IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
    А, твърди убеждения, грънци. Всеки, който е бил достатъчно време на пазара, се е лишил от твърдостта на убежденията си. Ама поне някакви нетвърди убеждения са ми останали, или поне имитация на такива.
    Mного добре речено. И правдиво.
    Единственото, донякъде и то ( щото никога не може се изключи напълно японския сценарий) малко по сигурно нещо е че пазара като цяло дългосрочно ще си катери нагоре. Макар че най вероятно идните 10г ще са поне двойно по слаби от последните 10...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Пъпеш, след като руска компания собственик на стоманолеярна в Колорадо минава на соларки, защото така им излиза по-евтино от въглищата, защо пък да няма каквато друга фабрика си намислиш на соларки



      Later this week, a huge new solar array on Colorado’s southern High Plains will officially launch — and proponents of a global energy transition will have a new beacon for their cause. The $285m Bighorn Solar array, developed by Lightsource BP just outside Pueblo, the city that made much of the rail track that snakes across America’s west, will be one of the largest solar facilities east of the Rockies.

      The electricity it generates will help Pueblo make the “cleanest steel and engineered steel products in the world”, according to Evraz, the Russian mining conglomerate that owns the city’s 140-year-old steel works.

      ...

      While the array itself will only employ a crew of just four or five to monitor the 750,000 panels, the cheap electricity will underpin Evraz’s $500m plan to expand the mill. It already employs 1,000 people and will need another 300 as it adds facilities to make longer rail tracks.

      Without the cheap solar, the Russian company would have moved the operation elsewhere.



      [ATTACH=CONFIG]n3818699[/ATTACH]

      Solar panels at the Bighorn Solar project, which sits next to the Comanche coal-fired power station outside Pueblo in southern Colorado © Derek Brower
      Защо се връзваш на някаква рекламна статия, писана кой знае от кого и защо?
      Сто на сто рашките са намерили начин да цицат кинти по разни зелени програми, че да правят такава инвестиция.
      Нощно време какво ще правят? Гасят пещите, спират газта, заливат кокса с вода и отиват да спят ли?

      Коментар


      • А, твърди убеждения, грънци. Всеки, който е бил достатъчно време на пазара, се е лишил от твърдостта на убежденията си. Ама поне някакви нетвърди убеждения са ми останали, или поне имитация на такива.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
          По случайност преди година гледах параметрите на сходен проект и като ги сметна при сегашните цени irr ще излезе по-голяма и от портфейла на Терзиев
          Сигурно си прав. Ако и да ми се струва, че нито ти, нито форумният водолаз сте съвсем наясно как точно се прави стомана. Както казах, добре че има такива като тебе на пазара. С твърди убеждения. Аз съм по-аморфен. И от Jinko изкарах някоя стотинка, а даже в момента имам залог на Brookfield. Това не означава, че газът не е император и че няма да бъде император още дълго време. Не означава и че Газпром не е една от най-добрите компании изобщо за държане. Самите "Евраз" ги дебнах много, но не стана добре работата. Радвам се, че поне Муни се е възползвал. Признавам и че нямам никаква идея какво е irr. Сигурен съм, че много ти помага в борсовата търговия. Обещавам другата седмица вече да знам.

          Инак дори за мен е леко плашещо колко точно предвидих всичко на база лични наблюдения предимно. На моменти даже си мислех, че сигурно има някаква врътка, която пропускам, че не може да е толкова елементарно и ограничавах размера на залози, в които бях 99% сигурен. От други неща пък (уранът и торовете например) не успях да се възползвам като хората заради тъпо прибиране на дребни печалби, техническа неграмотност, а в един случай грешно поставяне на десетичния знак ми коства над хиляда гущера.

          Общо взето в момента гледам да събирам златни/сребърни копачи, подценени по някаква причина (географска например) нафти и храни, както и лесни за търгуване руски компании. Отървавам се от някои имотни, че скочиха прекалено много. Основната ми игра обаче продължава да бъде газът и късите путове на стабилни печеливши компании.

          Коментар


          • По случайност преди година гледах параметрите на сходен проект и като ги сметна при сегашните цени irr ще излезе по-голяма и от портфейла на Терзиев

            Коментар


            • Пъпеш, след като руска компания собственик на стоманолеярна в Колорадо минава на соларки, защото така им излиза по-евтино от въглищата, защо пък да няма каквато друга фабрика си намислиш на соларки



              Later this week, a huge new solar array on Colorado’s southern High Plains will officially launch — and proponents of a global energy transition will have a new beacon for their cause. The $285m Bighorn Solar array, developed by Lightsource BP just outside Pueblo, the city that made much of the rail track that snakes across America’s west, will be one of the largest solar facilities east of the Rockies.

              The electricity it generates will help Pueblo make the “cleanest steel and engineered steel products in the world”, according to Evraz, the Russian mining conglomerate that owns the city’s 140-year-old steel works.

              ...

              While the array itself will only employ a crew of just four or five to monitor the 750,000 panels, the cheap electricity will underpin Evraz’s $500m plan to expand the mill. It already employs 1,000 people and will need another 300 as it adds facilities to make longer rail tracks.

              Without the cheap solar, the Russian company would have moved the operation elsewhere.



              Click image for larger version

Name:	Solar.jpg
Views:	1
Size:	43.7 КБ
ID:	3818699


              Solar panels at the Bighorn Solar project, which sits next to the Comanche coal-fired power station outside Pueblo in southern Colorado © Derek Brower

              Last edited by Money; 23.10.2021, 17:09.

              Коментар


              • Freeport LNG in Texas is suffering a wax buildup in its pipelines due to impurities in the gas it receives, which will reduce LNG shipments for the rest of October and into November, according to the report.
                Малеее, кво стана. Един от най-големите терминали е това. Последни гърчове на една умираща индустрия. Добре че заводите за Барби не им трябва ток.

                В интерес на истината се замислих дали има завод за слънчеви (пардон, соларни) панели, който да е 100% захранван от такива. Нямам идея, може пък да има.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                  Аз обичам да правя такива, но със равни обеми, когато не съм уверен в акцията. Дори с равни обеми обаче, в някакъв момент става твърде тежка.
                  А как разтоварваш нагоре - пак на стъпки или всичко наведнъж?
                  Мисля че не се печели много от тази стратегия. То изчислението е сложно понеже се променя използвания капитал. Би било добре ако някъде може да прочетем изследване на тази стратегия. Според мен може да е добра при range и волатилност.
                  Не я ползвам по принцип много, дори бая рядко. Днес тъй ми дойде отвътре, главно заради волатилността.
                  Май често я ползват в обратен ред, когато цената тръгне в желана посока да се добавя на малки порции, ма това повече на моментум ми мяза.
                  И на мен ми би било интересно да попрочета нещо повече по въпроса. И сравнително с други стратегии по възможност. Ако ти попадне нещо - пусни линк.

                  Коментар


                  • Украйна предлага на Газпром отстъпка от 50 процента за транзита на газ за Европа над установените в договора 40 милиарда кубични метра на ден, които които Украйна вече транспортира за Европа от Русия, казва украинският президент Володимир Зеленски в пратен по имейла коментар до Блумбърг нюз.
                    Да вземат каквото могат, че след десет години най-много транзитни такси за трафик на кукли "Барби"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      второто
                      Аз обичам да правя такива, но със равни обеми, когато не съм уверен в акцията. Дори с равни обеми обаче, в някакъв момент става твърде тежка.
                      А как разтоварваш нагоре - пак на стъпки или всичко наведнъж?
                      Мисля че не се печели много от тази стратегия. То изчислението е сложно понеже се променя използвания капитал. Би било добре ако някъде може да прочетем изследване на тази стратегия. Според мен може да е добра при range и волатилност.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                        Има ли обяснено някъде какво точно е пирамида? Купуваш еднакви количества на всяко ниво или увеличаваш обемите надолу?
                        второто

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                          Има ли обяснено някъде какво точно е пирамида? Купуваш еднакви количества на всяко ниво или увеличаваш обемите надолу?
                          Click image for larger version

Name:	pomagalo-po-istoria-za-5-klas-dial-pyrvi-praistoria-i-dreven-iztok-l-koleva.jpg
Views:	1
Size:	47.8 КБ
ID:	3818542


                          И за Сфинска има обяснено

                          ===

                          Иначе бразилците днес ги уцелих! Кеф.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            обраха ми само връхчетата на пирамидката на 85 и 70. Основата по голяма, до 50, ама не слезе толкова.
                            Поне вече 41% профит прибрани, пак съм без хартии.
                            Знам си аз че щом продадох сега поне двойно по толкова ще изпусна, ама след вчера вече не ми пука...
                            Има ли обяснено някъде какво точно е пирамида? Купуваш еднакви количества на всяко ниво или увеличаваш обемите надолу?

                            Коментар


                            • обраха ми само връхчетата на пирамидката на 85 и 70. Основата по голяма, до 50, ама не слезе толкова.
                              Поне вече 41% профит прибрани, пак съм без хартии.
                              Знам си аз че щом продадох сега поне двойно по толкова ще изпусна, ама след вчера вече не ми пука...

                              Коментар


                              • Лодките ме убиват. Какво е това сурване на FFA-ците!!! Дори GOGL да вдигнат дивидента, няма наваксване.

                                ===

                                Ташунко със сапа , акъл за Covenant Logistics? Срина се мощно след отчета.
                                Last edited by terziеv; 22.10.2021, 19:06.

                                Коментар

                                Working...
                                X