IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
    NVDA сгъна в петък... почва ли сура?
    Май да

    Коментар


    • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

      В УСА-то данък дивидент ми е 10%. Хамериканците пак изпревариха ЕУ. Ако искаш як дивидентец от много сериозни УСА комании можеш да обърнеш внимание на:
      1. MO (Altria). Div yield - 9.4%
      2. PM (Philip Morris Intl). - Div. yield - 5.6%
      3. T (AT&T) - Div. yield. - 6.5%
      4. VZ (Verizon) - Div. yield - 6.75%

      Има един цял океан от компании в УСА дето дават подобен дивидент, стига да го искаш.
      Имам три от четирите изброени от теб, но вместо PM имам BATS(Brit.Amer.Tob.)
      Last edited by Zdravko74; 10.03.2024, 17:09.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

        Идеално положение няма на този свят ! Въпреки данъка дивидента пак е много добър.
        В УСА-то данък дивидент ми е 10%. Хамериканците пак изпревариха ЕУ. Ако искаш як дивидентец от много сериозни УСА комании можеш да обърнеш внимание на:
        1. MO (Altria). Div yield - 9.4%
        2. PM (Philip Morris Intl). - Div. yield - 5.6%
        3. T (AT&T) - Div. yield. - 6.5%
        4. VZ (Verizon) - Div. yield - 6.75%

        Има един цял океан от компании в УСА дето дават подобен дивидент, стига да го искаш.
        Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

          Идеално положение няма на този свят ! Въпреки данъка дивидента пак е много добър.
          Разбира се! Не съм фен на Баварците, но трите лъча са ми слабост от детските години ;-) Имат страхотен музей, много препоръчвам посещение в него, особенно за инвестиращите ;-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

            Данъка в Германия е 26.375%, върху печалбите от финансови инструменти. Удържа и се внася от инвестиционния посредник.
            Има данъчно облекчение за ергени до 800 евро за 2023 и от 24 е 1000 евра, ако си семеен облекчението се удвоява.
            Ако ти е удържан ще ти го върнат, ако си го поискаш ;-)
            Идеално положение няма на този свят ! Въпреки данъка дивидента пак е много добър.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

              Освен ако не купиш otm пут опции, всичко се свежда дали си заслужава да държиш или да търсиш друга възможност.
              ако купиш пут ще си дадеш премията от колци за пут - файда йок - no pain, no gain.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                Няма гарантирана печалба на този свят.
                В случая на covered call можеш да направиш загуба от кувертюрата - акцията.
                Освен ако не купиш otm пут опции, всичко се свежда дали си заслужава да държиш или да търсиш друга възможност.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                  Здравей, имам MBG и BMW от две години. Купувани са с цел дългосрочно държане заради дивидента, който към този момент е отличен и в двете компании.
                  Данъка в Германия е 26.375%, върху печалбите от финансови инструменти. Удържа и се внася от инвестиционния посредник.
                  Има данъчно облекчение за ергени до 800 евро за 2023 и от 24 е 1000 евра, ако си семеен облекчението се удвоява.
                  Ако ти е удържан ще ти го върнат, ако си го поискаш ;-)
                  Last edited by dido_yord; 10.03.2024, 15:31.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                    Имаше някакъв ETF, мисля, че се казваше JEPI. Прави подобни мюшенгии.
                    Все пак си на гарантирана печалба, така, че нямаш причини да се оплакваш.
                    Няма гарантирана печалба на този свят.
                    В случая на covered call можеш да направиш загуба от кувертюрата - акцията.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                      26.375%.
                      Но може да се намали до 15% чрез прилагане на СИДДО.
                      Бг данък дивидент е 5% и при СИДДО се самооблагаш до 5%, ако са ти удържали над 5% не доплащаш нищо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                        30% ли е данъка в/у дивидента?
                        26.375%.
                        Но може да се намали до 15% чрез прилагане на СИДДО.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSE Will Rise Разгледай мнение
                          Здравейте, колеги,

                          Какво мислите за Мерцедес? https://finance.yahoo.com/quote/MBG.DE

                          Мисля си, че трябва да струват поне едни 120$
                          Стронг сел. Единствено на инфлацията може да разчиташ за ръст.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                            Здравей, имам MBG и BMW от две години. Купувани са с цел дългосрочно държане заради дивидента, който към този момент е отличен и в двете компании.
                            30% ли е данъка в/у дивидента?
                            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSE Will Rise Разгледай мнение
                              Здравейте, колеги,

                              Какво мислите за Мерцедес? https://finance.yahoo.com/quote/MBG.DE

                              Мисля си, че трябва да струват поне едни 120$
                              Здравей, имам MBG и BMW от две години. Купувани са с цел дългосрочно държане заради дивидента, който към този момент е отличен и в двете компании.

                              Коментар


                              • Здравейте, колеги,

                                Какво мислите за Мерцедес? https://finance.yahoo.com/quote/MBG.DE

                                Мисля си, че трябва да струват поне едни 120$

                                Коментар

                                Working...
                                X