IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Май всички платежни са надолу тия дни.. може би подготвят някаква нова система ,знае ли човек - дигитални валути и да се прескачат тия платежни оператори .. Wise Pls последния месец яко надолу ги следя... аз подкрепих дядо Бъфет и си купих StoneCo Ltd (цената е под IPO), дето пак е онлайн система за разплащания в Бразилия..

    Коментар


    • Pay Pal и Mastercard доста надолу са се втурнали, някой знае ли причината ? Да е изскочило някакво съобщение ?
      На фона на New record high за Dow
      Last edited by ПИЧ; 22.11.2021, 18:34.

      Коментар


      • PYPL...уау

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
          Brent-a , както и WTI са отстъпили от най-горните котировки (85-86 за брента), гледам сега е 78$, но пък и долара доста се покачи (с 3-4% за това време). Как го виждате по-нататък петрола ?
          Като гледам всяка втора дума на wall street е метавърс, всеки ще си стои с маската и няма да му се налага да ходи никъде.

          short голд, sell PLAY, buy TSM
          Last edited by dollarman; 22.11.2021, 16:37.

          Коментар


          • Brent-a , както и WTI са отстъпили от най-горните котировки (85-86 за брента), гледам сега е 78$, но пък и долара доста се покачи (с 3-4% за това време). Как го виждате по-нататък петрола ?

            Коментар


            • Пауъл е!

              Коментар


              • Не съм съвсем съгласен. Най-малкото не знам някой да е 100% хеджиран. Второ, газовите направиха пари, почти не останаха такива, които са заплашени от фалит. Трето, каквито и да са фючърсите, цената за деня оказва някакво влияние. В допълнение, тези които следя, определено се отказват да хеджиран такъв голям % от добива.

                И накрая - при >90% от дните, в които газ/нафта са нагоре, газови/нафтови късо са нагоре. Обратното е аномалия, която за последната година мога да гарантирам, че бързо бива наваксана и няколко пъти вече успях доволно да се възползвам.

                Като цяло обаче ще съм супер доволен газчицата да играе в определени граници >4, но <7. kold/boil играта е неприлично печеливша. Да пишеш опции върху etn-и с лост... мляс мляс На този фон самите компании вече не са ми чак толкова интересни. Иначе CRK слязоха на интересно ниво.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Не е ли забавно как при американците природното газ е нагоре, а газовите хартии - яко надолу. Баси елементарната игра.
                  Забавно е, като го гледаш само първите 2-3 години.
                  Цената на газа за този, следващия, а много често и за следващите 12 месеца няма никаква връзка с мъката или щастието причинено от газовата хартия на участник, който е хеджиран. Просто си следи фючърсите за месеците които следват тях, т..е. за месеците за които предстои да се хеджира.
                  Елементарен пример:
                  април догодина https://www.barchart.com/futures/quotes/NGJ22/overview
                  в петък бил растял и по принцип оформял подкрепа? Голям прас, като са се хеджирали още миналата година при цена м/у 3 и 3,5
                  април по другата година https://www.barchart.com/futures/quotes/NGJ23/overview
                  еми пада и по-принцип увива се м/у 3,2 и 3,4 и не се знае накъде ще му потръгне.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

                    Така е. Не споря. Има логика. Въпросът е да види човек смисъл, да го сравни с други инвестиционни алтернативи.
                    За сектора имам предвид, тип котва на портфейл. Ще разкарвам едната комуналка, че насред тази инфлация няма да им позволят да вдигат цените.

                    Ткилата, не съм

                    Коментар


                    • Хора, разсъжденията Ви ме връщат назад, чак в основните принципи (А-Б-В-то) на които се основава логиката на пазара.
                      Регулации и конкуренция.
                      Този участник е част от най-конкурентната част на пазара. Конкуренти се раждат и си пробват късмета един след друг.
                      Бройката им расте много по-бързо от размера на пазара.
                      Какво точно очаквате да стане при тези условия и защо?
                      Да увеличи пазарния си дял и от там печалбата?
                      Или да увеличи таксите си и от там печалбата?
                      Единствените две компании които имаха силно конкурентно предимство в тази или близост до тази дейност бяха Виза и Мастъркард, но дори и тях ги подпукаха вече.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                        Абе келепирът, струва ми се, са едни 5-6% дивидент докато свят светува. Гледам ги, че от 15 години са все в страни. От друга страна, тези са телеграфна компания на почти 170 години. Преживяли са телефоните, сателитите и нищо чудно и с финовете да се приспособят. Аз не бих взел само за дивидент.
                        Така е. Не споря. Има логика. Въпросът е да види човек смисъл, да го сравни с други инвестиционни алтернативи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

                          А и тук си се ползва. Има логика в него, просто потенциалът е неясен и съответно цената го показва. Може и да има келепир, ако се хване правилно ниво, но едва ли е от акциите, на които им викам форевърдръж.
                          Абе келепирът, струва ми се, са едни 5-6% дивидент докато свят светува. Гледам ги, че от 15 години са все в страни. От друга страна, тези са телеграфна компания на почти 170 години. Преживяли са телефоните, сателитите и нищо чудно и с финовете да се приспособят. Аз не бих взел само за дивидент.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                            Не съм се интересувал специално, но що е индиец или пакистанец и т.н. все с WU изпраща пари в родната цигания. Кеш от Дубай до Лахор, да речем. За пайсера, револут, визе трябват все някакви условия, знания и умения, а в Шри Ланка съм виждал WU в лавка за алкохол.
                            А и тук си се ползва. Има логика в него, просто потенциалът е неясен и съответно цената го показва. Може и да има келепир, ако се хване правилно ниво, но едва ли е от акциите, на които им викам форевърдръж.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

                              Абе интересни са, гледам изкупуват си обратно акциите. Но растеж не знам откъде би им дошъл. Явно имат някаква постоянна база, но при тези финтекове...
                              Не съм се интересувал специално, но що е индиец или пакистанец и т.н. все с WU изпраща пари в родната цигания. Кеш от Дубай до Лахор, да речем. За пайсера, револут, визе трябват все някакви условия, знания и умения, а в Шри Ланка съм виждал WU в лавка за алкохол.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Признавам, че в случая не съм съвсем наясно с WU, ама хората ПЕЧЕЛЯТ купища пари. Без субсидии, без подкрепа на правителствата.
                                Абе интересни са, гледам изкупуват си обратно акциите. Но растеж не знам откъде би им дошъл. Явно имат някаква постоянна база, но при тези финтекове...

                                Коментар

                                Working...
                                X