IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нещо се разми темата за олихвяването на налични средства и дискутиращите се загубиха по пътя.
    Аз не търгувам през Карол но предполагам,че е едно и също.
    Тук не става въпрос за специален продукт,а чисто и просто олихвяване на свободни средства в акаунта.За суми над 100к. лихвата стана около 4%.
    респективно за по-малки суми има по-ниска лихва.
    Това е към този момент.
    Мисля че Терзиев даде линк с калкулатор и разяснение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Това което знам е че се дава лихва ,лихвата имам усещането че е негарантирана /заради флуктуациите в паричната политика на ФЕД/
      Основните въпроси са за риска по главницата + лихвата -кога се дава /период/,и допълнителни такси към Карол,или разходи ,защото те реално са между теб и Интерактив брокерс.
      Също така пак свързано с риска ,реално давайки пари на брокера ,той как играе с тях ,от тук и пак се връщаме на риска ,дали е описано някъде ,не го намерих или поне не знам къде да го намеря ..
      Писах в темата защото съм абсолютно сигурен че съобщението,понеже е маркетингово /има го и на сайта на Карол/,е изпратено на много хора ,но така като гледам ,уж инвеститори със солиден опит ,никой с две,три изречения не обясни за риска ,за разходите и за времето ,относно получаването на лихвения доход.
      Терзиев хвърли ей така един линк и до там .
      Ако купиш US treasuries главницата е гарантирана (при условие че не обявят default), лихвата ще ти е гарантирана ако купиш zero coupon bond и го държиш до maturity date, ако купиш coupon bond, няма как да ти гарантират лихвата накрая, гарантиран ти е само купона и главницата. Ако греша някой може да ме поправи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Последните две страници са златни. Напомнят ми за времето, когато се обсъждаше (съвсем сериозно) инвестиция по снимка на борда на директорите на компаниите.
        Терзиев,

        Не знам какво се обсъждало но ако си спомняш те попитах на две ,на три за какво иде реч.
        Три изречения написах по -долу,не ми пречи да се обадя защото е в мой интерес и така е нормално ,но ти или друг сте по в час ,не пречеше да драснеш два реда ,така и така ,но както и да е .
        Живи и здрави,

        Коментар


        • Последните две страници са златни. Напомнят ми за времето, когато се обсъждаше (съвсем сериозно) инвестиция по снимка на борда на директорите на компаниите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

            Калкулирай още 0.5-1% за превалутиране и излезе, че сигурна доходност почти няма. А риска от обезценка на долара, заради достигнатия за пореден път таван на дълга е съвсем реален. Т'ва е абсурдно да се рекламира като "инвестиция".
            Чист форекс ,то и e-mail от където го пращат е с такова име forex

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Обадих се ,парите се вкарват в сегрегирана сметка на ИБ, печели се от ФЕД лихвата като брокера прибира 0.5% спрямо ставката на ФЕД .
              На 100 000 долара при текуща ставка минус печалбата на брокера се изкарват около 306 долара месечно.
              Лихвата ако варира се сменя и твоята също,лихвата е ГОДИШНА ,тоес дели се на 12 и полученото ти се слага върху вкараната сума .
              Но сметнах че заради курсовите разлики във валутите + риска от цената на долара да се качи или спадне реално може да изтрие доходността .
              Може би е имало смисъл да влезеш в началото когато ФЕД почна с вдигането ,сега освен курсовите разлики има и риск да се обърне тренда ,въпреки че казват няма да сваляме .
              Калкулирай още 0.5-1% за превалутиране и излезе, че сигурна доходност почти няма. А риска от обезценка на долара, заради достигнатия за пореден път таван на дълга е съвсем реален. Т'ва е абсурдно да се рекламира като "инвестиция".

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                Осъзнаваш ли колко се излагаш ? Искаш информация за нещо ,което трябва да гадаем какво е.Нито си дал някакъв линк, нито си обяснил добре.И се сърдиш,че никои не ти дава информация наготово, за да може ТИ, без да си мръднеш пръста, да спечелиш 4% или там колкото са.Ами направи и ТИ малко усилия.Те пари не се правят с питане по форуми.

                Вместо да губиш време ,за 10 мин можеше да им се обадиш и те ще ти кажаш 100 пъти по-подробно от нас !!! Пък вече като имаш някаква информация, питай за подробности.Но като те гледам,не е за теб тая работа

                https://karollbroker.bg/bg/contacts
                Обадих се ,парите се вкарват в сегрегирана сметка на ИБ, печели се от ФЕД лихвата като брокера прибира 0.5% спрямо ставката на ФЕД .
                На 100 000 долара при текуща ставка минус печалбата на брокера се изкарват около 306 долара месечно.
                Лихвата ако варира се сменя и твоята също,лихвата е ГОДИШНА ,тоес дели се на 12 и полученото ти се слага върху вкараната сума .
                Но сметнах че заради курсовите разлики във валутите + риска от цената на долара да се качи или спадне реално може да изтрие доходността .
                Може би е имало смисъл да влезеш в началото когато ФЕД почна с вдигането ,сега освен курсовите разлики има и риск да се обърне тренда ,въпреки че казват няма да сваляме .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  Не става въпрос кой,къде е клиент ,ставаше въпрос за принципа и изобщо какво се предлага ,нормално е ако имаш опит с инвестиции,да си наясно с тези неща ,но явно или няма желание да се сподели инфо или хората наистина не знаят
                  Осъзнаваш ли колко се излагаш ? Искаш информация за нещо ,което трябва да гадаем какво е.Нито си дал някакъв линк, нито си обяснил добре.И се сърдиш,че никои не ти дава информация наготово, за да може ТИ, без да си мръднеш пръста, да спечелиш 4% или там колкото са.Ами направи и ТИ малко усилия.Те пари не се правят с питане по форуми.

                  Вместо да губиш време ,за 10 мин можеше да им се обадиш и те ще ти кажаш 100 пъти по-подробно от нас !!! Пък вече като имаш някаква информация, питай за подробности.Но като те гледам,не е за теб тая работа

                  https://karollbroker.bg/bg/contacts
                  Last edited by petrg5s; 15.02.2023, 12:16.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Не става въпрос кой,къде е клиент ,ставаше въпрос за принципа и изобщо какво се предлага ,нормално е ако имаш опит с инвестиции,да си наясно с тези неща ,но явно или няма желание да се сподели инфо или хората наистина не знаят
                    То желание има, ама и начина не е само един. Както виждаш в темата, явно няма клиенти на Карол и не сме запознати от кухнята кой от методите ползват, затова най-добре се свържи с тях и после сподели тук. Така ще можем да ти дадем насочващо инфо, ако тактично пропуснат да кажат какви са реалните рискове по главницата.

                    Въпреки, че за 4% трябва и лихвата и главницата да са "сигурни", понеже на фона на инфлацията са нищо. И самия факт, че парите се държат извън банка без да са гарантирани от държавата като депозит е достатъчно условие.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                      не съм клиент на карол за международните пазари, не знам какво предлагат, обади им се и сравнявай
                      Не става въпрос кой,къде е клиент ,ставаше въпрос за принципа и изобщо какво се предлага ,нормално е ако имаш опит с инвестиции,да си наясно с тези неща ,но явно или няма желание да се сподели инфо или хората наистина не знаят

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Така и не разбрах в две три думи каква е целта и какво се предлага ,по така предоставената информация от Карол ?
                        не съм клиент на карол за международните пазари, не знам какво предлагат, обади им се и сравнявай
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                          по-простото решение е купуваш treasury bills те се търгуват на лотове, най-малкия е 5, не плащат купон, а ги взимаш в момента с дискаунт от par който е 1000$ тоест става нещо от сорта на 980х5=4900 + 5$ комисионна и юли месец ще получиш 5000 и после трябва да повториш или да вземеш отсега и по-дълги дюрации
                          Така и не разбрах в две три думи каква е целта и какво се предлага ,по така предоставената информация от Карол ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Това което знам е че се дава лихва ,лихвата имам усещането че е негарантирана /заради флуктуациите в паричната политика на ФЕД/
                            Основните въпроси са за риска по главницата + лихвата -кога се дава /период/,и допълнителни такси към Карол,или разходи ,защото те реално са между теб и Интерактив брокерс.
                            Също така пак свързано с риска ,реално давайки пари на брокера ,той как играе с тях ,от тук и пак се връщаме на риска ,дали е описано някъде ,не го намерих или поне не знам къде да го намеря ..
                            Писах в темата защото съм абсолютно сигурен че съобщението,понеже е маркетингово /има го и на сайта на Карол/,е изпратено на много хора ,но така като гледам ,уж инвеститори със солиден опит ,никой с две,три изречения не обясни за риска ,за разходите и за времето ,относно получаването на лихвения доход.
                            Терзиев хвърли ей така един линк и до там .
                            по-простото решение е купуваш treasury bills те се търгуват на лотове, най-малкия е 5, не плащат купон, а ги взимаш в момента с дискаунт от par който е 1000$ тоест става нещо от сорта на 980х5=4900 + 5$ комисионна и юли месец ще получиш 5000 и после трябва да повториш или да вземеш отсега и по-дълги дюрации
                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                              Прилича на облигационен фонд с дялове.
                              Такава фондове предлагат и банките, примерно дск предлага различни нива на риск при инвестиране във облигации. Поразпитай така също ще получиш безплатна консултация. Прочети също някои неща за облигациите.

                              ПП Погленах фонда на Елана консервативен инвестираш в депозити и облигации е на минус 4 процента за последните 12 месеца. Това не означава че следващите 12 месеца ще е на минус, както нищо не ти гарантира че ще е на плюс дългосрочно. Според мен облигациите са навлезли в дългосрочен мечи пазар , но ще има малък бичи цикъл при облигациите следващата година-две.
                              Изгодно би било покупката на облигации след пивота.
                              Демег когато облигационият пазар почне да възстановява , но все още лихвите са високи.
                              Въпросът е дали и сме минали този момент или лихвите по облигациите скоро ще ходят още на горе с нов връх примерно 6 процента.
                              При такъв сценарии означава че облигациите ще поевтиняват още.
                              Това което знам е че се дава лихва ,лихвата имам усещането че е негарантирана /заради флуктуациите в паричната политика на ФЕД/
                              Основните въпроси са за риска по главницата + лихвата -кога се дава /период/,и допълнителни такси към Карол,или разходи ,защото те реално са между теб и Интерактив брокерс.
                              Също така пак свързано с риска ,реално давайки пари на брокера ,той как играе с тях ,от тук и пак се връщаме на риска ,дали е описано някъде ,не го намерих или поне не знам къде да го намеря ..
                              Писах в темата защото съм абсолютно сигурен че съобщението,понеже е маркетингово /има го и на сайта на Карол/,е изпратено на много хора ,но така като гледам ,уж инвеститори със солиден опит ,никой с две,три изречения не обясни за риска ,за разходите и за времето ,относно получаването на лихвения доход.
                              Терзиев хвърли ей така един линк и до там .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Така ще да е,идеята ми е да взема една хубава лихва,да се възползвам от устрема,на ФЕД.
                                Прилича на облигационен фонд с дялове.
                                Такава фондове предлагат и банките, примерно дск предлага различни нива на риск при инвестиране във облигации. Поразпитай така също ще получиш безплатна консултация. Прочети също някои неща за облигациите.

                                ПП Погленах фонда на Елана консервативен инвестираш в депозити и облигации е на минус 4 процента за последните 12 месеца. Това не означава че следващите 12 месеца ще е на минус, както нищо не ти гарантира че ще е на плюс дългосрочно. Според мен облигациите са навлезли в дългосрочен мечи пазар , но ще има малък бичи цикъл при облигациите следващата година-две.
                                Изгодно би било покупката на облигации след пивота.
                                Демег когато облигационият пазар почне да възстановява , но все още лихвите са високи.
                                Въпросът е дали и сме минали този момент или лихвите по облигациите скоро ще ходят още на горе с нов връх примерно 6 процента.
                                При такъв сценарии означава че облигациите ще поевтиняват още.
                                Last edited by Майстора233; 15.02.2023, 07:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X