IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    За спекула съм съгласен ,понеже взех ДЦК от Елана ,сега се чудя дали да купувам от тях и акции ,имат 0.1 годишно за съхранение на актива и мисля минимална от 6 долара или евро на сделка ,изобщо не знам Елана струват ли си за международни пазари от към разходи или това е много.
    Интерактив през Карол или директно си си открил сметка ?
    То дали ще е елана, карол или някой друг - винаги като има посредник по веригата таксите са поне двойно.
    Има разлика обаче дали търгуваш акции или фондове.
    ИБ - такса акции - 1$, карол - мисля, 2$
    ИБ - такса фондове 4~5$, карол - мисля, 10$
    мес. такса: ИБ max (0, (10$ платени_такси_сделки / 3$ вместо 10$ ако си под 26г.)
    мес. такса: Карол - мисля че 2$ - но не съм сигурен...

    Посредници никога не съм ползвал за нищо, но ако ще си откриваш сам акаунт - по-добре някой, който вече има акаунт да ти рефърне линк, понеже има бонус 200$, който може да си ги поделите (а и така по-бързо минава процедурата по верификация на профила). Ето това е програмата:



    Last edited by Julius_BG; 21.04.2023, 21:10.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      Еми тогава стой настрана от тях.
      На мен теслата ми е само за спекула, не дългосрочно.
      Интерактив, 1$ разходи по покупка/продажба - това е...
      (не мисля че имат по-добър аналог за нашите ширини)
      За спекула съм съгласен ,понеже взех ДЦК от Елана ,сега се чудя дали да купувам от тях и акции ,имат 0.1 годишно за съхранение на актива и мисля минимална от 6 долара или евро на сделка ,изобщо не знам Елана струват ли си за международни пазари от към разходи или това е много.
      Интерактив през Карол или директно си си открил сметка ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        До сега имаше много фактори които ги подкрепаха но глобално пазара все повече се конкурира ,отделно паричното свиване влияе на икономиката и търсенето ,така че Тесла вече става доста рискова .Не бих рискувал да купувам техни акции .
        През коя платформа търгуваш ?
        Еми тогава стой настрана от тях.
        На мен теслата ми е само за спекула, не дългосрочно.
        Интерактив, 1$ разходи по покупка/продажба - това е...
        (не мисля че имат по-добър аналог за нашите ширини)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Ами скъсявай ги тогава. Ако и ти така мислиш...

          Пазар голям, има място за всякакви играчи.
          Ако смяташ, че е подценена - купуваш, ако мислиш, че е надценена - продаваш.

          п.п.
          Мога само да ти кажа, че от нач. на годината акциите на Тесла са ми вторите поред донесли нанй-големи приходи, последните ги разкарах на 213$ преди няколко седмици мисля?
          До сега имаше много фактори които ги подкрепаха но глобално пазара все повече се конкурира ,отделно паричното свиване влияе на икономиката и търсенето ,така че Тесла вече става доста рискова .Не бих рискувал да купувам техни акции .
          През коя платформа търгуваш ?
          Last edited by nkavrakov1982; 21.04.2023, 13:40.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            https://www.infostock.bg/infostock/c...la-e-28-dolara
            Експерт: Справедливата оценка на акциите на Tesla е 28 долара

            21 Април 2023 09:30

            отокът от нови модели, предимно на изгодни цени, издадени от всеки голям конкурент, ще намали значително рентабилността на Tesla в бъдеще. За Трейнър всичко е в числата. Първо, какви трябва да са бъдещите печалби на Tesla, за да оправдае текущата й граница, и второ, оценка на истинската й стойност въз основа на разумни прогнози за продажби и печалби. В нов доклад Трейнър дава своите оценки, показващи, че Tesla се проваля и по двата критерия.

            Бъфет не се докосва до тях ,а да не говорим че разкара още отдавна голям процент от BYD
            Ами скъсявай ги тогава. Ако и ти така мислиш...

            Пазар голям, има място за всякакви играчи.
            Ако смяташ, че е подценена - купуваш, ако мислиш, че е надценена - продаваш.

            п.п.
            Мога само да ти кажа, че от нач. на годината акциите на Тесла са ми вторите поред донесли нанй-големи приходи, последните ги разкарах на 213$ преди няколко седмици мисля?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
              Хермес изглежда технически като да щурмува 2000 евро.

              От друга страна при Новото минаха едни обеми и може би ще видим нещо по значимо като корекция - не само като проценти, но и времево. Наскоро в щатите излязоха предложния/идеи за производство на евтин инсулин - нещо като държавни фирми.

              Иначе от скука си сканирах Тесла през мойте индикатори и ми излезе като добър лонг търм. Ако не беше сектор в трансформация и целия хайп около Мъск бих се замислил сериозно.

              Някой инвестира ли в Тесла по дългосрочно тук?

              Поздрави
              Много overhead supply при Тесла, т.е цената на акцията доста бавно ще расте. А и последното движение никак не е хубаво. От европейските акции можеш да разгледаш едни немци KGX

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                Дългосрочно - не, но днес ми стори перфектен момента за влизане след инцидента с ракетата!

                Бай Илон рано или късно пак ще вдигне самальота!

                Тъй че натоварих известно количество малко над 160...
                https://www.infostock.bg/infostock/c...la-e-28-dolara
                Експерт: Справедливата оценка на акциите на Tesla е 28 долара

                21 Април 2023 09:30

                отокът от нови модели, предимно на изгодни цени, издадени от всеки голям конкурент, ще намали значително рентабилността на Tesla в бъдеще. За Трейнър всичко е в числата. Първо, какви трябва да са бъдещите печалби на Tesla, за да оправдае текущата й граница, и второ, оценка на истинската й стойност въз основа на разумни прогнози за продажби и печалби. В нов доклад Трейнър дава своите оценки, показващи, че Tesla се проваля и по двата критерия.

                Бъфет не се докосва до тях ,а да не говорим че разкара още отдавна голям процент от BYD

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  ETRN в момента е с много добре откъм риск/печалба. Компанията е за тръби, но не е командитно д-во.
                  Ха ха ха супер е ,на минус 75% на all time,от както съществува..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                    Иначе от скука си сканирах Тесла през мойте индикатори и ми излезе като добър лонг търм. Ако не беше сектор в трансформация и целия хайп около Мъск бих се замислил сериозно.

                    Някой инвестира ли в Тесла по дългосрочно тук?
                    Дългосрочно - не, но днес ми стори перфектен момента за влизане след инцидента с ракетата!

                    Бай Илон рано или късно пак ще вдигне самальота!

                    Тъй че натоварих известно количество малко над 160...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                      Хермес изглежда технически като да щурмува 2000 евро.

                      От друга страна при Новото минаха едни обеми и може би ще видим нещо по значимо като корекция - не само като проценти, но и времево. Наскоро в щатите излязоха предложния/идеи за производство на евтин инсулин - нещо като държавни фирми.

                      Иначе от скука си сканирах Тесла през мойте индикатори и ми излезе като добър лонг търм. Ако не беше сектор в трансформация и целия хайп около Мъск бих се замислил сериозно.

                      Някой инвестира ли в Тесла по дългосрочно тук?

                      Поздрави
                      Теслата я забрави дългосрочно ,поради много причини ,основната е огромната конкуренция в глобален мащаб,LVMH ако имаш предвид виж графиките от предишната криза ,на 50% спад ,тогава е ок ,но сега няма причини да се купува

                      Коментар


                      • Хермес изглежда технически като да щурмува 2000 евро.

                        От друга страна при Новото минаха едни обеми и може би ще видим нещо по значимо като корекция - не само като проценти, но и времево. Наскоро в щатите излязоха предложния/идеи за производство на евтин инсулин - нещо като държавни фирми.

                        Иначе от скука си сканирах Тесла през мойте индикатори и ми излезе като добър лонг търм. Ако не беше сектор в трансформация и целия хайп около Мъск бих се замислил сериозно.

                        Някой инвестира ли в Тесла по дългосрочно тук?

                        Поздрави

                        Коментар


                        • ETRN в момента е с много добре откъм риск/печалба. Компанията е за тръби, но не е командитно д-во.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                            Game stop помним, но вие май не сте разбрали какъв беше случая там, качи се не заради бляскавия фундамент, а заради инфраструктурен проблем така да се каже, не виждам нищо общо между златото и гейм стоп
                            Хммм...и аз помня Game stop- интересния и заметен под килима момент там е, че масовия , дребен инвеститор, чрез социалните мрежи, се организира в групи, с ордери за покупка, и прецакаха големите акули, които бяха препродали на късо огромен брой акции от няколко компании, брой надхвърлящ наличния брой акции. Големите се овътриха, ревнаха, и се стигна дотам, Големия батко чрез натиск, да принуди повечето от електронните платформи да изпълняват с приоритет поръчките купува на големите, за да си затворят късите позиции, и да бавят поръчките на малките. И нашия Робин худчо беше от послушните там...Дадох примера, за да стане ясно, че голям брой малки инвеститори, чрез социални мрежи, с координиран фокус и цел, могат и успяват да паникьосат големите до степен, при която Системата с действия показва, че правилата и законите важат за едни, а за други- не точно...
                            И сега, може би, има вероятност да видим подобни признаци, ако дребните продължат да вадят ресурса си извън системата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Inox1 Разгледай мнение

                              Според мен, този път , златото , а и контролираното до момента сребро, няма да чакат дълго. Сегашните събития са инициирани от масовия инвеститор. А той е емоционален, трудно контролируем и широко мащабен...А чрез социалните мрежи ще се осъществява бърз, ефективен контакт с групи със сходни интереси и цели, помним Game stop, нали...
                              Game stop помним, но вие май не сте разбрали какъв беше случая там, качи се не заради бляскавия фундамент, а заради инфраструктурен проблем така да се каже, не виждам нищо общо между златото и гейм стоп
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Случи се логичното със златото, толкова години задържане, сега има да догонва инфлацията. Лошото е, че сега както мина 2000, може да има дълга консолидация преди да пробие върховете от предходни години.
                                Според мен, този път , златото , а и контролираното до момента сребро, няма да чакат дълго. Сегашните събития са инициирани от масовия инвеститор. А той е емоционален, трудно контролируем и широко мащабен...А чрез социалните мрежи ще се осъществява бърз, ефективен контакт с групи със сходни интереси и цели, помним Game stop, нали...

                                Коментар

                                Working...
                                X