IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    Пак ме прецакаха.
    Няма се шашкаш.
    Ето за твое успокоение - какво е купила тия дни тая кака де уж много разбирала....днес и двете 10% надоле

    What's she buying these days? Thankfully Wood offers up her transactions shortly after every trading day. She added to her stakes in Twitter (NYSE:TWTR) and Robinhood Markets (NASDAQ:HOOD) ahead of Tuesday's earnings report.

    Коментар


    • yolo kолците върху ET изгоряха. Няма да увеличават дивидента тази четвърт. Не знам защо имах толкова силно предчувствие, че ще го направят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
        Ивелина, няма ли начин да търгуваш през България? Този данък 62% ми изглежда безумен.
        Има някакви начини, но е сложно. По-скоро през Швеция ама там пък други затруднения

        Jori, мисля че законът е да се регистрира, че съм ги продала. С други думи, ако ще ги купувам пак трябва да е след поне 2 дни. Същия ден ден няма да стане.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Не ве, не е този. Този с ябълката е Вилхелм Мтел. Ех, Жорка, освен от история, нищо не отбираш и от класическа музика.

          ===
          Все си мисля, че Jori има предвид Исак Нютон, но и той не е умният човек, дето е крещял гол по улиците "Еврика", а Архимед.

          Коментар


          • Стожерът на умните пари - Мастъркард, днес прави голямо потапяне. Имах преди време един кеш за наместване, и да се таковам, взех, че го разделих поравно между тия и Wells Fargo. От тогава мастъра +10%, фарго +80%.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

              Интересното е че го е направил точно когато ябълката е паднала - доста трейдърски сценарий.
              Не ве, не е този. Този с ябълката е Вилхелм Мтел. Ех, Жорка, освен от история, нищо не отбираш и от класическа музика.

              ===

              Иначе продължава отливът от фармата. Чак пък толкова вече е странно.... Според мен алгосите реагират на някакви "анализи".

              A снощи така се кумих на THMC, но пасувах. Нали играя къщичките през BRMK. Доста добре се получава засега.
              Last edited by terziеv; 27.10.2021, 18:09.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


                Eдин умен човек преди бая време бе възкликнал...А, Еврика...
                Интересното е че го е направил точно когато ябълката е паднала - доста трейдърски сценарий.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Който не е купил поне малко baba на тези примоции, направо да се записва на курс за водолази.
                  Вече го играхме веднъж, заради мазния обем на поръчката от 143 продадох на 177, сега съм в очакване пак да ми дадат

                  Коментар


                  • Който не е купил поне малко baba на тези примоции, направо да се записва на курс за водолази.

                    Коментар


                    • Нещо се опитват да рутят перспективни акции. MTL, NMM, LPL(там се поизчерпаха вече), RNO, BABA, PTR, POSCO, FNKO. Много вероятно ще е да изригнат мощно след 2-3 седмици макс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                        и се чудя дали да не ги разкарам на голям минус поне да ми нулира печалбата и да не плащам данъци, че с тия 62% данък боли много. От друга страна там има най-голям шанс за растеж. Не мога да реша. Ти кво би направил на мое място?
                        Продай ги и веднага ги купи ако искаш да ги държиш. Но провери дали има закон срещу това https://www.investopedia.com/terms/w/washsale.asp

                        Коментар


                        • 0%/5% е безумието. Просто си свикнал с него.

                          Коментар


                          • Ивелина, няма ли начин да търгуваш през България? Този данък 62% ми изглежда безумен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                              Пак ме прецакаха. Тамън взех MP и пуснали шит за него и го сринаха. Тази година егати и каръщината - кво взех всичко се срина. Все повече се убеждавам, че при мен рисковите акции не вървят и най-добре да се заложи на индексни ETF-и както и дивидентни такива.

                              Eдин умен човек преди бая време бе възкликнал...А, Еврика...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                В началото мислех, че и за тебе тоталът не е важен. Но явно е. Прав беше ravnovesie, че човек тарбва сам да си счупи главата.
                                Длъжна бях да пробвам - човек не знае какво да очаква от себе си преди да изпадне в съответната ситуация. Нямам психика за трейдър или по-скоро нещо ми пречи да си следвам стратегията. Няма лесно в тоя шибан живот. Добре че са Тесла и АМД да ме бутнат на плюс тази година. Добре, че ги държах. Но държането е минавка ако си купил рискови акции, каквито имам в изобилие и се чудя дали да не ги разкарам на голям минус поне да ми нулира печалбата и да не плащам данъци, че с тия 62% данък боли много. От друга страна там има най-голям шанс за растеж. Не мога да реша. Ти кво би направил на мое място?

                                Освен това в момента BWLPG е на промоция и само заради дивидента бих я взела. Ама пък е в даунтренд и няма никаква гаранция, че няма да резнат дивидента.

                                Коментар

                                Working...
                                X