IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Окастрих малко неща тия дни... ама май по-добре да ги държа под дюшека.

    Но дълг реално не съм търгувал и ще се радвам на акъл. Освен фалит, някакви други рискове? Преди година и нещо, кога почнах малко с привилигировани, настъпих една мина. Много различните емисии и едната ми я изкупиха на куца цена. За жалост при мен бая неща са на проба грешка.

    добавка: и няма ли накрая някой да се самоубие или да духне към Филипините поне. Чичо Улрих скоро ще се реди за социал. Сложил съм поръчка от 2 цента за петък CS >1,9 в гущери.
    Терзиев,

    Я да питам като си нямаш хал хабер от ДЦК ,и искаш акъл ,защо се подиграваш на някой дето се поинтересувал кое ,как и какво ?

    Коментар


    • Ами внимавай да не са колабъл и другото дърво може да дойде от ликвидността. Доколото знам /не директен опит/ при облигациите тънък пазар е по кофти отколкото на обикновенна акция.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

        Човек това е доста опортюнистично, дори за теб
        Окастрих малко неща тия дни... ама май по-добре да ги държа под дюшека.

        Но дълг реално не съм търгувал и ще се радвам на акъл. Освен фалит, някакви други рискове? Преди година и нещо, кога почнах малко с привилигировани, настъпих една мина. Много различните емисии и едната ми я изкупиха на куца цена. За жалост при мен бая неща са на проба грешка.

        добавка: и няма ли накрая някой да се самоубие или да духне към Филипините поне. Чичо Улрих скоро ще се реди за социал. Сложил съм поръчка от 2 цента за петък CS >1,9 в гущери.
        Last edited by terziеv; 15.03.2023, 15:02.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Някой тук търгува ли активно дълг? Назландисвам се на LUMN, че минаха 19%/годишно. Колко вероятен е е един фалит тука. Изобщо има доста такива притиснати компании с иначе сериозни активи.
          Човек това е доста опортюнистично, дори за теб

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Някой тук търгува ли активно дълг? Назландисвам се на LUMN, че минаха 19%/годишно. Колко вероятен е е един фалит тука. Изобщо има доста такива притиснати компании с иначе сериозни активи.
            Като гледам, по-добре да си седна на ръцете. Швайцарите съвсем утекоха

            Коментар


            • Някой тук търгува ли активно дълг? Назландисвам се на LUMN, че минаха 19%/годишно. Колко вероятен е е един фалит тука. Изобщо има доста такива притиснати компании с иначе сериозни активи.

              Коментар


              • Изгубени трудови навици не мисля, че има в сериозна част от населението, виж за несъздадени такива си прав. Но този процес си течеше почти две деситилетия без да провокира инфлация, повишената покупателна способност на китайците също е фактор почти оттогава и не изнесе инфлация. Колкото до нас- ние сме обречени на инфлация, надали има и един човек в този форум, чийто доходи да не са скочили 3-5 пъти през последните 10-15 години, просто базата, от която тръгнахме беше варварската мизерия на постсоциализма, при това положение инфлаия няма как да няма.

                Коментар


                • Не съм съгласен. Твоята логика е тип "инфлацията е преходна".

                  Цената на основните стоки и услуги неминуемо щеше да катери заради загуба на елементарни трудови навици при голяма част от населението. Съчетано със сериозното повишение на покупателната способност на китайците... Милиони млади европейци изобщо не излизат на пазара на труда много години след навършване на пълнолетие. Идея нямаш какво се твори в един немски или холандски университет например и какво излиза от там. За професионалните училища да не говорим.

                  Специално у нас, и преди Ковид наблюдавахме все по-евтини телевизори и все по-скъпи домати.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                    Точно пък за инфлацията какво има за обсъждане- единствената причина е фискалната политика покрай ковида- ако бяха налели само заместващи изгубените доходи суми, инфлацията щяха да я търсят с лупа, както през предното десетилетие. Всички други причини са изсмукани от пръстите, това че Терзиев се е обидил се дължи на това, че са му плащали достатъчно за да си позволи да е обиден, ако вземаше 1000-2000 лв на месец и през ум нямаше да му мине да се обиди..
                    Две грешки в 1/4 изречение.........

                    Коментар


                    • Точно пък за инфлацията какво има за обсъждане- единствената причина е фискалната политика покрай ковида- ако бяха налели само заместващи изгубените доходи суми, инфлацията щяха да я търсят с лупа, както през предното десетилетие. Всички други причини са изсмукани от пръстите, това че Терзиев се е обидил се дължи на това, че са му плащали достатъчно за да си позволи да е обиден, ако вземаше 1000-2000 лв на месец и през ум нямаше да му мине да се обиди..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Цяла тема при условие, че нещата са ясни и почти няма кой знае какво за обсъждане ?

                        п.п.
                        Иначе с дефлацията и аз почти не го виждам, ама знае ли човек - винаги може да ни изненадат с некадърността си някои централни банкери........
                        Хехе, резко намаляване на броя консуматори също е вариант. Според мен е най-реалният дефлационен сценарий. Дефлация на дискреционните разходи само.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Уфф... Много ми се ще една дискусия за направим за причините за инфлацията. Ама без да правим преразказ по американски сайтове.

                          Не виждам вариант дефлация...
                          Цяла тема при условие, че нещата са ясни и почти няма кой знае какво за обсъждане ?

                          п.п.
                          Иначе с дефлацията и аз почти не го виждам, ама знае ли човек - винаги може да ни изненадат с некадърността си някои централни банкери........

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от baba_meca Разгледай мнение

                            Въпроса е инфлация или дефлация.
                            Уфф... Много ми се ще една дискусия за направим за причините за инфлацията. Ама без да правим преразказ по американски сайтове.

                            Не виждам вариант дефлация. За мен най-големият проблем е работната ръка. Не точно липсата и', а фалшивото "образование" в западния свят и изкривяванията в заплащането.

                            Аз лично приключих "кариерата" си, защото ми беше уникално обидно като специалист от уж приоритетна област да получавам колкото 20-годишен смешник с курс в "Телерик". Да си докарвам в пъти в пъти повече пари от борсова спекула, да която нямам ни образование, ни предишен опит.За криптошитните да не започвам.

                            Коментар


                            • Днес добри +25% направих на регионалните банки ( дето даже и не съм ги чувал ), ако ги бях купил вчера като си го мислех можеше и повече, ама и днес на премаркет направиха добро рали, разбира се с къси пари де, нямам топки да се метна стабилно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение

                                Мисля че първо ще ударят надолу дето не можаха в петък ипосле може нагоре
                                върнаха до някъде ама днес след cpi май всичко надолу щее

                                Коментар

                                Working...
                                X