IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Доста високо си се набил ,аз купих под 1800, около малко над 1700 ,и пак ми се струва много ,имам си принципи и като гледам добре е ,иначе 1850 и нагоре с маржа на търговците има да чакаш да кажеш поне нямам загуби

    При мен не е физическо злато, а фючърси. А цената е такава, защото покупката е прясна. Иначе хеджирам със злато/отново фючърси/ тея месеци и имам доста покупки под тази цена, но са разпродадени. И като цяло гледам да обявявам само актуалните си позиции, които задържам известно време. Интрадей сделките рядко ги споменавам, защото са от ден до пладне. Физическото злато с което разполагам е едно кюлче от 10 грама, колкото да видя що е то ценен метал. Бях се навил да купувам австралийско кенгуру, че е красиво ма с моя късмет баш тогава нямаха налични и така.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
      Айде да видим дали златото ще се събужда след тая корекция вече, че и без друго много се проточи. Крипто, акции, петрол, всичко рипа нагоре, жълтото седи и се вайка Ни инфлация, ни войни, ни лихви го будят от 10 годишния зимен сън дето спи. Тая година ако не отиде поне на 2200-2300, барем малко да навакса, направо му правим панахида.
      Не виждам причина да мине 2000$ до края на тая година?

      Като стане ясно, че сме прескочили лихвеното плато, тогава вече може да се чакат такива нива...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
        Благодаря за мненията колеги.

        Ето да споделя и моето.
        Принципно два са факторите за ръст - времето и цената. Повечето пъти за да тръгне пазара в някаква посока е достатъчно да имаме само един от тях (Например подценен актив). В случая със златото имаме комбинация от двата от години, без значителна промяна. Т.е. ластика продължава да се опъва, а за капак сега правим и дълбока корекция. Именно затова мисля, че ще се изстреляме до нови върхове в съвсем близко бъдеще.

        Другото което мисля, е че е много вероятно цената да не слезе с много под текущите нива, защото още не сме направили корекция на низходящата вълна от върха. Т.е. нямаме зададена определена скорост. Такъв тип пробивни шипове се използват, когато целта е да се постигне максимално ниска цена заради страха от разпродажбите и да хване тези с непокрития риск "без гащи", като ги кара да разпродават по дъната. Но дълбочината им зависи пряко от скоростта - забави ли се, обръща.

        Но времето ще покаже. Аз съм купил на средна цена малко над 1850$.
        Доста високо си се набил ,аз купих под 1800, около малко над 1700 ,и пак ми се струва много ,имам си принципи и като гледам добре е ,иначе 1850 и нагоре с маржа на търговците има да чакаш да кажеш поне нямам загуби

        Коментар


        • Благодаря за мненията колеги.

          Ето да споделя и моето.
          Принципно два са факторите за ръст - времето и цената. Повечето пъти за да тръгне пазара в някаква посока е достатъчно да имаме само един от тях (Например подценен актив). В случая със златото имаме комбинация от двата от години, без значителна промяна. Т.е. ластика продължава да се опъва, а за капак сега правим и дълбока корекция. Именно затова мисля, че ще се изстреляме до нови върхове в съвсем близко бъдеще.

          Другото което мисля, е че е много вероятно цената да не слезе с много под текущите нива, защото още не сме направили корекция на низходящата вълна от върха. Т.е. нямаме зададена определена скорост. Такъв тип пробивни шипове се използват, когато целта е да се постигне максимално ниска цена заради страха от разпродажбите и да хване тези с непокрития риск "без гащи", като ги кара да разпродават по дъната. Но дълбочината им зависи пряко от скоростта - забави ли се, обръща.

          Но времето ще покаже. Аз съм купил на средна цена малко над 1850$.
          Last edited by Bad_Bear; 16.02.2023, 15:55.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
            Айде да видим дали златото ще се събужда след тая корекция вече, че и без друго много се проточи. Крипто, акции, петрол, всичко рипа нагоре, жълтото седи и се вайка Ни инфлация, ни войни, ни лихви го будят от 10 годишния зимен сън дето спи. Тая година ако не отиде поне на 2200-2300, барем малко да навакса, направо му правим панахида.
            Дали няма да има първо един заход към 1700$+ и така .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
              Айде да видим дали златото ще се събужда след тая корекция вече, че и без друго много се проточи. Крипто, акции, петрол, всичко рипа нагоре, жълтото седи и се вайка Ни инфлация, ни войни, ни лихви го будят от 10 годишния зимен сън дето спи. Тая година ако не отиде поне на 2200-2300, барем малко да навакса, направо му правим панахида.
              GDX така хубаво се разпродава с гап и обем, че мисля че корекцията ще е дълбока. Отървах се от Барик на минимална 9% печалба. Ротацията е към рискови активи т.е шитовете се завръщат. Лоши месеци и за енергийния сектор така като гледам, може би с изключение на uranium. Златото ще го бъде много даже, но не е сега момента

              Коментар


              • Айде да видим дали златото ще се събужда след тая корекция вече, че и без друго много се проточи. Крипто, акции, петрол, всичко рипа нагоре, жълтото седи и се вайка Ни инфлация, ни войни, ни лихви го будят от 10 годишния зимен сън дето спи. Тая година ако не отиде поне на 2200-2300, барем малко да навакса, направо му правим панахида.

                Коментар


                • тоя инструмент за които питаш е базиран на доходността от щатските дцк
                  като не искаш валутния риск, вземи си български или европейски такива и прави от тях
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                    Fed fund rate не играе, тя се променя от решението на fomc, treasury rate е тази която играе. Брокера ще ти олихви свободните средства в зависимост от fed fund rate. Като сключиш договор за депозит с банка, лихвата е фиксирана в договора, не съм чувал да я менят в зависимост от настроението на пазара.
                    Добре но пак казвам доходите в България са левове,не са долари,така че всеки който днес ,има левове и реши да получи лихва в ИБ ,говорим само за лихва нищо друго ,не да купува акции ,рискува и то не малко със спреда между валутите,за това говорим.Съобщението което пращат по мейлите е имитация на банков депозит,все едно си в банка ама гаранта,е ИБ,история,стар брокер ала бала ,това е в комуникацията ,ама сметките не излизат ,ако решиш да купуваш долари сега.Взема ли си лихвата да речем в България долари не се приемат ,за покупки пак трябва да превалутирам ако искам с парите си да си купя нещо.Това е не говорим за акции,за ДЦК,и т.н.Говорим само и единствено за прокламираната лихва

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
                      Проблемът колега е че ти не вдяваш от две думи.Предполагам,че и от 122 няма да вденеш,но ще опитам.
                      Става въпрос за следното:
                      Аз търгувам през въпросният посредник.Акаунта ми е в евро.Но по-голямата част от портфейла ми е в акции на Американски пазар.Поради някаква причина,към момента Х% от този портфейл ми е кеш в долари.Поради друга причина,аз не съм го превалутирал и го държа в долари.
                      Та тези хора ми олихвяват тези налични средства .Нещо което не бяха правили скоро.
                      И това е.Точка!!!!
                      Тук не става въпрос за инвестиции,превалутиране,гаранции,форекс и всякакви подобно глупости.
                      Става въпрос за олихвяване на налични средства по разплащателна сметка.
                      Това е ясно,въпроса е ако имаш левове в момента и искаш да ги вкараш в сметка за лихвата.Първо трябва да купиш евро,после долари,или дори от левове в долари пак имаш курсова разлика ,и то не малка,а после ако искаш да си вземеш кеша и да минеш пак в евро или левове пак си на загуба.Не говоря за някой дето си от 10 години държи долари и няма намерение да ги сменя в друга валута или си инвестира между другото.Говорим само и единствено с цел получаване на лихвата от ИБ.За това говорим а ти ми обяс яваш какво си имал че било в долари че си бил инвестирал и така нататък

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Пълен смях !
                        Обясних по долу че заради разликата в курсовете на валутите си е чист форекс,за нас.
                        Защото при идеалния случай на 100 000 долара при около 4% лихва ,имаш 360 долара печалба,НО я сметни разликите,ние не сме американци да изкарваме дохода си в долари,разликата е няколко стотинки което явтоматично ти вкарва едни 3000,до малко над 4000 лева загуби+риска да купиш скъп долар който след 6 месеца може и да не е на тези нива.
                        Добавяме и лихвата която играе,и не е твърда 12 годишна за периода а всеки месец се определя от ФЕД ставките.
                        Това питах във форума и това не е нещо ново ,има го от години но като гледам нивото е или ниско или на никой не му се занимава да напише два реда.
                        На Терзиев линка мога и аз да го видя,исках някой ей така да каже с две думи за какво иде реч
                        Fed fund rate не играе, тя се променя от решението на fomc, treasury rate е тази която играе. Брокера ще ти олихви свободните средства в зависимост от fed fund rate. Като сключиш договор за депозит с банка, лихвата е фиксирана в договора, не съм чувал да я менят в зависимост от настроението на пазара.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Пълен смях !
                          Обясних по долу че заради разликата в курсовете на валутите си е чист форекс,за нас.
                          Защото при идеалния случай на 100 000 долара при около 4% лихва ,имаш 360 долара печалба,НО я сметни разликите,ние не сме американци да изкарваме дохода си в долари,разликата е няколко стотинки което явтоматично ти вкарва едни 3000,до малко над 4000 лева загуби+риска да купиш скъп долар който след 6 месеца може и да не е на тези нива.
                          Добавяме и лихвата която играе,и не е твърда 12 годишна за периода а всеки месец се определя от ФЕД ставките.
                          Това питах във форума и това не е нещо ново ,има го от години но като гледам нивото е или ниско или на никой не му се занимава да напише два реда.
                          На Терзиев линка мога и аз да го видя,исках някой ей така да каже с две думи за какво иде реч
                          Проблемът колега е че ти не вдяваш от две думи.Предполагам,че и от 122 няма да вденеш,но ще опитам.
                          Става въпрос за следното:
                          Аз търгувам през въпросният посредник.Акаунта ми е в евро.Но по-голямата част от портфейла ми е в акции на Американски пазар.Поради някаква причина,към момента Х% от този портфейл ми е кеш в долари.Поради друга причина,аз не съм го превалутирал и го държа в долари.
                          Та тези хора ми олихвяват тези налични средства .Нещо което не бяха правили скоро.
                          И това е.Точка!!!!
                          Тук не става въпрос за инвестиции,превалутиране,гаранции,форекс и всякакви подобно глупости.
                          Става въпрос за олихвяване на налични средства по разплащателна сметка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                            Ако купиш US treasuries главницата е гарантирана (при условие че не обявят default), лихвата ще ти е гарантирана ако купиш zero coupon bond и го държиш до maturity date, ако купиш coupon bond, няма как да ти гарантират лихвата накрая, гарантиран ти е само купона и главницата. Ако греша някой може да ме поправи.
                            Това са ДЦК,различно е ,тук така се представиха нещата все едно взимаш лихва като през банка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение
                              Нещо се разми темата за олихвяването на налични средства и дискутиращите се загубиха по пътя.
                              Аз не търгувам през Карол но предполагам,че е едно и също.
                              Тук не става въпрос за специален продукт,а чисто и просто олихвяване на свободни средства в акаунта.За суми над 100к. лихвата стана около 4%.
                              респективно за по-малки суми има по-ниска лихва.
                              Това е към този момент.
                              Мисля че Терзиев даде линк с калкулатор и разяснение.
                              Пълен смях !
                              Обясних по долу че заради разликата в курсовете на валутите си е чист форекс,за нас.
                              Защото при идеалния случай на 100 000 долара при около 4% лихва ,имаш 360 долара печалба,НО я сметни разликите,ние не сме американци да изкарваме дохода си в долари,разликата е няколко стотинки което явтоматично ти вкарва едни 3000,до малко над 4000 лева загуби+риска да купиш скъп долар който след 6 месеца може и да не е на тези нива.
                              Добавяме и лихвата която играе,и не е твърда 12 годишна за периода а всеки месец се определя от ФЕД ставките.
                              Това питах във форума и това не е нещо ново ,има го от години но като гледам нивото е или ниско или на никой не му се занимава да напише два реда.
                              На Терзиев линка мога и аз да го видя,исках някой ей така да каже с две думи за какво иде реч

                              Коментар


                              • Нещо се разми темата за олихвяването на налични средства и дискутиращите се загубиха по пътя.
                                Аз не търгувам през Карол но предполагам,че е едно и също.
                                Тук не става въпрос за специален продукт,а чисто и просто олихвяване на свободни средства в акаунта.За суми над 100к. лихвата стана около 4%.
                                респективно за по-малки суми има по-ниска лихва.
                                Това е към този момент.
                                Мисля че Терзиев даде линк с калкулатор и разяснение.

                                Коментар

                                Working...
                                X