IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

    Писах. Пиши получили го.
    Получих го ,мерси чува се за Франция и други страни от Западна Европа са поразмърдали лихвите по депозитите ,виж какво предлагат

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Дали ще го получа е интересното ,ще видим
      Писах. Пиши получили го.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

        Каква Елана, имаш отворена сметка в IB, купувай там.
        Сделката я направих пролетта ,тогава нямах още акаунт ,

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

          Ще ти пиша на лична.
          Дали ще го получа е интересното ,ще видим

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            Арана при Вас колко са лихвите да кажем за 12 месеца депозит ?
            Ще ти пиша на лична.

            Коментар


            • Арана при Вас колко са лихвите да кажем за 12 месеца депозит ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                ДЦК се купуват през боркер ,може и през Елана ,разхода е около 120 евро на 100 000 евро .такса за брокера ,имаш 10% данък печалба след падежа .
                Може да купиш и на вторичен пазар ,където брокера ти предлага варианти и така може да вземеш такива които са на падеж например след 6,10,8 месеца и пак да си прибереш лихвата ,само че да кажаем ако годишната доходност е 10% ти ще вземеш пропорционално спрямо оставащите месеци.
                Важното е да държиш до падеж ,може и да спечелиш ако лихвите почнат да падат тогава цената на ценната книга се вдига ,те са в обратна пропорция ,ако си купил на една цена и лихвата се вдига ,тогава не продаваш преди падеж.
                Има корпоративни клас А ,който са най ниско рискови за корпоративни ,но не съветвам такива покупки ,най добре е държавни /примерно съкровищни бонове /.
                Румънски,турски ,Северна Македония ,Италия са с добра доходност много по-добра от цитираните лихви в инерактив ,а и най-важното -купуваш винаги в евро ,ако разни льольовци почнат да ти предлагат долари ,бягай ,там имаш само 10% разлика в курса ,после имаш и валутен риск -купуваш долара на високата цена ,после като падне цената ,търпиш огромни загуби .
                Каква Елана, имаш отворена сметка в IB, купувай там.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  В момента доходност от 4%,5%,6% е добре ,с балансиран риск спрямо съответната държава разбира се .
                  Данъците -брокера ще му издаде документ с който лесно ще си пусне 10% догодина данък на печалбата след падеж
                  Без да се обиждаш ,ама като гледам какви съвети праскате ,човек ако се вслуша или довери и тръгне да ви ходи по акъла е изгорял не на 100% ами на 1000 % процента .
                  T-Bills

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                    Мерси, при мен обаче банката дава лихва и то добра лихва от една година. Това обезсмисля заниманието.
                    Това го направих защото за 6 месеца ,Март в България нямаше чиста доходност от 1.5%,подчертавам за 6 месеца само ,годишната беше 2.8 някъде и напук на банките си махнах парите от там .Сега вече банките дават малко по добри лихви ,не в България ,но в другите държави

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Не ,но дебело подчертавам че ДЦК са алтернатива на депозита и има смисъл само ако се правят сделки с колеми суми над 50 000 евро ,100 000 евро и нагоре ,при малки суми няма смисъл да се занимаваш.
                      Смятал съм всичко до стотинка ,такси ,превалутиране ,данък ,в сравнение с депозита/на банката / доходността е тройна .
                      Въпреки че скоро ако банка вече вкара едни 2% годишна лихва за 12 месеца ,нещата малко се поразмиват
                      Мерси, при мен обаче банката дава лихва и то добра лихва от една година. Това обезсмисля заниманието с по-малки суми.
                      Last edited by Arana; 20.06.2023, 16:01.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                        А тази доходност не я ли изяждат данъците и таксите на брокерите? Това е мисъл, която ми спира въобще желанието да се занимавам.
                        Не ,но дебело подчертавам че ДЦК са алтернатива на депозита и има смисъл само ако се правят сделки с колеми суми над 50 000 евро ,100 000 евро и нагоре ,при малки суми няма смисъл да се занимаваш.
                        Смятал съм всичко до стотинка ,такси ,превалутиране ,данък ,в сравнение с депозита/на банката / доходността е тройна .
                        Въпреки че скоро ако банка вече вкара едни 2% годишна лихва за 12 месеца ,нещата малко се поразмиват

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Ми какво да купи ,Турция ,Аржентина ли /дето все още има облигации с падеж 2008 година ха ха /,или Египет ?Хм ?Те са с такива доходности 10%
                          Валутата е много важна ,защото долара в момента е скъп ,а нашите доходи са в левове /евро /,и на мен ми предлагаха в долари но отказах като си сметнах само разходите в цената на валутата и курса ,купува ,продава отиваш в блатото .
                          В момента доходност от 4%,5%,6% е добре ,с балансиран риск спрямо съответната държава разбира се .
                          Данъците -брокера ще му издаде документ с който лесно ще си пусне 10% догодина данък на печалбата след падеж
                          Без да се обиждаш ,ама като гледам какви съвети праскате ,човек ако се вслуша или довери и тръгне да ви ходи по акъла е изгорял не на 100% ами на 1000 % процента .
                          А тази доходност не я ли изяждат данъците и таксите на брокерите? Това е мисъл, която ми спира въобще желанието да се занимавам.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Чукчата е безнадежден, но ако не те мързи да прочетеш три изречения, ето как става:

                            1. Лесно, свръх ликвидно, но после занимавка с данъците:

                            BIL / продаваш путове в парите или си отваряш сметка в американски брокер и купуваш директно

                            2. Леко неефективно, ликвидността куца, но почти нямаш грижи за данъците:

                            отиваш на just etf и избираш фонд с американски ДЦК с матуритет под година!!! Да не купиш нещо па-дълго, че си изгорел.

                            2.1. Ако те притесняват резки промени в курса (според мен еврото е надценено), купуваш нещо, което хеджира курса. Губиш доходност, но си въобразяваш, че спиш спокойно.

                            ... под 10% доход си е безсмислена шитня, но за разлика от широките фондове поне рискът е минимален.
                            Ми какво да купи ,Турция ,Аржентина ли /дето все още има облигации с падеж 2008 година ха ха /,или Египет ?Хм ?Те са с такива доходности 10%
                            Валутата е много важна ,защото долара в момента е скъп ,а нашите доходи са в левове /евро /,и на мен ми предлагаха в долари но отказах като си сметнах само разходите в цената на валутата и курса ,купува ,продава отиваш в блатото .
                            В момента доходност от 4%,5%,6% е добре ,с балансиран риск спрямо съответната държава разбира се .
                            Данъците -брокера ще му издаде документ с който лесно ще си пусне 10% догодина данък на печалбата след падеж
                            Без да се обиждаш ,ама като гледам какви съвети праскате ,човек ако се вслуша или довери и тръгне да ви ходи по акъла е изгорял не на 100% ами на 1000 % процента .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Stamatko Разгледай мнение
                              На мен ДЦК са ми интересни, но нищо не разбирам. Чел съм, но пак ми е мъгла. В ИБКР излизат какви ли не неща като напиша bond. Съответно повече се обърквам. За момента единствено ЕТФ са ми донякъде ясни
                              Чукчата е безнадежден, но ако не те мързи да прочетеш три изречения, ето как става:

                              1. Лесно, свръх ликвидно, но после занимавка с данъците:

                              BIL / продаваш путове в парите или си отваряш сметка в американски брокер и купуваш директно

                              2. Леко неефективно, ликвидността куца, но почти нямаш грижи за данъците:

                              отиваш на just etf и избираш фонд с американски ДЦК с матуритет под година!!! Да не купиш нещо па-дълго, че си изгорел.

                              2.1. Ако те притесняват резки промени в курса (според мен еврото е надценено), купуваш нещо, което хеджира курса. Губиш доходност, но си въобразяваш, че спиш спокойно.

                              ... под 10% доход си е безсмислена шитня, но за разлика от широките фондове поне рискът е минимален.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Stamatko Разгледай мнение
                                На мен ДЦК са ми интересни, но нищо не разбирам. Чел съм, но пак ми е мъгла. В ИБКР излизат какви ли не неща като напиша bond. Съответно повече се обърквам. За момента единствено ЕТФ са ми донякъде ясни
                                ДЦК се купуват през боркер ,може и през Елана ,разхода е около 120 евро на 100 000 евро .такса за брокера ,имаш 10% данък печалба след падежа .
                                Може да купиш и на вторичен пазар ,където брокера ти предлага варианти и така може да вземеш такива които са на падеж например след 6,10,8 месеца и пак да си прибереш лихвата ,само че да кажаем ако годишната доходност е 10% ти ще вземеш пропорционално спрямо оставащите месеци.
                                Важното е да държиш до падеж ,може и да спечелиш ако лихвите почнат да падат тогава цената на ценната книга се вдига ,те са в обратна пропорция ,ако си купил на една цена и лихвата се вдига ,тогава не продаваш преди падеж.
                                Има корпоративни клас А ,който са най ниско рискови за корпоративни ,но не съветвам такива покупки ,най добре е държавни /примерно съкровищни бонове /.
                                Румънски,турски ,Северна Македония ,Италия са с добра доходност много по-добра от цитираните лихви в инерактив ,а и най-важното -купуваш винаги в евро ,ако разни льольовци почнат да ти предлагат долари ,бягай ,там имаш само 10% разлика в курса ,после имаш и валутен риск -купуваш долара на високата цена ,после като падне цената ,търпиш огромни загуби .

                                Коментар

                                Working...
                                X