IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ConvexityRider Разгледай мнение

    Moderna съобщи че до месец могат да си нападнат ваксината прочетох на Bloomberg терминала ми. Така че американците могат да са нагоре, евро пиците ще видим. В медената сесия при DAX ще видим
    Направо за нищо ги нямат ваксините, все едно фърмуеър ъпгрейд. Обаче хората почват да забелязват и да се поизнервят леко. Особено когато петрола крашва 12% за един ден, аз лично в понеделник ще продавам. Освен ако няма нещо ултра булиш сутринта.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
      утре или в следващите 2-3 дни трябва пазара да избуши нагоре, защото ще се окаже, че този вариант ''омикрон' е кьорфишек, освен ако няма някакви други пазарни фактори.
      А дано не

      Гръцката азбука не им проблема.

      Проблемът им е кредит суис. Микрони грипове са водата с, която като Пилат Пунтийски си мият ръцете за пред обществото.
      Затова и европейските подразделения на щатските банки извъртяха номера миналата седмица с дериватите.

      Коментар


      • Този нов ковид ще има същия ефект като предния - индексите на рекордни нива.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
          утре или в следващите 2-3 дни трябва пазара да избуши нагоре, защото ще се окаже, че този вариант ''омикрон' е кьорфишек, освен ако няма някакви други пазарни фактори.
          Moderna съобщи че до месец могат да си нападнат ваксината прочетох на Bloomberg терминала ми. Така че американците могат да са нагоре, евро пиците ще видим. В медената сесия при DAX ще видим

          Коментар


          • утре или в следващите 2-3 дни трябва пазара да избуши нагоре, защото ще се окаже, че този вариант ''омикрон' е кьорфишек, освен ако няма някакви други пазарни фактори.

            Коментар


            • Е, вярно й удариха теслата, но 80 си мина като на парад. Никакви стимули за сондажи не могат да помогнат в близките две години. Има дзверски дефицит. Само дзверски затваряния на всичко могат да свалят цената. Ерго, 100 късна пролет най-късно. Американските големи компании обяче ще продължат да са под натиск.

              Стискай в понеделник пак някакни дипло шмекерии да има и алгосите да свалят Газпром под 7. Надиплил съм едни 2 хил. еврака за допълвяне там. Ако не стане - в аспирините.

              Коментар


              • Ти жив ли си бре, бърборино! На BABA ти сибането Ако все още можеш да излизеш на плюс - продавай и бегай



                Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Разбирам само, че сравнително простите правила са гробница за капитала. Аз съм този, който продава путовете извън парите, не ги купувам. Е, освен за покритие на марджина.

                Пък и следя как наистина умни хора, бая по-умни от мене, направо си заклаха печалбата с тия хеджове.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ConvexityRider Разгледай мнение

                  Зависи. Ако лихвите бъдат запорени заради нова вълна, то зомбитата ще живеят по дълги и тета ще те наебе. Както казах един отс пут на Ръсел е по бърз
                  Предимството на PUT-овете на HYG е, че при спокоен пазар са супер евтини, имплантираната волатилност (IV) е около 20% само. Не търся непременна печалба от тях, те са като застраховка за дни като вчерашния. С Ръсела такава застраховка излиза неприемливо скъпо, там трябва да се търси някаква минимална печалба че поне да се избие платеното за премията. Затова евентуално комбинирам HYG с VIX за защита на портфолиото, по-добро не съм измислил, но всеки както си го разбира.

                  Ех, що не се хванах на бас с Терзиев за над 100-те дойларя при петрола (тексаския) до края на годината. Ся Бидона освен че ще освобождава олио от резерва, ще прави стимули за нови сондажи. Мчи то предизборните обещания и лозунги де отидоха тогаз....

                  Коментар


                  • robust spending, overheating на щатската икономика и как да се приземи икономиката меко, меко кацане да се направи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                      Аз като по-прос' съм си купил PUT-ове (дълги) на HYG. Бондовете на mid/small cap компаниите са най-чувствителните когато замирише на лошо и падат кат' голям камък. Днеска черно-петъшки мнооо добре се представят, хич не бързам да ги продавам.
                      Зависи. Ако лихвите бъдат запорени заради нова вълна, то зомбитата ще живеят по дълги и тета ще те наебе. Както казах един отс пут на Ръсел е по бърз

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ConvexityRider Разгледай мнение

                        Put Options Deep OTM have the profile of CDS / convexity hedge. So if you hold a broad portfolio of equities this is very simple tool to reduce negative events.
                        Аз като по-прос' съм си купил PUT-ове (дълги) на HYG. Бондовете на mid/small cap компаниите са най-чувствителните когато замирише на лошо и падат кат' голям камък. Днеска черно-петъшки мнооо добре се представят, хич не бързам да ги продавам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                          Не говоря за 2-3 дни, някакви краткосрочни механични правила със сравнително добро представяне в историята могат да се натъкмят винаги. За Терзиев съм останал с впечатление, че под хедж разбира нещо друго.
                          Разбирам само, че сравнително простите правила са гробница за капитала. Аз съм този, който продава путовете извън парите, не ги купувам. Е, освен за покритие на марджина.

                          Пък и следя как наистина умни хора, бая по-умни от мене, направо си заклаха печалбата с тия хеджове.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                            Не говоря за 2-3 дни, някакви краткосрочни механични правила със сравнително добро представяне в историята могат да се натъкмят винаги. За Терзиев съм останал с впечатление, че под хедж разбира нещо друго.
                            Put Options Deep OTM have the profile of CDS / convexity hedge. So if you hold a broad portfolio of equities this is very simple tool to reduce negative events.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ConvexityRider Разгледай мнение

                              VIX, VSTOXX is always negative correlated. so bull shit
                              Не говоря за 2-3 дни, някакви краткосрочни механични правила със сравнително добро представяне в историята могат да се натъкмят винаги. За Терзиев съм останал с впечатление, че под хедж разбира нещо друго.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                То хедж на никои нива няма, диверсификацията е най-близкото до хедж, но всеки си я разбира посвоему.
                                VIX, VSTOXX is always negative correlated. so bull shit

                                Коментар

                                Working...
                                X