IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

    APP е с ф. П/Е 13 и добри прогнози за приходи и печалби за по-нататък.
    Проверявал ли си с каква скорост разводняват капитала?
    В този отрасъл обикновено откривам много разходи за заплати скрити, като stock based compensation"
    И това, което е non-gaap печалба, има риск да си остане gaap загуба.
    Споделям го в контекста на снощнaта ми проверка на отчета на Zoom.
    На пръв поглед - яка печалба.
    Като погледнеш оттатък чертата - 25% от годишния оборот отишли за бонуси.
    По един апартамент в Малинова долина на човек годишно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
      Да не е бил гугл ейай-я, само да вметна че под протока на Червено море минават бая кабеляци за интернеда на европа, аз лично бих се олгедал за петрол и комодитис
      що нвда не става 1000

      Коментар


      • Да не е бил гугл ейай-я, само да вметна че под протока на Червено море минават бая кабеляци за интернеда на европа, аз лично бих се олгедал за петрол и комодитис

        Коментар


        • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
          Кой търсеше растящи компании с ниско P/E?
          Аз!!! Ако видиш и други такива, казвай

          Последно си купих DPSI, и спекулативно NKLA.

          APP си имам, и даже вече ми е на +26%.

          Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

          Терзиев е играч, признавам го. Като пусне някакво инфо задължително го проверявам.
          +1!!!

          Терзо нещо поизчезна? Да не се е пуснал в Only fans?

          По ще му ходи да се пробва като автор в Алфата.
          Вярвам в успеха му!!!

          Коментар


          • САЩ са използвали AI, за да идентифицират цели за въздушни удари в Близкия изток

            Алгоритми за машинно обучение, които могат сами да се научат да идентифицират обекти, помогнаха да се стеснят целите на повече от 85 американски въздушни удара на 2 февруари

            19:37 | 26 февруари 2024

            Автор: Катрина Менсън
            Снимка: Bloomberg LP
            САЩ са използвали изкуствен интелект, за да идентифицират цели, поразени от въздушни удари в Близкия изток този месец, съобщи служител на отбраната, разкривайки все по-широкото използване на технологията за военни цели.

            Алгоритми за машинно обучение, които могат сами да се научат да идентифицират обекти, помогнаха да се стеснят целите на повече от 85 американски въздушни удара на 2 февруари, според Шуйлър Мур, главен технологичен директор на Централното командване на САЩ, което ръководи военните операции на САЩ в Близкия изток. Пентагонът съобщи, че тези удари са били нанесени от американски бомбардировачи и изтребители срещу седем обекта в Ирак и Сирия.

            Използваме компютърно зрение, за да идентифицираме местата, където може да има заплахи“, коментира Мур в интервю за Bloomberg News. „През последните 60-90 дни със сигурност имахме повече възможности за насочване“, каза тя и добави, че в момента САЩ търсят „ужасно много“ ракетни установки от враждебни сили в региона.

            Военните и преди са признавали, че използват алгоритми за компютърно зрение за целите на разузнаването. Но коментарите на Мур са най-силното известно потвърждение, че американските военни използват технологията за идентифициране на вражески цели, които впоследствие са били поразени от оръжия.

            Ударите на САЩ, които според Пентагона са унищожили или повредили ракети, снаряди, складове за дронове и оперативни центрове на милициите, наред с други цели, са част от отговора на администрацията на Байдън на убийството на трима американски военнослужещи при нападение срещу база в Йордания на 28 януари. САЩ приписват нападението на подкрепяни от Иран милиции.



            Мур заяви, че системите за изкуствен интелект са помогнали и за идентифицирането на ракетни установки в Йемен и надводни кораби в Червено море, няколко от които Централното командване или Centcom заяви, че е унищожило при множество оръжейни удари през февруари. Подкрепяните от Иран хутски милиции в Йемен неведнъж са атакували с ракети търговското корабоплаване в Червено море.

            Проект Maven

            Алгоритмите за насочване са разработени в рамките на проекта Maven - инициатива на Пентагона, стартирала през 2017 г., за да се ускори внедряването на изкуствен интелект и машинно обучение в Министерството на отбраната и да се подпомогне отбранителното разузнаване, като по това време в прототипите се набляга на борбата на САЩ срещу бойците на „Ислямска държава“.

            Мур, който е базиран в щаба на Centcom в Тампа, Флорида, заяви, че американските сили в Близкия изток са експериментирали с алгоритми за компютърно зрение, които могат да локализират и идентифицират цели от изображения, заснети от сателит и други източници на данни, като са ги изпробвали в учения през последната година.

            След това те започнаха да ги използват в реални операции след нападението на „Хамас“ срещу Израел на 7 октомври и последвалите ответни военни действия в Газа, които разпалиха регионалното напрежение и атаките на подкрепяните от Иран бойци. САЩ и Европейският съюз обявиха „Хамас“ за терористична организация.

            На 7 октомври всичко се промени“, казва Мур. „Веднага превключихме на висока скорост и много по-висок оперативен темп, отколкото преди това“, каза тя, добавяйки, че американските сили са успели да направят „доста безпроблемна промяна“ в използването на Maven след година на цифрови упражнения.
            Мур подчерта, че възможностите на изкуствения интелект на Maven се използват, за да помогнат за намирането на потенциални цели, но не и за тяхната проверка или разполагане на оръжия срещу тях.

            Тя заяви, че ученията в края на миналата година, в които Centcom експериментира с препоръчителна система на изкуствения интелект, показват, че такива системи „често не успяват“ да предложат реда на атаката или най-доброто оръжие, което да се използва.

            Хората постоянно проверяват препоръките за насочване на изкуствения интелект, каза тя. Операторите в САЩ приемат сериозно своите отговорности и риска, че AI може да допусне грешки, и „обикновено е доста очевидно, когато нещо не е наред“.

            Никога няма алгоритъм, който просто работи, стига до заключение и след това преминава към следващата стъпка“, каза тя. „Всяка стъпка, която включва изкуствен интелект, се проверява от човек накрая.“
            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

              Аз се наиграх с някои тех шитни и ги избягвам вече. И изобщо от всички техове съм изкарал по-малко отколкото от една компания, която правеше гумени ръкавици по ковид. Терзиев я метна тук.
              От реакторите на Петков дръпнах 150 билетчета за спорта и ми стига толкова.
              Изключвам играта с GME, но онова беше друга бира
              Терзиев е играч, признавам го. Като пусне някакво инфо задължително го проверявам.
              Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                дедо е сейф бет. прекалено сейф. аз съм по-радикално настроен и поемам по-големи рискове от дедо. пък и имам много голяма тех експозиция, а дедо не предлага такава.
                Аз се наиграх с някои тех шитни и ги избягвам вече. И изобщо от всички техове съм изкарал по-малко отколкото от една компания, която правеше гумени ръкавици по ковид. Терзиев я метна тук.
                От реакторите на Петков дръпнах 150 билетчета за спорта и ми стига толкова.
                Изключвам играта с GME, но онова беше друга бира

                Коментар


                • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
                  Кой търсеше растящи компании с ниско P/E?
                  APP е с ф. П/Е 13 и добри прогнози за приходи и печалби за по-нататък.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Като им стане тясно в САЩ нали виждаш отиват в Япония
                    дедо е сейф бет. прекалено сейф. аз съм по-радикално настроен и поемам по-големи рискове от дедо. пък и имам много голяма тех експозиция, а дедо не предлага такава.
                    Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                    Коментар


                    • Както къртеше в премаркета, така заби носа Но картонът е добър, макар и пенсионерски. Дедо ми харесва, не лети в облаците.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                        Oracle of Omaha: "There remain only a handful of companies in this country capable of truly moving the needle at Berkshire, and they have been endlessly picked over by us and by others," Buffett detailed in his annual letter. "Some we can value; some we can't. And, if we can, they have to be attractively priced. Outside the U.S., there are essentially no candidates that are meaningful options for capital deployment at Berkshire. All in all, we have no possibility of eye-popping performance."
                        Като им стане тясно в САЩ нали виждаш отиват в Япония

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                          Oracle of Omaha: "There remain only a handful of companies in this country capable of truly moving the needle at Berkshire, and they have been endlessly picked over by us and by others," Buffett detailed in his annual letter. "Some we can value; some we can't. And, if we can, they have to be attractively priced. Outside the U.S., there are essentially no candidates that are meaningful options for capital deployment at Berkshire. All in all, we have no possibility of eye-popping performance."
                          Все пак продължават да купуват тайна компания вече 2 Q

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                            Беркшир на дедо кърти!
                            Oracle of Omaha: "There remain only a handful of companies in this country capable of truly moving the needle at Berkshire, and they have been endlessly picked over by us and by others," Buffett detailed in his annual letter. "Some we can value; some we can't. And, if we can, they have to be attractively priced. Outside the U.S., there are essentially no candidates that are meaningful options for capital deployment at Berkshire. All in all, we have no possibility of eye-popping performance."
                            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                            Коментар


                            • Кой търсеше растящи компании с ниско P/E? KSPI скоро се листна на NASDAQ, преди това на LSI
                              Даже и нелош дивидент разпределят. Проблем - все още ниско ликвидни /такива гледам да ги избягвам/ и базирани в Казахстан.
                              Предполагам така ще изглежда Шелли, когато се листне на NASDAQ
                              Не е препоръка, днес излиза отчета, премаркет изглеждат обещаващо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                https://www.officialdata.org/us/stocks/s-p-500/1970

                                това е пазара 1970-1982 година ,виж добре графиката ,преди 1970 година е имало 1 към едно същото избухване + големи бичи настроения ,малко по късно пазара повлиян от стагфлацията почти не мърда чак до 1982 година ,в момента Коланович който по принцип е един от най-добрите стратези говори именно за това ,нарича се сценария на Златокоска ,висока инфлация + анемичен растеж
                                Как нема да има анемичен растеж или спадове след като отдавна хората са казали че спадовете идват когато и последните се предадат и купят върховете

                                Щом хора като теб стояли 20 години на кеш са се пречупили да купят значи от тук на там няма повече на къде

                                Коментар

                                Working...
                                X