IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Продай ги. Нито една не си харесвам, дори и производителя на rare earth materials. Да, може някоя от тях да подскочи, но може и да не. А повечето от тях като гледам могат още доста да си дълбаят.

    Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

    IDEX, AQMS, NOVN, GEVO, SOLO, AYRO, TUI, FUTU, BIDU, MP, LCID, FRSX

    Копат ама като нищо може още да паднат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

      По принцип най-добре да ги разкараш. Минусът може да стане и по-голям. А кои са те, ако не е тайна?
      IDEX, AQMS, NOVN, GEVO, SOLO, AYRO, TUI, FUTU, BIDU, MP, LCID, FRSX

      Копат ама като нищо може още да паднат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

        Това е момента да хванеш въглищата и желязото. Бях продал 1/3 от позицията почти на върха, сега си я добавих пак
        500 парчета. Бедно момче съм.

        + за VALE осмица декемврийски путове на 11. Не мисля, че ще е трагедия, ако взема хартията по 10,84

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Мале, Мечел е определено BTFD!

          ===

          Жорка, не се заяждам, ама спри малко с четенето. Презобил си. Какво wash sale те гони, бе човек. Дори не можеш да го преведеш. Мислиш ли, че може да го има извън Англосаксия това.
          Това е момента да хванеш въглищата и желязото. Бях продал 1/3 от позицията почти на върха, сега си я добавих пак

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Един от многото ти "брилиантни" ходове от които човек остава без дъх


            Благодаря за комплимента. Признавам, че по-добре отколкото да лъжеш нагло и безобразно, каквото е обичайното ти форумно поведение. Пак обаче задръстваш форума. Отиди другаде де си играеш, моля. Тука е за хора, които се занимават с борсова търговия.

            Коментар


            • Доста хора ти казахме, че не е лесно, ама... Ти защо помисли, че е лесно? Предполагам, не само защото плямпалото така казва.

              Но не е ли логично, че ако беше лесно, щеше да има стотици милиони хора направили милони на борсата от трейдинг. Пък то в реалния живот такива почти няма. Има само по форумите когато ти го каже някой като Иветка или Логореята



              Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

              Длъжна бях да пробвам - човек не знае какво да очаква от себе си преди да изпадне в съответната ситуация. Нямам психика за трейдър или по-скоро нещо ми пречи да си следвам стратегията. Няма лесно в тоя шибан живот. Добре че са Тесла и АМД да ме бутнат на плюс тази година. Добре, че ги държах. Но държането е минавка ако си купил рискови акции, каквито имам в изобилие и се чудя дали да не ги разкарам на голям минус поне да ми нулира печалбата и да не плащам данъци, че с тия 62% данък боли много. От друга страна там има най-голям шанс за растеж. Не мога да реша. Ти кво би направил на мое място?

              Освен това в момента BWLPG е на промоция и само заради дивидента бих я взела. Ама пък е в даунтренд и няма никаква гаранция, че няма да резнат дивидента.
              По принцип най-добре да ги разкараш. Минусът може да стане и по-голям. А кои са те, ако не е тайна?
              Last edited by Money; 27.10.2021, 22:15.

              Коментар


              • Един от многото ти "брилиантни" ходове от които човек остава без дъх

                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Днес започна играта на CWCO под $11


                Коментар


                • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                  Не знам дали го има, но с данък 62%, би трябвало там да е измислен...
                  Ми по една случайност аз знам. Няма. Изобщо не мисля, че в ЕС има дори бегло подобие на подобно нещо.

                  Коментар


                  • защо газта расте, а AM пада? Тамън допълних оня ден и тва тръгна надолу

                    Освен това така и не ми се изясни как фалирала компания купува 100 000 Тесли?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Днес започна играта на CWCO под $11


                      Хехе, и ти пак ще я пропуснеш и пак ще си останеш под вода. Чудно ми е защо един патологичен форумен лъжец и пословичен борсов неудачник като теб пак е изпълзял на припек.

                      Кажи ми, Муни, защо толкова мразиш да изкарваш пари от борсата? Нещо в детството?

                      Коментар


                      • Днес започна играта на CWCO под $11

                        Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        ПРЕСТАНИБЕ!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Мале, Мечел е определено BTFD!

                          ===

                          Жорка, не се заяждам, ама спри малко с четенето. Презобил си. Какво wash sale те гони, бе човек. Дори не можеш да го преведеш. Мислиш ли, че може да го има извън Англосаксия това.
                          Не знам дали го има, но с данък 62%, би трябвало там да е измислен...

                          Коментар


                          • Мале, Мечел е определено BTFD!

                            ===

                            Жорка, не се заяждам, ама спри малко с четенето. Презобил си. Какво wash sale те гони, бе човек. Дори не можеш да го преведеш. Мислиш ли, че може да го има извън Англосаксия това.
                            Last edited by terziеv; 27.10.2021, 20:23.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                              Има някакви начини, но е сложно. По-скоро през Швеция ама там пък други затруднения

                              Jori, мисля че законът е да се регистрира, че съм ги продала. С други думи, ако ще ги купувам пак трябва да е след поне 2 дни. Същия ден ден няма да стане.
                              Ти си отговаряш за датските закони, но според мен се работи по документи, и то тези от брокера - там пише че първо продаваш, т.е. оставаш с 0 дяла и после си купуваш.
                              Ако в дания не забранявят wash sale, не мисля че е кой знае какъв проблем дали е същия ден или след 2 дни.
                              Това след 2 дни дето се регистрира собствеността, пак не е на твое име, а street name, името на брокера, ако си в марджин акаунт с дейтрейдинг.
                              Ако си в кеш акаунт, може би даже няма да можеш да купиш, щото не са ти пристигнали парите - не съм ползвал такъв.
                              Аз бих го направил това като купя кол опция ITM и продам акциите едновременно, още по-добре и с една комбо поръчка, ако се поддържа. Това ще ги осигури и 2-та дни.
                              По-скоро бих го направил с продажба на пут ITM, за да не плащам премия, но знам че не можеш да продаваш опции.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Не ве, не е този. Този с ябълката е Вилхелм Мтел. Ех, Жорка, освен от история, нищо не отбираш и от класическа музика.
                                В главата ти е ябълкова каша, но няма проблем, забавно е.

                                Коментар

                                Working...
                                X