IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

    Непрофесионално е да питаш в анонимен форум какво да купуваш !
    Непрофесионално е и да НЕ приемаш съветите на професионалистите !
    Непрофесионално е и да не уважаваш техните мнения и това, че някой е си е отделил от времето да ти погледне акцията и да ти даде съвет.
    Аз ти казах моето мнение,не те карам да се съгласяваш или каквото и да е
    Като искаш, чупи си главата ,парите са си твой
    А спада може да е и 70% близките 4-5г,гаранция няма за нищо
    НЯМА вечно растящи или ВЕЧНО печеливши компании !
    Отделно тайминга ти е гола вода отвсякъде
    Кой купува дългосрочно когато лихвите са +5% ?
    Кой купува нещо което е +50% без никаква корекция?
    Повече съвети на теб няма да ти давам,нито ме питай (влизам в отбора на Юлката)
    "А спада може да е и 70% близките 4-5г,гаранция няма за нищо"

    Кога топ 5 или 10 компании за имали 70% срив на акциите ,но говорим не за срив от седмица или месец ,а дългосрочен такъв ?
    При коя криза и кога ?Не говоря за коя да е компания ,а за топ 5 или 10 по капитализации ?
    Никога ,просто защото имат планини ликвидност .
    Корекции имаше миналата година ,ще има и сега но аз даже и не говоря конкретно за дадената Епъл,при стабилни бизнеси корекцията ще е нещо краткотрайно ,после пак нагоре .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      Всеки сам си преценя ,е доста непрофесионално изказване .
      Непрофесионално е да питаш в анонимен форум какво да купуваш !
      Непрофесионално е и да НЕ приемаш съветите на професионалистите !
      Непрофесионално е и да не уважаваш техните мнения и това, че някой е си е отделил от времето да ти погледне акцията и да ти даде съвет.
      Аз ти казах моето мнение,не те карам да се съгласяваш или каквото и да е
      Като искаш, чупи си главата ,парите са си твой
      А спада може да е и 70% близките 4-5г,гаранция няма за нищо
      НЯМА вечно растящи или ВЕЧНО печеливши компании !
      Отделно тайминга ти е гола вода отвсякъде
      Кой купува дългосрочно когато лихвите са +5% ?
      Кой купува нещо което е +50% без никаква корекция?
      Повече съвети на теб няма да ти давам,нито ме питай (влизам в отбора на Юлката)
      Last edited by petrg5s; 28.06.2023, 13:04.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

        ВССП (всеки сам си преценя)
        Аз не бих си вкарал парите там дългосрочно сега
        Всеки сам си преценя ,е доста непрофесионално изказване .
        Когато купуваш акции ,гледаш бизнеса ,компания пълна с кеш ,може би една от малкото в света с такива възможности ,гледах им целевите нива ,за до 3 години почти дубъл,за до 5 трипъл,и най-важното гледаме ккак се държи при спад и периода-виж за последните няколко години ,срива да е с 20%, за месец два прави 40%.
        Сега да купиш и какво след 3 месеца ще се срине с гокемите 10,%20%,е и ?
        Ак прозореца ти е 5 години или 10?Това няма значение

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          Мисля да купя Епъл аз ,всичко там ще сложа
          ВССП (всеки сам си преценя)
          Аз не бих си вкарал парите там дългосрочно сега

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
            Под 65$ петрола се потапя като Титаник
            Мисля да купя Епъл аз ,всичко там ще сложа

            Коментар


            • Под 65$ петрола се потапя като Титаник

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
                Продавате ли, продавате ли
                За товарене е тия дни. Нафтата, суровини са без пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
                  Продавате ли, продавате ли
                  Вратата отесня

                  Коментар


                  • Продавате ли, продавате ли

                    Коментар


                    • https://money.bg/business/nekachestv...ns-energy.html

                      бягайте далеч от ESG

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение


                        Аз с хоризонт 10г имам само рециклиращи литиеви батерии. Боклука от батериите на ел-возилата ще расте в геометрична прогресия, а рециклацията е сложна и трябват специални лицензи, които се взимат трудно. Лидерите в бранша не са чак толкова много, за съжаление доста от тях са частни и не са публично листнати. За момента имам само ABML и LICY, но като отделя някой цент ще купя и други. Не се знае кои ще излезнат най-големите победители, затова ще държа лотарийни билетчета за колкото компании успея да купя. Общ поглед и насоки какво да се проучва примерно тука:
                        https://www.dontworkanotherday.com/b...cycling-stocks
                        Umicore е сред лидерите в рециклирането, ABML и LICY са точно каквото си написал, лотарийни билети.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                          Tavi Costa все гледа да изкара голям краш в близко време. До момента не му се получава

                          Коментар


                          • Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Моята идея е да не продавам поне 10 години ...
                              ...

                              Аз с хоризонт 10г имам само рециклиращи литиеви батерии. Боклука от батериите на ел-возилата ще расте в геометрична прогресия, а рециклацията е сложна и трябват специални лицензи, които се взимат трудно. Лидерите в бранша не са чак толкова много, за съжаление доста от тях са частни и не са публично листнати. За момента имам само ABML и LICY, но като отделя някой цент ще купя и други. Не се знае кои ще излезнат най-големите победители, затова ще държа лотарийни билетчета за колкото компании успея да купя. Общ поглед и насоки какво да се проучва примерно тука:
                              https://www.dontworkanotherday.com/b...cycling-stocks

                              Никого нищо не съветвам, само казвам аз къде ще продължа да купувам при възможност. За момента литиевите батерии са без алтернатива, има разни сулфатни батерии измислени вече, с добър капацитет и по-евтини, но троловете които зарибяват из нета да се инвестира в тях не казват, че те са два пъти по-тежки от литиевите, а това е критично за пробега на EV-тата т.е. ще стават само за стационарна употреба. За ел-лагерниците лития с нищо не могат да го заменят, поне засега, просто е най-лек. Това за да не се хване някой на въдицата, че скоро сулфатните щели да заменят литиевите батерии, няма такива изгледи.

                              Коментар


                              • Руската борса няма да отвори

                                Коментар

                                Working...
                                X