IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

    И утре ще се надолу според мен. Зложих капаните...
    Аз се назландисвам на едни японки, ма у наше село няма ликвидност.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Контейнерите - BTFD!
      И утре ще се надолу според мен. Зложих капаните...

      Коментар


      • Нащо момче прави втори опит да захлеби през SA https://seekingalpha.com/article/451...covered-stocks

        Някой може да реши да подкрепи родното. Знам един (друг), дето пуска по 50+ статии на месец в SA и определено те му носят повече приход отколкото инвестиционното портмоне.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Нафтата. Бърже BTFD!

          ... хахаха, въглищата, хахаха. Пак неочаквано.
          Контейнерите - BTFD!

          Коментар


          • Warrior Met Coal jumps as upgraded to Buy from Hold at Jefferies

            Начи на 15 беше холд, на 40 става буй. Личи си е финансовото образование. Ние тираджийти купувахме на 15, че евтино. Ма така е като не сме учили овреме и не ги разбираме.

            ...

            И тука малко стопове слагаме.
            Last edited by terziеv; 07.06.2022, 18:43.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение

              За BTU имам да те черпя.
              Относно нафтите........толкова нескопосно ги отиграх/и като компании и като тайминг/,че съм бясен на себе си.И от яд ......съм кръгла нула с ден днешен.
              Дан'тидреме. Ако още държиш от по-големите нафтени, има време да прибираш урожай.

              Аз черното и през METC го играх добре, даже май се оказа най-доброто напоследък.

              ...

              dobaвка - слагам на Антеро стоп на 42. За всеки случай.
              Last edited by terziеv; 07.06.2022, 18:23.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
                Относно написаното от Д.Петков.
                Не бях виждал такива лихви.Не знаех,че може някой да ги плаща въобще.
                Отиграх преди време и то добре от към профит и от към лихви DWAC.Но там по спомен нещата бяха стигнали до към 120% и си мислех ,кой луд ги плаща?И през ум не ми е минавало за лихви 300-600%.
                Човек се учи докато е жив.
                То лихвата днеска за шортене на RDBX е вече 949%, а цената не пада! Дори съм на лек плюс. Редитчиите пишат, че на 24-ти юни би трбявало RedBox да влязат в индекса Ръсел3000, но не е сигурно дали ще стане, можело да се окаже че не отговарят на изискванията. Но ако влязат, пасивните фондове ще почнат да ги купуват за да ги включат в портфолията си и тогава става силно неприятно за скъсилите. Накрая няма да издържат на кръвопускането с тия лихви и скуиза ми се види напълно възможен. Аз си държа хартишките, бърза работа нямам.

                Коментар


                • Относно написаното от Д.Петков.
                  Не бях виждал такива лихви.Не знаех,че може някой да ги плаща въобще.
                  Отиграх преди време и то добре от към профит и от към лихви DWAC.Но там по спомен нещата бяха стигнали до към 120% и си мислех ,кой луд ги плаща?И през ум не ми е минавало за лихви 300-600%.
                  Човек се учи докато е жив.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Нафтата. Бърже BTFD!

                    ... хахаха, въглищата, хахаха. Пак неочаквано.
                    За BTU имам да те черпя.
                    Относно нафтите........толкова нескопосно ги отиграх/и като компании и като тайминг/,че съм бясен на себе си.И от яд ......съм кръгла нула с ден днешен.

                    Коментар


                    • Нафтата. Бърже BTFD!

                      ... хахаха, въглищата, хахаха. Пак неочаквано.
                      Last edited by terziеv; 07.06.2022, 17:19.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Епа в хеджа го беха изчислили. Най-добра доходност за последните десетина години дава дългата позиция в най-скъсяваните хартиш.
                        Да де ама за скуийз ти трябват джобове на 0%, нищо общо със сегашния пейзаж. Най-тъпкания пазар са трежъритата, ама там очаквам екшън след 15-и

                        Коментар


                        • Епа в хеджа го беха изчислили. Най-добра доходност за последните десетина години дава дългата позиция в най-скъсяваните хартиш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                            няма ликвидност за скуийз. Ти сега рентваш или шортваш ?
                            Рентвам, как да шортиш при 700% лихва. Има анализатори които дават таргет че цената ще падне до $3, но не ме притеснява изобщо. Предвидил съм да добавя още 3-4 пъти към позицията. Пък и ще продам Call-ци, за падеж след месец ImpliedVolat=256%, муцка.
                            Last edited by Д.Петков; 06.06.2022, 20:12.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
                              Тъй и не разбрах каква точно е драмата с RDBX (RedBox Entert.), но преди час купих малко на $7.10. Изглежда да има голям шанс да скуизне мъжката. В момента лихвата за къси позиции е 737% годишно и от месец не е падала под 500%. Няма кьорава акция акция налична за наемане за шортене.
                              Адекватна информация колко % от флоата са на късо вече няма, след случая с GameStop се научиха да ги крият и замазват тия данни. На различни източници данните не съвпадат, пък и са очевидно малипулирани, за да не лъсне пак че са продадени на късо повече акции отколкото има в обращение. Ето в случая finviz.com ми показва че са шортнати 33.28% от флоата, ама как да го вярвам след като шортаджиите плащат над 700% лихва. Вече гледам само скенера в Интерактив за "Fee Rate (High-Low)", високата лихва не могат да я скрият. И да не скуизне скоро, само от лихвата която дават Интерактив да си даваш акциите под наем, парите за позицията ще се избият. Примерно от EVTL (Vertical Aerospace), макар че цената на акциите падна, загубата е в голяма степен конпенсирана от лихвата която съм взел да давам акциите под наем на шортаджиите, от 4 месеца лихвата не е падала под 300%. Интерактив дават половината=150%, предоволно и скоро дебна да добавя към позицията. Не скуизна както очаквах, но постепенно лихвата ме компенсира да не съм с години под вода. Въобще съм почнал да си правя експериментално портфолио от хартишки с висока лихва за късите, изглежда в пъти по-доходно от дивиденти. Но трябва да се внимава, някои от тия компании наистина са пътници към фалита. В случая обаче с RDBX хич не изглежда така, има принципно споразумение CSSE да купят RedBox, но изобщо още няма срокове кога ще се случи тая работа, може години да минат.

                              Никого нищо не съветвам, само споделям как си играя на шикалки за личен гъдел, просто да съм в играта.
                              няма ликвидност за скуийз. Ти сега рентваш или шортваш ?

                              Коментар


                              • Тъй и не разбрах каква точно е драмата с RDBX (RedBox Entert.), но преди час купих малко на $7.10. Изглежда да има голям шанс да скуизне мъжката. В момента лихвата за къси позиции е 737% годишно и от месец не е падала под 500%. Няма кьорава акция акция налична за наемане за шортене.
                                Адекватна информация колко % от флоата са на късо вече няма, след случая с GameStop се научиха да ги крият и замазват тия данни. На различни източници данните не съвпадат, пък и са очевидно малипулирани, за да не лъсне пак че са продадени на късо повече акции отколкото има в обращение. Ето в случая finviz.com ми показва че са шортнати 33.28% от флоата, ама как да го вярвам след като шортаджиите плащат над 700% лихва. Вече гледам само скенера в Интерактив за "Fee Rate (High-Low)", високата лихва не могат да я скрият. И да не скуизне скоро, само от лихвата която дават Интерактив да си даваш акциите под наем, парите за позицията ще се избият. Примерно от EVTL (Vertical Aerospace), макар че цената на акциите падна, загубата е в голяма степен конпенсирана от лихвата която съм взел да давам акциите под наем на шортаджиите, от 4 месеца лихвата не е падала под 300%. Интерактив дават половината=150%, предоволно и скоро дебна да добавя към позицията. Не скуизна както очаквах, но постепенно лихвата ме компенсира да не съм с години под вода. Въобще съм почнал да си правя експериментално портфолио от хартишки с висока лихва за късите, изглежда в пъти по-доходно от дивиденти. Но трябва да се внимава, някои от тия компании наистина са пътници към фалита. В случая обаче с RDBX хич не изглежда така, има принципно споразумение CSSE да купят RedBox, но изобщо още няма срокове кога ще се случи тая работа, може години да минат.

                                Никого нищо не съветвам, само споделям как си играя на шикалки за личен гъдел, просто да съм в играта.

                                Коментар

                                Working...
                                X