IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

    Почва утре или вдругиден, такива индикации имам. Партито май приключва, смилянският боб това ми показва. Вече писах да се внимава в началото на Март.
    само дакса държи

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение

      няма ли да почва големия суррр
      Почва утре или вдругиден, такива индикации имам. Партито май приключва, смилянският боб това ми показва. Вече писах да се внимава в началото на Март.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
        PLTR изкърти кочината вчера!
        няма ли да почва големия суррр

        Коментар


        • PLTR изкърти кочината вчера!
          Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

            Що бе, човек?! Утре ще гапне на 900$ и пак ще е buy. Бас хващам, че фондовите меринджеи ще си отрежат лявата ръка за да добарат еНвидийки на 800$. Я виж какво се случва със SMCI. Тук не продавам, докато не видя дълго червено барче...
            кучекойнът е 120% нагоре за месец. със същия "аргумент".

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
              , докато

              Нямам ги вече, продадох последните две хартии около $700. Който е устискал до сега, евала!
              Що бе, човек?! Утре ще гапне на 900$ и пак ще е buy. Бас хващам, че фондовите меринджеи ще си отрежат лявата ръка за да добарат еНвидийки на 800$. Я виж какво се случва със SMCI. Тук не продавам, докато не видя дълго червено барче...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                Не плащам за Блумберг Терминал и не знам каква е новината, както ти казах - не ги гледай една година и после ги махаш.




                Няма лошо, че да долея още малко, точно освободих малко кеш.




                То сега е най-безсмисления период да се прави Carry Trade, когато се очакват едни две години бичи пазар за криптото, но в тегави и сушави времена си е екстра. Не забравяй че не можеш да се облажиш от поскъпването на купените койни които ползваш за колатерал, в джоба ти остава само лихвата. Но пък и не можеш да загубиш ако се срине цената, късият фючърс ще компенсира загубата. Тука да кажем влизаш с $1000 и излизаш с $1000 + лихва. Толкоз. Но можеш да докараш 30-50% годишно безрисково. Аз ползвам ByBit, но трябва задължително в UTA (Universal Trading Account) да се превключи на режим PM (Portfolio Margin) за да се ползват купените на Спот пазара койни за колатерал. Платформата обаче е доста откачена, на всеки 8 часа има сетълмент и се инкасира текущата печалба/загуба на перпетуал контракта в USDC, съответно ти местят позицията. Нетно нищо не се променя, но можеш да се видиш с отрицателен баланс в USDC и ще ти начислят лихви за "borrow fee". Ако минусът в баланса стане големичък, трябва да се затвори всичко и се почва отначало, съответно се плащат излишно още комисионни, но поне бягаш от тия "borrow fee".

                На повечето платформи за перпетуал контрактите ако "funding rate" е положително число, значи бичетата плащат лихва на мечетата, а то почти винаги е така, защото перпетуал-а е леко над спот цената. Обикновено лихвата се плаща на всеки 8 часа, на някои платформи е на всеки 1 час.

                Чакам Deribit са обявили че след месец ще почват да приемат за колатерал и алт-шитни и ще се местя там. Пак трябва да се превключи акаунта на Portfolio Margin.

                Та подготвям се полека за тегавите времена като пресъхне бичият пазар

                Поздравления за CLS (Celestica), нямат спирка! Въобще не ги бях чувал.
                Очакванията за още две годишен бичи пазар за крипто, въз основа на 4 годишната хавлин сайкъл теория. Щом вече е станала толкова популярна е силен сигнал че пазара ще се римува и няма да е спази линейната зависимост на които патетата залагат .

                Сайкъл теорията на четиригодишния цикъл залага че на всеки 4 години имаме пазарен пик и след това мечи пазар .

                Но ако трябва да перифразирам Гаан циклите може да са както между върхове така и между и върхове и дъна .
                Така че според мен цикъла ще се спази и само че не с връх, а с дъно декември 2025.

                Last edited by Майстора233; 04.03.2024, 23:16.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение

                  нвда къртии
                  Нямам ги вече, продадох последните две хартии около $700. Който е устискал до сега, евала!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                    Не плащам за Блумберг Терминал и не знам каква е новината, както ти казах - не ги гледай една година и после ги махаш.




                    Няма лошо, че да долея още малко, точно освободих малко кеш.




                    То сега е най-безсмисления период да се прави Carry Trade, когато се очакват едни две години бичи пазар за криптото, но в тегави и сушави времена си е екстра. Не забравяй че не можеш да се облажиш от поскъпването на купените койни които ползваш за колатерал, в джоба ти остава само лихвата. Но пък и не можеш да загубиш ако се срине цената, късият фючърс ще компенсира загубата. Тука да кажем влизаш с $1000 и излизаш с $1000 + лихва. Толкоз. Но можеш да докараш 30-50% годишно безрисково. Аз ползвам ByBit, но трябва задължително в UTA (Universal Trading Account) да се превключи на режим PM (Portfolio Margin) за да се ползват купените на Спот пазара койни за колатерал. Платформата обаче е доста откачена, на всеки 8 часа има сетълмент и се инкасира текущата печалба/загуба на перпетуал контракта в USDC, съответно ти местят позицията. Нетно нищо не се променя, но можеш да се видиш с отрицателен баланс в USDC и ще ти начислят лихви за "borrow fee". Ако минусът в баланса стане големичък, трябва да се затвори всичко и се почва отначало, съответно се плащат излишно още комисионни, но поне бягаш от тия "borrow fee".

                    На повечето платформи за перпетуал контрактите ако "funding rate" е положително число, значи бичетата плащат лихва на мечетата, а то почти винаги е така, защото перпетуал-а е леко над спот цената. Обикновено лихвата се плаща на всеки 8 часа, на някои платформи е на всеки 1 час.

                    Чакам Deribit са обявили че след месец ще почват да приемат за колатерал и алт-шитни и ще се местя там. Пак трябва да се превключи акаунта на Portfolio Margin.

                    Та подготвям се полека за тегавите времена като пресъхне бичият пазар

                    Поздравления за CLS (Celestica), нямат спирка! Въобще не ги бях чувал.
                    нвда къртии

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                      Петков, какво става с нашите реактори? На премаркета са с 20+% нагоре, а нищо не намирам.
                      Не плащам за Блумберг Терминал и не знам каква е новината, както ти казах - не ги гледай една година и после ги махаш.


                      Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение

                      нее ли време за корекция
                      Няма лошо, че да долея още малко, точно освободих малко кеш.


                      Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение
                      Петков, сърдечно благодаря за подробния отговор!
                      Знаех си, че ще кажеш нещо неочаквано...
                      А ти каква платформа използваш за carry trade, ако не е много нахално да попитам?
                      То сега е най-безсмисления период да се прави Carry Trade, когато се очакват едни две години бичи пазар за криптото, но в тегави и сушави времена си е екстра. Не забравяй че не можеш да се облажиш от поскъпването на купените койни които ползваш за колатерал, в джоба ти остава само лихвата. Но пък и не можеш да загубиш ако се срине цената, късият фючърс ще компенсира загубата. Тука да кажем влизаш с $1000 и излизаш с $1000 + лихва. Толкоз. Но можеш да докараш 30-50% годишно безрисково. Аз ползвам ByBit, но трябва задължително в UTA (Universal Trading Account) да се превключи на режим PM (Portfolio Margin) за да се ползват купените на Спот пазара койни за колатерал. Платформата обаче е доста откачена, на всеки 8 часа има сетълмент и се инкасира текущата печалба/загуба на перпетуал контракта в USDC, съответно ти местят позицията. Нетно нищо не се променя, но можеш да се видиш с отрицателен баланс в USDC и ще ти начислят лихви за "borrow fee". Ако минусът в баланса стане големичък, трябва да се затвори всичко и се почва отначало, съответно се плащат излишно още комисионни, но поне бягаш от тия "borrow fee".

                      На повечето платформи за перпетуал контрактите ако "funding rate" е положително число, значи бичетата плащат лихва на мечетата, а то почти винаги е така, защото перпетуал-а е леко над спот цената. Обикновено лихвата се плаща на всеки 8 часа, на някои платформи е на всеки 1 час.

                      Чакам Deribit са обявили че след месец ще почват да приемат за колатерал и алт-шитни и ще се местя там. Пак трябва да се превключи акаунта на Portfolio Margin.

                      Та подготвям се полека за тегавите времена като пресъхне бичият пазар

                      Поздравления за CLS (Celestica), нямат спирка! Въобще не ги бях чувал.
                      Last edited by Д.Петков; 04.03.2024, 19:18.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        От 200 мил къси само 7 закриха позиция и цената скочи с 30%. Не ми ражда главата какво ще стане, когато и останалите 193 мил тръгнат да закриват...
                        Alonso, благодаря за коментара! Безценен...
                        Щях да си тръгна от партито твърде рано... хем гледах преди нялко дена че shares short е около 35%...

                        Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
                        От години правя carry trade (познато още като base trade или cash&carry), само че го правя с крипто, защото е най-доходно. Давам ти някои линкове, защото добре е обяснено, ще добавя само някои забележки.
                        ...
                        Петков, сърдечно благодаря за подробния отговор!
                        Знаех си, че ще кажеш нещо неочаквано...
                        А ти каква платформа използваш за carry trade, ако не е много нахално да попитам?

                        Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

                        CVNA е за нагоре, но петък беше момента за по-безрисков вход. CFLT и ARM изглеждат перфектните setup -и за понеделник. Като натегнати пружини са. Внимание - това са краткосрочни възможности, трябва да имате ясна стратегия за изход. Например една от тях е следването на 10day ЕМА. Подозирам, че ни очаква силно YOLO в близките седмици, NVDA може и на 1000 да я закарат. След това следват месеци почивка, така че дръжте пръста близо до sell бутона. Без препоръки
                        Харесваш спекулативни акции, които се търгуват незавсимо от компанията?
                        Благодаря за отговора!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                          Петков, какво става с нашите реактори? На премаркета са с 20+% нагоре, а нищо не намирам.
                          нее ли време за корекция

                          Коментар


                          • Петков, какво става с нашите реактори? На премаркета са с 20+% нагоре, а нищо не намирам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              От 200 мил къси само 7 закриха позиция и цената скочи с 30%. Не ми ражда главата какво ще стане, когато и останалите 193 мил тръгнат да закриват...
                              И според мене на тези нива вече самата компания няма значение. Късите трябва да се покриват, дори ако обявят фалит. Не бих купувал естествено, но не мисля че има как да падне сериозно - всеки сур ще има покриване на къси.[/QUOTE]

                              Аз си въобразявам, че компанията е доста стабилна. Вярно е че дългът е висок, но пък продават болници и ще имат доста кеш, за да покриват. Освен това сектора е по правило стабилен и проблемите на Стюарт би следвало да се решат. Все пак това не са технологии, а 444 болници! Разбира се, основен принцип си е не повече от 3-5% от портфолиото, защото винаги нещо може да се обърка, дори и да не се сещаме какво.
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

                                +1 !!!



                                Аз мислех да затвярям вече APP, обаче щом като ти си купил, ще поостана... щото се попрецаках с GCT...
                                CVNA как точно ти е интересно - за къси или за дълги? Изглежда прекалено рисково и за къси, и за дълги...



                                MPW мисля да ги махам в скоро време. Вече не съм long and strong. А и са ми зелени вече
                                CVNA е за нагоре, но петък беше момента за по-безрисков вход. CFLT и ARM изглеждат перфектните setup -и за понеделник. Като натегнати пружини са. Внимание - това са краткосрочни възможности, трябва да имате ясна стратегия за изход. Например една от тях е следването на 10day ЕМА. Подозирам, че ни очаква силно YOLO в близките седмици, NVDA може и на 1000 да я закарат. След това следват месеци почивка, така че дръжте пръста близо до sell бутона. Без препоръки

                                Коментар

                                Working...
                                X