IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение
    Поне му кажи как да си подбира момента за вход да не е пълно капо. Ако ти се занимава.
    Тайминга е най-важното нещо и няма как ,нито аз да го обясня,нито той да го разбере от един пост.Тея неща се учат с години и пак много хора не успяват.
    Моето виждане,с което не ангажирам никой е, че не е сега момента за никакви дългосрочни !
    Предстои много тежка рецесия и поне няколко години ще имат корекция,да не кажа и по-лоши неща
    Не само оборите ще падат много
    Last edited by petrg5s; 18.06.2023, 15:13.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      На мулти годишен връх е тук.И тая може да я носиш 10г на загуба
      За това говоря
      Поне му кажи как да си подбира момента за вход да не е пълно капо. Ако ти се занимава.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        Разбира се,ще купувам компании като Кока кола
        На мулти годишен връх е тук.И тая може да я носиш 10г на загуба
        За това говоря

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          Нашите данъчни как могат да те проследят изобщо или на финала когато си теглиш парите се вижда че имаш някаква печалба..
          Иначе по съветите как съм щял да изгори ами ето исках да купя облигации проверих всички банки,дилъри намерих си хора сключиха сделка ,и на финала още пролетта когато банките още спяха масово имах сделка на близо 3% годишна доходност и то за 6 месеца понеже купих на вторичен пазар с брокера. Сам съм се оправил ,така че това е
          Облигации са едно,акции коренно различно.При вторите може да загубиш супер много
          Данъците ти са последния проблем.Почни първо да печелиш и тогава.
          А демото ти е да свикнеш с платформата,как се купува/продава и да следиш разни неща и ти го препоръчах защото една супер елементарна регистрация не може да направиш сам.Но и с демо и без, все тая,най-важното е какво ще купуваш и 10 пъти по-важното е КОГА ще го купуваш(тайминга)
          Като човек с 15-20 години повече от теб в тея неща ти дадох съвет за оная шитня която искаше да я купуваш и то дългосрочно,че може да я носиш 10г на загуба ,но ако не е проблем за теб,ОК

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Каврък, хубаво си решил. Ама направи един акаунт и в Торото, където да опиташ да направиш истински пари с малки безумни залози. Че с това дългосрочно държане в най-добрия случай, ще се движиш с инфлацията.

            Разделяш 1000 на 950/50 и с тия 50 играеш рулетка.
            Проблема е че не разбирам от късите залози и като не разбирам от нещо за какво да го правя ?Мислех като цяло в Торото да си направя акаунт за дългосрочно но в Интерактив е най добре доколкото разбирам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

              Ако приемем, че си решил проблема с данъците, но цената на купеното от теб рязко спадне и не дава дивидент, ще продължаваш ли да ги държиш?
              Разбира се,ще купувам компании като Кока кола ,Макдоналдс,Епъл,нещо като мини Бъфетско портфолио мисля да си изградя плюс ЕТФ
              Мисля че проблема на повечето хора е че очакват да забогатеят за година две ,в крайна сметка след едни 10,15 години е по добре да пестиш в акции ,но говоря за стабилни скъпи акции на топ компании,с добра капитализация и стабилни бизнеси
              Last edited by nkavrakov1982; 18.06.2023, 14:23.

              Коментар


              • Каврък, хубаво си решил. Ама направи един акаунт и в Торото, където да опиташ да направиш истински пари с малки безумни залози. Че с това дългосрочно държане в най-добрия случай, ще се движиш с инфлацията.

                Разделяш 1000 на 950/50 и с тия 50 играеш рулетка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Демото за какво ти е?Демото е да те зарибят яко и после да потънеш още повече ако не знаеш Демото затова е измислено я с реални средства почни да видим дали ще се хвърляш така както го правиш с Демото?
                  Правилно. Демо не ти трябва. Няма как да почнеш да плуваш, ако само риташ на пясъка, а не влезеш в морето. Препоръчвам, обаче, да имаш стратегия за инвестиране и контролиране на риска. Има достатъчно такива по книги и нета, можеш да си избереш тази, която пасва на твоя характер. Нормално е в началото да губиш и дори да фалираш акаунта. Много успешни инвеститори са стартирали неуспешно. Сега бичия пазар започва, вероятно ще почнеш да печелиш веднага. Buy and hold e една от стратегиите, но се искат здрави нерви. Освен това винаги идва момента за продаване -не е добре да се влюбваш в компании, колкото и добри да ти изглеждат. Имай стратегия за изход.
                  Декларирането не е проблем, ако акаунта ти е в евро - ще разпечаташ statement, плащаш си 10% и готово. Не се вторачвай в данъците - те са неизбежни и не са големи. Вместо това гледай да увеличаваш печалбата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Около 1000 евро първоначално после всеки месец или на два колкото мога и имам.Не мисля да продавам.Само ще купувам
                    Ако приемем, че си решил проблема с данъците, но цената на купеното от теб рязко спадне и не дава дивидент, ще продължаваш ли да ги държиш?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                      С каква сума ще влезеш?
                      Около 1000 евро първоначално после всеки месец или на два колкото мога и имам.Не мисля да продавам.Само ще купувам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Демото за какво ти е?Демото е да те зарибят яко и после да потънеш още повече ако не знаеш Демото затова е измислено я с реални средства почни да видим дали ще се хвърляш така както го правиш с Демото?
                        С каква сума ще влезеш?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                          И не пожела демо. Да си троши главата. Така или иначе ники си е природно предпазен. Той няма да вложи големи суми. В неговия случай ще са стотинки, което и ще го предпази. Буря в чаша вода.
                          Демото за какво ти е?Демото е да те зарибят яко и после да потънеш още повече ако не знаеш Демото затова е измислено я с реални средства почни да видим дали ще се хвърляш така както го правиш с Демото?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Винаги ме е кефило хора обясняват как нещо няма да стане. Имам няколко познати, дето направо ме намразиха, че ми се получи.
                            Те понеже всички са специалисти когато си намерих място и брокер за облигациите затова консултирах и човек дето си имаше опит и то голям с акции,ако някой си мисли че ей така съм тръгнал жестоко се лъже .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                              Не чете,не приема съвети,затруднява се с една проста регистрация,иска да "инвестира" на върха дългосрочно и то в разни шитни
                              Фалирал е с 1 млн % сигурност !
                              Но явно,че човек трябва да си извърви сам пътя
                              Какво да чета и какви съвети да приемам?
                              Кой,къде и кога ми е дал съвети ?
                              Джулиъса ми говори за неща дето няма как да помня или пък сега да се сетя че е писал ,това е форум,всеки си пише нещо ,а в крайна сметка пак казвам последната седмица дори ,не ден или два пишех за това ,можеше някой да каже ето ти линка и ако искаш се регистрирай от него ,но всеки си мълчи.После ама аз бях казал..
                              Колкото до демото,за какво ми е демо?
                              Вие купувате ,продавате което е супер ,при мен стратегията ще е само да купувам.няма да продавам нищо..Така че демото не ми трябва,я вижте някои компании като Епъл,като Майкрософт,или останалите по скъпи компании колко са падали и за какъв период като цяло ,я да бяхте купували за последните 20 години само сега какви щяха да са числата?Така че демото не ми трябва така или иначе а и да не са наложи да продам все ще се справя.Това което повече може би ме вълнува е с тези данъчни декларации,и изобщо данъчните бумащини,сега Октомври имам падеж на съкровищни бонове и без това трябва да попълвам данъчна ,за догодина може йи в нея ще пиша и ако съм купиш нещо,другото е ако непрекъснато купувате и продавате в вашия случай как след 12 месеца се оправяте с вписването на данните или те се изкарват като отчет във софтуера на платформата ,това е интересно защото ако купиш държиш продадеш пак купиш става някаква каша ,как ще помниш кое на колко си купил колко ти е печалбата ит.н.Нашите данъчни как могат да те проследят изобщо или на финала когато си теглиш парите се вижда че имаш някаква печалба..
                              Иначе по съветите как съм щял да изгори ами ето исках да купя облигации проверих всички банки,дилъри намерих си хора сключиха сделка ,и на финала още пролетта когато банките още спяха масово имах сделка на близо 3% годишна доходност и то за 6 месеца понеже купих на вторичен пазар с брокера. Сам съм се оправил ,така че това е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Винаги ме е кефило хора обясняват как нещо няма да стане
                                Той така или иначе не слуша никой,така,че ....
                                Да опита момчето,просто му давам приятелски съвет ,а не му правя мечешка услуга.

                                Коментар

                                Working...
                                X