IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Не знам вече. Ще получа инфаркт от тези постоянни изненади.
    Интересно какво ще стане ако почне и в САЩ да спират тока.... Трейдърчетата ще изперкат ако нямат интернет...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      To това ясно. Като му мине сертификацията и ще ни дави с него.
      Проблема е че не е само до газа...



      https://cdn.ihsmarkit.com/www/blog/4...102810_1.0.PNG
      https://cdn.ihsmarkit.com/www/blog/4...102811_1.0.PNG
      Държиш ли още бабата ? На 100 ще взема и аз да купя

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Има още натиск за надолу, особено за цветните метали и златото, но ще направиш чутовна глупост, ако продадеш сега. А от въглищата ми е интересно кои държиш. Трябва да си Мистър Сенко, за да си назад от тях.
        Въглища дирекно нямам, но BHP и VALE имат coal segment, освен другото

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BigGun Разгледай мнение
          Ушил съм се здраво в добивни компании, главно метали - желязо, мед, цинк, никел, злато и малко въглища. Всичките са с отлични показатели на хартия и са добре диверсифицирани. Търгуват се около едногодишно дъно. Последните седмици паднаха с 10-20% и си задавам въпроса има ли още надолу. Попадам на разнопосочни мнения - едни казват, че суровините ще катерят, други, че ще падат още заради кризата в Китай. От една страна ЕС и САЩ са планирали сериозни разходи следващата година за инфраструктура и зелени проекти, а затова трябват суровини. От друга страна Китай може да предизвика световна рецесия с техните проблеми и цените на ресурсите да паднат.
          Как ги виждате нещата с металите - нагоре или още надолу?
          Има още натиск за надолу, особено за цветните метали и златото, но ще направиш чутовна глупост, ако продадеш сега. А от въглищата ми е интересно кои държиш. Трябва да си Мистър Сенко, за да си назад от тях.

          Коментар


          • Ушил съм се здраво в добивни компании, главно метали - желязо, мед, цинк, никел, злато и малко въглища. Всичките са с отлични показатели на хартия и са добре диверсифицирани. Търгуват се около едногодишно дъно. Последните седмици паднаха с 10-20% и си задавам въпроса има ли още надолу. Попадам на разнопосочни мнения - едни казват, че суровините ще катерят, други, че ще падат още заради кризата в Китай. От една страна ЕС и САЩ са планирали сериозни разходи следващата година за инфраструктура и зелени проекти, а затова трябват суровини. От друга страна Китай може да предизвика световна рецесия с техните проблеми и цените на ресурсите да паднат.
            Как ги виждате нещата с металите - нагоре или още надолу?

            Коментар


            • Значи Путин е еко-фашист... намалил е мощностите в сравнение с 2019, щото сега Газпрома помпа по-малко от тогава и му са слаби мощностите. Трагедия.

              Ама се натиска за Северн поток без мощности

              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Пивотът на Газпром не е поза, а реалност. За липсата на мощности даже инвесторчето писа.

              И най-смешното е, че аз съм този с kold.

              Коментар


              • China’s Power Cuts Widen Amid Shortages and Climate Push
                Не знам вече. Ще получа инфаркт от тези постоянни изненади.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  To това ясно. Като му мине сертификацията и ще ни дави с него.
                  Проблема е че не е само до газа...



                  https://cdn.ihsmarkit.com/www/blog/4...102810_1.0.PNG
                  https://cdn.ihsmarkit.com/www/blog/4...102811_1.0.PNG
                  Очевидро не е баш ясно. Продължава да не е. Три пъти ви подканвах тука да видите презентацията, вече миналата, на Газпром, барем стане малко по-ясно.

                  Пивотът на Газпром не е поза, а реалност. За липсата на мощности даже инвесторчето писа.

                  И най-смешното е, че аз съм този с kold.

                  Коментар


                  • Възможно е едно контролирано забавяне в Китай да се окаже манна небесна за Запада. Хем да няма големи сътресения, хем цените на суровините да паднат. Но днес четох доста противоречиви мнения.

                    Специално за петрола някои анализатори смятат, че дори и с това, което се отпочва в Китай петролът пак може да стигне $80 в близките месеци. Други са доста силно убедени, че охлаждането на имотния пазар в Китай ще намали цените на всички суровини, вкл. петрола.

                    По-скоро мисля, че втората версия е вярната. Пък и тези supply chain disruptions скоро ще отшумят.

                    Иначе като цяло не мисля, че суровините ще паднат много от тук насетне, защото има доста да се инвестира в бъдещата по-зелена и ефективна инфраструктура.

                    ***

                    Парадоксално, но в краткосрочен план тарзанковците може и да намажат. Проблемът е, че понеже нямат идея какво се случва и защо, ще пропуснат върха и ще продължат товарят надолу гонейки "хипер"-инфлацията. А надолуто рано или късно ще дойде.

                    Примерно HCC. На това според мене му мина пика.
                    Last edited by Money; 24.09.2021, 14:54.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Няма да се пуашите. Достатъчно е шефът на комуноидите-мурзилки у Кремъл да вдигне леко производството на газ и в Европа цената му ще се сурне надолу.

                      Този когото Терзу̀ държи за шлифера сега не пуща достатъчно газ, защото това му е играта. Пуснете Северен поток и ще има повече газ, вика той
                      To това ясно. Като му мине сертификацията и ще ни дави с него.
                      Проблема е че не е само до газа...

                      On the price front, input costs rose at a sharper pace during September. The rate of cost inflation was the quickest for four months, and the second- highest on record, as supply chain disruptions and material shortages pushed prices and transportation costs up. Meanwhile, output charges continued to increase markedly, continuing to rise at a pace far outstripping anything seen in the survey’s history prior to May, as firms sought to pass on higher costs to clients where possible.

                      Soaring material prices led to one of the fastest increases on record. As a result, the rate of selling price inflation accelerated to the sharpest since data collection began in May 2007 as firms passed higher costs on to their clients
                      IHS Markit
                      https://cdn.ihsmarkit.com/www/blog/4...102810_1.0.PNG
                      https://cdn.ihsmarkit.com/www/blog/4...102811_1.0.PNG

                      Коментар


                      • Няма да се пуашите. Достатъчно е шефът на комуноидите-мурзилки у Кремъл да вдигне леко производството на газ и в Европа цената му ще се сурне надолу.

                        Този когото Терзу̀ държи за шлифера сега не пуща достатъчно газ, защото това му е играта. Пуснете Северен поток и ще има повече газ, вика той
                        Last edited by Money; 24.09.2021, 13:26.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          desperado , забрави за анти-еко проекти на Запад. Разумът отдавна избяга там. Особено при тези между 25 и 45 г. И х10 сметки за ток, че и режим, няма да ги отклонят от Светлото бъдеще. Това е една млада и жизнена религия. Че и пророци си има - Гретхен, преди това онзи пъпеш Гор и т.н. Голяма грешка правиш като подценяваш вярата. За нея бронебойни куршуми няма. Едно камиларско племе завладя половината свят на гол джихад.

                          Не гледай нашите "зелени". Те са обикновени крадци и с тях няма проблем да се договориш. Поговори си обаче с някой умнокрасавец еничарин "учил" на Запад и върнал се наскоро и ще видиш за какво иде реч и как му блестят очите.

                          Как се транслира това в борсова игра... малко е двояко според мен. От една страна всички суровини ще летят. От друга обаче ще има як гърч тип "Шел".
                          Познавам няколко такива религиозни, отблъснаха много хора около себе си, откровено им се смеят познати, от извесно време ги виждам да са доста разколебани във вярата....не я изявяват толкова натрапчиво. Същото е вярно и за другата крайност.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                            Следващата вълна политически движения ще са на тази основа и ще им трябва по-малко от 5-6 години за да станат сериозен фактор. Няма нещо по-голямо и важно от това и много хора ще припознаят анти-еко политически проекти
                            desperado , забрави за анти-еко проекти на Запад. Разумът отдавна избяга там. Особено при тези между 25 и 45 г. И х10 сметки за ток, че и режим, няма да ги отклонят от Светлото бъдеще. Това е една млада и жизнена религия. Че и пророци си има - Гретхен, преди това онзи пъпеш Гор и т.н. Голяма грешка правиш като подценяваш вярата. За нея бронебойни куршуми няма. Едно камиларско племе завладя половината свят на гол джихад.

                            Не гледай нашите "зелени". Те са обикновени крадци и с тях няма проблем да се договориш. Поговори си обаче с някой умнокрасавец еничарин "учил" на Запад и върнал се наскоро и ще видиш за какво иде реч и как му блестят очите.

                            Как се транслира това в борсова игра... малко е двояко според мен. От една страна всички суровини ще летят. От друга обаче ще има як гърч тип "Шел".

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              Не ми е ясно тия климатични терористи - защо народите не вземат да ги изгонят и да ги пратят да пасат овцете, а не да ги слушат. То много хубаво звучи, но нещата стават, когато технологиите стигнат дотам, когато още не са стигнали - няма как да стане. Предварително и сега няма как да се случи. Създават и ще създадат в бъдеще големи проблеми - не само с ел.енергията, с газа, но и с транспорта, със горивата, ще ограничат пътуванията (възможностите на хората да пътуват.. На практика ще ги закрепостят в определен град и регион. Очевиден е опита да се вкарат тези еко-данъци и еко-разходи в цените и в оборота. Ще стане като ДДС-то, всяка стока и услуга ще съдържа Еко-данък или еко-акциз.
                              Следващата вълна политически движения ще са на тази основа и ще им трябва по-малко от 5-6 години за да станат сериозен фактор. Няма нещо по-голямо и важно от това и много хора ще припознаят анти-еко политически проекти

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                                Не ми е ясно тия климатични терористи - защо народите не вземат да ги изгонят и да ги пратят да пасат овцете, а не да ги слушат. То много хубаво звучи, но нещата стават, когато технологиите стигнат дотам, когато още не са стигнали - няма как да стане. Предварително и сега няма как да се случи. Създават и ще създадат в бъдеще големи проблеми - не само с ел.енергията, с газа, но и с транспорта, със горивата, ще ограничат пътуванията (възможностите на хората да пътуват.. На практика ще ги закрепостят в определен град и регион. Очевиден е опита да се вкарат тези еко-данъци и еко-разходи в цените и в оборота. Ще стане като ДДС-то, всяка стока и услуга ще съдържа Еко-данък или еко-акциз.
                                Пич, стига го мисли. Късно е вече. Корабът потъва по план. Ето ти подходящ саундтрак. https://www.youtube.com/watch?v=ED60iIPY3rI

                                Коментар

                                Working...
                                X