IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

    По време на тежки корекции или мечи пазари се купуват тези които са спаднали най - малко а не тези който изглеждат на изгодна цена.
    Тук изключая сурвините компании които има имат по - сложен цикъл от целият пазар.
    Мисля че Гуглето все още е добра опция.
    Мхм, така е в случай, че мислиш да задържиш акциите. Както съм писал по-напред в темата съм в мечешки настроения за целия индекс, просто очаквам отново по-добър вход. Затова и се "оглеждам" за нещо краткосрочно, предлагащо добър потенциал в обратната посока и сондирам мненията тук. За момента имам събрани няколко "Не", и нито едно "Да".

    П.С. Речено-сторено. Включих се на малко над 169. Времевата рамка е краткосрочна. Сумата е "за спорта" с няма и 100лв/фиг. Ако тръгне надолу без индикации за обръщане, директно ще я затварям на загуба, без да стискам.
    Last edited by Bad_Bear; 21.11.2022, 21:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

      Терзо горното не означава че няма да слезе поне до 72 което си е едни 10% още надолу
      То и до -30 може пак да слезе, но това няма да бъде предсказано от никой художник. Нафтата е прекалено важно нещо, за да зависи от хомо чукове или само главичката и рамене.

      Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

      Без технически анализ няма как да определиш кога да влезеш и кога да излезеш. Мързи ме да потърся една картинка на DVN. Ясно се вижда, че е на 4-5 база и всяка корекция е все по широка и дълбока. Това означава, че е пренаселено и очевидно за всички инвеститори. И почват да затварят печалбите. Друг е въпроса, че акции на нефтени спрямо цена на петрола отиде твърде далече.Предстои по-голяма корекция. После пак ще качат няма страшно, суровинния цикъл е в началото си
      Не знам за всички суровини, ама за нафтата пак ще кажа - НЯМА! Никакъв анализ не правя, просто съобщавам. Ако в близките години се появи дълготраен излишък, няма да ти е до борса изобщо.
      Last edited by terziеv; 21.11.2022, 20:38.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Не, за обратно рали нагоре. Потенциал имат да си пробият върха дори, но за мен времевата рамка е по-важна от цената. Отдавна съм надмогнал риска от загуба на пари, пред този на време.
        По време на тежки корекции или мечи пазари се купуват тези които са спаднали най - малко а не тези който изглеждат на изгодна цена.
        Тук изключая сурвините компании които има имат по - сложен цикъл от целият пазар.
        Мисля че Гуглето все още е добра опция.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

          За скъсяване надявам се, защото натам се е устремила
          Не, за обратно рали нагоре. Потенциал имат да си пробият върха дори, но за мен времевата рамка е по-важна от цената. Отдавна съм надмогнал риска от загуба на пари, пред този на време.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
            Гледам Тесла как се е устремила да излиза от първите 10 в Сипа. За 3 месеца Мъск отнесе такъв бой, че затри почти 50% от капитализацията. Акцията ми изглежда доста интересна на текущата цена.
            За скъсяване надявам се, защото натам се е устремила

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Няма сми. За доста неща мога да приема, че техниката има някакъв смисъл, ама за нафтата е смехотворно.

              Успях само един Vermilon да изиграя; Suncor избяга, Vaalco за два цента не ми слезе. Причината - прекалено съм натоварил с нафта и дори аз не очаквах подобно завъртане на 180 градуса. Но за колегите, които не са до колене в нафтата, това си беше безумен подарък.
              Без технически анализ няма как да определиш кога да влезеш и кога да излезеш. Мързи ме да потърся една картинка на DVN. Ясно се вижда, че е на 4-5 база и всяка корекция е все по широка и дълбока. Това означава, че е пренаселено и очевидно за всички инвеститори. И почват да затварят печалбите. Друг е въпроса, че акции на нефтени спрямо цена на петрола отиде твърде далече.Предстои по-голяма корекция. После пак ще качат няма страшно, суровинния цикъл е в началото си

              Коментар


              • Гледам Тесла как се е устремила да излиза от първите 10 в Сипа. За 3 месеца Мъск отнесе такъв бой, че затри почти 50% от капитализацията. Акцията ми изглежда доста интересна на текущата цена.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Няма сми. За доста неща мога да приема, че техниката има някакъв смисъл, ама за нафтата е смехотворно.

                  Успях само един Vermilon да изиграя; Suncor избяга, Vaalco за два цента не ми слезе. Причината - прекалено съм натоварил с нафта и дори аз не очаквах подобно завъртане на 180 градуса. Но за колегите, които не са до колене в нафтата, това си беше безумен подарък.
                  Терзо горното не означава че няма да слезе поне до 72 което си е едни 10% още надолу

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                    Не забравяй че американският резерв е на половина и при цена от 68-72 са обявили че ще пълнят така че едва ли ще се стигне скоро до 62 долара

                    А е много вероятно на следваща среща ОПЕК отново да намалят квотите
                    Няма сми. За доста неща мога да приема, че техниката има някакъв смисъл, ама за нафтата е смехотворно.

                    Успях само един Vermilon да изиграя; Suncor избяга, Vaalco за два цента не ми слезе. Причината - прекалено съм натоварил с нафта и дори аз не очаквах подобно завъртане на 180 градуса. Но за колегите, които не са до колене в нафтата, това си беше безумен подарък.
                    Last edited by terziеv; 21.11.2022, 19:40.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                      Петрола вероятно пробива по - устойчиво нивото на съпротива от 75 долара.
                      Следващото ниво на подкрепа 62 долара.

                      [ATTACH=CONFIG]n3993452[/ATTACH]
                      Не забравяй че американският резерв е на половина и при цена от 68-72 са обявили че ще пълнят така че едва ли ще се стигне скоро до 62 долара

                      А е много вероятно на следваща среща ОПЕК отново да намалят квотите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                        Петрола вероятно пробива по - устойчиво нивото на съпротива от 75 долара.
                        Следващото ниво на подкрепа 62 долара.

                        [ATTACH=CONFIG]n3993452[/ATTACH]
                        Да търгуваш нафта по техника е мазохизъм. Без конкретни цифри, просто така за сведение... колко % имаш успеваемост с фючърсите.

                        Иначе отново подарък дават пазарите. Тръби, рафинерии, дори чист газ са натиснати зверски днес покрай нафтата.

                        Коментар


                        • Петрола вероятно пробива по - устойчиво нивото на съпротива от 75 долара.
                          Следващото ниво на подкрепа 62 долара.

                          Click image for larger version

Name:	USOILWeekly podkrepi.png
Views:	1
Size:	12.3 КБ
ID:	3993452

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                            ...

                            Ако нещо изобщо съм научил от трейдинга до сега, то Първо правило гласи: Никога не играй срещу ФЕД. Щото иначе все едно си се изправил срещу бързия влак. Вдигнатите лихви тепърва ще започват да тежат, икономиките са инертни и им трябва няколко месеца да отговорят на палката на диригента. Не виждам повод за радост, че ФЕД ще намалят следващите повишения на 0.50%, в нормални години интервенциите бяха +/- 0.25% и то не на всяко заседание. Докато сме в период на вдигане на лихвите, повод за оптимизъм не виждам никакъв. Единствените пряко облагодетелствани са банките (говоря за щатските, не европейските). Рязко им се вдига маржа на печалбите, след едно тримесечие ще почнат да отчитат рекордни печалби. Още не е късно да се купува BAC, JPM, WFC и т.н, те графиките си приличат. Друго нищо "сигурно" не знам. Не е финансов съвет!

                            Петрола е още за надолу, оптимизма на Терзиев е неоправдан. Догодина го виждам кацнал на $60.
                            Петков, краен песимист съм и напълно споделям твоето тълкуване на ситуацията. Свободният ресурс вече ще ходи за покриване на заемите. Не съм сигурен обаче доколко банките са добра идея, защото всичко (почти) е по пързалката. Именно пълният песимизъм ме кара да залагам на нафтата. Ще се повторя за н-ти път, но там рискът е единствено национализация. Значителен, но лесно разбираем.

                            Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                            Не можах да те разбера, никой не може да упражнява опции след затваряне. Трябва да си дал инструкции че искаш да те упражнят или не, най късно 5 минути преди края на работния ден (сесията) за щатските борси, за Канада май беше най-късно 1 час преди затварянето. Винаги ще те упражнят автоматично ако опцията е в пари, но противоположни инструкции може да се дават само преди да затвори пазара и те са вече неотменими.

                            ....

                            Ако пък нямаш кеша за позицията, започва автоматично ликвидация на позиции в акаунта за да се освободи кеш та да отговориш на марджин изискванията. Ама не значи че просто ще ти затворят веднага тая къса дето се е появила след упражняването, ами напротив: ликвидацията започва като най-напред ти затварят служебно най-добрите ти печеливши позиции, та да се освободи най бързо кеш. Ще те чуят да виеш чак на NYSE.

                            Четох преди, че често правиш вертикални спредове и затова реших да те предупредя, че не са съвсем безопасни точно по тая причина, че на някои борси може пак да ти упражнят късата опция, нищо че изтича без стойност. Да, много долна врътка. За късмет не ми се е случвало, но всеки който играе с къси опции нека е наясно с всичките рискове.

                            https://www.interactivebrokers.com/e...567&p=optionEx
                            Това подчертаното не е така. Поне 30 минути след затваряне може да ги бараш дългите опции.

                            Дори да те упражнят при вертикален спред, останалата част покрива марджин изискванията. Случвало ми се е да съм повече от 100 хил. долара минус заради упражнен преди падеж къс пут. Няма проблем с марджина, щом имаш дълга опция върху позицията. Лихва обаче тече.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                              Да, то в Лондон (LSE) се котират пакети от по 100 акции, така че единичната цена на BARC си е £1.58 (от петък), но можеш да купиш минимум 100 парчета.
                              Да се похвалиш, ако удариш бингото някъде. Лека и успешна седмица !
                              Можеш да си купиш колкото искаш стига брокера ти да няма минимална цена моят има 2 паунда така че вероятно мога да купя минимум 2 акции - Цените са им в пенсове на акциите не в паунди - 158 е всъщност 1.58 паунда сбъркана работа

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                                На предишната криза спада в УК беше почти минимален - 10-15% от върхови нива и много хора лежат пак на същото уше че и този път няма да е голям срива, но според мен ще има поне 30% корекция защото икономическата обстановка е коренно различна тогава от високи лихви минаха към ниски и стимулираха покупките, а сега от ниски към високи и стимулират продажбите

                                Въпреки това си мисля, че срива на имотите в УСА ще бъде по голям от срива в УК

                                BARC не ми се вярва да я видим отново под един паунд, а ако това се случи най вероятно ще има такава новина че вероятно няма и да искам да купя
                                Да, то в Лондон (LSE) се котират пакети от по 100 акции, така че единичната цена на BARC си е £1.58 (от петък), но можеш да купиш минимум 100 парчета.
                                Да се похвалиш, ако удариш бингото някъде. Лека и успешна седмица !

                                Коментар

                                Working...
                                X