IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Никола20 Не се разбираме какво разбираме под срив, но не ми се философства повече. Не си съвсем прав и за Robinhood. Хората там не са тъпаци и изобщо не се ограничават до изброените от теб компании. Много се търгуват BA, NIO, AAL, CCL, NCLH, XOM, GE - не всички са на върха. За Hertz да не говорим. Миналия месец по едно време ABEV беше втората най-търгувана в Revolut. Според мен сега има сми да се рискува с AMC - oще една от любимите на робинхудовците акции. Което ме подсеща, че търговията с акции от по долар два през IBKR / Карол излиза малко солено и може да превърне една малка скромна печалба в малка, но дразнеща загуба.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

      горе в дясно нямаш ли бутонче "качи от компютъра" ?
      Къде го това бутонче да кача и аз та да му запуша устата на оня копелдак Пени.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Няма нужда от разпечатки. Пиши си сделките в реално време във форума ако искаш да покажеш на какво си способен

        Всичко друго е ала-бала

        Давай сделки тук в реално време и не си губи времето с разпечатки

        И без да шикалкавиш. Веднага ще те хванем. Ето Ташунецът го изловихме в лъжа и селски номера и вече повече от месец той беснее и не може да се успокои. Кофти е за нервите

        А и откакто двамата главанака направиха темата на клоака тук рядко се казава нещо смислено. Направи ти изключение и не бъди трол
        Нищо не беснея професор кретен.Ти беле този който се скри като мишка като ти предложих бас за сделките които съм направил.Скри се като плъх.Нищо не си изхващаш щото няма за какво да се хванеш.На Мариян Йорданов съм му изпратил скрийншот от телефона от където и търгувам.Не ползвам компютър за рази цел.Всичко правя през телефона.И още нещо: Главанак си ти защото хем си прост,хем завистлив,хем некадърен да изкараш положителна доходност.Умря от яд че Ивелина която е новобранец на борсата има 63 % положителна доходност а ти си нс загуба.Да та и дет се вика в корифея.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Явно не обяснявам добре и малко се въртим в кръг. Имах предвид, че спад в абсолютни стойности е много много много малко вероятен. Разбира се тук изключваме мини спадове до 10% и фалити на отделни компании и един два дни покрай резултатите около изборите. Т.е. ако чакаш по-ниски цени като цяло - забрави. Имаше хора тук във форума, които от пролетта чакаха спад.
          Не виждам връзка между изборите и фалитите на компании.

          Иначе и аз през април - май мислех, че срива им предстои. Но тогава не бях чувал за РобинХуд и за това как търгуващите в него постъпват. Само обърни внимание кои компании са в безумен растеж - най-известните на широката публика, каквито са и новите инвеститори. Тесла, Епъл, Майкрософт, Нвидия, АМД (тия последните, идея нямам какво толкова измислиха).
          Тенденцията е видима дори и в Европа - Мерцедес, БМВ, дори Пежо (те май са покрай новите серии на турските сериали. Бабата ги гледа и за пръв път видях нещо различно да карат главните герои )

          Сега, с двойна сила мисля, че сами ще си го докарат въпросния срив. Просто случващото се на борсите в САЩ ми прилича на щрауса дето си скрил главата в пясъка - "Щом не я виждам, няма криза и рецесия."

          Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          добавка - имай предвид, че в Revolut парите ги освобождават веднага. Нямаш нужда от марджин, за да купуваш, веднага щом си продал. Плащаш по цент отгоре, но в твоя случай е вариант. Особено за COTY.
          За Револют научих преди няколко месеца. Не пътувам в чужбина и не ползвам кредитни карти, та не ме е интересувало. Вече не са безплатни, не са брокер, а брокерът им е регулиран някъде си. Не са за мен.

          Коментар


          • Явно не обяснявам добре и малко се въртим в кръг. Имах предвид, че спад в абсолютни стойности е много много много малко вероятен. Разбира се тук изключваме мини спадове до 10% и фалити на отделни компании и един два дни покрай резултатите около изборите. Т.е. ако чакаш по-ниски цени като цяло - забрави. Имаше хора тук във форума, които от пролетта чакаха спад.

            Не е голяма философия, а просто здрав разум. Какъв спад може да има, когато марджинът ти е 1%.

            --

            Ako си добил представа за движенията на COTY, според мен там има още къде да качва. При спад в понеделник можеш да пробваш с trailing buy поръчка.

            добавка - имай предвид, че в Revolut парите ги освобождават веднага. Нямаш нужда от марджин, за да купуваш, веднага щом си продал. Плащаш по цент отгоре, но в твоя случай е вариант. Особено за COTY.
            Last edited by terziеv; 18.10.2020, 10:32.

            Коментар


            • На NYSE продължавам да следя COTY. Миналият месец бяха паднали до 2.65 и за десетина дни подскочиха с 40% до 3.74. Ако бях купил, щях да ги дам на 3.6, но...нали съм умен , всичките ми пари бяха затворени в Рено.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Според мен бъркаш много сериозно за борсите в САЩ и Европа. Едва ли обаче ще е фатално, предвид, че си разбрал най-важното: 1. разликата между това да държиш като Гюро Михайлов и да изкарваш пари 2. печалбите са печалби, само когато са кеш

                При един спад зад океана, Европата е много повече у киреча. Възстановяването на Европа вероятно също ще е по-бавно.
                .
                Не съм казал, че ако има срив в щатите в Европа ще се размине. Ще ни повлекат на момента и наистина ще се възстановяваме по-бавно.
                Last edited by Никола20; 18.10.2020, 12:14.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Пускай къси. Пиши от кои нива като го направиш


                  И да искам, не мога да пускам къси. Нямам нужните средства в акунта. А договори за разлика с/без маржин не харесвам.
                  По-скоро ще изчакам някакво, според мен, дъно и ще купя.

                  Коментар


                  • Според мен бъркаш много сериозно за борсите в САЩ и Европа. Едва ли обаче ще е фатално, предвид, че си разбрал най-важното: 1. разликата между това да държиш като Гюро Михайлов и да изкарваш пари 2. печалбите са печалби, само когато са кеш

                    При един спад зад океана, Европата е много повече у киреча. Възстановяването на Европа вероятно също ще е по-бавно.

                    Те тука вече си заслужава човек да нарисува нещо.
                    Рисунка

                    И да попитам, понеже за форумния художник чистите печалби не са печалби, колко си изкарал risk adjusted?

                    ---

                    Продължава да ме забавлява как хора, които не участват на борсата, продължават да опитват да дават наклон. Търговията е бая забавно, динамично и вълнуващо нещо... особено ако не си от страната на булката. Мрънкалниците, за които било скучно, са като рибари, дето са си купили такъми за десетки хиляди, а пред тях едно цигане с пръчка вади "техните" шарани.
                    Last edited by terziеv; 18.10.2020, 09:30.

                    Коментар


                    • Пускай къси. Пиши от кои нива като го направиш

                      Тука е почти сигурно, че ще загубиш маса пари, независимо кой ще спечели

                      Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                      При щатските борси очаквам до шест месеца срив с около 35-40%. След всяко бясно рали, каквото наблюдаваме в момента, това е резултатът. Имаме три примера в недалечното минало. При победа на Тръмп, може и по-скоро.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        горе в дясно нямаш ли бутонче "качи от компютъра" ?
                        Ами има, но вчера пробвах с бутончето вляво. . Благодаря ти!
                        Last edited by Никола20; 18.10.2020, 09:44.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Няма нужда от разпечатки. Пиши си сделките в реално време във форума ако искаш да покажеш на какво си способен

                          Всичко друго е ала-бала

                          Давай сделки тук в реално време и не си губи времето с разпечатки

                          Разпечатките са си доказателство. И да, ще пиша в реално време, след сделката. Не защото съм способен. Много съм зле и с терминологията и с процесите въобще. Можеш да ми помогнеш да се ограмотя с някои четива, но нека са на български. На английски ще ми отнеме поне 3 пъти повече време, а и няма да разбера всичко.

                          Уважавам твоите и на ED и на pipbel мнения за това как трябва да се инвестира дългосрочно. Напълно съм съгласен, че всички пари в една акция са глупост и безотговорност.
                          Имах късмет да не купя Байер (BAYN) на 53-54 и сега да чакам поне три месеца да върнат поне до тия нива.
                          Сега обаче мисля да купя, ако останат до 47 докато ми осчетоводят продажбата на Рено. Ще ги държа до 55.
                          Ако паднат още, ще стискам.
                          При щатските борси очаквам до шест месеца срив с около 35-40%. След всяко бясно рали, каквото наблюдаваме в момента, това е резултатът. Имаме три примера в недалечното минало. При победа на Тръмп, може и по-скоро.
                          Attached Files

                          Коментар


                          • Няма нужда от разпечатки. Пиши си сделките в реално време във форума ако искаш да покажеш на какво си способен

                            Всичко друго е ала-бала

                            Давай сделки тук в реално време и не си губи времето с разпечатки

                            И без да шикалкавиш. Веднага ще те хванем. Ето Ташунецът го изловихме в лъжа и селски номера и вече повече от месец той беснее и не може да се успокои. Кофти е за нервите

                            А и откакто двамата главанака направиха темата на клоака тук рядко се казава нещо смислено. Направи ти изключение и не бъди трол

                            Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                            Забравих да напиша, че преди последната сделка няколко пъти купувах и продавах Рено с по-добра печалба.
                            Оттам иде въпроса за скрийншота - исках да кача разпечатка.
                            Last edited by Money; 18.10.2020, 08:19.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                              По-назад в темата писах, че съм новак. И на борсата и във форума.
                              По тази причина всичките ми пари (за инвестиции в акции) бяха в една позиция. Повече от половината продължават да са.
                              Да, вече знам, че е глупаво по принцип, но мисля, че в момента не е.
                              Първоначалната ми идея беше да купя избрани акции и да ги държа 2-2,5 години докато цената стигне х 2-3 пъти, след което да ги продам.
                              Наблюдавах два месеца след кризата какво се случва на борсите в Европа и САЩ. Следях 20-тина компании.
                              Бясното рали в САЩ ме изуми и реших, че там е прекалено рисковано. Още не бях чувал за РобинХуд и не можех да намеря смислено обяснение.
                              В Европа нещата си вървяха както му е реда - бавно и постепенно възстановяване.
                              И заради Дачия, избрах Рено. Реших, че те имат потенциал да достигнат най-бързо очакваното от мен.
                              И така, на три транша преведох 8 хил. евро в ИБ (през Карол) и за всички на няколко пъти купувах RNO.
                              И така, като инвеститор , взех да си наглеждам инвестицията всеки ден. По много пъти.
                              Забелязах, че акцията прави движения между 20 евроцента и едно евро за дни.
                              Хрумна ми, че от това може и да се печели. И опитах. Получи се.
                              Към момента продължавам да държа 225 бр., които мисля да продам, ако цената стигне 25.2. Купих ги заедно с онези двеста от предната ми публикация.
                              След това...не знам още.

                              П. С. Как да кача скрийншот?
                              Eваларка. Все едно аз съм го писал. Разликата е, че започнах с едни ETF-и и сребърни мини. Докато продължава да има връзка между очите и мозъка, няма страшно. Все пак аз съм на мнение, че от движенията на американските борси можеш хем да научиш повече, хем да изкараш пари. Просто обратната връзка/резултатът от действията ти се вижда доста по-бързо.

                              Другото, което ще те посъветвам и което на мен ми отне близо половин година да разбера, е да проверяваш за дивидентни компании. България е уникален данъчен рай. Ако вземеш регистрирани компании в ОК, Бразилия, Индия, Бермуда, Бахамите.... си още по-напред.

                              Аве... важното в момента е човек да е на борсата. Бая трудно е да загубиш в абсолютни стойности. Друг въпрос е дали ще успеем да увеличим имането в реална покупателна. Аз лично съм скептичен и чакам (хипер?)инфлация.
                              Last edited by terziеv; 17.10.2020, 21:12.

                              Коментар


                              • Д-р Soumya Swaminathan, главен учен на СЗО, цитиран от CNBC, каза, че най-уязвимите сегменти от населението, като здравни работници, работници от фронтовата линия и възрастни хора, ще получат ваксината първи, около средата на 2021.
                                Това означава, че чрез приоритизирането, останалите може да се наложи да изчакат до 2022 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X