ако си наясно защо са си увеличили толкова печалбата в сравнение с 2018-2019 може да ми пишеш и на лични да не спамим тук, няма да купя преди да съм наясно, Не знам дали от отчети и други материали ако загубя 3-4 часа или половин ден ще мога да реша този казус

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                    Днес петрола направи пробив нагоре, очаквах го след 3-5 седмици.... останах с доста кеш и единственото което ми привлича вниманието е PBR. Какво мислиш по въпроса?
                    Честно казано нямам скорошен поглед върху самата компания. Нямам идея защо е толкова евтина и не ми се занимава да гледам новини/анализи. Ако няма някакви сериозни проблеми, а е само полит/валутния риск, вероятно ще настигне останалите. За Петрочайна / Синопек например бях и съм сигурен, но там са ми сравнително ясни нещата и има още бая мръвка. VET са много изгодни в момента, независимо от скоците тези дни. И те са доста географски разхвърляни, което си е предимство. Чиста нафта ти препоръчвам - TGA, които дупчат в Египет, малки са, евтини и им дреме на жилетката за ESG. Там оразмеряваш позицията с ясното съзнание, че това не е син чип или държавна компания.

                    Като цяло обаче все си мисля, че просто трябва да има някакво връщане/пауза. Оня ден се радвах, че продадох януарски колци за CRK на 11 за 0,30, а сега изглежда идиотско решение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Tова с въглищата и особено с газа направо не е християнско.
                      Днес петрола направи пробив нагоре, очаквах го след 3-5 седмици.... останах с доста кеш и единственото което ми привлича вниманието е PBR. Какво мислиш по въпроса?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Пипбела продал типсовете, хвърля путове, пита за техника... очаквам другата седмица да се похвали как е разкарал псевдозлатото и е вкарал всичко в газ и въглища, че сме насред хиперинфлация.

                        майтапът настрана, уважавам любопитството и хора, които нямат чугун вместо мозък.
                        Скучно му е сигурно, та оттам тоя нездрав интерес.

                        Коментар


                        • Tова с въглищата и особено с газа направо не е християнско.

                          Коментар


                          • Пипбела продал типсовете, хвърля путове, пита за техника... очаквам другата седмица да се похвали как е разкарал псевдозлатото и е вкарал всичко в газ и въглища, че сме насред хиперинфлация.

                            майтапът настрана, уважавам любопитството и хора, които нямат чугун вместо мозък.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение

                              и докато снимам картината на дртугата патформа импулсче донесло 70-80 пипса пак късо
                              Toва е толкова далеко от мене...ама ти си дерзай, щом си се специализирал.
                              Откога го правиш ?
                              И има ли достатъчно хляб в тия пипсове ?

                              ПС Само да можеше да станеш ас и и в малко по дългосрочните периоди...поне да ни предупреждаваш овреме

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                                Ето ти един потомствен счетоводител да се консултираш, идеите ви изглеждат сходни https://www.youtube.com/watch?v=1beAp1d7OLk
                                Наа, този и думичка не газа за газа.

                                ...

                                Байдъвей... яка дивергенция между цената на синьото, европейските хартии и американските такива. От една страна газът все някога трябва да катери толкова стръвно. От друга обаче, мощностите продължават да са обиколки зад търсенето и няма изгледи нещо да се промени. Не е въпросът в СП2.
                                Last edited by terziеv; 14.09.2021, 22:44.

                                Коментар

                                Working...
                                X