IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mikimaus Разгледай мнение
    CRESY Somos una compañía argentina, líder en el negocio agropecuario desde hace más de 80 años.
    Аржентина,не благодаря))

    Коментар


    • CRESY Somos una compañía argentina, líder en el negocio agropecuario desde hace más de 80 años.

      Коментар


      • Аз съм набелязал три компании
        NEM
        GOLD
        AEM
        За сега първата е фаворит може-би около тези нива или 40$
        Как мислите

        Коментар


        • Малеееее, 10дни никой не е драснал нищо.Всичкото инвеститор е в почивка.Което никак не е зле , ако е така.

          ТЕРЗО , спомням си ,че ти следеше корабните превозвачи /поне със сухи товари/. Та доста време гледам GOGL и SBLK как си ги мачкат яко.От към цена и дивидент , изглеждат повече от прилично.Моментните нива изглеждат доста привлекателни.За P/E та ,да не говорим.
          Чета разни анализатори , които смятат ,че този бизнес ще пада заради евентуална рецесия.Според тях едни 15-20%.
          От друга страна, при това разделение на света и кръгова отбрана , аз си мисля че едни суровини ще се разхождат по света и то не по най-оптималнините варианти.

          Та въпросът ми към следящите ситуацията е какво пропускам?

          Коментар


          • Здравейте може сайт където мога да следя късите позиции примерно върху App или GS.

            Коментар


            • Здравейте, бихте ли препоръчали stock screener сас п/е по-малко или равно на пять? Сардечно благодариа.

              Коментар



              • Нуриел Рубини

                1. Инфлацията ще остане за дълго време поради началото на отчетливи процеси на държавен протекционизъм. Разхлабената парична политика на държавите през последното десетилетие доведе до огромни държавни дългове и хроничнии бюджетни дефицити, което води до необходимост държавите все повече да разчитат на “данък инфлация” , за да държат ситуацията под контрол.

                2. Централните банки са заключени в капана на “държавните дългове”, което прави невъзможна провеждането на нормална парична политика за дълъг период от време, тъй като това ще доведе до рязко увеличаване на разходите по обслужването им.

                Коментар


                • Бразилците днес правят показно. 9% нагоре в деня след дивидента. Офте мофте, както е казал класикът.

                  tdoc е фигня, но може и бая да скача. Далеч по-добре откъм риск е късо на голямата шитня Епъл. Дори направо на Насдак.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение

                    Тук съм абсолютно съгласен.И по този повод снощи скъсих COIN и TDOC. Днес,утре ако даде нива ще ги повторя.Ако трябва и ще ги потретя.
                    Доволен съм от този летен ентусиазъм на пазарите но нещо не мога да разбера чак такава еуфория.Компании които губят колосални пари се включват в пира наравно с първенците.Някак си не може да е за дълго.
                    Пък и горчивина може да ми се наложи да преглътна.Няма да ми е за първи път.
                    TDOC как пък ти хрумна да го скъсяваш от тези нива? Акцията е паднала вече 90% от върха до дъното. Няма да фалира. Има много малко дълг. Расте като гъба, Това е е една от само 3 технологични компании, които имам в момента. При срива се възползвах да отворя скромна позиция

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Егати срива при Cenovus. Според мене идеален кандидат за BTFD!
                      Продаваме, самопотупваме се по гърба и отваряме един "Пустиняк".

                      ... апропо, CVE има много да катери.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Въпросът е дали изобщо има начин да надбягаме реалната инфлация чрез държане на хартии. Според мен само с дълги позиции няма начин.
                        Тук съм абсолютно съгласен.И по този повод снощи скъсих COIN и TDOC. Днес,утре ако даде нива ще ги повторя.Ако трябва и ще ги потретя.
                        Доволен съм от този летен ентусиазъм на пазарите но нещо не мога да разбера чак такава еуфория.Компании които губят колосални пари се включват в пира наравно с първенците.Някак си не може да е за дълго.
                        Пък и горчивина може да ми се наложи да преглътна.Няма да ми е за първи път.

                        Коментар


                        • Добър отскок на МЕТС днес, очаквах да падне още малко и да допълвам ама ще почакам засега.

                          Коментар


                          • Хмм, след днешните "данни" смятам, че неамериканските компании не бива да ги оценяваме през долари. С други думи Петробраз на 18 гущера няма да се продава.

                            Въпросът е дали изобщо има начин да надбягаме реалната инфлация чрез държане на хартии. Според мен само с дълги позиции няма начин.

                            Коментар


                            • Според мене ще има още един до края на 2022. Трябват им пари за държавата и съответно ще искат печалбите на държавните компании.

                              Аз бих почнал с леки разподажби, щом стигне 18 гущера обикновената акция. Привилигированите няма ги пипам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Бразилците ни изкъртиха то дивиденти, деееа. Кой да предположи.
                                Сега на 12 ти август ще дават още един и ще има ли после друг до края на годината?

                                Коментар

                                Working...
                                X