IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

    За реакторите нямам забележки, то и ако попълня тото фиш също няма да имам. Взел съм само 150 картончета. Относно технологията, колкото повече чета, толкова повече резерви имам. Има обосновани предположения, че доста занижават прогнозната цена на електроенергията . Излиза скъпо евентуалното строителство. Не могат да осъществят икономии от мащаба и ако не намерят способ да намалят цената по друг начин, обречени са. Или ако не лапнат нещо държавно и непазарно...
    Ще ги видя тия GRPN, благодаря!
    За SMR не се задълбочавай много в четене, не са да ги държиш повече от година. Като видиш добра цена и ги махаш. Има много по-добри технологии, но още са в етап да набират финансирания и т.н.


    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    grpn как не са фалирали още не е истина. Ако тази шитня ще стига 26, то ще е само и единствено заради бетата. Следователно, ако разчиташ на това, не е ли по-добре и по-просто да си купиш един дълъг x3 върху Насдак.
    В тия GRPN явно има нещо, което публиката не знае. Отчета излиза трагичен и се сриват, но до няколко дена се възстановяват и надминават върха. Не знам как става тая работа, в такива случаи просто ги държа докато е очевиден пазарният натиск за нагоре. Насдак ми е неудобен, не че и от него не могат да се изкарат пари.

    Коментар


    • Това изглежда като ракета и се държи като ракета - EYEN.
      Дали не е... ракета?

      Коментар


      • grpn как не са фалирали още не е истина. Ако тази шитня ще стига 26, то ще е само и единствено заради бетата. Следователно, ако разчиташ на това, не е ли по-добре и по-просто да си купиш един дълъг x3 върху Насдак.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

          Днеска SMR (реакторите) са на +12%, вярвам засега нямаш рекламации.
          За не-тех ако искаш разгледай GRPN (Groupon), онлайн шитня но клиентите взимат там хубави реални отстъпки. Институциите го харесват по незнайни за мене причини. Не е да се държи до пенсия, но поне до $26 мисля че лесно ще качи.
          За реакторите нямам забележки, то и ако попълня тото фиш също няма да имам. Взел съм само 150 картончета. Относно технологията, колкото повече чета, толкова повече резерви имам. Има обосновани предположения, че доста занижават прогнозната цена на електроенергията . Излиза скъпо евентуалното строителство. Не могат да осъществят икономии от мащаба и ако не намерят способ да намалят цената по друг начин, обречени са. Или ако не лапнат нещо държавно и непазарно...
          Ще ги видя тия GRPN, благодаря!
          Last edited by ford_perfekt; 27.02.2024, 23:29.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

            Аз се наиграх с някои тех шитни и ги избягвам вече. И изобщо от всички техове съм изкарал по-малко отколкото от една компания, която правеше гумени ръкавици по ковид. Терзиев я метна тук.
            От реакторите на Петков дръпнах 150 билетчета за спорта и ми стига толкова.
            Изключвам играта с GME, но онова беше друга бира
            Днеска SMR (реакторите) са на +12%, вярвам засега нямаш рекламации.
            За не-тех ако искаш разгледай GRPN (Groupon), онлайн шитня но клиентите взимат там хубави реални отстъпки. Институциите го харесват по незнайни за мене причини. Не е да се държи до пенсия, но поне до $26 мисля че лесно ще качи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от TkilataII Разгледай мнение

              Как ти звучат златари и деглобализация в едно изречение. Не е ли логично местните хората да си вземат "изконното" злато и да ти оставят на теб златарите.
              а RIG се лекува само с противозачатъчни.
              Пробвай с PRGO https://finviz.com/quote.ashx?t=PRGO&ty=c&ta=1&p=w след второ мнение.
              Имаш право, ще има национализации. Не ги мисля толкова, защото ограничения върху движението на капитали са по-близкият проблем.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Малко кофти болен съм (това RIG ще ме довърши), ама поглеждам с едно око. Нищо чудно да сме се засекли с някой от вас вчера в 22-ро ДКЦ. В чакалнята една хомодвойка до мен половин час се обясняваше за биткойн и акции на Тесла. Единият пич беше загубил пари, другият обясни, че от 50 хил., завещани от леля му 2018 г., е направил 1 млн. Стана ми странно, че чака заедно с мене, обаче милионерите са такива едни скромни.

                Ще се повторя - златари на дъно по време на Световна война + инфлация + деглобализация е подарък някакъв.

                И проблемът не е в "здравия разум", а в опитите да се мисли "логично". Здравият разум и логиката понякога се разминават диаметрално. Развивал съм го в по-стари постове.
                Как ти звучат златари и деглобализация в едно изречение. Не е ли логично местните хората да си вземат "изконното" злато и да ти оставят на теб златарите.
                а RIG се лекува само с противозачатъчни.
                Пробвай с PRGO https://finviz.com/quote.ashx?t=PRGO&ty=c&ta=1&p=w след второ мнение.

                Коментар


                • Малко кофти болен съм (това RIG ще ме довърши), ама поглеждам с едно око. Нищо чудно да сме се засекли с някой от вас вчера в 22-ро ДКЦ. В чакалнята една хомодвойка до мен половин час се обясняваше за биткойн и акции на Тесла. Единият пич беше загубил пари, другият обясни, че от 50 хил., завещани от леля му 2018 г., е направил 1 млн. Стана ми странно, че чака заедно с мене, обаче милионерите са такива едни скромни.

                  Ще се повторя - златари на дъно по време на Световна война + инфлация + деглобализация е подарък някакъв.

                  И проблемът не е в "здравия разум", а в опитите да се мисли "логично". Здравият разум и логиката понякога се разминават диаметрално. Развивал съм го в по-стари постове.

                  Коментар


                  • Кристално ясен.
                    Аз също имам две идентичности. И по тъпата и безкритична винаги печели на пазара.
                    Другата...само мърмори и реве "Абе Вие луди ли сте?"
                    Ами ако стане, каквото е логично да стане? Хем ще загубите, хем ще ви е срам от себе си

                    Коментар


                    • Честно- не съм проверявал, и то умишлено, защото колкото повече "здрав разум" използвам, толкова по-неефективен ставам Откакто съм на принипа "бал съм му майката, в Рим съм и ще правя като местните" резултатите се подобриха, а помага и това, че се появиха и много други ангажименти и не ми остава много време да се мъча да "надигравам" пазара..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                        APP е с ф. П/Е 13 и добри прогнози за приходи и печалби за по-нататък.
                        Проверявал ли си с каква скорост разводняват капитала?
                        В този отрасъл обикновено откривам много разходи за заплати скрити, като stock based compensation"
                        И това, което е non-gaap печалба, има риск да си остане gaap загуба.
                        Споделям го в контекста на снощнaта ми проверка на отчета на Zoom.
                        На пръв поглед - яка печалба.
                        Като погледнеш оттатък чертата - 25% от годишния оборот отишли за бонуси.
                        По един апартамент в Малинова долина на човек годишно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
                          Да не е бил гугл ейай-я, само да вметна че под протока на Червено море минават бая кабеляци за интернеда на европа, аз лично бих се олгедал за петрол и комодитис
                          що нвда не става 1000

                          Коментар


                          • Да не е бил гугл ейай-я, само да вметна че под протока на Червено море минават бая кабеляци за интернеда на европа, аз лично бих се олгедал за петрол и комодитис

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
                              Кой търсеше растящи компании с ниско P/E?
                              Аз!!! Ако видиш и други такива, казвай

                              Последно си купих DPSI, и спекулативно NKLA.

                              APP си имам, и даже вече ми е на +26%.

                              Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                              Терзиев е играч, признавам го. Като пусне някакво инфо задължително го проверявам.
                              +1!!!

                              Терзо нещо поизчезна? Да не се е пуснал в Only fans?

                              По ще му ходи да се пробва като автор в Алфата.
                              Вярвам в успеха му!!!

                              Коментар


                              • САЩ са използвали AI, за да идентифицират цели за въздушни удари в Близкия изток

                                Алгоритми за машинно обучение, които могат сами да се научат да идентифицират обекти, помогнаха да се стеснят целите на повече от 85 американски въздушни удара на 2 февруари

                                19:37 | 26 февруари 2024

                                Автор: Катрина Менсън
                                Снимка: Bloomberg LP
                                САЩ са използвали изкуствен интелект, за да идентифицират цели, поразени от въздушни удари в Близкия изток този месец, съобщи служител на отбраната, разкривайки все по-широкото използване на технологията за военни цели.

                                Алгоритми за машинно обучение, които могат сами да се научат да идентифицират обекти, помогнаха да се стеснят целите на повече от 85 американски въздушни удара на 2 февруари, според Шуйлър Мур, главен технологичен директор на Централното командване на САЩ, което ръководи военните операции на САЩ в Близкия изток. Пентагонът съобщи, че тези удари са били нанесени от американски бомбардировачи и изтребители срещу седем обекта в Ирак и Сирия.

                                Използваме компютърно зрение, за да идентифицираме местата, където може да има заплахи“, коментира Мур в интервю за Bloomberg News. „През последните 60-90 дни със сигурност имахме повече възможности за насочване“, каза тя и добави, че в момента САЩ търсят „ужасно много“ ракетни установки от враждебни сили в региона.

                                Военните и преди са признавали, че използват алгоритми за компютърно зрение за целите на разузнаването. Но коментарите на Мур са най-силното известно потвърждение, че американските военни използват технологията за идентифициране на вражески цели, които впоследствие са били поразени от оръжия.

                                Ударите на САЩ, които според Пентагона са унищожили или повредили ракети, снаряди, складове за дронове и оперативни центрове на милициите, наред с други цели, са част от отговора на администрацията на Байдън на убийството на трима американски военнослужещи при нападение срещу база в Йордания на 28 януари. САЩ приписват нападението на подкрепяни от Иран милиции.



                                Мур заяви, че системите за изкуствен интелект са помогнали и за идентифицирането на ракетни установки в Йемен и надводни кораби в Червено море, няколко от които Централното командване или Centcom заяви, че е унищожило при множество оръжейни удари през февруари. Подкрепяните от Иран хутски милиции в Йемен неведнъж са атакували с ракети търговското корабоплаване в Червено море.

                                Проект Maven

                                Алгоритмите за насочване са разработени в рамките на проекта Maven - инициатива на Пентагона, стартирала през 2017 г., за да се ускори внедряването на изкуствен интелект и машинно обучение в Министерството на отбраната и да се подпомогне отбранителното разузнаване, като по това време в прототипите се набляга на борбата на САЩ срещу бойците на „Ислямска държава“.

                                Мур, който е базиран в щаба на Centcom в Тампа, Флорида, заяви, че американските сили в Близкия изток са експериментирали с алгоритми за компютърно зрение, които могат да локализират и идентифицират цели от изображения, заснети от сателит и други източници на данни, като са ги изпробвали в учения през последната година.

                                След това те започнаха да ги използват в реални операции след нападението на „Хамас“ срещу Израел на 7 октомври и последвалите ответни военни действия в Газа, които разпалиха регионалното напрежение и атаките на подкрепяните от Иран бойци. САЩ и Европейският съюз обявиха „Хамас“ за терористична организация.

                                На 7 октомври всичко се промени“, казва Мур. „Веднага превключихме на висока скорост и много по-висок оперативен темп, отколкото преди това“, каза тя, добавяйки, че американските сили са успели да направят „доста безпроблемна промяна“ в използването на Maven след година на цифрови упражнения.
                                Мур подчерта, че възможностите на изкуствения интелект на Maven се използват, за да помогнат за намирането на потенциални цели, но не и за тяхната проверка или разполагане на оръжия срещу тях.

                                Тя заяви, че ученията в края на миналата година, в които Centcom експериментира с препоръчителна система на изкуствения интелект, показват, че такива системи „често не успяват“ да предложат реда на атаката или най-доброто оръжие, което да се използва.

                                Хората постоянно проверяват препоръките за насочване на изкуствения интелект, каза тя. Операторите в САЩ приемат сериозно своите отговорности и риска, че AI може да допусне грешки, и „обикновено е доста очевидно, когато нещо не е наред“.

                                Никога няма алгоритъм, който просто работи, стига до заключение и след това преминава към следващата стъпка“, каза тя. „Всяка стъпка, която включва изкуствен интелект, се проверява от човек накрая.“
                                Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                                Коментар

                                Working...
                                X