IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

    Ако вкараш да речем 33% от портфейла си тqqq и дригите 67% са кеш и го сравним с портфейл в 100% в qqq, то при спад на насдак100 с 20% 30% 50% , то означава ли че портфейла с тqqq, ще е с по малък процентен спад, в ставнение с qqq
    Да. защото при ежедневнота ребалансиране на активите в tqqq при спад размера на залога намалява, а при ръст нараства, докато в qqq остава постоянен. Вариантът да се представя по-зле е описаният от ткилата- продължителен рейнджов пазар.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      Толкова си е, в последната година се представя по-зле от утроената възвръщаемост на бенчмарка си, но това са относително редки случаи. Аз обикновено гледам как се представя от върха до дъното и после обратно и грубите ми предположения са -50 % при спад с 20% на насдак, -70% при спад с 30% и -90% при спад с 50%. При бичи пазари нещата са ясни- при достатъчно дълъг период надиграва утроеното представяне на бенчмарка и колкото по-редки са корекциите, толкова повече бие насдак.
      Ако вкараш да речем 33% от портфейла си тqqq и дригите 67% са кеш и го сравним с портфейл в 100% в qqq, то при спад на насдак100 с 20% 30% 50% , то означава ли че портфейла с тqqq, ще е с по малък процентен спад, в ставнение с qqq

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

        QQQ TQQQ
        100 300 +10%
        110 390 -10%
        99 273 +10%
        108 354 -10%
        98 248 +10%
        107 322 -10%
        97 226 +10%
        106 293 -10%
        96 205 --------------------само след 4 цикъла от по 10% ------------от 3:1 клони към 2:1

        Това е за колегите които не са задълбавали по темата. Разбира се всеки трябва да си провери логиката и сметките на своя отговорност.

        Кубрате, аз смятам, че волатилността ще остане за дълго време.
        И че VIX 20 вече ще е минимум, а не съпротива. Поне докато не включат печатницата пак.
        Освен това, Nasdaq 100 ми се струваше скъп още на 5000. Не мога да го изчегъртам това чувство, колкото и се опитвам да съм обективен.
        Ако това са дневните движения, нещата са точно както ги описваш, ако не са дневни следването на бенчмарка вече не е 1/3, а по-различно според това дали в съответният период авторегресията на възвръщаемостта днес спрямо тази вчера е положителна или отрицателна. Активът вече има достатъчно дълга история и може да се види как се е представял при различни пазарни условия. Иначе и аз не мога да изчегъртам същото чувство, затова гледам да не му обръщам внимание. Миналата година обаче ми беше отвратителна, защото за пръв път нямаше как да компенсирам загубите си от шортове нито с ТЛТ, нито със злато, а акции от доста време почти нямам/извън тези в България/, така че в момента шортове нямам, облигации почти нямам, златото ми е на почти максималните допустими лимити и кеша вече прелива, така че 3% от портфейла заминаха в tqqq, а по план при цена около 45 10% от потрфейла трябва да са там.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

          Толкова си е, в последната година се представя по-зле от утроената възвръщаемост на бенчмарка си, но това са относително редки случаи. Аз обикновено гледам как се представя от върха до дъното и после обратно и грубите ми предположения са -50 % при спад с 20% на насдак, -70% при спад с 30% и -90% при спад с 50%. При бичи пазари нещата са ясни- при достатъчно дълъг период надиграва утроеното представяне на бенчмарка и колкото по-редки са корекциите, толкова повече бие насдак.
          QQQ TQQQ
          100 300 +10%
          110 390 -10%
          99 273 +10%
          108 354 -10%
          98 248 +10%
          107 322 -10%
          97 226 +10%
          106 293 -10%
          96 205 --------------------само след 4 цикъла от по 10% ------------от 3:1 клони към 2:1

          Това е за колегите които не са задълбавали по темата. Разбира се всеки трябва да си провери логиката и сметките на своя отговорност.

          Кубрате, аз смятам, че волатилността ще остане за дълго време.
          И че VIX 20 вече ще е минимум, а не съпротива. Поне докато не включат печатницата пак.
          Освен това, Nasdaq 100 ми се струваше скъп още на 5000. Не мога да го изчегъртам това чувство, колкото и се опитвам да съм обективен.
          Last edited by Tkilata; 22.01.2022, 14:58.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

            При (стъпка напред - стъпка назад) * N пъти
            TQQQ се представя по- зле от QQQ.
            Вероятно имаш предвид среда на ниска волатилност.
            Сега въпросът е колко често на пазара имаме стъпка напред- стъпка назад, и колко често положителна авторегресия, отговорът за достатъчно голям период мисля е ясен. Предвид очакването ми за развитието на пазара тази година обаче не мисля да го държа, а да продавам при нови върхове на базовият актив.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

              Преди 1 година е бил на цена 50, ако тогава бях взел 1 дял на 50, то днес моята покупка на 50, ще е 56.67 ли, колкото му е днес цената на етф-а. Или моята покупка от 50 ще се по различна към днешна дата от това което показва в момента като цена етф-а
              Толкова си е, в последната година се представя по-зле от утроената възвръщаемост на бенчмарка си, но това са относително редки случаи. Аз обикновено гледам как се представя от върха до дъното и после обратно и грубите ми предположения са -50 % при спад с 20% на насдак, -70% при спад с 30% и -90% при спад с 50%. При бичи пазари нещата са ясни- при достатъчно дълъг период надиграва утроеното представяне на бенчмарка и колкото по-редки са корекциите, толкова повече бие насдак.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                По принцип точно за това най-става.
                Не е хубаво да правиш така.

                Коментар


                • Между другото онзи индикатор не е сметнат вярно.
                  Ако на някой му е ценен, трябва да си прегледа отделните му компоненти на своя отговорност.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                    По принцип точно за това най-става.
                    При (стъпка напред - стъпка назад) * N пъти
                    TQQQ се представя по- зле от QQQ.
                    Вероятно имаш предвид среда на ниска волатилност.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                      По принцип точно за това най-става.
                      Преди 1 година е бил на цена 50, ако тогава бях взел 1 дял на 50, то днес моята покупка на 50, ще е 56.67 ли, колкото му е днес цената на етф-а. Или моята покупка от 50 ще се различaва към днешна дата от това което показва в момента като цена етф-а
                      Last edited by intint; 22.01.2022, 14:14.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                        Tqqq става ли да дългосрочно държане 1 -2 години ?
                        По принцип точно за това най-става.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                          Аз си мисля, че тази година ще е нещо като 2018та, ФЕД уж ще затяга по някое време/вероятно пак към края на годината/ СП ще падне едни около 20% от върха и изведнъж ще се окаже, че няма ликвидност и трябва да обръщаме палачинката, че да не изгори. Това сега ми се струва стандартна корекция, даже взех малко tqqq в четвъртак на 66,40 и вероятно в понеделник ще взема още малко.
                          Tqqq става ли да дългосрочно държане 1 -2 години ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                            Съгласен съм с архитекта, че работата на ФЕД не е да пука балона, а да го поддържа.
                            Имам и чувството, че вече е страшно, тоест може да се очаква пазара да си поеме въздух за известен период. Това не противоречи на убеждението ми, че след това бавно и славно ще продължи надолу.

                            Вчера клъвнах това онова сред активи с коефициенти P/B <1, P/E<10 и P/S<0,5.
                            Тогава обаче открих, че на тази страничка виждам числото 43. А съм сигурен, че го усещам като 3 или 5, най-много 10.
                            И това разминаване между наблюдение и усещане не е на добре.
                            https://money.cnn.com/data/fear-and-greed/

                            Възможно е разбира се индикатора да не работи коректно, все пак е безплатен. Но ако някой има друго обяснение - моля?
                            Аз си мисля, че тази година ще е нещо като 2018та, ФЕД уж ще затяга по някое време/вероятно пак към края на годината/ СП ще падне едни около 20% от върха и изведнъж ще се окаже, че няма ликвидност и трябва да обръщаме палачинката, че да не изгори. Това сега ми се струва стандартна корекция, даже взех малко tqqq в четвъртак на 66,40 и вероятно в понеделник ще взема още малко.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                              Възможно е разбира се индикатора да не работи коректно, все пак е безплатен. Но ако някой има друго обяснение - моля?
                              Има алчност, много. Просто фокусът се премества. Дори "Блекрок" оня ден се обясняваха как нямали намерение да спират да "инвестират" в нафта, не ги били разбрали правилно миналата година. Пък ако вчера не си натоварил железари, може да се сърдиш само на себе си.

                              Т.е. индикатора е баш 50/50. Умните сайтове му викат "ротация".

                              Коментар


                              • Съгласен съм с архитекта, че работата на ФЕД не е да пука балона, а да го поддържа.
                                Имам и чувството, че вече е страшно, тоест може да се очаква пазара да си поеме въздух за известен период. Това не противоречи на убеждението ми, че след това бавно и славно ще продължи надолу.

                                Вчера клъвнах това онова сред активи с коефициенти P/B <1, P/E<10 и P/S<0,5.
                                Тогава обаче открих, че на тази страничка виждам числото 43. А съм сигурен, че го усещам като 3 или 5, най-много 10.
                                И това разминаване между наблюдение и усещане не е на добре.
                                https://money.cnn.com/data/fear-and-greed/

                                Възможно е разбира се индикатора да не работи коректно, все пак е безплатен. Но ако някой има друго обяснение - моля?

                                Коментар

                                Working...
                                X