IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    Трябва да набере още малко смелост и ще се впусне в битката. Сигурен съм, че доста ще допринесе и за тази тема като индикатор
    Той е почти готов и съм сигурен че при удобен момент в близките 10-20г ще скочи

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

      То и на дълго не играеш, ама това не ти пречи да ръсиш акъл по темите
      Трябва да набере още малко смелост и ще се впусне в битката. Сигурен съм, че доста ще допринесе и за тази тема като индикатор

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        На късо не играя
        То и на дълго не играеш, ама това не ти пречи да ръсиш акъл по темите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          Ние продаваме, а ти продаваш ли???

          Като си сигурен че трябва да се продава резни късо с мангизите за апарта и после на дъното ще купиш няколко апарта
          На късо не играя

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            Продавайте докат е време,после ще плачете много
            Ние продаваме, а ти продаваш ли???

            Като си сигурен че трябва да се продава резни късо с мангизите за апарта и после на дъното ще купиш няколко апарта

            Коментар


            • абе те тия цял живот купуват щото вярват в светлото бъдеще високите технологии и биткойн на 100000000000000


              ма така съм са смял. поредната измама се пръска


              Някога горещият пазар на облачни услуги започна да се охлажда
              Last edited by the architect; 07.02.2023, 02:17.

              Коментар


              • Продавайте докат е време,после ще плачете много

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                  На думи е така, ама подробностите са важни.
                  Китай, защо не може да докара качеството на Тайванските чипове ? А, дали скъпоплатения Гринго ще успее ? А, и трябваха мисля години за строенето на такъв завод.Да не говорим за високата тогава цена на чиповете.
                  Зелената енергия е безсмислица отвсякъде, няма толкова метали за нея, а рупора срещу мините и въглищата ще е равно на висок петрол.
                  Вече го обсъждахме. Не си прав. САЩ унищожиха Европа като индустриална сила, а същевременно слагат прът в колелото на глобализацията. Ерго, американската енергетика и индустрия са яко печеливши. Заеби ги чиповете, отдавате им прекалено много значение. Никой не е бомбил фабрики за печатни платки, ама Потоците отидоха.

                  Зелената безсмислица пък винаги отстъпва, когато наистина се налага. Те ти немците копат лигнит като ненормални и няма да спират атома. Това са решения взети от правителство с един куп зеленажи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от TkilataII Разгледай мнение

                    В щатите в момента се строи.
                    https://finviz.com/quote.ashx?t=CAT&ty=c&ta=1&p=m
                    И понеже знаем, че това не са сгради за живеене, остава да са сгради в които ще се работи

                    Съобщиха ни още преди две години, че полупроводниковата индустрия се връща обратно у тях. Че и с бонус от Тайван и Южна Корея.
                    Вероятно се връщат и още куп политически чувствителни индустрии.
                    От Европа се изнасят в тяхна посока енергоемките индустрии.
                    Новата (зелена) икономика също излиза от статистически незначимия си досега размер.
                    Не е толкова изненадващо, че безработицата им пада. И ме съмнява, че ще я мачкат, освен "вербално"
                    Изобщо и от известно време насам, вече не съм настроен мечи за тяхната икономика.

                    Друг е въпроса, че борсата им може да клекне внезапно, ако някой ден си преосмислят мултипликатора с който умножават печалбата.
                    Но то ако беше толкова лесно...
                    На думи е така, ама подробностите са важни.
                    Китай, защо не може да докара качеството на Тайванските чипове ? А, дали скъпоплатения Гринго ще успее ? А, и трябваха мисля години за строенето на такъв завод.Да не говорим за високата тогава цена на чиповете.
                    Зелената енергия е безсмислица отвсякъде, няма толкова метали за нея, а рупора срещу мините и въглищата ще е равно на висок петрол.

                    Коментар


                    • Утре пазаря JBS във Франкфурт. Бая подценено ми идва, ако и да не исках да правя нови позиции.

                      Коментар


                      • https://www.bloombergtv.bg/a/3-pazar...larat-poskapna

                        Голямата лихвена надпревара част 2 е на старта !
                        Фючърсите и акциите се понижават заради перспективите пред Фед, доларът поскъпна !

                        Данните от петък имат сериозни последици за политиката на Фед. Казано по-просто, това потвърждава нашето убеждение, че Фед ще трябва да върви към по-високи лихви за по-дълго време, отколкото очакваха оптимистичните пазарни сценарии“, пише в бележка Уин Тин, глобален ръководител на валутната стратегия в Brown Brothers Harriman. „Все още има много време, за да достигнем върховия лихвен процент на Фед и въпреки това хората все още очакват намаляване на лихвените проценти през втората половина на 2023 г., което би било изключително бърз обрат.“

                        Коментар


                        • https://www.investor.bg/a/538-pazari...chno-zatyagane

                          Моята теза е че Цнтралните банки ще минат през още един кръг през който цената на парите ще бъде вдиганат още /лихвите /
                          Централните банкери може да предприемат още един кръг на парично затягане !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение



                            Никой не спори за това, само че никой не знае при какво ниво на лихвата ФЕД ще успее да смачка икономиката та да започне силна безработица и спиране на растежа на заплатите, та инфлационната спирала да се прекърши. Аз лично съм много изненадан, че 4% лихва не спря силното търсене на работници, камоли да предизвика рецесия каквато всички чакаха. Май не съм само аз изненадания, щото се вижда че при S&P500 се получи нещо като леко скуизване на мечоците след козметичното повишение от 0.25%. Доколкото четох някъде, при последната борба с инфлацията ФЕД е трябвало да вдигнат лихвата до 8% та да хванат пак юздите. И тогава не е имало предварителна игра с "Количествени улеснения" т.е. наливане на $ трилиони ликвидност у банките. Само че ситуацията сега е доста различна, очевидно ФЕД нямат желание да вдигат още много лихвите, така че нови дъна може и да не видим.

                            Вече съм на мнението на Беъра, че ще има задържане и свикване с новите потребителски цени, каквато е вероятно целта на занятието. И после пак индексите отиват към нови върхове. Като цифри, а не като реална стойност разбира се, просто се вписват едни 20% инфлация на реалните активи.
                            От сегашна гледна точка, вече никакво "кацане" не виждам на хоризонта, нито меко нито твърдо.
                            Само изказвам мнение, може и да греша разбира се.
                            Забравящ обаче нещо друго,все още не сме минали през процеса на ЗАДЪРЖАНЕ на високите лихви ,който реално пак има силата да удари още икономиката ,трябва да минат над 5% ,има и друго ,твърде наивно е да чакаш че ще оставят пазара и потребителите да свикват с новите цени защото това ознчава инфлацията да излезе ИЗВЪН контрол.а това повярвай ми никоя Централна банка не го желае .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение



                              Никой не спори за това, само че никой не знае при какво ниво на лихвата ФЕД ще успее да смачка икономиката та да започне силна безработица и спиране на растежа на заплатите, та инфлационната спирала да се прекърши. Аз лично съм много изненадан, че 4% лихва не спря силното търсене на работници, камоли да предизвика рецесия каквато всички чакаха. Май не съм само аз изненадания, щото се вижда че при S&P500 се получи нещо като леко скуизване на мечоците след козметичното повишение от 0.25%. Доколкото четох някъде, при последната борба с инфлацията ФЕД е трябвало да вдигнат лихвата до 8% та да хванат пак юздите. И тогава не е имало предварителна игра с "Количествени улеснения" т.е. наливане на $ трилиони ликвидност у банките. Само че ситуацията сега е доста различна, очевидно ФЕД нямат желание да вдигат още много лихвите, така че нови дъна може и да не видим.

                              Вече съм на мнението на Беъра, че ще има задържане и свикване с новите потребителски цени, каквато е вероятно целта на занятието. И после пак индексите отиват към нови върхове. Като цифри, а не като реална стойност разбира се, просто се вписват едни 20% инфлация на реалните активи.
                              От сегашна гледна точка, вече никакво "кацане" не виждам на хоризонта, нито меко нито твърдо.
                              Само изказвам мнение, може и да греша разбира се.
                              В щатите в момента се строи.
                              https://finviz.com/quote.ashx?t=CAT&ty=c&ta=1&p=m
                              И понеже знаем, че това не са сгради за живеене, остава да са сгради в които ще се работи

                              Съобщиха ни още преди две години, че полупроводниковата индустрия се връща обратно у тях. Че и с бонус от Тайван и Южна Корея.
                              Вероятно се връщат и още куп политически чувствителни индустрии.
                              От Европа се изнасят в тяхна посока енергоемките индустрии.
                              Новата (зелена) икономика също излиза от статистически незначимия си досега размер.
                              Не е толкова изненадващо, че безработицата им пада. И ме съмнява, че ще я мачкат, освен "вербално"
                              Изобщо и от известно време насам, вече не съм настроен мечи за тяхната икономика.

                              Друг е въпроса, че борсата им може да клекне внезапно, ако някой ден си преосмислят мултипликатора с който умножават печалбата.
                              Но то ако беше толкова лесно...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение



                                Никой не спори за това, само че никой не знае при какво ниво на лихвата ФЕД ще успее да смачка икономиката та да започне силна безработица и спиране на растежа на заплатите, та инфлационната спирала да се прекърши. Аз лично съм много изненадан, че 4% лихва не спря силното търсене на работници, камоли да предизвика рецесия каквато всички чакаха. Май не съм само аз изненадания, щото се вижда че при S&P500 се получи нещо като леко скуизване на мечоците след козметичното повишение от 0.25%. Доколкото четох някъде, при последната борба с инфлацията ФЕД е трябвало да вдигнат лихвата до 8% та да хванат пак юздите. И тогава не е имало предварителна игра с "Количествени улеснения" т.е. наливане на $ трилиони ликвидност у банките. Само че ситуацията сега е доста различна, очевидно ФЕД нямат желание да вдигат още много лихвите, така че нови дъна може и да не видим.

                                Вече съм на мнението на Беъра, че ще има задържане и свикване с новите потребителски цени, каквато е вероятно целта на занятието. И после пак индексите отиват към нови върхове. Като цифри, а не като реална стойност разбира се, просто се вписват едни 20% инфлация на реалните активи.
                                От сегашна гледна точка, вече никакво "кацане" не виждам на хоризонта, нито меко нито твърдо.
                                Само изказвам мнение, може и да греша разбира се.
                                Видя ли какви работници силно се търсят ?? Бармани и сервитьри, щото от технологичните компании и REIT уволняват яко.
                                Хайде да видим първия път във историята, кога инфлация се бие със лихва от 4.25-5%,
                                освен ако не покажат месечно спадащо измислено фалшиво CPI.

                                Коментар

                                Working...
                                X