IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

    не е което вие търсите - да правите пари от въздуха OTM, че и без риск.
    Чи какво лошо има, опитваме се да следваме стъпките на любимия фед
    А и сме много по полезни за хората, правим им услуга, търсена, продаваме застраховки...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

      Тия 3х фондове, че и шорт, че и китайско, че и колец - ти всеки ден си правиш quadruple witching.
      Аз имам 2бр BABA - не стигат да им пусна covered call.
      Не обясних явно добре.

      1. Имам 40 баби, плюс itm путове за kweb и bzun. Позицията е бая бая и може да ме завлече много много. Не ги пипам. Нищо не пиша върху тях.

      2. Купувам (дълъг съм) януарски колци yang на 27.

      Ако стане голямото мяу - няма да умра прав. По-евтин вариант за хеджиране на китайките не виждам. За сравнение виж колко са цените на дългите путове.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

        Става въпрос за акции, които вече имам. За мен премиите не си струват за да се окажа с акции които не искам. Sell Call + Buy Put гледам в TWS му казват risk reversal. Като го въведеш като комбо е трудно да объркаш знака на единия лег защото премията трябва да е близка до нула.
        Това е по-дефанзивно от каквото правя сега, и не е което вие търсите - да правите пари от въздуха OTM, че и без риск.
        Искаш ли дефанзивно, защита - плащаш.
        Да, явно имаш предвид нещо сходно на долното...къс РР.
        Щото иначе атм cc+put си е класически синтетичен шорт.
        Ама ако искаш пута да ти е по към парите ще трябва се бръкнеш.
        • Write OTM Call + Buy OTM Put: This is equivalent to a synthetic short position, as the risk-reward profile is similar to that of a short stock position. This bearish risk reversal strategy is profitable if the stock declines sharply, and is unprofitable if it appreciates significantly.
        • This is used to hedge an existing long position, and is also known as a “collar.” A specific application of this strategy is the “costless collar,” which enables an investor to hedge a long position without incurring any upfront premium cost.
        Click image for larger version

Name:	Risk-Reversal.jpg
Views:	2
Size:	22.6 КБ
ID:	3805322
        Attached Files

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          В такъв случай не е ли по-добре направо дълбоко otm колец на къс индекс. Така направих аз с YANG, че baba-та може да ме дръпне много надолу.
          Тия 3х фондове, че и шорт, че и китайско, че и колец - ти всеки ден си правиш quadruple witching.
          Аз имам 2бр BABA - не стигат да им пусна covered call.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

            Става въпрос за акции, които вече имам. За мен премиите не си струват за да се окажа с акции които не искам. Sell Call + Buy Put гледам в TWS му казват risk reversal. Като го въведеш като комбо е трудно да объркаш знака на единия лег защото премията трябва да е близка до нула.
            Това е по-дефанзивно от каквото правя сега, и не е което вие търсите - да правите пари от въздуха OTM, че и без риск.
            Искаш ли дефанзивно, защита - плащаш.
            В такъв случай не е ли по-добре направо дълбоко otm колец на къс индекс. Така направих аз с YANG, че baba-та може да ме дръпне много надолу.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

              Приемам че ще ме assignat, дори си го търся като продавам ITM, но повечето неща са ми covered на цени на които бих влязъл/излязъл от самите акции.
              Общо взето не разчитам на (не се впечатлявам от) time value.
              Дефанзивно си мисля да пробвам една стратегия - продавам covered call ITM и с премията купувам put.
              Грешка, covered call OТМ, но заради акциите цялото се държи като ITM.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Нали знаеш, че от търговия не се печели и ще занулиш.

                Иначе по принцип избягвам да търся по-нисък страйк при прехвърляне на путове. Дори когато така мога да изляза извън парите. Рядко, прекалено рядко, се получава по-ефективно. Няма да ти намали загубата, ако се е сурнало. Е, при по-нисколиквидните се случва да стават чудеса и затова винаги държа поръчки на небивали цени. Идиоти и побъркане алгоси бол. Случвало ми се е без да искам да купя колец вместо да продам и едва ли съм единствен.
                Любопитен съм за подробности - компания, страйкове, премия. Досега не съм виждал премии, които да си заслужават това.
                Става въпрос за акции, които вече имам. За мен премиите не си струват за да се окажа с акции които не искам. Sell Call + Buy Put гледам в TWS му казват risk reversal. Като го въведеш като комбо е трудно да объркаш знака на единия лег защото премията трябва да е близка до нула.
                Това е по-дефанзивно от каквото правя сега, и не е което вие търсите - да правите пари от въздуха OTM, че и без риск.
                Искаш ли дефанзивно, защита - плащаш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                  Приемам че ще ме assignat, дори си го търся като продавам ITM, но повечето неща са ми covered на цени на които бих влязъл/излязъл от самите акции.
                  Общо взето не разчитам на (не се впечатлявам от) time value.
                  Дефанзивно си мисля да пробвам една стратегия - продавам covered call ITM и с премията купувам put.
                  Mда, стратегиите ни са различни с тебе. Ма няма лошо - на вкус и цвет таварищи нет.

                  Това последното доста мечо ще стане - за индекси ли го планираш, като хедж ?

                  Не изглежда да е лишено от логика обаче. Таман погледнах tqqq за 21 Ян22. Примерно CC@145 х 18.1 / Put @140 h 18.2 $ - ми то ти излиза без пари....

                  Коментар


                  • Нали знаеш, че от търговия не се печели и ще занулиш.

                    Иначе по принцип избягвам да търся по-нисък страйк при прехвърляне на путове. Дори когато така мога да изляза извън парите. Рядко, прекалено рядко, се получава по-ефективно. Няма да ти намали загубата, ако се е сурнало. Е, при по-нисколиквидните се случва да стават чудеса и затова винаги държа поръчки на небивали цени. Идиоти и побъркане алгоси бол. Случвало ми се е без да искам да купя колец вместо да продам и едва ли съм единствен.

                    Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                    Дефанзивно си мисля да пробвам една стратегия - продавам covered call ITM и с премията купувам put.
                    Любопитен съм за подробности - компания, страйкове, премия. Досега не съм виждал премии, които да си заслужават това.

                    ===

                    Днес VALE и CLF / X дават невероятни премии.
                    Last edited by terziеv; 17.09.2021, 19:57.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Жори, по отдавна си на пънгара май. Ти как процедираш дефанзивно като тръгне срещу тебе ?
                      Приемам че ще ме assignat, дори си го търся като продавам ITM, но повечето неща са ми covered на цени на които бих влязъл/излязъл от самите акции.
                      Общо взето не разчитам на (не се впечатлявам от) time value.
                      Дефанзивно си мисля да пробвам една стратегия - продавам covered call ITM и с премията купувам put.

                      Коментар


                      • Днес ми изтече щастливо ( вън от мъните) първия пут, на soxl@42 когото дочаках до ЕД.
                        Досега все прибирах предсрочно на над 70% профит. Така се въртят гущерите по бързо
                        Вчера и СС на барик затворих за 3 цента ( 38$ плюс) и открих нов на 19.5.

                        Онзи ден малко се попритесних за kweb х42 за 01.10 ед, затворих го на цената на която го взех 0.40 па го ролнах за 19.11 за почти 4 пъти по голяма премия от 1.55 чисто, ала без да променям страйка -пак е 42. Сега поне брейкивъна ми е доста по приемлив на 40.45
                        Стана добро упражнение, още съм новичък и таман да потренирам как се защитава позиция.
                        Ако по някое време стане доста напечено пак - може и страйка да понижа, ама не и за по малка премия.

                        Жори, по отдавна си на пънгара май. Ти как процедираш дефанзивно като тръгне срещу тебе ?

                        Коментар


                        • Време е да стане мазало, технологичните акции (без китайските) са прекалено спокойни! Това взе да прилича вече на забрана за продажби към големите играчи да продават FAANG като се има в предвид че BABA падна отново на 159

                          Коментар


                          • Днес май ще имаме нови дъна за златните копачи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Ткила, имаш ли идея как да се отиграе тексаски сценарий в Европа тази зима? Як недостиг и едно кратко х10 на спот цената например. Не е прогноза, а просто въпрос.
                              Европа е баровец.
                              Вече го отигравам с TUI.
                              Тезата е временна миграция към по-топли 4 и 5 звездни локации

                              Коментар


                              • Ткила, имаш ли идея как да се отиграе тексаски сценарий в Европа тази зима? Як недостиг и едно кратко х10 на спот цената например. Не е прогноза, а просто въпрос.

                                Коментар

                                Working...
                                X