IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
"vaalco"
Clear All
new posts

  • Нямам идея, ама предвид че франсетата са слаба ракия Eramet ми идват по-рискови. Ако и да са голяма сериозна компания. За американските компании стои истинска сила и аборигените гледат да не прекаляват.

    Освен това Vaalco си ги търгувам още от TransGlobe и ме радват засега.

    Коментар


    • SOGARA runs the country’s only refinery located in the oil and gas hub of Port Gentil. This is connected via an 18-km pipeline to the Cap Lopez Oil Terminal, which accumulates production from nearby producing fields run by Perenco, BW Offshore, VAALCO Energy, TotalEnergies and Assala Energy. Current refining capacity stands at 1.2 million tons of crude oil per year, which produces around 55% of the country’s refined petroleum products consumption in the form of diesel, kerosene, butane and unleaded gasoline. Yet outputremains limited relative to the size of Gabon’s oil industry, with the refinery operating at a loss and subsidized by the government.
      https://energycapitalpower.com/gabon...s-investments/

      Total са прекалено големи, за да го усетят сериозно. Vaalco обаче (-13.03%) Pre-Market: 07:56AM EDT

      Рисково си е, обаче не вярвам да им стиска за национализации и прочие.

      Коментар


      • Терзиев ти ли пусна жокер за тези или аз нещо се обърках?:

        EGY Vaalco Energy

        Понеже беше споменал че ти се върти идея за хотели - може би тези ще са ти интересни:

        https://www.bhrreit.com/portfolio.htm

        BHR
        Last edited by Assen123; 11.08.2023, 15:35.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

          Руснаците спират кранчето, арабите спират, цената не тръгва. Явно има нещо, което не знаем и не е сега момента.

          Междужвремено Бразилия - https://twitter.com/agturbobrazil/st...65438899818497
          Е, какво не му знаем. Щатите натискат цената надолу, за да ударят РФ. Няма как да се получи, защото добив няма. По принцип няма, а не защото арабите са завъртяли кранчето.

          Vaalco продължавам да добавям помалко. Не защото не заслужава яко пълнене, ми защото вече имам, а и огромната част от хартиите ми е вързана по някакъв начин с нафтата.

          У ЕС можеш да опиташ с Рубис кратка игра.

          Коментар


          • Като цяло вече слязоха доста по-малките. Vaalco според мен са с чудесен риск/печалба профил. Канадците също са подценени необосновано. Дори Сънкур. Бих сложил някой лев и на Синопек - през Франкфурт обаче. И естествено мойте хора от Котера, които са безобразно евтини. Лоредо пък, ако искаш луда търговия.

            Иначе вчера утепах рибата с бразилките.

            Коментар


            • Vaalco днес дава неоправдана промоция. Това и METC, където май ще ме упражнят. Бавно отивам към 99% нафта и въглища.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                Не забравяй че американският резерв е на половина и при цена от 68-72 са обявили че ще пълнят така че едва ли ще се стигне скоро до 62 долара

                А е много вероятно на следваща среща ОПЕК отново да намалят квотите
                Няма сми. За доста неща мога да приема, че техниката има някакъв смисъл, ама за нафтата е смехотворно.

                Успях само един Vermilon да изиграя; Suncor избяга, Vaalco за два цента не ми слезе. Причината - прекалено съм натоварил с нафта и дори аз не очаквах подобно завъртане на 180 градуса. Но за колегите, които не са до колене в нафтата, това си беше безумен подарък.
                Last edited by terziеv; 21.11.2022, 19:40.

                Коментар

                Working...
                X