IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Чакай малко сега?
    За какъв бизнес модел говорим и злато ?
    WTF?
    Златото и печалбите от него са две несъвместими неща освен ако не си къс играч,но аз засягам темата със физическото злато.
    Относно златото ще кажа нещо и на теб и на всички които ме четат.
    Златото пази покупателната способност на парите в дълъг времеви хоризонт ,да кажем 10,20 години.Пак зависи и кога си купил ,стремя се винаги да е на добър спад.
    Друго не по малко важно нещо,колко според теб струва свободата ?
    Златото е свобода?!!!
    Ще дам пример, имах дълго съдебно дело с една от най огромните компании в България ,държава в държавата ,и в хода на делото един път моите адвокати ги дадоха на ЧСИ,после втория път те имаха опция и се възползваха от една моя стъпка на криво и хоп и аз се оказах хванат с ЧСИ,та ЧСИ,то ми блокира абсолютно всички сметки съ суми до четвърт милион и каквото се сетиш,дори и сметката за заплата,добре че съм добре ликвидност с кеш,и не ми дремеше,НО след тази случка вече гледам да имам и освен кеш добро количество злато,не много ,нормално .
    Та Златото е преди всичко с в о б о д а,и дори в разликите курс купува, продава ,цената на тази свобода аз лично съм готов да я платя,защото Златото в джоба ти ти дава свобода в цял свят,няма да се молиш на банки да ти дадат пари,да се страхуваш да ти блокират сметката,войни,пандемии,взимаш една кесия и бягаш,със самолети,сухопътни граници,ни имаш стабилност, имаш нужда от пари имаш пари които цял свят признава, един Наполеон струва същата цена като в лева но в евро извън БГ,дори е по скъп от колкото у нас реално.От злато печелят търговците които ги кулуват под всякаква форма от Турция и го продават по скъпо в Европа, затова доста често виждаме огромни количества хванати по границите
    Каврък, хубав пост си написал, но като цяло вчера с Юлката точно това коментирахме. В случая при мен не става въпрос за физическо злато от което мога да се възползвам навсякъде по света. А за финансов инструмент, с който хеджирах последните месеци и ми донесе добри печалби. Сега имаме дълбока корекция и дискусията беше именно за това, дали в краткосрочен хоризонт дискаунта не е добра възможност за вход, и то за нови върхове.

    Затова споменах бизнес модел, защото всеки затворен лев, който не ми носи пари, реално ми генерира пропуснати ползи. И докато загубите има методи с които да бъдат ограничени в движение, то върху скоростта на пазара нямаме никакво влияние. А търговията е надпревара с времето и инфлацията и ако не можеш да ги биеш, бизнес модела е обречен. Ти си в подобен сектор, макар и не на борсата, знаеш много добре защо се слагат таргети за обороти. Като в твоя случай най-вероятно се работи със заложена надценка.

    Иначе както казваш, не само златото, а и парите са свобода и спокойствие. Не е случайна приказката, че качеството на парите се измерва в тяхното количество

    Коментар


    • Крумчо казва че турските златни куруши винаги държат цена

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Изместихме темата твърде много към златото... но зависи и какво стискаш все пак де!
        Някои си струват стискането.

        https://www.nationalgeographic.bg/a/...shh-za-4320000
        Това е БГ френски франк като качество с тая разлика че франка има количество а тук имаме няколко монети изобщо запазени

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

          До момента може и да не е загуба, но ако цената задържи, ще продадеш ли напальона? Знаем, че не. И като туриш инфлацията, ако не скача цената каква става капиталовата? Това не е успешен бизнес модел. Иначе е ясно, че ще има печалба, но далеч не е най-доброто.
          Чакай малко сега?
          За какъв бизнес модел говорим и злато ?
          WTF?
          Златото и печалбите от него са две несъвместими неща освен ако не си къс играч,но аз засягам темата със физическото злато.
          Относно златото ще кажа нещо и на теб и на всички които ме четат.
          Златото пази покупателната способност на парите в дълъг времеви хоризонт ,да кажем 10,20 години.Пак зависи и кога си купил ,стремя се винаги да е на добър спад.
          Друго не по малко важно нещо,колко според теб струва свободата ?
          Златото е свобода?!!!
          Ще дам пример, имах дълго съдебно дело с една от най огромните компании в България ,държава в държавата ,и в хода на делото един път моите адвокати ги дадоха на ЧСИ,после втория път те имаха опция и се възползваха от една моя стъпка на криво и хоп и аз се оказах хванат с ЧСИ,та ЧСИ,то ми блокира абсолютно всички сметки съ суми до четвърт милион и каквото се сетиш,дори и сметката за заплата,добре че съм добре ликвидност с кеш,и не ми дремеше,НО след тази случка вече гледам да имам и освен кеш добро количество злато,не много ,нормално .
          Та Златото е преди всичко с в о б о д а,и дори в разликите курс купува, продава ,цената на тази свобода аз лично съм готов да я платя,защото Златото в джоба ти ти дава свобода в цял свят,няма да се молиш на банки да ти дадат пари,да се страхуваш да ти блокират сметката,войни,пандемии,взимаш една кесия и бягаш,със самолети,сухопътни граници,ни имаш стабилност, имаш нужда от пари имаш пари които цял свят признава, един Наполеон струва същата цена като в лева но в евро извън БГ,дори е по скъп от колкото у нас реално.От злато печелят търговците които ги кулуват под всякаква форма от Турция и го продават по скъпо в Европа, затова доста често виждаме огромни количества хванати по границите
          Last edited by nkavrakov1982; 17.02.2023, 10:54.

          Коментар


          • Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-02-16 204705.jpg
Views:	1
Size:	47.7 КБ
ID:	4027364



            Добре се получи. Това черното е истинско злато.

            ... по аналогия.. сега е време за Thungela

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              Изместихме темата твърде много към златото... но зависи и какво стискаш все пак де!
              Някои си струват стискането.

              https://www.nationalgeographic.bg/a/...shh-za-4320000
              Пффф, уникална монета.

              Иначе наистина изместихме темата, но златото е инструмент търгуван на борсата, така, че си е част от антуража на NYSE. В другата тема са хората притежатели на физическо такова, където аз нямам работа с моето скромно кюлче

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                Само Buy&Hold, отдавна е губеща стратегия, ако се взема предвид инфлацията.
                Изместихме темата твърде много към златото... но зависи и какво стискаш все пак де!
                Някои си струват стискането.

                https://www.nationalgeographic.bg/a/...shh-za-4320000

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Яд ме е че не съм взел на 1400-1500 един напальон беше 480-500 лева ,тогава дали е загуба buy and hold ?
                  До момента може и да не е загуба, но ако цената задържи, ще продадеш ли напальона? Знаем, че не. И като туриш инфлацията, ако не скача цената каква става капиталовата? Това не е успешен бизнес модел. Иначе е ясно, че ще има печалба, но далеч не е най-доброто.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    И по-хубаво, че нямало. Кенгуруто е красиво, но е най-капризното за съхранение спрямо суверени, филхармонии, листа и прочее... на мен лично ми допада бъфалото, ама то държи едни 100 лв. отгоре, дето го обезмислят... тая статия сигурно си я мяркал? - https://igold.bg/blog/kak-da-investi...ni-moneti-1oz/
                    п.с. Ако ще е златна монета по-добре някоя с ограничен тираж, която има потенциал нумизмат. стойност да надмине тази на физическия метал.


                    Може и да бъркам но поне до края на тая година вътр. ми усещане е такова, че стойности от порядъка на 2000$+ няма да видим (освен ако нещо форсмажорно не стане)? Цените падат твърде бавно, което значи, че лихвите ще се задържат по-дълго височки... а златото дивидент не носи.
                    Не знаех, че си толкова зарибен на тема нумизматика. Еваларка

                    Много е красиво наистина, аз покрай един бивш колега се реших да купя, че той редовно прави маневри към Тавекса. Даже отскоро сериозно се замисля за трезор, понеже е напълнил къщата и се бъзика, че скоро ще отваря златарско ателие. Зарибен е и си трупа.

                    Минуса на златото е само един, че на снимки винаги изглежда повече и по-голямо

                    Иначе мерси за прогнозата, повечето банки също така я дават. Аз разчитам на сериозно раздвижване в краткосрочен период(3-4месеца) и ако не се случи най-вероятно ще я разкарам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                      Помня го този момент. Но идеята на търговията е да се търси максимална доходност и ефективност. Инвеститори в един и същ инструмент (злато например), които купуват могат да имат разлика в доходността не с %, а с пъти.

                      Затова купувайки злато е хубаво човек да се запита - не дали ще може да го продаде с печалба, а кога. Въпросът с тайминга е от особена важност за всеки актив, който не носи пасивен доход. Т.е. да дебнеш само ниска цена не е достатъчно, защото задържайки се на нея за дълъг период, доходността спада, а инфлацията е ненаситно прасенце, което рядко си взима почивка. Това оправдава купуването на злато на по-високи ценови равнища, ако има аргументи за рязък подем(които винаги ни се снасят постфактум под формата на новини), така за кратки периоди се прави добра доходност. После насочваш другаде и така.

                      Само Buy&Hold, отдавна е губеща стратегия, ако се взема предвид инфлацията.
                      Яд ме е че не съм взел на 1400-1500 един напальон беше 480-500 лева ,тогава дали е загуба buy and hold ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Когато Путин нападна Украйна си купих билет за Испания за 50 евро ,за пролетта ,отиване и връщане ,докато златото разби върха от 2000 долара и уплашените българи купуваха като за последно ,след което няколко седмици по-късно цената се срина .
                        Това е,понякога човек трябва и здрави нерви да има и здрав разум ,това е за златото който го чака да поскъпва ....има графики,има история ,има всичко ,златото си е злато купуваш там някое и друг грам за зор заман и така .
                        Помня го този момент. Но идеята на търговията е да се търси максимална доходност и ефективност. Инвеститори в един и същ инструмент (злато например), които купуват могат да имат разлика в доходността не с %, а с пъти.

                        Затова купувайки злато е хубаво човек да се запита - не дали ще може да го продаде с печалба, а кога. Въпросът с тайминга е от особена важност за всеки актив, който не носи пасивен доход. Т.е. да дебнеш само ниска цена не е достатъчно, защото задържайки се на нея за дълъг период, доходността спада, а инфлацията е ненаситно прасенце, което рядко си взима почивка. Това оправдава купуването на злато на по-високи ценови равнища, ако има аргументи за рязък подем(които винаги ни се снасят постфактум под формата на новини), така за кратки периоди се прави добра доходност. После насочваш другаде и така.

                        Само Buy&Hold, отдавна е губеща стратегия, ако се взема предвид инфлацията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                          Бях се навил да купувам австралийско кенгуру, че е красиво ма с моя късмет баш тогава нямаха налични и така.
                          И по-хубаво, че нямало. Кенгуруто е красиво, но е най-капризното за съхранение спрямо суверени, филхармонии, листа и прочее... на мен лично ми допада бъфалото, ама то държи едни 100 лв. отгоре, дето го обезмислят... тая статия сигурно си я мяркал? - https://igold.bg/blog/kak-da-investi...ni-moneti-1oz/
                          п.с. Ако ще е златна монета по-добре някоя с ограничен тираж, която има потенциал нумизмат. стойност да надмине тази на физическия метал.

                          Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                          То така се почва, първо, второ, трето усредняване и накрая ва банк
                          А относно потенциала за цената, как ги виждаш - рейндж? И в какъв хоризонт горе-долу.
                          Може и да бъркам но поне до края на тая година вътр. ми усещане е такова, че стойности от порядъка на 2000$+ няма да видим (освен ако нещо форсмажорно не стане)? Цените падат твърде бавно, което значи, че лихвите ще се задържат по-дълго височки... а златото дивидент не носи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            Нищо де, най-много да влезеш още един път (и да усредниш).

                            Аз като цяло пред златото не виждам много потенциал за скок?
                            еле пък ако и данданията в Украйна приключи тая година - съвсем.
                            То така се почва, първо, второ, трето усредняване и накрая ва банк

                            А относно потенциала за цената, как ги виждаш - рейндж? И в какъв хоризонт горе-долу.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              Малиии Юлка, значи сам ме оставихте да бутам влакчето до над 2000

                              Съгласен съм с казаното от теб, но все пак тайно ще се радвам, че цената ще изпревари събитията - т.е. да я надуят още преди да се прескочи самото плато. После, като се изяснят нещата, да оставят малката порция на инвеститорите, които играят на сигурно. Ама да видим дали не избързах с входа.
                              Когато Путин нападна Украйна си купих билет за Испания за 50 евро ,за пролетта ,отиване и връщане ,докато златото разби върха от 2000 долара и уплашените българи купуваха като за последно ,след което няколко седмици по-късно цената се срина .
                              Това е,понякога човек трябва и здрави нерви да има и здрав разум ,това е за златото който го чака да поскъпва ....има графики,има история ,има всичко ,златото си е злато купуваш там някое и друг грам за зор заман и така .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Малиии Юлка, значи сам ме оставихте да бутам влакчето до над 2000

                                Съгласен съм с казаното от теб, но все пак тайно ще се радвам, че цената ще изпревари събитията - т.е. да я надуят още преди да се прескочи самото плато. После, като се изяснят нещата, да оставят малката порция на инвеститорите, които играят на сигурно. Ама да видим дали не избързах с входа.
                                Нищо де, най-много да влезеш още един път (и да усредниш).

                                Аз като цяло пред златото не виждам много потенциал за скок?
                                еле пък ако и данданията в Украйна приключи тая година - съвсем.

                                Коментар

                                Working...
                                X