IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    големите си играят играта, а ние се чудим ква е новината. Не виждате ли как помпат и сриват без никаква логика
    Иде и времето на такслос селинг...

    Коментар


    • Баааааси изненадата. Газчицата в американското надолу, а компаниите нагоре. Кой да предположи.

      В интерес на истината има някакви такива елементарни стратегии, в които ме сърби да хвърля повечко ресурс. Ама с мои пари ми е тегаво да го играя "кучето на Павлов"
      Last edited by terziеv; 22.11.2021, 19:48.

      Коментар


      • големите си играят играта, а ние се чудим ква е новината. Не виждате ли как помпат и сриват без никаква логика

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
          Pay Pal и Mastercard доста надолу са се втурнали, някой знае ли причината ? Да е изскочило някакво съобщение ?
          На фона на New record high за Dow
          Също и GPN

          Коментар


          • Май всички платежни са надолу тия дни.. може би подготвят някаква нова система ,знае ли човек - дигитални валути и да се прескачат тия платежни оператори .. Wise Pls последния месец яко надолу ги следя... аз подкрепих дядо Бъфет и си купих StoneCo Ltd (цената е под IPO), дето пак е онлайн система за разплащания в Бразилия..

            Коментар


            • Pay Pal и Mastercard доста надолу са се втурнали, някой знае ли причината ? Да е изскочило някакво съобщение ?
              На фона на New record high за Dow
              Last edited by ПИЧ; 22.11.2021, 18:34.

              Коментар


              • PYPL...уау

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                  Brent-a , както и WTI са отстъпили от най-горните котировки (85-86 за брента), гледам сега е 78$, но пък и долара доста се покачи (с 3-4% за това време). Как го виждате по-нататък петрола ?
                  Като гледам всяка втора дума на wall street е метавърс, всеки ще си стои с маската и няма да му се налага да ходи никъде.

                  short голд, sell PLAY, buy TSM
                  Last edited by dollarman; 22.11.2021, 16:37.

                  Коментар


                  • Brent-a , както и WTI са отстъпили от най-горните котировки (85-86 за брента), гледам сега е 78$, но пък и долара доста се покачи (с 3-4% за това време). Как го виждате по-нататък петрола ?

                    Коментар


                    • Пауъл е!

                      Коментар


                      • Не съм съвсем съгласен. Най-малкото не знам някой да е 100% хеджиран. Второ, газовите направиха пари, почти не останаха такива, които са заплашени от фалит. Трето, каквито и да са фючърсите, цената за деня оказва някакво влияние. В допълнение, тези които следя, определено се отказват да хеджиран такъв голям % от добива.

                        И накрая - при >90% от дните, в които газ/нафта са нагоре, газови/нафтови късо са нагоре. Обратното е аномалия, която за последната година мога да гарантирам, че бързо бива наваксана и няколко пъти вече успях доволно да се възползвам.

                        Като цяло обаче ще съм супер доволен газчицата да играе в определени граници >4, но <7. kold/boil играта е неприлично печеливша. Да пишеш опции върху etn-и с лост... мляс мляс На този фон самите компании вече не са ми чак толкова интересни. Иначе CRK слязоха на интересно ниво.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Не е ли забавно как при американците природното газ е нагоре, а газовите хартии - яко надолу. Баси елементарната игра.
                          Забавно е, като го гледаш само първите 2-3 години.
                          Цената на газа за този, следващия, а много често и за следващите 12 месеца няма никаква връзка с мъката или щастието причинено от газовата хартия на участник, който е хеджиран. Просто си следи фючърсите за месеците които следват тях, т..е. за месеците за които предстои да се хеджира.
                          Елементарен пример:
                          април догодина https://www.barchart.com/futures/quotes/NGJ22/overview
                          в петък бил растял и по принцип оформял подкрепа? Голям прас, като са се хеджирали още миналата година при цена м/у 3 и 3,5
                          април по другата година https://www.barchart.com/futures/quotes/NGJ23/overview
                          еми пада и по-принцип увива се м/у 3,2 и 3,4 и не се знае накъде ще му потръгне.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

                            Така е. Не споря. Има логика. Въпросът е да види човек смисъл, да го сравни с други инвестиционни алтернативи.
                            За сектора имам предвид, тип котва на портфейл. Ще разкарвам едната комуналка, че насред тази инфлация няма да им позволят да вдигат цените.

                            Ткилата, не съм

                            Коментар


                            • Хора, разсъжденията Ви ме връщат назад, чак в основните принципи (А-Б-В-то) на които се основава логиката на пазара.
                              Регулации и конкуренция.
                              Този участник е част от най-конкурентната част на пазара. Конкуренти се раждат и си пробват късмета един след друг.
                              Бройката им расте много по-бързо от размера на пазара.
                              Какво точно очаквате да стане при тези условия и защо?
                              Да увеличи пазарния си дял и от там печалбата?
                              Или да увеличи таксите си и от там печалбата?
                              Единствените две компании които имаха силно конкурентно предимство в тази или близост до тази дейност бяха Виза и Мастъркард, но дори и тях ги подпукаха вече.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                                Абе келепирът, струва ми се, са едни 5-6% дивидент докато свят светува. Гледам ги, че от 15 години са все в страни. От друга страна, тези са телеграфна компания на почти 170 години. Преживяли са телефоните, сателитите и нищо чудно и с финовете да се приспособят. Аз не бих взел само за дивидент.
                                Така е. Не споря. Има логика. Въпросът е да види човек смисъл, да го сравни с други инвестиционни алтернативи.

                                Коментар

                                Working...
                                X