IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ми сметни си на Antero тогава на база 8 септември 2021 до 8 октомври 2021 и ще получиш 1459.18% annualised return.

    Айе чувек, ти дубре ли си?

    Last edited by X_Y; 10.10.2021, 10:18.

    Коментар


    • Хаха, когато човек не трейдва, а ползва калкулатор за да сметне виртуалната си доходност без да разбира какво прави прави калкулатора...

      Ми сметни за периода 2 феврурари 2021 до 5 август 2021 и ще го докараш до 99.62% annualised return

      Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Money , ето ти един онлайн калкулатор за доходност от акции. За NYSE, Nasdaq... такива едни неща: https://www.customstockalerts.com/stockReturnCalculator

      Да го използваш другия път преди да постнеш нещо подобно. Не искам да ме обвиняват, че се държа лошо към хората

      ...

      В интерес на истината ползвам услугата с известяването.
      Last edited by X_Y; 10.10.2021, 10:17.

      Коментар


      • Money , ето ти един онлайн калкулатор за доходност от акции. За NYSE, Nasdaq... такива едни неща: https://www.customstockalerts.com/stockReturnCalculator

        Да го използваш другия път преди да постнеш нещо подобно. Не искам да ме обвиняват, че се държа лошо към хората

        ...

        В интерес на истината ползвам услугата с известяването.
        Last edited by X_Y; 10.10.2021, 10:17.

        Коментар


        • М-не. Той не ти дава някаква конкретна реализирана доходност, а тенденциозно избира 2 февруари тази година, т.е. най-ниската точка за WELL за годината и после ти пуска една теоретична възвръщаемост, която би се получила ако акцията растеше цяла година с темпа, който е избрал.

          Според мене това не е манипулация, а просто слуйна грешка при избора какво да постне Но виж пък, че ти се хвана... Идеята самият той веднъж я каза: пуска се и ако мине - мине.


          Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

          То от 100 изброени компании все ще се намери една която да бие, ама нито си с целия си капитал в нея, нито си я хванал на дъното.
          Освен във фантазиите ти може би

          Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          Откъде пък я извади точно тази дата??? В нито един пост не я споменавахме досега. Защо не 2 февруари например? Обикновено се изчислява ytd или на периоди от по месец, тримесечие, шестмесечие, година и т.н.
          Какво има да говорим изобщо. Калкулатор имаш ли?

          ===

          добавка: дейността във форума в момента е да те гавря, докато не спреш с лъжите. Амбициран съм и имам време.
          Last edited by Money; 09.10.2021, 20:33.

          Коментар


          • “The Lebanese power network completely stopped working at noon today, and it is unlikely that it will work until next Monday, or for several days,” the official told the agency.

            The authorities will attempt to use the military’s oil reserves so the power plants can temporarily resume operations, he said, but warned that it wouldn’t happen anytime soon.
            Как беше, Money? Нафтата на 50-55, въглищата приключили, а газът е надолу? И да не забравя, инфлацията кратка, без драми и максимум 3,5%, защото идва тъпиринг?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
              Благодаря!

              Баси, макар да не му е перфектен резултатът и да залита прекалено към фундамента (голяма слабост според мен), човекът очевидно разбира от миньори. Най-важното - не е някакво безумно цопи пейст. Жалко, че не му се е получило с платената услуга. Още по-жалко, че не пише тука.

              Здраве да е, вместо него си имаме метеоролог да ни казва времето в Бразилия.

              ===

              ОК. Новото, което научих:

              1. че вероятно Сибането лъжат за урана... странно ми е, ама много, защото би трябвало скоро да се разбере.
              2. Няма никакъв шанс за лития в САЩ. Не само политическия риск, липсата на работна ръка и водните ресурси, които мен ме притесняваха, а главно поради високата цена за чистия добив. Добре де, от компанията на какво разчитат тогава.

              Очевидно паладий, злато и платина трудно могат да поддържат дивидента.

              Уранът за мен е чупещ. Ще изчакам новини от ръководството и ако скоро не започне реален добив, ще мисля за изход.
              Last edited by terziеv; 09.10.2021, 16:19.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Някой знае ли кой е този младеж "Златна панда" - https://seekingalpha.com/author/gold-panda
                https://www.investor.bg/users/index/38388/2/1/

                Коментар


                • Да де, ама те като заложат ниски очаквания за отчетите и акциите реагират на това. Не мисля, че има чак такъв заговор. Пък представи си ФААМГ да не бият дори по-ниските очаквания.

                  Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                  Баналната причина, поради която анализаторите предварително са заложили толкова ниски оценки за Q3, е да се уверят, че FAAMG (с тежина в индекса от 22%) надминават очакванията, за да могат да изпомпат S&P с още няколкостотин точки


                  Такова чудо не съм виждал. Сам да пускаш тикъри които Епъл бие за въпросния период и яростно да твърдиш, че всъщност те биели Епъл... [човече, което се пляска по челото] Оставам без думи

                  Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                  Аллоу, поувлякохте се двамата тук с кирливите ризи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                    Аллоу, поувлякохте се двамата тук с кирливите ризи.

                    Баналната причина, поради която анализаторите предварително са заложили толкова ниски оценки за Q3, е да се уверят, че FAAMG (с тежина в индекса от 22%) надминават очакванията, за да могат да изпомпат S&P с още няколкостотин точки
                    Не е точно това. Продажбите на дребно също се увеличават, докато всъщност падат. Как е възможно това, оставям на въображението.

                    ===

                    В интерес на истината преди малко прочетох едно добре аргументирано мнение на българче в SA, че уранът на SBSW (на който аз залагам изключително) е недобиваем. Някой знае ли кой е този младеж "Златна панда" - https://seekingalpha.com/author/gold-panda

                    Ако е изцяло вярно, до 20 да отскочи ще е много трудно и планът ми ще трябва да претърпи изменения.
                    Last edited by terziеv; 09.10.2021, 14:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Не го виждам надолу. Другата седмица се отваря сезона на Q3 отчетите и до някъде зависи от резултатите и guidance-а. Да видим какво ще направят JPM и WFC.
                      Аллоу, поувлякохте се двамата тук с кирливите ризи.

                      Баналната причина, поради която анализаторите предварително са заложили толкова ниски оценки за Q3, е да се уверят, че FAAMG (с тежина в индекса от 22%) надминават очакванията, за да могат да изпомпат S&P с още няколкостотин точки

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        И в корабната компания ли ти казаха, че O, MDU и STOR ще бият AAPL?
                        Нищо не са ми казали, използваха ме да им купувам тонери и коректори и да карам секретарките. Разбрах какво е значението на логистиката, често по-голямо от самата суровина (Чети Хашек - https://chitanka.info/text/499-fabrika-za-absoljut/20, казах ти вече) и четох на аванта Плац-а и разбрах в детайли каква е разликата между различните горива и от какво/къде се дърпа нефт. Нямаш идея колко цвята нафта има, и как даже от камък може да се изстиска.

                        Коментар


                        • И в корабната компания ли ти казаха, че O, MDU и STOR ще бият AAPL?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Терзу̀, ти си най-великият! И с O, MDU и STOR биеш AAPL от май 2020 до сега Доволен ли си сега? Че гледам нещо вече и параноята те е треснала

                            Да, доволен съм. Оказва се, че съм доста повърхностен индивид (предимството на русата коса) и печалбите от борсата ме правят доволен, направо щастлифт. Интелектуалното удоволствие от това, че излязох прав, напук на разни мунчовци, е чак на заден план, но също не е за пренебрегване.

                            Не се имам за най-великия. Познанията ми за енергийния сектор са от прекарана година и половина шофьор/склададжия в малка корабна/транспортна компания. За това съм сериозен. Гордея се със себе си, че слушах какво се говореше в офиса.

                            Коментар


                            • Терзу̀, ти си най-великият! И с O, MDU и STOR биеш AAPL от май 2020 до сега Доволен ли си сега? Че гледам нещо вече и параноята те е треснала

                              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Излагаш се с този "разговор с приятел". Истински се забавлявам и се чудя дали ще стигнем все някога до дъното при тебе.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Да, да. Това ми е ясно. Подхвърлят се тикъри и неясни, многозначителни подмятания, за да може после по-лесно да се правят изхвърляния post factum. Странна дейност и не е ясно какъв точно е смисъла... а се влага толкова много енергия и драма в това.

                                Плюс, че всичко е с нула анализ по същество. Което прави цялото това нещо досадно, поне за мене.
                                Искам да припомня анализите по същество. Едно объркано общество:

                                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Дългосрочният тренд за надолу е за приходите и печалбите на петролките, като XOM например. Освен ако не се преориентират към други бизнеси

                                Връх обявиха за консумацията на петрола. Иначе цената си зависи от търсенето и предлагането

                                За цената на петрола глeдах преди два-три месеца прогнози на IAE за нещо от сорта на $55-65 за 2022-2024. Т.е. движение настрани

                                Tekila стягаш ли куфарите за Китай

                                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Това всъщност е за т.нар. break even или 5-Year Treasury Constant Maturity Securities, което показва инфлационните очаквания

                                Според мене ще има кратък ифлационен спайк, ама не драматичен (примерно 3.5% инфлация максимум и то за кратък период от по-малко от година) и после инфлацията пак ще се укроти. В момента и дългосрочните инфлационни очаквания си остават много ниски. А за златото това е по-важното, какви са дългосрочните инфлационни очаквания и лихви

                                Затова като стане дума за злато гледам предимно 10YR, а не толкова fed funds rate или дори 5-годишните constant maturity облигации

                                Money писа в/във NYSE
                                in Чужди капиталови пазари

                                25.09.2021, 08:03 Следвам


                                Проблемът отчасти е със supply chain disruption-ите, които ще отшумят. Иначе дългосрочно има два фактора, както казваш. Забавянето в Китай и преминаване към нова инфраструктура, а предполагам и подновямане на старата. Едното ще дърпа надолу, другото нагоре...

                                Ако това със суровините си го отиграл още от миналата година по това време сега можеш да прибереш тлъстите печалби. Някои от суровинето ще последват дървения материал. Със сигурност при въглищата това е временно качване. При други суровини вероятно ще има супер цикъл.
                                Виж по-малко | Към коментара

                                Коментар

                                Working...
                                X