IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
    По-назад в темата писах, че съм новак. И на борсата и във форума.
    По тази причина всичките ми пари (за инвестиции в акции) бяха в една позиция. Повече от половината продължават да са.
    Да, вече знам, че е глупаво по принцип, но мисля, че в момента не е.
    Първоначалната ми идея беше да купя избрани акции и да ги държа 2-2,5 години докато цената стигне х 2-3 пъти, след което да ги продам.
    Наблюдавах два месеца след кризата какво се случва на борсите в Европа и САЩ. Следях 20-тина компании.
    Бясното рали в САЩ ме изуми и реших, че там е прекалено рисковано. Още не бях чувал за РобинХуд и не можех да намеря смислено обяснение.
    В Европа нещата си вървяха както му е реда - бавно и постепенно възстановяване.
    И заради Дачия, избрах Рено. Реших, че те имат потенциал да достигнат най-бързо очакваното от мен.
    И така, на три транша преведох 8 хил. евро в ИБ (през Карол) и за всички на няколко пъти купувах RNO.
    И така, като инвеститор , взех да си наглеждам инвестицията всеки ден. По много пъти.
    Забелязах, че акцията прави движения между 20 евроцента и едно евро за дни.
    Хрумна ми, че от това може и да се печели. И опитах. Получи се.
    Към момента продължавам да държа 225 бр., които мисля да продам, ако цената стигне 25.2. Купих ги заедно с онези двеста от предната ми публикация.
    След това...не знам още.

    П. С. Как да кача скрийншот?
    Eваларка. Все едно аз съм го писал. Разликата е, че започнах с едни ETF-и и сребърни мини. Докато продължава да има връзка между очите и мозъка, няма страшно. Все пак аз съм на мнение, че от движенията на американските борси можеш хем да научиш повече, хем да изкараш пари. Просто обратната връзка/резултатът от действията ти се вижда доста по-бързо.

    Другото, което ще те посъветвам и което на мен ми отне близо половин година да разбера, е да проверяваш за дивидентни компании. България е уникален данъчен рай. Ако вземеш регистрирани компании в ОК, Бразилия, Индия, Бермуда, Бахамите.... си още по-напред.

    Аве... важното в момента е човек да е на борсата. Бая трудно е да загубиш в абсолютни стойности. Друг въпрос е дали ще успеем да увеличим имането в реална покупателна. Аз лично съм скептичен и чакам (хипер?)инфлация.
    Last edited by terziеv; 17.10.2020, 21:12.

    Коментар


    • Д-р Soumya Swaminathan, главен учен на СЗО, цитиран от CNBC, каза, че най-уязвимите сегменти от населението, като здравни работници, работници от фронтовата линия и възрастни хора, ще получат ваксината първи, около средата на 2021.
      Това означава, че чрез приоритизирането, останалите може да се наложи да изчакат до 2022 г.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
        Забравих да напиша, че преди последната сделка няколко пъти купувах и продавах Рено с по-добра печалба.
        Оттам иде въпроса за скрийншота - исках да кача разпечатка.
        Ако питаш келеша на инвестирането с отрицателната доходност ще ти каже,че това не може да стане.И аз като теб наблюдавам 20 компании които спекулирам постоянно.Имаше дни когато превъртах по няколко стотин хиляди долара оборот и изкарвах много добри пари за деня.Сега последните сесии печалбите за деня са 100-200 $.Този начин на търговия не е в стила на неуспешния финансов гений с отрицателната доходност и заедно с още един двама ще започнат да ти обесняват как било глупост или,че това не можело да стане.Всичко може стига човек да е наблюдателен като теб и да е с по-ниски комисиони.Аз лично нямам комисиони и дей-трейдинга ки се получава много добре,но не така е за останалите за които споменах вече.Ако откриеш печаливша акция си я пази за себе си.Няма нужда да се възползват корифеите на инвестирането и финансовата мисъл.След като се имат за много разбиращи сами да се оправят.Иначе ти пожелавам успех и един съвет от мен да пипаш внимателно и да не алчнееш,че точно тогава нещата не се получават и ставаш дългосрочен като корифей Пени .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
          Забравих да напиша, че преди последната сделка няколко пъти купувах и продавах Рено с по-добра печалба.
          Оттам иде въпроса за скрийншота - исках да кача разпечатка.
          горе в дясно нямаш ли бутонче "качи от компютъра" ?

          Коментар


          • Забравих да напиша, че преди последната сделка няколко пъти купувах и продавах Рено с по-добра печалба.
            Оттам иде въпроса за скрийншота - исках да кача разпечатка.

            Коментар


            • По-назад в темата писах, че съм новак. И на борсата и във форума.
              По тази причина всичките ми пари (за инвестиции в акции) бяха в една позиция. Повече от половината продължават да са.
              Да, вече знам, че е глупаво по принцип, но мисля, че в момента не е.
              Първоначалната ми идея беше да купя избрани акции и да ги държа 2-2,5 години докато цената стигне х 2-3 пъти, след което да ги продам.
              Наблюдавах два месеца след кризата какво се случва на борсите в Европа и САЩ. Следях 20-тина компании.
              Бясното рали в САЩ ме изуми и реших, че там е прекалено рисковано. Още не бях чувал за РобинХуд и не можех да намеря смислено обяснение.
              В Европа нещата си вървяха както му е реда - бавно и постепенно възстановяване.
              И заради Дачия, избрах Рено. Реших, че те имат потенциал да достигнат най-бързо очакваното от мен.
              И така, на три транша преведох 8 хил. евро в ИБ (през Карол) и за всички на няколко пъти купувах RNO.
              И така, като инвеститор , взех да си наглеждам инвестицията всеки ден. По много пъти.
              Забелязах, че акцията прави движения между 20 евроцента и едно евро за дни.
              Хрумна ми, че от това може и да се печели. И опитах. Получи се.
              Към момента продължавам да държа 225 бр., които мисля да продам, ако цената стигне 25.2. Купих ги заедно с онези двеста от предната ми публикация.
              След това...не знам още.

              П. С. Как да кача скрийншот?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

                Да, в проценти е толкова, но желанието ми беше да освободя средства, дори с минимална печалба. Иначе за месец време и тези проценти не са толкова зле.
                И 50 % да беше направил горница за келеша пак ще са нищо.Тоя не го брой за капацитет.Заядливо плямпало с отрицателна доходност.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Т.е. 1.4% възвръщаемост по една позиция

                  Абсолютните цифри не говорят много
                  На теб и 10 % не ти говорят много но виж звездите ти говорят .За неможещият всички други успехи са нищо хахаха!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Т.е. 1.4% възвръщаемост по една позиция

                    Абсолютните цифри не говорят много
                    Да, в проценти е толкова, но желанието ми беше да освободя средства, дори с минимална печалба. Иначе за месец време и тези проценти не са толкова зле.

                    Коментар


                    • Т.е. 1.4% възвръщаемост по една позиция

                      Абсолютните цифри не говорят много

                      Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                      Преди пет минути продадох 200 бр. RNO на 23.80. Чистата печалба (без комисионната 7.14 и 3 бр. снапшоти) е само 66.86 евро.
                      Знам, че компанията не е на NYSE, но исках да дам конкретна продажба. На каква цена и кога съм купил писах в темата за Bottom fishing.
                      До отчета на Рено остава една седмица и няма да се изненадам ако отново паднат на 22 или 21 и нещо дотогава.

                      Коментар


                      • Преди пет минути продадох 200 бр. RNO на 23.80. Чистата печалба (без комисионната 7.14 и 3 бр. снапшоти) е само 66.86 евро.
                        Знам, че компанията не е на NYSE, но исках да дам конкретна продажба. На каква цена и кога съм купил писах в темата за Bottom fishing.
                        До отчета на Рено остава една седмица и няма да се изненадам ако отново паднат на 22 или 21 и нещо дотогава.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Аве, който и в каквото иска да си вярва. Аз бий искал тук да се пускат съвети за успешна търговия, а не рисунки за оцветяване. Имам глава на раменете, сам решавам какво да следвам и какво не. Дори ще се радвам, ако някой ти нарита идеята, че да видиш къде издиша. Ама няма как да стане, като с едно две изключения никой не пише смислено. Кибици с десетина сделки годишно ала vankata89 чакат от засада да започнат да те кълнат като бабичка. Една идея не си развил, а тръгваш да се репчиш, вместо да кажеш мерси за информацията.

                          Майна, идея си нямам как си успял да докараш негативна доходност баш тази година. Но кой знае, до коледа палачинката може да се врътне.
                          За разлика от теб съм си споделял сделките в реално време както шортенето на tvix така и шортенето на dgaz и ugaz. Правех пари от арбитража на тия боклуци но за съжеление credit suisse ги махнаха. Писал съм и брокера https://roboforex.com/forex-trading/.../stock-market/ при който съм ги шортил понеже имаше предимство. При шорт няма overnight fees ако си без leverage account друг такъв брокер не съм виждал и за това не бих сложил много пари при този брокер но изглежда горе долу коренктен проблеми с тегленията на пари от него не съм имал виждал съм и как сделките ми се виждат при друг брокер на който се вижда market tape-a или през сайта на nasdaq за ниско ликвидни акции като amza така че това ми вдъхва доверии до някаква степен. Ако държиш мога да се разровя и да ти покажа постовете ми със screenshoti в реално време и да ги сравниш с графиките на продуктите които съм търгувал. Перфектна идея за шорт е sqqq през март месец поскъпна само около 3 пъти. Мисля че съм дал много по - полезна информация от теб трол такъв.
                          http://www.proflashgame.com

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение

                            Надявам се да е така както казваш и да ме лъшеш нито ти печелиш нещо нито аз губя нещо .
                            Именно!!! Нямам никаква полза да те лъжа а и от това няма никакъв смисъл.Няма да ки се увеличи богатството казвайки на някой че съм изкарал много хубави пари за 5 месеца от амер.борса.Аз пари,бизнес,имоти и активи имам много и това дали някой ще вярва в борсовите ми операции и успехи ми е все тая.Истината обаче че барнах няколко акции които донесоха много хубави пари и имат потенциал за много много повече.Тях ще ви ги разкрия когато изчерпят потенциала.Имам документи от брокера за покупките и ще видите и финалните продажби . До тогава на никой нищо тук няма да кажа.

                            Коментар


                            • Когато някой не може да пусне нито една успешна сделка в реално време, а твърди, че е финансов гений с по 50-100% годишна доходност от години насам, ама не е станал милионер... това какво мислиш, че значи

                              Или е трол или е куку

                              Проблем е, че двамина такива наводняват форума с куп безсмилени постове

                              Преди тази идиотия беше запазена марка на куку форексаджиите. Сега налазиха и тука

                              Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение

                              Надявам се да е така както казваш и да ме лъшеш нито ти печелиш нещо нито аз губя нещо .
                              Last edited by Money; 15.10.2020, 23:09.

                              Коментар


                              • Аве, който и в каквото иска да си вярва. Аз бий искал тук да се пускат съвети за успешна търговия, а не рисунки за оцветяване. Имам глава на раменете, сам решавам какво да следвам и какво не. Дори ще се радвам, ако някой ти нарита идеята, че да видиш къде издиша. Ама няма как да стане, като с едно две изключения никой не пише смислено. Кибици с десетина сделки годишно ала vankata89 чакат от засада да започнат да те кълнат като бабичка. Една идея не си развил, а тръгваш да се репчиш, вместо да кажеш мерси за информацията.

                                Майна, идея си нямам как си успял да докараш негативна доходност баш тази година. Но кой знае, до коледа палачинката може да се врътне.

                                Коментар

                                Working...
                                X