IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 18.02.2021, 17:49

    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    НЕЕЕЕ!!! АМ, може да пада още даже! AR трябваше!

    Нали обяснявахме.... Щом AM резнат дивидента, значи AR e вече в супер финансово състояние и няма НИКАКВА опасност от фалит. Плюс това тръбите печелят и при ниски цени, ама нямат кяр при високи. А газЪТ е ракетата!!!

    Баси, пиша едно и също с месеци и пак се оказва, че не съм се обяснил добре.

    ===

    не е до сърдитост и до неговорене. просто се оказва, че се задават едни въпроси, отговаря им се и после пак се задават същите. перко имаше повече вариации между нивата.

    ===

    как да е, просто AM няма потенциал над 12-13. AR може спокойно да отпори едно 30+.

    11 юни

    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Повечето тръби имат още бая нагоре...

    дългосрочно обаче газът е ЦАР.
    17.07

    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Д.Петков , не съм аз този с нафта чак 100, а каката. Моя милост от 20 още разправя, че много вероятно до 80 да стигне. Честно казано ме изненада бързият скок и сега 100 изобщо не изглежда невъзможно. Продължавам да твърдя, че компаниите са много подценени спрямо цената на нафтата, както и че няма достатъчно добив. Днес беше добра възможност закъснелите да направят алъш вериш. Иначе най-много пари направих от въглищата. Феерия някаква. Освен самата суровина, която поскъпна почти два пъти от началото на годината, HCC и ARCH се играят много лесно с опции и все още се водят с висока IV. Дългосрочно ГАЗЪТ е не цар, а император.

    ~~~

    Като прочетох за биофармата и какво гледаш ми дойде една идея - отиграване с шпагати/принки? Или премиите отчитат тази работа?

    ===

    добавка: ха, вярно съм писал, че ще ходи до 100. Ще ходи значи. Щом съм обещал.

    Ама как така става, че даже и без да чета Блумбърг.

    Имам и коментар от преди година, в който казах газ в САЩ на 6 долара, ама пуста търсачка не става само с три букви
    Last edited by terziеv; 28.09.2021, 16:45.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Една още по-чудовищна изненада е хипер-дефлацията при газа…

      Няма да се учудя ако чудовищността стигне до $4.25

      Ами златото…? Пазарите са чудовищни
      Какво стана, ве? Кога да го чакаме на 4,25?

      С такъв акъл е ясно защо дори не можеш да си представиш размера на печалбите, които правим хората, дето си мислим със собствената глава.

      Коментар


      • А, заяждане пък сега

        XOM от $46.50 до $59 за година и половина е доста посредствено. И то веднага след пазарен срив... това не е заяждане, а си е факт.

        Терзо, а SBSW днес се очертава още да пада. Гледам -2.75% в предварителната търговия. Кака ти Ивелина те псуваше за SBSW още през юли.

        А и SBSW да ти е най-голяма позиция и BABA втора по големина по собствените ти думи... Ама чакай, бе човек. Как стават тия работи, че AR ти е в пъти нагоре пък все още е малка позиция? Сега като се замисля... това ме озадъчава.

        Коментар


        • Пиша бавно, защото очевидно не си много бърз.

          Тука не говорим за някакви 50-100 проценти, а за пъти. Година ти говоря като на дебил, че трябва да заложиш на газ и въглища. Оказва се, че съм те надценил жестоко.

          Да не говорим, че си понаучих урока и не се изпопрецаках като миналата година с индустриалните да продам при мижави 30-40%.



          ~~~

          Кажи още един път, молим те, как Sibanye ще занули. Ти си ми бетер момиче на късмета.
          Last edited by Andi11; 28.09.2021, 13:44.

          Коментар


          • Терзуяк, имам един такъв примерен въпрост към тебе.

            Имаш три позиции, в които си влязъл с еднакви тегла:

            - позиция A ти е на +100%
            - позиция B ти е на -50%
            - позиция C ти е на +12%

            С колко ти се е дигнал целият портфейл. Само не ми казвай, че тоталът няма значение

            И един допълнителен въпрос с повишена трудност. S&P 500 ти е нагоре с 19% за същия период. Бил ли си индекса?
            Last edited by Money; 28.09.2021, 10:47.

            Коментар


            • Aйде и 3то soxl-че в кошничката за 19ное , да замени това де изтича на 15 окт. 2.5% за 2мес ( без 1седмица) при 33 дисконт от пазара- бива.
              Бях се навил уикенда и на ТNA i FAS ,прилични подобни премии също, ма прекалено зеленеят днес....мърфи лоо. Нищо, ще ги издебна на по червенко.

              Коментар


              • Положението по британските бензиностанции се изостря все повече. По данни на Асоциацията за продажби на горива на дребно, която представлява 5 500 независими бензиностанции, две трети от обектите вече не разполагат с никакво гориво.
                Ама как така? Нали по Блумберг казаха друго.

                ===

                Байдъвей, tga дори на 2 става. Не е като на 1,4, но по-добре късно отколкото никога.
                Last edited by terziеv; 27.09.2021, 21:33.

                Коментар


                • Европа има остър недостиг на газ и въглища, което създава риск за мащабни прекъсвания на електроенергията, ако вятърните и слънчевите енергийни източници се окажат недостатъчни, пише британското издание Daily Express.
                  Егати изненадата, кой да предположи. Нали чакахме спад на газ и въглища.

                  Мунчо, няма се плашиш, ще има спад на суровините. Като удвоят още по веднъж, ще вземат да слязат с десет процента за регламентирана почивка, за да те зарадват.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Уикенд е бе, човек. Дай си малко почивка от терзанията.


                    ПП. JVA добре че не си взел. Ако беше взел в началото на годината на 2 януари щеше да underperform-неш SPY, а ако беше взел на кой да е ден след 10 януари сега щеше да си на червено.
                    Хахах, Мунчо, не го правя аз, честно. Борсата се гаври с тебе. Нарочно да се стараеш, пак нямаше да си толкова зле. Ти си като тоя от вица за най-големия мухльо на света, дето завършил втори на световното за мухльовци.

                    Коментар


                    • Мунчо, кажи смешка, бе пич. Разкажи и за въглищата как се овътрих.

                      Коментар


                      • Малее, пак загубих. Гледам Антеро - 19 долара. Това сигурно означава, че съм загубил по 19? Ужас! Че то аз имам няколко хиляди. Пълен разгром.

                        Ех, мамка му, защо не послушах Мунчо за газа. Хубаво, че ми сега за sbsw. Евтино ми изглежда, значи трябва да продавам. Насред хиперинфлация съм тръгнал да държа суровини.

                        Коментар


                        • Между другото, сега поглеждам и само днес SBSW са с 5% надолу в предварителната... Бях забравил, че и това е в този велик портфейл дето уж бил индекса в пъти

                          Коментар


                          • Много булшит, много булшит...

                            Купил това, купил онова. Някакви неща се дигнали и за тях се повтаря до припадък, макар повечето дори не са се и дигнали кой знае колко. Доста други са паднали или са на нулата, но там се излиза с номера, че било играно на късо с опции... ама тихомълком, без никой да разбере у форумо... и чак като го хванеш по бели гащи излиза с булшита. Аре не на мене тия глупости

                            Друго, което разбрах е, че е кесил цял уикенд пред компа да доказва колко бил вели... Баси "човека"!

                            Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                            Терзич батка ко стана с sbsw на 14 купуваше хаха

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                              Преди няколко дни си продадох UNFI-тата @35.88. Бях ги пазарил с цент по-малко и като резултат съм вътре 4$ от комисионни.
                              Ма нищо, де! В играта съм.
                              Аз не успях да им се кача, но Форда имаше хабер, че отиват на 50. Пък и каката им е/беше фен.

                              Но си прав. Важното е да си в секса.

                              Коментар


                              • Преди няколко дни си продадох UNFI-тата @35.88. Бях ги пазарил с цент по-малко и като резултат съм вътре 4$ от комисионни.
                                Ма нищо, де! В играта съм.
                                Last edited by Никола20; 27.09.2021, 14:22.

                                Коментар

                                Working...
                                X