IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

    Това е кофти търговска практика - нещо със стойност, забравено от клиента да се конфискува.
    Варантът е почти като кол опция - все едно ако хората не си упражняват ръчно ITM опциите, да им изгарят.
    Поне като стане упражняем варанта или ще го изтеглят, IB създава ли corporate action със FYI нотификация или човек трябва всеки ден да си търси в интернет какво ще правят?
    На мене това FYI никога не ми е работило, от как имам акаунта кьораво съобщение не е дошло, а всички настройки са си на "ON". Ако иска Терзиев да каже как точно го уведомяват, аз винаги съм си следял сам в нета досега. Но веднъж изтървах едни варанти и просто изчезнаха от акаунта, добре че бяха за малка сума $200-300. Все отлагах да надавам вой да се оправи това, ама то вече и няма за кога, че нали тия льохмани Булброкърс прекратяват дейност (айде да не казвам фалираха) и сега ще ми местят акаунта в Елана. http://bulbrokers.com/bg/TWS2021/ Аз исках директно в Интерактив да ме прехвърлят, че за БГ брокери повече не искам въобще да чувам, ама последно се оказа че не можело. Та чакам да ме прехвърлят в Елана и после било лесно оттам директно в Интерактив. После ако пак не работи, ще орева орталъка обаче.

    Коментар


    • Благодаря. Доколкото разбрах според теб сривът започва от нафта, продължава през биткойн и завършва при индексите. Не подминава и златото.

      Имаш ли идея по техника къде да избягам от нафтата?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Краткосрочно връщане може да има всеки един момент. До 70, че и няколко гущера по-ниско може дори да слезе. Всичко е възможно, но сериозен спад е почти изчключен. Просто няма достатъчно добив. Много по-вероятно е да отиде до 150, отколкото да слезе под 60.

        ...

        Аз от технически анализ не разбирам, но изобщо не виждам подобна корелация между нафта и злато - https://www.macrotrends.net/1334/gol...al-correlation

        Ще ми се да обясниш на какво се основава твърдението ти.


        Вероятно сме в състояние на пазара зимата на 2017. . Петрола кърти, златото е някъде по дъната в състояние на рейндж не може да пробие нов връх.

        Индексите и крипосите влизат в експоненциално покачване.

        След няколко месеца всичко се срива петрола не прави изключение.
        2018 петрола прави дъно и рейнджи докато златото влиза в бичи тренд.

        Сега може да не като тогава, петрола може да обърне преди индексите и криптосите.

        Но вероятно следващата година ни чака краш след помпата. Но тъй като циклите не са линеарни , краша специално при индексите може да се забави и за началото на 2023.
        Това което ще покаже началото на процеса е спиха на биткойна.
        Last edited by Майстора233; 03.11.2021, 13:20.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
          [ATTACH=CONFIG]n3823224[/ATTACH]

          Мисля че момента е назрял за по сериозно обръщане .

          ....

          Характерно за ценните метали е че изпреварват суровините като движения както на горе така и на долу.
          Краткосрочно връщане може да има всеки един момент. До 70, че и няколко гущера по-ниско може дори да слезе. Всичко е възможно, но сериозен спад е почти изчключен. Просто няма достатъчно добив. Много по-вероятно е да отиде до 150, отколкото да слезе под 60.

          ...

          Аз от технически анализ не разбирам, но изобщо не виждам подобна корелация между нафта и злато - https://www.macrotrends.net/1334/gol...al-correlation

          Ще ми се да обясниш на какво се основава твърдението ти.
          Last edited by terziеv; 03.11.2021, 11:59.

          Коментар


          • Click image for larger version

Name:	WTIWeekly flat.png
Views:	1
Size:	7.7 КБ
ID:	3823224

            Петрола пред обръщане, в 2022 година движения на долу и на старани.




            Click image for larger version

Name:	WTIDaily kanal.png
Views:	1
Size:	8.9 КБ
ID:	3823225

            Вижда се ясен канал като спускането може да почне директно от тук или от нива 90- 100 долара.





            Click image for larger version

Name:	SilverDaily flat.png
Views:	1
Size:	8.1 КБ
ID:	3823226

            Среброто описа същата фигура до август 2020 и от тогава е рейндж.
            При златото същата работа, в тежка корекция е .







            Характерно за ценните метали е че изпреварват суровините като движения както на горе така и на долу.

            След като ЦМ почнат да падат на даден етап суровините ще ги последват . Това отнема от няколко месеца или година две докато се синхронизират в посока на долу. .
            Като това е в зависимост колко е силени и бърз цикъла на възстановяване.,

            В момента всичко това съвпада с истерията по медиите и обществото при енерго носителите , такъв сентимент е характерен за връх или близък такъв.

            Действително, ако има опасност от сериозна инфлация която заплашва икономиката, пазара на злато както и пазара на облигации ще показват съвсем други неща.

            Мисля че момента е назрял за по сериозно обръщане .
            Last edited by Майстора233; 03.11.2021, 11:42.

            Коментар


            • Предупреждават 10тина дни предварително.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
                Уточнение: Ако обявят изтегляне на варантите, конвертирането не е автоматично. Отваря се Ticket при съпорта на Интерактив се иска да се конвертират. Но първо се пита в техния Department of charge колко ще струва удоволствието, за да няма изненади. За всяка емисия цените са различни.
                Това е кофти търговска практика - нещо със стойност, забравено от клиента да се конфискува.
                Варантът е почти като кол опция - все едно ако хората не си упражняват ръчно ITM опциите, да им изгарят.
                Поне като стане упражняем варанта или ще го изтеглят, IB създава ли corporate action със FYI нотификация или човек трябва всеки ден да си търси в интернет какво ще правят?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  desperado, под влияние на американските сайтове дефиницията за "дивидентна компания" тука е малко по-различна. Нещо от сорта на комуналките, reit, lp... etc. Т.е. компании, които раздават дивидент, който не е обвързан с печалбата. Твърде често се взимат заеми или дори се пуска нова допълнителна емисия, с която да финансират дивидента.

                  От друга страна суровините са си бая игриви, за да се взимат добивачи единствено с цел дивидент.

                  Каруцарите също. Как се наших в GOGL не е истина.

                  ===

                  Колко ти е входът за VALE? Имам бая ноемврийски путове на 12, декемврийски на 11, януарски на 10.
                  E чак 10 надали ще удари, исторически 3то тримесечие много често са падали и затова съм пас още 2 седмици поне а и желязната руда продължава да се срива, Ще чакам да спре да пада рудата и тогава ще решавам, Имам ордер сложен на 11,2 основно ако нещо в extended hours се случи ама не виждам как ще падне дотам
                  Last edited by desperado; 02.11.2021, 21:40.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                    Аз това не го отиграх. Нито бях чувал за REXX преди. Просто погледнах, кои компании мърдат най-много за деня, REXX ми се видя избушеняк, реакцията на пазара нагоре ми се видя преувеличена, моментума се беше обърнал надолу и си помислих, че има повече от 50% вероятност това да продължи.
                    АБЕ МИШО КЪДЕ Е БЕ ? ДА НЕ БИ ЕВРЕЙЧЕТО ДА МУ СПРЯ ДОТАЦИИТЕ

                    Коментар


                    • CAR видяхте ли?

                      Коментар


                      • desperado, под влияние на американските сайтове дефиницията за "дивидентна компания" тука е малко по-различна. Нещо от сорта на комуналките, reit, lp... etc. Т.е. компании, които раздават дивидент, който не е обвързан с печалбата. Твърде често се взимат заеми или дори се пуска нова допълнителна емисия, с която да финансират дивидента.

                        От друга страна суровините са си бая игриви, за да се взимат добивачи единствено с цел дивидент.

                        Каруцарите също. Как се наших в GOGL не е истина.

                        ===

                        Колко ти е входът за VALE? Имам бая ноемврийски путове на 12, декемврийски на 11, януарски на 10.
                        Last edited by terziеv; 02.11.2021, 18:28.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                          Не са много тези които купуват силно циклични компании заради дивиденти. Например VALE за 3 месеца е изгубила 50% кап а като гледам от време на време и пропускат някоя година да раздават, особено като не върви бизнеса. Дивидентните инвеститори искат история и сигурност.
                          Точно така...искат винаги да расте с по-малко...... защото не им се рискува да влязат в такива комании които са страшни за влизане като VALE. Аз казах преди дни че ще набутам сериозна сума тук, заложил съм ордер и чакам. Знам че няма да оцеля дъното най-вериятно но и не се притеснявам. Ако пропадне ще добавям до 6 цифрена сума. ;–)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                            Например VALE -21%. OROVY -31% Газпром около 14% ще даде за 2021. В момента десетки са тези, коити имат потенциала да дават 15% и нагоре върху сегашнита си цена, която е далече от историчеки върхове например WLL
                            Не са много тези които купуват силно циклични компании заради дивиденти. Например VALE за 3 месеца е изгубила 50% кап а като гледам от време на време и пропускат някоя година да раздават, особено като не върви бизнеса. Дивидентните инвеститори искат история и сигурност.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                              Моля, 20% дивидент - коя сигурна компания го дава ?
                              Например VALE -21%. OROVY -31% Газпром около 14% ще даде за 2021. В момента десетки са тези, коити имат потенциала да дават 15% и нагоре върху сегашнита си цена, която е далече от историчеки върхове например WLL

                              Коментар


                              • Изобщо не съм съгласен. Удвояване за пет години е на границата на реална загуба.

                                А близо 20% по същество дава Газпром.... в зависимост от входа.

                                ===

                                За суровините иначе е ясно на всички каква е посоката. Самите компании обаче могат да ядат голямата зелена хурка. Да не говорим, че разходите за подкупи са вече в небесата.
                                Last edited by terziеv; 02.11.2021, 17:30.

                                Коментар

                                Working...
                                X