IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

    Големия въпрос за Нвидия е до каква степен продукта който предлагат на жаргон трудно може да се копира. За разлика от Епъл който се качиха на върха с ритейл, тези са специализирани в Б2Б - списъка с клиентите им е най-големия риск. Но тук вече само технически грамотни могат да правят оценка могат ли Майкрософт да направят толкова добър чип /каквото и да значи това/ че да катнат тия 5 милиарда който са платили на Нвидия за миналата година. После са Мета, Гугъл, Оракъл, Амазон, Тенсент и така нататък.

    Иначе за трансформаторите - поздравления. Нещо подобно държа и аз само че е малко по-широко Шнайдер Електрик.
    Шнайдер Електрик го обмислях, но са прекалено диверсифицирани и фокусирани извън САЩ, а там е недостигът. Ако можех, щях да си купя Iljin Electric. За съжаление и двата ми брокера не ги предлагат

    https://www.kedglobal.com/energy/new...ed202311280012

    Nvidia, тези клиенти зависи колко от тях са някакви стартъпи дето компанията е акционер в тях, мисля че имаха инвестиции в над 30 такива. Т.е. имаш vendor financing, което яко прецака Nortel и Cisco навремето
    https://www.youtube.com/watch?v=sDdC3-LT7pM

    Покрай някакви такива практити избягвам и Novo - първо че яко плащат на доктори в САЩ да им пробутват продукта, второ че напълно ще си прецакаш здравето ако имаш други варианти и се блъскаш с това. това си плаче за съдебни искове и забрани в някой момент. Schrödinger's market

    https://www.youtube.com/watch?v=nW47Qw8FV8U
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

      an investment strategist ? Верно ? За колко икономиста и финансиста със над 100 мил авоари си чул ?
      А, иначе някой си неизвестен казал нещо, дето цацата искала да чуе ??
      Ти, по млад ли си и от 30 год ??
      42% (и сложна лихва на година) - за десет години ?
      Може, ако станем както Аржентина, иначе, вземи прочети малко книги.
      Братчед, продай де що имаш, имоти, коли, ТВ, даже и радиаторите за скрап и ги вкарай бързо във ИИ и FAANG.
      Всъщност, вземи и заеми, забивайки ги във ливъридж, че келепирът ще избяга.
      Да не си някой платено човече на Елана и сие ??
      абе ти изплиска легена
      Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

      Коментар


      • Като човек който предимно шорти съм забелязал следната зависимост

        Спада на даден индекс или компания не се случва когато късите позиции са на върхови нива

        В аппа на Trading212 показва какъв % от залозите са шорт и колко са дълги

        Няма как 70% от залозите да са шорт и някой да ги остави да лапнат. Първо ще има още един качествен отскок да одрусат крушата и после ако процента на шорта е спаднал цената може да отиде надолу

        Относно Нвидията в момента само 31% от залозите са шорт което ме навежда на мисълта че е близо момента в който ще ги скършат - Защото ако го изпуснат и при цена от 1000 долара късите залози станат 60% после трябва да бутат цената до 1500 да обрулят крушата





        Коментар


        • полвината свят чака да шорт нвидията, глей др седмица 1000

          няма такова нещо в ИТ дето не може да се копира, едно време Интел мислеха че никой не може ги бара, преди време са вярвали че без Cisco и Лусент няма да има телеком и интернет

          Коментар


          • още маоооолко ще си поиграете на борсички еверйченца

            скоро ще ви разкажа играта борсова и като вашите предшественици със сапове и без сапове повече няма да се появите

            хяхяхяхяхяхях

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              почна с market to market оценка на инструменти които те си търгуваха на тяхна борса, нещо което на бфб гледаме от години по определени позиции (бонус точки ако се сетиш кой го прави). Nvidia целия рев е около една компания където e акционер, голям клиент е (към 5% от приходите) и ползва чипове на Nvidia като залог за над 2 милиарда заем за да купи още чипове на Nvidia - Coreweave. Преди се занимаваха с крипто. Не е незаконно, но то и Енрон не беше в началото и после трябваше да променят някои закони

              https://www.thebalancemoney.com/sarb...scandal-393497

              Ениуей, по темата - go Hammond!


              https://www.cnbc.com/2024/02/06/elec...o-play-it.html
              https://www.ft.com/content/53accefd-...e-c32f3ab51ad5
              Големия въпрос за Нвидия е до каква степен продукта който предлагат на жаргон трудно може да се копира. За разлика от Епъл който се качиха на върха с ритейл, тези са специализирани в Б2Б - списъка с клиентите им е най-големия риск. Но тук вече само технически грамотни могат да правят оценка могат ли Майкрософт да направят толкова добър чип /каквото и да значи това/ че да катнат тия 5 милиарда който са платили на Нвидия за миналата година. После са Мета, Гугъл, Оракъл, Амазон, Тенсент и така нататък.

              Иначе за трансформаторите - поздравления. Нещо подобно държа и аз само че е малко по-широко Шнайдер Електрик.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                In more than 20 years as an investment strategist, I've never seen anything like this.

                According to a Bloomberg Intelligence Report, the Artificial Intelligence (AI) sector could achieve a staggering Compound Annual Growth Rate of +42% over the next decade.

                And this growth potential extends beyond AI itself, benefiting industries like semiconductors and software firms.

                Think what this could mean for your bottom line.

                A вие си инвестирайте в нафта.
                an investment strategist ? Верно ? За колко икономиста и финансиста със над 100 мил авоари си чул ?
                А, иначе някой си неизвестен казал нещо, дето цацата искала да чуе ??
                Ти, по млад ли си и от 30 год ??
                42% (и сложна лихва на година) - за десет години ?
                Може, ако станем както Аржентина, иначе, вземи прочети малко книги.
                Братчед, продай де що имаш, имоти, коли, ТВ, даже и радиаторите за скрап и ги вкарай бързо във ИИ и FAANG.
                Всъщност, вземи и заеми, забивайки ги във ливъридж, че келепирът ще избяга.
                Да не си някой платено човече на Елана и сие ??

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Посвърши горивото.
                  Играй Liberty media за арбитраж

                  Коментар


                  • дръж даун жонса еверйчета че падна

                    хяхяхяхяхях

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                      и на мен нвида ми е рискова. затва нямам затворен лев там. проблема си е класическо ФОМО и може много още да катери преди да прекърши тренда.
                      Посвърши горивото.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Готов съм да шортя nvda-то, но още обмислям начина - със кол спред, пут спред или през х3 фонд... Последният се търгува в Европата, което е данъчно ефективно, но пък означава да затворя пари. Изобщо предпочитам да продавам, а не да купувам.

                        ...

                        продадена малка кошничка мечи кол спредци -825/+820 / падеж 15 март
                        и на мен нвида ми е рискова. затва нямам затворен лев там. проблема си е класическо ФОМО и може много още да катери преди да прекърши тренда.
                        Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                        Коментар


                        • днеска ARM счупи мифката, отново
                          Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

                            Енрон ако не ме лъже паметта си фалшифицираха отчетите години наред т.е и Нвидия правят същото?
                            почна с market to market оценка на инструменти които те си търгуваха на тяхна борса, нещо което на бфб гледаме от години по определени позиции (бонус точки ако се сетиш кой го прави). Nvidia целия рев е около една компания където e акционер, голям клиент е (към 5% от приходите) и ползва чипове на Nvidia като залог за над 2 милиарда заем за да купи още чипове на Nvidia - Coreweave. Преди се занимаваха с крипто. Не е незаконно, но то и Енрон не беше в началото и после трябваше да променят някои закони

                            https://www.thebalancemoney.com/sarb...scandal-393497

                            Ениуей, по темата - go Hammond!


                            https://www.cnbc.com/2024/02/06/elec...o-play-it.html
                            https://www.ft.com/content/53accefd-...e-c32f3ab51ad5
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Готов съм да шортя nvda-то, но още обмислям начина - със кол спред, пут спред или през х3 фонд... Последният се търгува в Европата, което е данъчно ефективно, но пък означава да затворя пари. Изобщо предпочитам да продавам, а не да купувам.

                              ...

                              продадена малка кошничка мечи кол спредци -825/+820 / падеж 15 март
                              Last edited by terziеv; 12.02.2024, 20:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение

                                Енрон ако не ме лъже паметта си фалшифицираха отчетите години наред т.е и Нвидия правят същото?
                                гууд пойнт!
                                Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                                Коментар

                                Working...
                                X