IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
    Мисля да направя една селска далавера - MO купувам от днес за утре 0.98$ дивидент, мисли ?
    a данъците?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
      В темата за имотите другарчето ratten
      ме заяде, че участието на фондовата борса било хазарт според него.
      За да не разводняваме другата тема,
      ще му отговоря в тази тема с една интересна история, на която попаднах.

      Дали участието на борсата е хазарт или не, всеки е свободен сам да решава.

      Хазарт е да, амавсеки сам си решава как да си харчи парите. Те за 30 години я имат я нямат 3 сделки и останлаото е лаене по форума дето не знам що въобще някой им обръща внимание. Поне тука е в пъти по интересно, понякога де :-D

      п.с.освен това наемателите им ги мразят
      Last edited by dollarman; 21.03.2024, 20:30.

      Коментар


      • В темата за имотите другарчето ratten
        ме заяде, че участието на фондовата борса било хазарт според него.
        За да не разводняваме другата тема,
        ще му отговоря в тази тема с една интересна история, на която попаднах.

        Дали участието на борсата е хазарт или не, всеки е свободен сам да решава.

        Историята е за млад инвеститор-екстремист, който решава да забогатее рязко и бързо в рамките на година, и до края на живота си да живее охолно финансово свободен и независим...
        ...за целта той тайно изтегля доживотните спестявания на майка си в размер на 100 000 долара(трупани с десетилетия тежък труд), и без да и каже ги залага на борсата. Какво се случва по-нататък...

        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Мисля да направя една селска далавера - MO купувам от днес за утре 0.98$ дивидент, мисли ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Слънце, Морвата е баси клоаката. А това за житейската философия, дето по някаква причина всеки си я бута в Алфата, ме кара все по-рядко да я отварям. Това и тъпите дебилни стокови картинки, дето ръгат навсякъде.



            Има и за комп вече дебилна версия. Някои видове поръчки обаче продължават да могат да се правят само с класическата версия.
            Прийч, то ако можеше от някаква философия да се прави доходност.... Абе гледам аеркапа ми нещо се е юрнал нагоре напоследък. Ти на колко би го продал?
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Слънце, Морвата е баси клоаката. А това за житейската философия, дето по някаква причина всеки си я бута в Алфата, ме кара все по-рядко да я отварям. Това и тъпите дебилни стокови картинки, дето ръгат навсякъде.

              Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              Tws мобилната версия и баба може да се ориентира
              Има и за комп вече дебилна версия. Някои видове поръчки обаче продължават да могат да се правят само с класическата версия.
              Last edited by terziеv; 21.03.2024, 19:01.

              Коментар


              • ЩО ПАДА ЕВРОТО ФУНДАМЕНТАЛИСТИ . И ВИЕ НЕ ЗНАЕТЕ ЩО .


                АБЕ КЪДЕ Е ОНЯ ЛЕНИН - NYSE ROOKIE . МНОГО НАФУКАН БЕШЕ АМА ИЗЧЕЗНА . С ФУКНЯТА СИ ОСТАНА . ХЯЯХХЯЯХЯХЯХЯХЯХЯ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                  Съмнявам се Елана да ти предложат по-добри условия от интерактив. TWS само изглежда сложна, малко време трябва да и свикнеш. Това с 25к е че ще те водят PDT най-вероятно, иначе в интерактив нямаше такова ограничение, стига да си активирал съответните привилегии и да не отваряш naked shorts (което в cash акаунт няма как да стане).
                  Tws мобилната версия и баба може да се ориентира
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

                    Нито я искам нова, нито я искам червена. Трябва ми здрава и икономична...
                    Майсторките такива карат.



                    Изглежда от българските брокери само Елана предлагат търговия с опции на собствена платформа. Другата популярна възможност е ibkr директно или чрез интродюсър. Обаче... аз се чудя - има ли някакъв друг проблем с българските брокери, освен високите комисионни? Щото за аматьорите, които нямат време, ibkr изглежда малко сложно...

                    На пазари извън EU през фирми ли търгувате, или плащате данъци?

                    За covered calls освен 100 акции искат и поне $25 к. Имам достатъчно... не ме подценявай
                    Времето ми е проблем, времето, а не парите...



                    Ами... направи още едно дете. То срамота е да имаш много имоти и да ходиш по почивки, пък да имаш само едно дете...
                    Морва... няма стигане. Не заради парите, мъдър е, с добра житейска философия...
                    Плиийз.... Излъгал е няколко хиляди пенсионери, че 9 процента дивидент е нискорисково. С около 500 места зад мен е в типранкс
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • ХАНУКА


                      ДРЪЖ НАСДАКА


                      Коментар


                      • За изборните години ги споменах в началото на тази - за 100 години история имаме 3 или 4 изборни години на червено - всичко останали са зелени. За технологийте влизаш в капана на текущото поколение. Всяко едно поколение смята че технологийте в неговия живот са по определящи от тези в миналото. Обаче компютрите от 70 те години тогава са имали еквивалента на изкуствения интелект днес

                        Терзо не мисля че ще е прекомерно, но за данъците е сигурно - то имаш ли индустрия от реалните която да не отнесе "свръх данък печалба" каквото и по дяволите да значи това като понятие.

                        Иначе е потресаващо как най-слабо корелиращия сектор с теха днес през призмата на СП е .... енергията. Тук да се смееш ли, да плачеш ли. Или изтървахме някакъв мега пробив в термо ядрения синтез, или енергииния сектор е подценен или пък теха се е надул. Това последното ще ме учуди докато продължаваме да увеличаваме обемите в мъни маркет фъндс от началото на годината.

                        Явно хората много им харесва да гонят ДЦК с 3-4% лихва след като преди това някой с магическа пръчка ти е обезценил депозита с 50% за 3 години. Докато в щатите отдавна се гаврят с народа който може директно да си купи ДЦК с лична сметка в Европа миналата година откриха че могат да разтоварват ДЦК директно на плебса с мотива че ще стимулират банките да раздвижат лихвите. При все че не разбирам какво е точно биткойн ако утре трябва да сложа 100К на немски дцк ще избера 50К да сложа в жълтици и да ги заровя в земята и 50к да купя биткой ако ще и немските ДЦК да дават лихва.

                        Понеже спомена Хитачи, все още ми липсва в портфейла нещо което прави тежка техника - сектора избуя като гъба - Катерпилар, Деер, Коматсу и прочие. Ще потърсим и сложим в уиш листата за следващия цикъл. Говорейки за енергия и Европа там вече стой Вербунд - малко познат производител на ток от хидро ресурси, практически монополист на пазара в Австрия. Не лошо дивидентче, а покрай "енергийната криза" направиха нетна печалба по 3.

                        Поздрави на всички и весела пролет

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

                          Съмнявам се Елана да ти предложат по-добри условия от интерактив. TWS само изглежда сложна, малко време трябва да и свикнеш. Това с 25к е че ще те водят PDT най-вероятно, иначе в интерактив нямаше такова ограничение, стига да си активирал съответните привилегии и да не отваряш naked shorts (което в cash акаунт няма как да стане).
                          Не те пускат да търгуваш опции, ако не попълниш адекватно въпросника и не заявиш адекватно лично състояние.

                          ...
                          А за златарите е опасен прекомерен скок на златото. В най-добрия случай ще им турнат извънредни данъци.

                          Много е забавно как никой не предлага такива данъци за разните му приложения, къде нормата за печалба е в хиляди %
                          Last edited by terziеv; 21.03.2024, 15:50.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение
                            Изглежда от българските брокери само Елана предлагат търговия с опции на собствена платформа. Другата популярна възможност е ibkr директно или чрез интродюсър. Обаче... аз се чудя - има ли някакъв друг проблем с българските брокери, освен високите комисионни? Щото за аматьорите, които нямат време, ibkr изглежда малко сложно...

                            За covered calls освен 100 акции искат и поне $25 к. Имам достатъчно... не ме подценявай
                            Времето ми е проблем, времето, а не парите...
                            Съмнявам се Елана да ти предложат по-добри условия от интерактив. TWS само изглежда сложна, малко време трябва да и свикнеш. Това с 25к е че ще те водят PDT най-вероятно, иначе в интерактив нямаше такова ограничение, стига да си активирал съответните привилегии и да не отваряш naked shorts (което в cash акаунт няма как да стане).

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
                              какъв бг брокер, какви къси опции, и какво значи харесах си covered calls, все едно гледам за нова кола - искам да е червена
                              Нито я искам нова, нито я искам червена. Трябва ми здрава и икономична...
                              Майсторките такива карат.

                              Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
                              Кой е този Бг брокер на който ще търгуваш опции?
                              За отваряне на covered calls ти трябват минимум 100 бр акции на дадената компания за един контракт, след това кратни на 100 за всеки следващ, няма нужда от допълнителни средства, само колкото да покрие комисионната.
                              Изглежда от българските брокери само Елана предлагат търговия с опции на собствена платформа. Другата популярна възможност е ibkr директно или чрез интродюсър. Обаче... аз се чудя - има ли някакъв друг проблем с българските брокери, освен високите комисионни? Щото за аматьорите, които нямат време, ibkr изглежда малко сложно...

                              На пазари извън EU през фирми ли търгувате, или плащате данъци?

                              За covered calls освен 100 акции искат и поне $25 к. Имам достатъчно... не ме подценявай
                              Времето ми е проблем, времето, а не парите...

                              Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                              Защото от алфата да кажем, че съм направил около 100к досега, доста от това е отишло в имоти, почивки, детето и тн. Могат да се правят сносни пари там (към 85 долара на материал), но много хора се прецакват с групите. В Microcap Review с 88 човека сме след Мишо по популярност, да кажем че той има 200 човека. $150 долара на калпак и алфата ти прибира половината значи прави към 2 бона на месец, в левове. не може всички да сме като Рида Морва и да бухаме по $2 милиона на година. Познавам един дето в неговата гупа има 3 човека, така че за какво говорим. по-добре да си пише неща за $85 в основния сайт вместо да се занимава с това
                              Ами... направи още едно дете. То срамота е да имаш много имоти и да ходиш по почивки, пък да имаш само едно дете...
                              Морва... няма стигане. Не заради парите, мъдър е, с добра житейска философия...

                              Коментар


                              • Имаме зелени януари и февруари. За последните 70 години имаме 28 пъти подобно начало. В 27 от тях годината е завършвала на залено с аверидж около 10%. Въпроса е какво ще донесат новите отчети за първото тримесечие. За Керинг разбрахме - ще е добре в един момент Пино наместо да мачка чаршафите със Салма Хайек да вземе да си погледне малко и бизнеса

                                Иначе вече извървяхме над 55% позитивно движение в СП и въпреки че сме далеч и ценово и времево от средния бичи тренд / около 110-115%/ времево се пада някъде средата на 2026 година е време да сме нащрек. В идеалния случай е добре да се започне съпковидно трупане на кеш - малки стъпки разбира се, далеч сме още от средните стойности, но пък и никога нямаш гаранция дали тренда ще достигне средните такива или ще ги задмине.

                                Въпреки че нямам промяна в очакванията си за 2024 като цяло преди малко осребрих част от позиция за която намерих кураж Март 2020 на 16ти и 31ви съответно на 13.614 евро и 16.092 евро в Акса. Преди минути ордера се активира на 34.60.

                                Освен Акса, която дългосрочно не мисля да затварям напълно все още имам БНП и Кредит Агрикол. Споделял съм и преди че в един момент смятам финансовия сектор да е представен само от застрахователни фирми и банките да бъдат аут. Без да разбирам в детайли трансформацията във финасовия сектор съм на мнението че ще има някакъв шифт от който не мога да си представя че банките ще излязат дългосрочни победители.

                                В добавка на кутията на Пандора /реално нямаш идея какво си купуваш/ почти не мога да се сетя за криза в последните 20 години в която банковите акции да не са бити като мече у довар.И до ден днешен най-голямат ми единична загуба беше потапянето на Уни Кредит през 2008-2009.
                                Простотията на ЕЦБ от 2020 когато канселираха плащането на дивиденти не помогна особено. В този ред на мисли още си спомням че Акса бяха едни от малкото /във Франция единствените/ който не се съобразиха с предписанията на ЕЦБ и си раздадоха дивидент/

                                Терзиев тия залтокопачи според мен си струва да ги оставиш за наследство на децата - не виждам как с тази финасова политика златото няма да влезе в няколко бичи години след като проби рейджа от последните 3 години.

                                Коментар

                                Working...
                                X