IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

    Не знам дали го има, но с данък 62%, би трябвало там да е измислен...
    Ми по една случайност аз знам. Няма. Изобщо не мисля, че в ЕС има дори бегло подобие на подобно нещо.

    Коментар


    • защо газта расте, а AM пада? Тамън допълних оня ден и тва тръгна надолу

      Освен това така и не ми се изясни как фалирала компания купува 100 000 Тесли?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Днес започна играта на CWCO под $11


        Хехе, и ти пак ще я пропуснеш и пак ще си останеш под вода. Чудно ми е защо един патологичен форумен лъжец и пословичен борсов неудачник като теб пак е изпълзял на припек.

        Кажи ми, Муни, защо толкова мразиш да изкарваш пари от борсата? Нещо в детството?

        Коментар


        • Днес започна играта на CWCO под $11

          Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          ПРЕСТАНИБЕ!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Мале, Мечел е определено BTFD!

            ===

            Жорка, не се заяждам, ама спри малко с четенето. Презобил си. Какво wash sale те гони, бе човек. Дори не можеш да го преведеш. Мислиш ли, че може да го има извън Англосаксия това.
            Не знам дали го има, но с данък 62%, би трябвало там да е измислен...

            Коментар


            • Мале, Мечел е определено BTFD!

              ===

              Жорка, не се заяждам, ама спри малко с четенето. Презобил си. Какво wash sale те гони, бе човек. Дори не можеш да го преведеш. Мислиш ли, че може да го има извън Англосаксия това.
              Last edited by terziеv; 27.10.2021, 20:23.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                Има някакви начини, но е сложно. По-скоро през Швеция ама там пък други затруднения

                Jori, мисля че законът е да се регистрира, че съм ги продала. С други думи, ако ще ги купувам пак трябва да е след поне 2 дни. Същия ден ден няма да стане.
                Ти си отговаряш за датските закони, но според мен се работи по документи, и то тези от брокера - там пише че първо продаваш, т.е. оставаш с 0 дяла и после си купуваш.
                Ако в дания не забранявят wash sale, не мисля че е кой знае какъв проблем дали е същия ден или след 2 дни.
                Това след 2 дни дето се регистрира собствеността, пак не е на твое име, а street name, името на брокера, ако си в марджин акаунт с дейтрейдинг.
                Ако си в кеш акаунт, може би даже няма да можеш да купиш, щото не са ти пристигнали парите - не съм ползвал такъв.
                Аз бих го направил това като купя кол опция ITM и продам акциите едновременно, още по-добре и с една комбо поръчка, ако се поддържа. Това ще ги осигури и 2-та дни.
                По-скоро бих го направил с продажба на пут ITM, за да не плащам премия, но знам че не можеш да продаваш опции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Не ве, не е този. Този с ябълката е Вилхелм Мтел. Ех, Жорка, освен от история, нищо не отбираш и от класическа музика.
                  В главата ти е ябълкова каша, но няма проблем, забавно е.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                    Пак ме прецакаха.
                    Няма се шашкаш.
                    Ето за твое успокоение - какво е купила тия дни тая кака де уж много разбирала....днес и двете 10% надоле

                    What's she buying these days? Thankfully Wood offers up her transactions shortly after every trading day. She added to her stakes in Twitter (NYSE:TWTR) and Robinhood Markets (NASDAQ:HOOD) ahead of Tuesday's earnings report.

                    Коментар


                    • yolo kолците върху ET изгоряха. Няма да увеличават дивидента тази четвърт. Не знам защо имах толкова силно предчувствие, че ще го направят.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                        Ивелина, няма ли начин да търгуваш през България? Този данък 62% ми изглежда безумен.
                        Има някакви начини, но е сложно. По-скоро през Швеция ама там пък други затруднения

                        Jori, мисля че законът е да се регистрира, че съм ги продала. С други думи, ако ще ги купувам пак трябва да е след поне 2 дни. Същия ден ден няма да стане.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Не ве, не е този. Този с ябълката е Вилхелм Мтел. Ех, Жорка, освен от история, нищо не отбираш и от класическа музика.

                          ===
                          Все си мисля, че Jori има предвид Исак Нютон, но и той не е умният човек, дето е крещял гол по улиците "Еврика", а Архимед.

                          Коментар


                          • Стожерът на умните пари - Мастъркард, днес прави голямо потапяне. Имах преди време един кеш за наместване, и да се таковам, взех, че го разделих поравно между тия и Wells Fargo. От тогава мастъра +10%, фарго +80%.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                              Интересното е че го е направил точно когато ябълката е паднала - доста трейдърски сценарий.
                              Не ве, не е този. Този с ябълката е Вилхелм Мтел. Ех, Жорка, освен от история, нищо не отбираш и от класическа музика.

                              ===

                              Иначе продължава отливът от фармата. Чак пък толкова вече е странно.... Според мен алгосите реагират на някакви "анализи".

                              A снощи така се кумих на THMC, но пасувах. Нали играя къщичките през BRMK. Доста добре се получава засега.
                              Last edited by terziеv; 27.10.2021, 18:09.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


                                Eдин умен човек преди бая време бе възкликнал...А, Еврика...
                                Интересното е че го е направил точно когато ябълката е паднала - доста трейдърски сценарий.

                                Коментар

                                Working...
                                X